Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Περίμενα περίοδο εχθές και εφόσον δεν ήρθε, είπα να κάνω ένα τεστ σήμερα το πρωί που είχα ένα τελευταίο. Και κορίτσια βγήκε θετικό! Το βάζω στο προφίλ μου να το δείτε! Χάρηκα πάρα πολύ, αν και προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς. Θα πάω το απόγευμα για χωριακή γιατί είμαι στη δουλειά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη, τις πληροφορίες και την ωραία παρέα που βρήκα εδώ μέσα αυτούς τους μήνες:wub:

Πωπω καραθετικό μπράβο σου συγχαρητήρια με το καλοοοο

Εγώ κορίτσια μου περιμένω Δευτέρα θεωρητικά η αλήθεια είναι ότι δεν νοιωθω τίποτα πέρα από κάτι τραβηγματακια που και που αριστερά και ελάχιστες φορές δεξιά , λίγο το στήθος μου πονάει αλλά έχω βγάλει και το κλασικό μου σπυράκι..Δε ξέρω δε νοιωθω κάτι ιδιαίτερο αυτή τη φορά .. Θερμοκρασία από όταν Μ ανέβηκε 36.6 έχω σταθερή εδώ και 5 μέρες τ ίδιο ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Περίμενα περίοδο εχθές και εφόσον δεν ήρθε, είπα να κάνω ένα τεστ σήμερα το πρωί που είχα ένα τελευταίο. Και κορίτσια βγήκε θετικό! Το βάζω στο προφίλ μου να το δείτε! Χάρηκα πάρα πολύ, αν και προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς. Θα πάω το απόγευμα για χωριακή γιατί είμαι στη δουλειά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη, τις πληροφορίες και την ωραία παρέα που βρήκα εδώ μέσα αυτούς τους μήνες:wub:

Τέλεια!!! Μπράβο κοριτσάκι! Με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου ένα γερό μωράκι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , linaa είπε:

για πες το ειπες στον αντρα σου? πως εγινε η ανακοινωση?

Αγόρασα μια χριστουγεννιάτικη κάλτσα και έβαλα μέσα το τεστ και ένα χαρτάκι που έλεγε "γεια σου μπαμπά, κτλ". Δεν ειχα πολλές επιλογές λόγω κορωνοϊου, ευτυχώς όμως έχουν ανοίξει τα μαγαζιά με τα Χριστουγεννιάτικα χαχα

Έπαθε σοκ, δεν το κατάλαβε στην αρχή γιατί δεν το περίμενε λόγω της κιρσοκηλης

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Penny28 είπε:

Τι να πω μακάρι αν και έχω λίγο πέσει με αυτό το θέμα μου φαίνεται μακρινό...Ξερω είμαι μικρή αλλα όταν έχεις χάσει 2 εγκυμοσύνες μετά σου γίνεται εμμονή ιδέα...Θα πάρω απόφαση πλέον πως δεν είναι στο χέρι μου και πότε δεν θα είναι! 

Εδώ εγώ με μια και νιώθω φόβο συνέχεια μην ξανασυμβεί...λογικό να αισθάνεσαι έτσι αλλά πιστεύω ότι μπορείς να το δουλέψεις μέσα σου και να το ξεπεράσεις. Μην ξεχνάς ότι εφόσον μπορέσατε ήδη 2 φορές να πιάσετε είναι θέμα χρόνου για να τα καταφέρετε! 

Χαλάρωσε τώρα τις γιορτές λίγο και που ξέρεις μπορεί να γίνει το θαύμα!!

Θύμησε μου πονάς όταν κάνεις ωορρηξία σωστά; Και απ' τις δυο το καταλαβαίνεις όταν κάνεις? Γιατί μήπως θα μπορούσες να το παρακολουθήσεις με το γιατρό σου κάθε μήνα από που κάνεις? Για να μην σε τρώει η αγωνία ρε παιδί μου κάθε μήνα! Επίσης καπως να επιδιώξεις μια αριστερή δεν γίνεται ?? Ρωτάω ως άσχετη δεν έχω ιδέα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Jamie     @linaa

Όντως έχει κιρσοκηλη και περιμένουμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα. Ο ιατρός του μας είχε τρομάξει λίγο γιατί μίλησε για κατάψυξη σπέρματος και χειρουργείο και δεν το περιμέναμε αυτόν τον μήνα. Γενικά έχω διαβάσει κι άλλες κοπέλες από εδώ μέσα που όσο περίμεναν αποτελέσματα από σπερμοδιάγραμμα, έμαθαν ότι είναι έγκυες. Μάλλον είναι τυχερή αυτή η εξέταση:P 

Το τεστ ήταν πολύ έντονο μάλλον γιατί ήταν πρωιμης και είμαι 1η μέρα καθυστέρησης.

πρίν από 45 λεπτά , Τονιαα είπε:

Μπράβο Δήμητρα πολύ θετικό είναι το τεστ σου....σου εύχομαι μια τελιομηνει εγκυμοσυνη! Και στα δικά μας οι Υπόλοιπες 

Τι συμπτώματα ειχες;

Ευχαριστώ!!! Λοιπόν, η αλήθεια είναι ότι είχα τα κλασσικά συμπτώματα που έχω κάθε μήνα πριν την περίοδο. Ακόμα και πονάκια, αφού έλεγα θα μου έρθει σίγουρα. Αυτό που με έκανε να υποψιαστώ ήταν ο πόνος στις θηλές, κάτι που δεν είχα ποτέ ξανά. Γενικά όμως τίποτα άλλο.

Just now, Ria_ είπε:

Πωπω καραθετικό μπράβο σου συγχαρητήρια με το καλοοοο

Εγώ κορίτσια μου περιμένω Δευτέρα θεωρητικά η αλήθεια είναι ότι δεν νοιωθω τίποτα πέρα από κάτι τραβηγματακια που και που αριστερά και ελάχιστες φορές δεξιά , λίγο το στήθος μου πονάει αλλά έχω βγάλει και το κλασικό μου σπυράκι..Δε ξέρω δε νοιωθω κάτι ιδιαίτερο αυτή τη φορά .. Θερμοκρασία από όταν Μ ανέβηκε 36.6 έχω σταθερή εδώ και 5 μέρες τ ίδιο ..

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Να πάνε όλα καλά και μ εσένα! Ούτε εγώ πάντως είχα κάτι ιδιαίτερο από συμπτώματα, να έχεις θετική σκέψη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Dimitra94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Περίμενα περίοδο εχθές και εφόσον δεν ήρθε, είπα να κάνω ένα τεστ σήμερα το πρωί που είχα ένα τελευταίο. Και κορίτσια βγήκε θετικό! Το βάζω στο προφίλ μου να το δείτε! Χάρηκα πάρα πολύ, αν και προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς. Θα πάω το απόγευμα για χωριακή γιατί είμαι στη δουλειά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη, τις πληροφορίες και την ωραία παρέα που βρήκα εδώ μέσα αυτούς τους μήνες:wub:

Μπράβο σου συγχαρητήρια και εγώ στα ίδια με σένα βρίσκομαι είχα αχνό θετικό τεστ και έκανα χοριακη την ημέρα που περίμενα!! Με έχει φάει και μένα η αγωνια μέχρι να πάω στο γιατρό...αν και μου ζητησε να κάνω άλλη μια σε λίγες μερες να δούμε αν αυξάνεται!

Εύχομαι μια καλή χοριακη και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

@Jamie     @linaa

Όντως έχει κιρσοκηλη και περιμένουμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα. Ο ιατρός του μας είχε τρομάξει λίγο γιατί μίλησε για κατάψυξη σπέρματος και χειρουργείο και δεν το περιμέναμε αυτόν τον μήνα. Γενικά έχω διαβάσει κι άλλες κοπέλες από εδώ μέσα που όσο περίμεναν αποτελέσματα από σπερμοδιάγραμμα, έμαθαν ότι είναι έγκυες. Μάλλον είναι τυχερή αυτή η εξέταση:P 

Το τεστ ήταν πολύ έντονο μάλλον γιατί ήταν πρωιμης και είμαι 1η μέρα καθυστέρησης.

Ευχαριστώ!!! Λοιπόν, η αλήθεια είναι ότι είχα τα κλασσικά συμπτώματα που έχω κάθε μήνα πριν την περίοδο. Ακόμα και πονάκια, αφού έλεγα θα μου έρθει σίγουρα. Αυτό που με έκανε να υποψιαστώ ήταν ο πόνος στις θηλές, κάτι που δεν είχα ποτέ ξανά. Γενικά όμως τίποτα άλλο.

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Να πάνε όλα καλά και μ εσένα! Ούτε εγώ πάντως είχα κάτι ιδιαίτερο από συμπτώματα, να έχεις θετική σκέψη!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ , με ένα γερο μωράκι στα χέρια σου εύχομαι και πάλι ! 

Πρώιμης της clearblue? Αυτά έχω και εγώ και λέω να κάνω ένα Κυριακή

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Valeria7 είπε:

Μπράβο σου συγχαρητήρια και εγώ στα ίδια με σένα βρίσκομαι είχα αχνό θετικό τεστ και έκανα χοριακη την ημέρα που περίμενα!! Με έχει φάει και μένα η αγωνια μέχρι να πάω στο γιατρό...αν και μου ζητησε να κάνω άλλη μια σε λίγες μερες να δούμε αν αυξάνεται!

Εύχομαι μια καλή χοριακη και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Κι εσύ το ίδιο!!! Να μας πάνε όλα καλά κορίτσι μου:D

Τελικά το άγχος δεν φεύγει μ ένα θετικό τεστ χαχα 

Just now, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ , με ένα γερο μωράκι στα χέρια σου εύχομαι και πάλι ! 

Πρώιμης της clearblue? Αυτά έχω και εγώ και λέω να κάνω ένα Κυριακή

Ευχαριστώ!!!

Ναι, της clearblue. Ελπίζω να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Κι εσύ το ίδιο!!! Να μας πάνε όλα καλά κορίτσι μου:D

Τελικά το άγχος δεν φεύγει μ ένα θετικό τεστ χαχα 

Ευχαριστώ!!!

Ναι, της clearblue. Ελπίζω να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..  :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Κι εσύ το ίδιο!!! Να μας πάνε όλα καλά κορίτσι μου:D

Τελικά το άγχος δεν φεύγει μ ένα θετικό τεστ χαχα 

Ευχαριστώ!!!

Ναι, της clearblue. Ελπίζω να έχεις θετικό αποτέλεσμα!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Τι ωραία νέα!!! Εντάξει ήταν θέμα χρόνου λόγω της μικρής σου ηλικίας, όπως συνέβη και σε εμάς!

Όσον αφορά στο άγχος τώρα αρχίζει το καλό!! Χαχαχαχ!! Μετά το θετικό τεστ, θα αρχίσεις να αγχώνεσαι για τα πάντα (Δε θα σου παραθέσω τα αγχη για να μη σε φρικαρω). Σου εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη :)

  • Ευχαριστώ 1

ut9np2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Dimitra94 είπε:

Αγόρασα μια χριστουγεννιάτικη κάλτσα και έβαλα μέσα το τεστ και ένα χαρτάκι που έλεγε "γεια σου μπαμπά, κτλ". Δεν ειχα πολλές επιλογές λόγω κορωνοϊου, ευτυχώς όμως έχουν ανοίξει τα μαγαζιά με τα Χριστουγεννιάτικα χαχα

Έπαθε σοκ, δεν το κατάλαβε στην αρχή γιατί δεν το περίμενε λόγω της κιρσοκηλης

Γεια σου ρε μικρούλα μαμά.με το καλό να έρθει το μωράκι σας.εεε τι νομιζες εσύ μωρέ;;;;βρέφη είστε μόνο ένα βλέμμα φτάνει να μείνεις έγκυος που αγχώθηκες κιόλας.αντε με το καλό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria92 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Τι ωραία νέα!!! Εντάξει ήταν θέμα χρόνου λόγω της μικρής σου ηλικίας, όπως συνέβη και σε εμάς!

Όσον αφορά στο άγχος τώρα αρχίζει το καλό!! Χαχαχαχ!! Μετά το θετικό τεστ, θα αρχίσεις να αγχώνεσαι για τα πάντα (Δε θα σου παραθέσω τα αγχη για να μη σε φρικαρω). Σου εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη :)

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Χαχα έχω αρχίσει να τα υποψιάζομαι τα άγχη. Προς το παρόν περιμένω να βεβαιωθώ ότι όλα είναι καλά:wub:

Just now, Emilly είπε:

Γεια σου ρε μικρούλα μαμά.με το καλό να έρθει το μωράκι σας.εεε τι νομιζες εσύ μωρέ;;;;βρέφη είστε μόνο ένα βλέμμα φτάνει να μείνεις έγκυος που αγχώθηκες κιόλας.αντε με το καλό 

Ευχαριστώ πολύ!!! Ανέκαθεν δίπλα από το όνομά μου έγραφε τη λέξη άγχος:P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Valeria7 είπε:

Εδώ εγώ με μια και νιώθω φόβο συνέχεια μην ξανασυμβεί...λογικό να αισθάνεσαι έτσι αλλά πιστεύω ότι μπορείς να το δουλέψεις μέσα σου και να το ξεπεράσεις. Μην ξεχνάς ότι εφόσον μπορέσατε ήδη 2 φορές να πιάσετε είναι θέμα χρόνου για να τα καταφέρετε! 

Χαλάρωσε τώρα τις γιορτές λίγο και που ξέρεις μπορεί να γίνει το θαύμα!!

Θύμησε μου πονάς όταν κάνεις ωορρηξία σωστά; Και απ' τις δυο το καταλαβαίνεις όταν κάνεις? Γιατί μήπως θα μπορούσες να το παρακολουθήσεις με το γιατρό σου κάθε μήνα από που κάνεις? Για να μην σε τρώει η αγωνία ρε παιδί μου κάθε μήνα! Επίσης καπως να επιδιώξεις μια αριστερή δεν γίνεται ?? Ρωτάω ως άσχετη δεν έχω ιδέα..

Θα προσπαθήσω να το ξεχάσω για λίγο να ξεφύγει το μυαλό μου...Ναι πονάω κάθε φορά και το καταλαβαίνω πάντα πότε έχω ωορρηξία θέλω να δω πως θα πάει και αυτός ο μήνας και αν είναι πάλι δεξιά θα μιλήσω με τον γιατρό 8 μήνες δεξιά ή αριστερή τι κάνει???? 

Στη Λαμπαροσκοπηση που την είδαν μου είπαν είναι μια χαρά όλα αριστερά...θα δούμε!!! 

Μην ανχώνεσαι η χοριακη σου είναι πάρα πολύ καλή!όλα καλά θα πάνε!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dimitra94 said:

Καλημέρα κορίτσια! Περίμενα περίοδο εχθές και εφόσον δεν ήρθε, είπα να κάνω ένα τεστ σήμερα το πρωί που είχα ένα τελευταίο. Και κορίτσια βγήκε θετικό! Το βάζω στο προφίλ μου να το δείτε! Χάρηκα πάρα πολύ, αν και προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς. Θα πάω το απόγευμα για χωριακή γιατί είμαι στη δουλειά. Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη, τις πληροφορίες και την ωραία παρέα που βρήκα εδώ μέσα αυτούς τους μήνες:wub:

Μικρή μου Δημητρούλα πόσο χάρηκα για σενα...ευχομαι να εχεις μια ηρεμη και ομορφη εγκυμοσυνη και με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα γερο και ομορφο μωρακι. Να απολαυσεις το ομορφο ταξιδι που εχεις μπροστα σου με οσο γινεται λιγοτερο αγχος. Μια συμβουλη για το αγχος που ειπες...προσπαθησε να μην ακους αλλους και οσο γινεται μη διαβαζεις στο internet..εμενα αυτο με βοηθησε πολυ. Με το καλο και παλι κοπελα μου...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

@Jamie     @linaa

Όντως έχει κιρσοκηλη και περιμένουμε τα αποτελέσματα από το σπερμοδιάγραμμα. Ο ιατρός του μας είχε τρομάξει λίγο γιατί μίλησε για κατάψυξη σπέρματος και χειρουργείο και δεν το περιμέναμε αυτόν τον μήνα. Γενικά έχω διαβάσει κι άλλες κοπέλες από εδώ μέσα που όσο περίμεναν αποτελέσματα από σπερμοδιάγραμμα, έμαθαν ότι είναι έγκυες. Μάλλον είναι τυχερή αυτή η εξέταση:P 

Το τεστ ήταν πολύ έντονο μάλλον γιατί ήταν πρωιμης και είμαι 1η μέρα καθυστέρησης.

Ευχαριστώ!!! Λοιπόν, η αλήθεια είναι ότι είχα τα κλασσικά συμπτώματα που έχω κάθε μήνα πριν την περίοδο. Ακόμα και πονάκια, αφού έλεγα θα μου έρθει σίγουρα. Αυτό που με έκανε να υποψιαστώ ήταν ο πόνος στις θηλές, κάτι που δεν είχα ποτέ ξανά. Γενικά όμως τίποτα άλλο.

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Να πάνε όλα καλά και μ εσένα! Ούτε εγώ πάντως είχα κάτι ιδιαίτερο από συμπτώματα, να έχεις θετική σκέψη!

να ξερεις οτι σχεδον ολοι μπορει να εχουν μια μικρη κηλη αλλα αυτο δεν επιρεαζει ειναι αναλογα το μεγεθος κ την ηλικια . γενικα το εψαξες τοσο νωρις που κ οι γιατροι σιγουρα θα νομιζαν οτι προσπαθητε χρονια ή θα σας λεγαν βλακειες για να δικαιολογησουν τα λεφτα που περνουν. γενικα οι εξετασεις θελουν τον χρονο τους κ ειναι κ αναλογα κ την ηλικια αλλιως μπερδευει το πραγμα κ ανχωνεσε χωρις λογο γιατι οσο ψαχνεις βρισκεις αλλα δεν σημαινει οτι εμποδιζει καπου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...