Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Σήμερα περιμένω να μου έρθει κανονικά, 28η μέρα είναι το max στον κύκλο μου, ίσως βέβαια να αργήσει λίγο γιατί πάλι πρωινή θερμοκρασία είχα 36.9. Ξέρω πως με το που θα μου πέσει η θερμοκρασία λίγο μετά ακολουθεί και η περίοδος. 

Λίνα, συγγνώμη σε κουράζω, μια τελευταία ερώτηση. Μπορεί να θεωρηθεί τυχαίο γεγονός για το συγκεκριμένο μήνα ή συνήθως πρόκειται για μια παγιωμενη κατάσταση; και αν ναι, είναι κάτι που διορθώνεται και με ποιο τρόπο; 

Καλημερα!

Αν σου βγηκε θετικο το τεστ 16η μερα του κυκλου, απ οσο ξερω απο τα τεστ, η ωορηξια λαμβανει χωρα 24-36 ωρες μετα.

Οποτε ας πουμε οτι εκανες ωορηξια την 17η μερα του κυκλου, προσθετεις 12-16 μερες κ ερχεται περιοδος.

οποτε ο κυκλος σου θα ειναι 29αρης- 34αρης

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Flolipop είπε:

Καλημερα! Αν έκανες ωορρηξία 16η ημέρα , δεν νομίζω να σου ερθει πριν περάσουν τουλάχιστον 14 ημέρες, δηλαδή από την 30η ημέρα του κυκλου κ έπειτα. Εύχομαι φυσικά να μην έρθει...

Καλημέρα! Δεν έχω πιάσει ποτέ 30αρη κύκλο. Οι 28, βία οι 29 μέρες(1 φορά πριν 1,5 χρόνο) είναι το μάξιμουμ του κύκλου μου. Κάπου διάβασα πως έρχεται σε 12 με 14 μέρες. 29η ίσως να περιμένω για αυτό το μήνα, μετά από τόσο καιρό; καλά 34 με τίποτα. Από την άλλη, δεν ξέρω κιόλας. Ακόμα και το τεστ ωορρηξίας, μου είναι άγνωστο. Πρώτη φορά έκανα και δεν ξέρω πόσο έμπιστο ειναι. Μου είναι πολύ καινούρια όλα αυτά. Από την άλλη, αν το αυγό δε σκάει στο σωστό μέγεθος, όποτε και να μου έρχεται, δώρο άδωρο.

Κοιτάω τώρα το ημερολόγιο, μέσα στο 2020 το μέγιστο του κύκλου μου μέχρι στιγμής, ήταν οι 27 μέρες, το ελάχιστο, οι 23 μέρες. Μέσα στο 2019 τα ίδια και μία φορά μόνο το καλοκαίρι μου ήρθε στις 29. Επίσης αν δεν έγινε σωστή ωορρηξία όπως υποδηλώνουν οι εξετάσεις, μάλλον περιμένω κανονικά σήμερα; πωπω μπέρδεμα! 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ζαλουρα! Κοιτάω τις σημειώσεις μου τώρα... 16 μέρα είχα θετικό τεστ ωορρηξιας αλλά η θερμοκρασία μου ήταν ήδη 36.8. Ρε παιδιά, σαν πολύ προβληματική μου φαίνομαι. Δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου τι γίνεται. Ή για να ακριβολογησω, δεν μπορωνα καταλάβω πως πρέπει να κινηθώ από εδώ και στο εξής. Να επαναλάβω εξετασεις με το που θα μου έρθει; να πάω στο γιατρό; τι στην ευχή να κάνω; συγγνώμη σας ζάλισα αλλά αυτή τη στιγμή ειμαι μέσα στην αγωνία και την ανασφάλεια. 

Και μόλις μου ήρθε με θερμοκρασία 37.0. Αυτό κι αν είναι από τα άγραφα. Πώς το λέω στον καλό μου τώρα... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Καλημέρα! Σήμερα περιμένω να μου έρθει κανονικά, 28η μέρα είναι το max στον κύκλο μου, ίσως βέβαια να αργήσει λίγο γιατί πάλι πρωινή θερμοκρασία είχα 36.9. Ξέρω πως με το που θα μου πέσει η θερμοκρασία λίγο μετά ακολουθεί και η περίοδος. 

Λίνα, συγγνώμη σε κουράζω, μια τελευταία ερώτηση. Μπορεί να θεωρηθεί τυχαίο γεγονός για το συγκεκριμένο μήνα ή συνήθως πρόκειται για μια παγιωμενη κατάσταση; και αν ναι, είναι κάτι που διορθώνεται και με ποιο τρόπο; 

κατσε αμα ειχες θετικο τεστ 16 μερα δεν θα σου ερθει στις 28 μερες βρε παιδι μου θα ερθει πιο μετα μην το πας βαση του κυκλου που εχεις το πας με βαση το τεστ ωορηξιας . 

εννοηται οτι μπορει να ηταν τυχαιο αυτα αλλαζουν καθε μηνα . πρεπει να επαναλαβεις εξετασεις για να δεις αν συμβαινει συχνα. τωρα αυτα δεν ειναι κατι που αλλαζει με καποιο φαρμακο απλα θελει να βοηθησεις λιγο τις ωορηξιες σου να γινονται καλητερες βιταμινες διατροφη κ να παρακολουθησεις λιγο τους κυκλους σου. τωρα ειναι δυσκολο με υπερηχους (λογο κορονοιου)οποτε με τεστακια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte said:

Εδώ ζαλουρα! Κοιτάω τις σημειώσεις μου τώρα... 16 μέρα είχα θετικό τεστ ωορρηξιας αλλά η θερμοκρασία μου ήταν ήδη 36.8. Ρε παιδιά, σαν πολύ προβληματική μου φαίνομαι. Δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου τι γίνεται. Ή για να ακριβολογησω, δεν μπορωνα καταλάβω πως πρέπει να κινηθώ από εδώ και στο εξής. Να επαναλάβω εξετασεις με το που θα μου έρθει; να πάω στο γιατρό; τι στην ευχή να κάνω; συγγνώμη σας ζάλισα αλλά αυτή τη στιγμή ειμαι μέσα στην αγωνία και την ανασφάλεια. 

Και μόλις μου ήρθε με θερμοκρασία 37.0. Αυτό κι αν είναι από τα άγραφα. Πώς το λέω στον καλό μου τώρα... 

Την 37 την είχες το πρωι;

Θετικό τεστ δεν σημαίνει χαμηλή θερμοκρασία η θερμοκρασία θα πέσει όταν θα γίνει η ωορρηξία και το θετικό τεστ λέει ότι θα γίνει....εγώ είχα θετικό τεστ και μετά από 2 μέρες πτώση της θερμοκρασίας...

Τα τεστ είναι πολύ καλά και βρίσκουν την ωορρηξία με μεγάλη ακριβια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agatte είπε:

Εδώ ζαλουρα! Κοιτάω τις σημειώσεις μου τώρα... 16 μέρα είχα θετικό τεστ ωορρηξιας αλλά η θερμοκρασία μου ήταν ήδη 36.8. Ρε παιδιά, σαν πολύ προβληματική μου φαίνομαι. Δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου τι γίνεται. Ή για να ακριβολογησω, δεν μπορωνα καταλάβω πως πρέπει να κινηθώ από εδώ και στο εξής. Να επαναλάβω εξετασεις με το που θα μου έρθει; να πάω στο γιατρό; τι στην ευχή να κάνω; συγγνώμη σας ζάλισα αλλά αυτή τη στιγμή ειμαι μέσα στην αγωνία και την ανασφάλεια. 

Και μόλις μου ήρθε με θερμοκρασία 37.0. Αυτό κι αν είναι από τα άγραφα. Πώς το λέω στον καλό μου τώρα... 

Η θερμοκρασια δεν ειναι αξιοπιστη μεθοδος για να δεις αν θα σου ερθει περιοδος..τη θερμοκρασια την παιρνουμε το πρωι πριν σηκωθουμε απο το κρεβατι για να δουμε ποτε θα κανουμε ωορηξια! Το εχουμε δει πολλακις οτι με υψηλη σχετικα θερμοκρασια ερχεται περιοδος μετα απο δυο ωρες..το εχω παθει γ αυτο στο λεω..

Μην απογοητευεσαι, θεωρω ομβς οτι πρεπει να πας γυναικολογο γτ σ αυτο το κυκλο ειχες μικρη ωχρινικη φαση..πρεπει να δεις τι παιζει με την προγεστερονη σου..δεδομενου οτι σου ηρθε περιοδος 28η μερα του κυκλου με θετικο τεστ 16η μερα αρα με ωορηξια την 17η μερα του κυκλου.δλδ 11 μερες ωχρινικη φαση..θα πρεπει να κανεις μετρηση προγεστερονης κ αν οντως εχεις μικρη να σου δωσει κατι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Agatte είπε:

Καλημέρα! Σήμερα περιμένω να μου έρθει κανονικά, 28η μέρα είναι το max στον κύκλο μου, ίσως βέβαια να αργήσει λίγο γιατί πάλι πρωινή θερμοκρασία είχα 36.9. Ξέρω πως με το που θα μου πέσει η θερμοκρασία λίγο μετά ακολουθεί και η περίοδος. 

Λίνα, συγγνώμη σε κουράζω, μια τελευταία ερώτηση. Μπορεί να θεωρηθεί τυχαίο γεγονός για το συγκεκριμένο μήνα ή συνήθως πρόκειται για μια παγιωμενη κατάσταση; και αν ναι, είναι κάτι που διορθώνεται και με ποιο τρόπο; 

Παντως εγω εχω μεγαλη ωχρινικη φαση δηλαδη αδιαθετω 16 μερες μετα την ωορηξια οχι απο το πρωτο θετικο τεστ αλλα απο την ωορηξια και το εχω τσεκαρει με γυναικολογο σε υπερηχο δεν μου εχει πει κατι φαινοταν κανονικο το αυγουλακι.Τωρα πχ εκανα ωορηξια την 18 μερα κυκλου (16 χαμογελασε οποτε καπου 17 με 18 μερα κυκλου πονουσα και ειχα υγρα πολλα) οποτε θα κανω 34 κυκλο και μου συμβαινει παντα αυτο εκτος απο 2 ανωορηκτικους κυκλους που τραβηξε πολυ η αδιαθεσια μετα

Just now, linaa είπε:

κατσε αμα ειχες θετικο τεστ 16 μερα δεν θα σου ερθει στις 28 μερες βρε παιδι μου θα ερθει πιο μετα μην το πας βαση του κυκλου που εχεις το πας με βαση το τεστ ωορηξιας . 

εννοηται οτι μπορει να ηταν τυχαιο αυτα αλλαζουν καθε μηνα . πρεπει να επαναλαβεις εξετασεις για να δεις αν συμβαινει συχνα. τωρα αυτα δεν ειναι κατι που αλλαζει με καποιο φαρμακο απλα θελει να βοηθησεις λιγο τις ωορηξιες σου να γινονται καλητερες βιταμινες διατροφη κ να παρακολουθησεις λιγο τους κυκλους σου. τωρα ειναι δυσκολο με υπερηχους (λογο κορονοιου)οποτε με τεστακια

Εχει δικιο η λινα μην το πας με βαση τον κυκλο σου πηγαινε με βαση την ωορηξια σου και προσθεσε 12 εως 16 μερες στο λεω εγω που εχω αστατο κυκλο (τωρα εχει σταθεροποιηθει) και οταν το εκανα επεφτα παντα μεσα με αυτη την προσθεση

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Εδώ ζαλουρα! Κοιτάω τις σημειώσεις μου τώρα... 16 μέρα είχα θετικό τεστ ωορρηξιας αλλά η θερμοκρασία μου ήταν ήδη 36.8. Ρε παιδιά, σαν πολύ προβληματική μου φαίνομαι. Δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου τι γίνεται. Ή για να ακριβολογησω, δεν μπορωνα καταλάβω πως πρέπει να κινηθώ από εδώ και στο εξής. Να επαναλάβω εξετασεις με το που θα μου έρθει; να πάω στο γιατρό; τι στην ευχή να κάνω; συγγνώμη σας ζάλισα αλλά αυτή τη στιγμή ειμαι μέσα στην αγωνία και την ανασφάλεια. 

Και μόλις μου ήρθε με θερμοκρασία 37.0. Αυτό κι αν είναι από τα άγραφα. Πώς το λέω στον καλό μου τώρα... 

Το επόμενο κορίτσι μου...εμάς θα λέμε το 21 θα είναι η χρονιά μας ας είναι.να σου πω κ εμένα έτυχε κάποιες φορές με αυξημένη θερμοδιαγραμμα κρασιά να έρχεται περίοδος κ να κατεβαίνει κιόλας μετά από τρεις μέρες στα νορμάλ.μην πέφτεις κάνε πλανο.ειπαμε θα πάμε για Σαλπιγγογραφια.αυτο σκέφτομαι κ εγώ που θα μου έρθει περίοδος στις 22 Δεκεμβρίου ίσα ίσα για να μου σκατωσει τις γιορτές.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agatte είπε:

Εδώ ζαλουρα! Κοιτάω τις σημειώσεις μου τώρα... 16 μέρα είχα θετικό τεστ ωορρηξιας αλλά η θερμοκρασία μου ήταν ήδη 36.8. Ρε παιδιά, σαν πολύ προβληματική μου φαίνομαι. Δεν μπορώ να καταλάβω καθόλου τι γίνεται. Ή για να ακριβολογησω, δεν μπορωνα καταλάβω πως πρέπει να κινηθώ από εδώ και στο εξής. Να επαναλάβω εξετασεις με το που θα μου έρθει; να πάω στο γιατρό; τι στην ευχή να κάνω; συγγνώμη σας ζάλισα αλλά αυτή τη στιγμή ειμαι μέσα στην αγωνία και την ανασφάλεια. 

Και μόλις μου ήρθε με θερμοκρασία 37.0. Αυτό κι αν είναι από τα άγραφα. Πώς το λέω στον καλό μου τώρα... 

Μήπως το τεστ της ωορρηξίας που έκανες δεν έγινε σωστά; Πάντως τα στικ τα οικονομικά (οι ταινίες) που έχω χρησιμοποιήσει μου βγαίνουν πολύ σωστά. Μην στεναχωριέσαι... Πάμε ολη η ομάδα για τον επόμενο μήνα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Emilly είπε:

Το επόμενο κορίτσι μου...εμάς θα λέμε το 21 θα είναι η χρονιά μας ας είναι.να σου πω κ εμένα έτυχε κάποιες φορές με αυξημένη θερμοδιαγραμμα κρασιά να έρχεται περίοδος κ να κατεβαίνει κιόλας μετά από τρεις μέρες στα νορμάλ.μην πέφτεις κάνε πλανο.ειπαμε θα πάμε για Σαλπιγγογραφια.αυτο σκέφτομαι κ εγώ που θα μου έρθει περίοδος στις 22 Δεκεμβρίου ίσα ίσα για να μου σκατωσει τις γιορτές.

Ναι Εμιλακι μου, το 21 θα είναι η χρονιά μας! Θα κάνουμε τη δική μας επανάσταση! Θα πάω και σε καινούριο γυναικολόγο, να δω τι θα μου πει. Αν υπάρχει τρόπος να βοηθήσουμε κάπως την κατάσταση. 

Just now, Flolipop είπε:

Μήπως το τεστ της ωορρηξίας που έκανες δεν έγινε σωστά; Πάντως τα στικ τα οικονομικά (οι ταινίες) που έχω χρησιμοποιήσει μου βγαίνουν πολύ σωστά. Μην στεναχωριέσαι... Πάμε ολη η ομάδα για τον επόμενο μήνα..

Μπα, είμαι σίγουρη πως το έκανα σωστά. Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες. Την προηγούμενη μέρα είχε βγει αρνητικό. Άσε που φαίνεται πιο εύκολο από τις ταινίες. Κυκλάκι, όχι ωορρηξία, χαμογελάκι, ωορρηξία. Απλουτσικο. Αρκετά πιο ακριβό βέβαια αλλά χαλάλι. Να πάρω όμως και ταινίες, να τα κάνω ταυτόχρονα να βλέπω αν συμφωνούν. Πωπω... Θα λαλησω! 

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Τρικυμία στο μυαλό μου, κανονική. Όπως γράφω πιο πάνω, μου ήρθε σήμερα 28 η μέρα του κύκλου με θετικο τεστ στην 16η μέρα και 37.0 θερμοκρασία κι επειδή χρόνια τώρα κοιτάω την θερμοκρασία μου, πάντα έχω το πολύ 36.7 όταν μου έρχεται. Να άρπαξα καμιά ίωση και να είναι δέκατα; μια χαρά αισθάνομαι σωματικά. Προφανώς υπάρχει πρόβλημα και με την ωχρινική μου φάση. Αύριο, 2η μέρα θα πάω για ορμονολογικο έλεγχο εκ νέου. ΑΜΗ δεν θα κάνω πάλι, δε νομίζω να έχει νόημα, έκανα τον Ιούνιο, να έπεσε πολύ από τότε; πείτε λίγο, τι άλλες κάνω; νομίζω προγστερονη, δεν είχε το πακέτο με τις προηγούμενες. Την κάνω και αυτήν; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agatte είπε:

Ναι Εμιλακι μου, το 21 θα είναι η χρονιά μας! Θα κάνουμε τη δική μας επανάσταση! Θα πάω και σε καινούριο γυναικολόγο, να δω τι θα μου πει. Αν υπάρχει τρόπος να βοηθήσουμε κάπως την κατάσταση. 

Μπα, είμαι σίγουρη πως το έκανα σωστά. Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες. Την προηγούμενη μέρα είχε βγει αρνητικό. Άσε που φαίνεται πιο εύκολο από τις ταινίες. Κυκλάκι, όχι ωορρηξία, χαμογελάκι, ωορρηξία. Απλουτσικο. Αρκετά πιο ακριβό βέβαια αλλά χαλάλι. Να πάρω όμως και ταινίες, να τα κάνω ταυτόχρονα να βλέπω αν συμφωνούν. Πωπω... Θα λαλησω! 

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Τρικυμία στο μυαλό μου, κανονική. Όπως γράφω πιο πάνω, μου ήρθε σήμερα 28 η μέρα του κύκλου με θετικο τεστ στην 16η μέρα και 37.0 θερμοκρασία κι επειδή χρόνια τώρα κοιτάω την θερμοκρασία μου, πάντα έχω το πολύ 36.7 όταν μου έρχεται. Να άρπαξα καμιά ίωση και να είναι δέκατα; μια χαρά αισθάνομαι σωματικά. Προφανώς υπάρχει πρόβλημα και με την ωχρινική μου φάση. Αύριο, 2η μέρα θα πάω για ορμονολογικο έλεγχο εκ νέου. ΑΜΗ δεν θα κάνω πάλι, δε νομίζω να έχει νόημα, έκανα τον Ιούνιο, να έπεσε πολύ από τότε; πείτε λίγο, τι άλλες κάνω; νομίζω προγστερονη, δεν είχε το πακέτο με τις προηγούμενες. Την κάνω και αυτήν; 

Κάνε τις ίδιες εκτός από την ΑΜΗ και την προγεστερονη . Την προγεστερονη θα πρέπει να την κανεις 7 ημέρες μετά την ωορρηξία σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Κάνε τις ίδιες εκτός από την ΑΜΗ και την προγεστερονη . Την προγεστερονη θα πρέπει να την κανεις 7 ημέρες μετά την ωορρηξία σου.

Ευχαριστώ πολύ πολύ! Θα μιλήσω και με το μικροβιολογικο το πρωί, να δω τι θα μου πουν. Ε, ρε... Νέες αγωνίες. Δεν θα τελειώσει ποτέ αυτό το πράγμα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Valeria7 είπε:

Συμφωνώ να κάνεις υπομονή μέχρι να δεις τι γίνεται με την αριστερή ποτέ θα σου δωσει! Αλλά επειδή είσαι μικρή μην απογοητευεσαι θεωρώ θα σου ρθει η κατάλληλη στιγμή απλά θα σου πάρει λίγο παραπάνω χρόνο!

Σ ευχαριστώ πολύ εύχομαι να όλα καλά και να δούμε μια τεράστια χοριακη!!!

 

Χαχα δεν πειράζει το νόημα το πιάσαμε. Να είσαι καλά σ ευχαριστώ εύχομαι συντομα όλες να έχουμε μόνο ευχάριστα να λέμε! 

Σου εύχομαι να έρθουν όλα όπως θες!!!Να έχεις την καλύτερη χοριακή!!! 

Εγώ απλά θα κάνω υπομονή.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Agatte είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ! Θα μιλήσω και με το μικροβιολογικο το πρωί, να δω τι θα μου πουν. Ε, ρε... Νέες αγωνίες. Δεν θα τελειώσει ποτέ αυτό το πράγμα. 

ωραια σου ερχετε περιοδος δηλαδη στις 12 μερες κ αυτο φυσιολογικο ειναι. 12 με 16 μερες ειναι νορμαλ

αν σου ηρθε σημερα μεσημερι μην πας αυριο πρωι για εξετασεις ειναι λαθος. πρεπει να πας μεθαυριο σαν δευτερη μερα γιατι σημερα δεν ηρθε απο νωρις

εχεις μπερδευτει παρα πολυ . οταν ερθει η περιοδος η θερμοκρασια μπορει να ανεβει για διαφορους λογους οπως απτην ταλαιπωρεια επειδη χανεις αιμα. μην μπερδευεις την θερμοκρασια γιατι νοημα δεν βγαζεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ωραια σου ερχετε περιοδος δηλαδη στις 12 μερες κ αυτο φυσιολογικο ειναι. 12 με 16 μερες ειναι νορμαλ

αν σου ηρθε σημερα μεσημερι μην πας αυριο πρωι για εξετασεις ειναι λαθος. πρεπει να πας μεθαυριο σαν δευτερη μερα γιατι σημερα δεν ηρθε απο νωρις

εχεις μπερδευτει παρα πολυ . οταν ερθει η περιοδος η θερμοκρασια μπορει να ανεβει για διαφορους λογους οπως απτην ταλαιπωρεια επειδη χανεις αιμα. μην μπερδευεις την θερμοκρασια γιατι νοημα δεν βγαζεις

Γύρω στις 11-12 το πρωί μου ήρθε. Οπότε λες, καλύτερα την Τρίτη; ναι, αφού το πρωί θα είμαι ακόμα στο πρώτο 24ωρο. Στις 12 μέρες από το θετικό τεστ αδιαθέτησα, δεν ξέρω, τώρα με αυτά που διαβάζω, λίγο μου φαίνεται πάλι. 

Άστα, όχι απλά έχω μπερδευτεί... Τρικυμία εν κρανιω έχω. Για αυτό θα κοιτάξω να πάω και σε νέο γυναικολόγο, να μου τα εξηγήσει καλά καλά και αν όντως υπάρχει θέμα, εύχομαι να υπάρχει και μια λύση πριν με προλάβει η εμμηνοπαυση. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...