Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ria_ είπε:

Ωραία κορίτσι μου πως νοιωθεις εσύ καλύτερα ,όλα καλά εύχομαι να σου πάνε :)

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. Ευχομαι  σε εσενα την κυριακη ενα καραθετικό τεστ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσια θα φρικαρωωωω... Εκανα τετσ ειστε μεσα.. Πειτε μου ειστε μεσα.. 

Συγχαρητήριαααα είναι θετικό μπράβο 

Άργησε να γίνει η σύλληψη για αυτό δεν έβλεπες τίποτα τόσες μέρες!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Ναι μιλησα μολις με τον γιατρο μου και μου ειπε πρωι Δευτέρας να παω να κανω.. Θα σκασω μεχρι τοτε

Θα κρατηθω ακομη.. Δεν θα του το πω.. Δευτερα θα παω για χοριακη μου ειπε ο γιατρος μου οποτε εκει θα δειξει ποτε θα το πω.. 

πω πω ρε πως θα κρατηθεις ενα ολοκληρο σαββατοκυριακο? προφανως εκανες αργα ωορηξια !!αντε υπονονη!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

πω πω ρε πως θα κρατηθεις ενα ολοκληρο σαββατοκυριακο? προφανως εκανες αργα ωορηξια !!αντε υπονονη!

Δεν ξερω αν θα κρατηθω ως την δευτερα που θα κανω χοριακη.. Ουφουυυυυ.. Λοιπον θα κανω τεστ κυριακη πρωι να δω αν θα γινει πιο σκουρο. Και αν φαινεται η γραμμη θα του το πω την κυριακη.. 

Just now, Valeria7 είπε:

Συγχαρητήριαααα είναι θετικό μπράβο 

Άργησε να γίνει η σύλληψη για αυτό δεν έβλεπες τίποτα τόσες μέρες!!!

Αχχχ μακαρι κοριτσι μου.. Μακαρι να ειναι αληθεια ολο αυτο γιατι πολλα εχω ακουσει.. Αλλα 4 μηνες τωρα πρώτη  φορα καθυστερηση πρωτη φορα αχνη γραμμη.. Για αυτο εχω ενα αισθημα ελπιδας οτι ολα θα πανε καλα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Δεν ξερω αν θα κρατηθω ως την δευτερα που θα κανω χοριακη.. Ουφουυυυυ.. Λοιπον θα κανω τεστ κυριακη πρωι να δω αν θα γινει πιο σκουρο. Και αν φαινεται η γραμμη θα του το πω την κυριακη.. 

Αχχχ μακαρι κοριτσι μου.. Μακαρι να ειναι αληθεια ολο αυτο γιατι πολλα εχω ακουσει.. Αλλα 4 μηνες τωρα πρώτη  φορα καθυστερηση πρωτη φορα αχνη γραμμη.. Για αυτο εχω ενα αισθημα ελπιδας οτι ολα θα πανε καλα.. 

μπορεις να παρεις αλλη μαρκα τεστ που ειναι πιο ευαισθητα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Δεν ξερω αν θα κρατηθω ως την δευτερα που θα κανω χοριακη.. Ουφουυυυυ.. Λοιπον θα κανω τεστ κυριακη πρωι να δω αν θα γινει πιο σκουρο. Και αν φαινεται η γραμμη θα του το πω την κυριακη.. 

Αχχχ μακαρι κοριτσι μου.. Μακαρι να ειναι αληθεια ολο αυτο γιατι πολλα εχω ακουσει.. Αλλα 4 μηνες τωρα πρώτη  φορα καθυστερηση πρωτη φορα αχνη γραμμη.. Για αυτο εχω ενα αισθημα ελπιδας οτι ολα θα πανε καλα.. 

Είναι θετικό.....ήμουν σίγουρη για εσένα με τόσες μέρες καθυστέρηση!!!!!με το καλό να πάνε όλα τελειααααα 

  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Δεν ξερω αν θα κρατηθω ως την δευτερα που θα κανω χοριακη.. Ουφουυυυυ.. Λοιπον θα κανω τεστ κυριακη πρωι να δω αν θα γινει πιο σκουρο. Και αν φαινεται η γραμμη θα του το πω την κυριακη.. 

Αχχχ μακαρι κοριτσι μου.. Μακαρι να ειναι αληθεια ολο αυτο γιατι πολλα εχω ακουσει.. Αλλα 4 μηνες τωρα πρώτη  φορα καθυστερηση πρωτη φορα αχνη γραμμη.. Για αυτο εχω ενα αισθημα ελπιδας οτι ολα θα πανε καλα.. 

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! 

Σε καταλαβαίνω και εγώ το ίδιο κρατιεμαι να μην τρέχω κάθε 2η μέρα για χοριακες...

Το παν είναι να έχουμε εμπιστοσύνη στον γιατρό μας και να ακολουθούμε τις συμβουλές του γιατί θα τρελαθουμε στο τέλος!!!! 

Ενημέρωσε μας όταν την κάνεις και στον άντρα σου πες του το θα θέλει να είναι μέρος όλου αυτού βέβαια εσύ τον ξέρεις καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μπορεις να παρεις αλλη μαρκα τεστ που ειναι πιο ευαισθητα!

Θα παω αυριο πρωι πρωι να παρωω.. Τωρα μάρκες εδω στο χωριο χαχα δεν εχει και πολλες.. 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Είναι θετικό.....ήμουν σίγουρη για εσένα με τόσες μέρες καθυστέρηση!!!!!με το καλό να πάνε όλα τελειααααα 

Μακαρι κοριτσι μου.. Μακαριιι.. Καθομαι και σκεφτομαι διαφορα τυπου να δεν ειναι αληθεια αν κατι εχει παει στραβα  αν αν αννν.. Και ειμαι μςσα στο αγχος. Τρεμω ολοκληρη.. Εσυ πως εισαι? Πως παει η εγκυμοσυνη? 

Just now, Valeria7 είπε:

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! 

Σε καταλαβαίνω και εγώ το ίδιο κρατιεμαι να μην τρέχω κάθε 2η μέρα για χοριακες...

Το παν είναι να έχουμε εμπιστοσύνη στον γιατρό μας και να ακολουθούμε τις συμβουλές του γιατί θα τρελαθουμε στο τέλος!!!! 

Ενημέρωσε μας όταν την κάνεις και στον άντρα σου πες του το θα θέλει να είναι μέρος όλου αυτού βέβαια εσύ τον ξέρεις καλύτερα!

Θελω παρα πολυ να το πω απο σημερα αλλα θελω κατι πιο τρανταχτο για να πειστώ και εγω η ιδια.. Χαχα.. Φαντάζεσαι για παραδειγμα να ειναι ψευδως θετικο? Λεω εγω τωρα.. Για αυτο θελω να κανω ακομη ενα τεστ κυριακη πρωι με πρωινα ουρα.. Οχι μεσημεριανα για να δω αν φαινεται πιο καθαρη η γραμμή και τοτε θα το πω αμεσως... Χαχ

Just now, Valeria7 είπε:

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! 

Σε καταλαβαίνω και εγώ το ίδιο κρατιεμαι να μην τρέχω κάθε 2η μέρα για χοριακες...

Το παν είναι να έχουμε εμπιστοσύνη στον γιατρό μας και να ακολουθούμε τις συμβουλές του γιατί θα τρελαθουμε στο τέλος!!!! 

Ενημέρωσε μας όταν την κάνεις και στον άντρα σου πες του το θα θέλει να είναι μέρος όλου αυτού βέβαια εσύ τον ξέρεις καλύτερα!

Εσυ κοριτσι μου θυμισε μου.. Είχες ανχο θετικο και εκανες χοριακη? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofiamar93 είπε:

Θα παω αυριο πρωι πρωι να παρωω.. Τωρα μάρκες εδω στο χωριο χαχα δεν εχει και πολλες.. 

Μακαρι κοριτσι μου.. Μακαριιι.. Καθομαι και σκεφτομαι διαφορα τυπου να δεν ειναι αληθεια αν κατι εχει παει στραβα  αν αν αννν.. Και ειμαι μςσα στο αγχος. Τρεμω ολοκληρη.. Εσυ πως εισαι? Πως παει η εγκυμοσυνη? 

Θελω παρα πολυ να το πω απο σημερα αλλα θελω κατι πιο τρανταχτο για να πειστώ και εγω η ιδια.. Χαχα.. Φαντάζεσαι για παραδειγμα να ειναι ψευδως θετικο? Λεω εγω τωρα.. Για αυτο θελω να κανω ακομη ενα τεστ κυριακη πρωι με πρωινα ουρα.. Οχι μεσημεριανα για να δω αν φαινεται πιο καθαρη η γραμμή και τοτε θα το πω αμεσως... Χαχ

Εσυ κοριτσι μου θυμισε μου.. Είχες ανχο θετικο και εκανες χοριακη? 

παντως να σου πω δεν παιζει ρολο πρωινα απογευματινα αρκει να μην εχεις παει τουαλετα για 2 ωρες. 

εγω θυμαμαι το πρωτο τεστ που βγηκε αχνο.θετικο φαινοταν μονο στον ηλιο κ το ειχα δει τυχαια στον αντρα μου δεν ηθελα να το πω αλλα επειδη δεν καταλαβαινα τι εβλεπα τον ειχα βαλει τελικα να δει κ αυτος. κ ειχα κανει μετα απο ενα τριωρο αλλη μαρκα τεστ κ φαινοταν καθαρα . 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Μικρή μου Δημητρούλα πόσο χάρηκα για σενα...ευχομαι να εχεις μια ηρεμη και ομορφη εγκυμοσυνη και με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου ενα γερο και ομορφο μωρακι. Να απολαυσεις το ομορφο ταξιδι που εχεις μπροστα σου με οσο γινεται λιγοτερο αγχος. Μια συμβουλη για το αγχος που ειπες...προσπαθησε να μην ακους αλλους και οσο γινεται μη διαβαζεις στο internet..εμενα αυτο με βοηθησε πολυ. Με το καλο και παλι κοπελα μου...

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ωραίες ευχές σου!!!

Η αλήθεια είναι πως το ίντερνετ γράφει πολλά, όμως εγώ έτσι κι αλλιώς αγχώνομαι τουλ μέχρι να δω ότι όλα πάνε καλά.

18 ώρες πρίν, linaa είπε:

να ξερεις οτι σχεδον ολοι μπορει να εχουν μια μικρη κηλη αλλα αυτο δεν επιρεαζει ειναι αναλογα το μεγεθος κ την ηλικια . γενικα το εψαξες τοσο νωρις που κ οι γιατροι σιγουρα θα νομιζαν οτι προσπαθητε χρονια ή θα σας λεγαν βλακειες για να δικαιολογησουν τα λεφτα που περνουν. γενικα οι εξετασεις θελουν τον χρονο τους κ ειναι κ αναλογα κ την ηλικια αλλιως μπερδευει το πραγμα κ ανχωνεσε χωρις λογο γιατι οσο ψαχνεις βρισκεις αλλα δεν σημαινει οτι εμποδιζει καπου. 

Βασικά είχε ενοχλήσεις και έτσι έγινε και ο γενικός έλεγχος. Ο ιατρός του μας αγχωσε πιο πολύ γιατί μας παρουσίασε διάφορα ενδεχόμενα. Ήξερε όμως ότι προσπαθούμε λίγο καιρό.

1 hour ago, Sofiamar93 είπε:

Εβαλα φωτο προφιλ.. Ειναι αχνο.. Αλλα πειτε μου γιατι θα τρελαθω να θυμησω οτι σημερα ειμαι στην 41 μερα του κυκλου και ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον εκανα πολυ αργα ωορρηξία και γιαυτο δεν φαινεται.. Η ειναι κυστη.. Δυο μερες πριν το ιδιο τεστ καρααρνητικο και σημερα με απογευματινα ουρα παλι και εχει αυτο @Emilly που εισαι στήριγμα μου

Συγχαρητήρια!!! Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και θετικές σκέψεις!!! Πολύ τυχερός αυτός ο μήνας τελικά!

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Σήμερα δεν περιμέναμε χοριακη από την @Dimitra94???

Ναι, μόλις την πήρα! 

709! Ελπίζω να είναι καλό νούμερο, δεν ξέρω τι σημαίνει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ωραίες ευχές σου!!!

Η αλήθεια είναι πως το ίντερνετ γράφει πολλά, όμως εγώ έτσι κι αλλιώς αγχώνομαι τουλ μέχρι να δω ότι όλα πάνε καλά.

Βασικά είχε ενοχλήσεις και έτσι έγινε και ο γενικός έλεγχος. Ο ιατρός του μας αγχωσε πιο πολύ γιατί μας παρουσίασε διάφορα ενδεχόμενα. Ήξερε όμως ότι προσπαθούμε λίγο καιρό.

Συγχαρητήρια!!! Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και θετικές σκέψεις!!! Πολύ τυχερός αυτός ο μήνας τελικά!

Ναι, μόλις την πήρα! 

709! Ελπίζω να είναι καλό νούμερο, δεν ξέρω τι σημαίνει

Λογικά θα κάνεις επαναληπτική σε δυο τρεις μέρες....μια χαρά είναι η τιμή της!!!

Just now, Sofiamar93 είπε:

Θα παω αυριο πρωι πρωι να παρωω.. Τωρα μάρκες εδω στο χωριο χαχα δεν εχει και πολλες.. 

Μακαρι κοριτσι μου.. Μακαριιι.. Καθομαι και σκεφτομαι διαφορα τυπου να δεν ειναι αληθεια αν κατι εχει παει στραβα  αν αν αννν.. Και ειμαι μςσα στο αγχος. Τρεμω ολοκληρη.. Εσυ πως εισαι? Πως παει η εγκυμοσυνη? 

Θελω παρα πολυ να το πω απο σημερα αλλα θελω κατι πιο τρανταχτο για να πειστώ και εγω η ιδια.. Χαχα.. Φαντάζεσαι για παραδειγμα να ειναι ψευδως θετικο? Λεω εγω τωρα.. Για αυτο θελω να κανω ακομη ενα τεστ κυριακη πρωι με πρωινα ουρα.. Οχι μεσημεριανα για να δω αν φαινεται πιο καθαρη η γραμμή και τοτε θα το πω αμεσως... Χαχ

Εσυ κοριτσι μου θυμισε μου.. Είχες ανχο θετικο και εκανες χοριακη? 

Εντάξει είναι λογικό το άγχος και δικαιολογημένο γίνεται ολοκλήρη αλλαγή μέσα μας....είμαι μια χαρά σε μία εβδομάδα θα πάω για εξέταση....

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitra94 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ωραίες ευχές σου!!!

Η αλήθεια είναι πως το ίντερνετ γράφει πολλά, όμως εγώ έτσι κι αλλιώς αγχώνομαι τουλ μέχρι να δω ότι όλα πάνε καλά.

Βασικά είχε ενοχλήσεις και έτσι έγινε και ο γενικός έλεγχος. Ο ιατρός του μας αγχωσε πιο πολύ γιατί μας παρουσίασε διάφορα ενδεχόμενα. Ήξερε όμως ότι προσπαθούμε λίγο καιρό.

Συγχαρητήρια!!! Υπομονή μέχρι τη Δευτέρα και θετικές σκέψεις!!! Πολύ τυχερός αυτός ο μήνας τελικά!

Ναι, μόλις την πήρα! 

709! Ελπίζω να είναι καλό νούμερο, δεν ξέρω τι σημαίνει

ειναι τελεια η χοριακη σημαινει οτι ξεκινατε τελεια!!! απο τεταρτη θα μπορεις να πας κ για υπερηχο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ΒαλεντιναΧ @linaa ωραία, χαίρομαι που είναι καλή η τιμή! Ναι, μου είπε να κάνω άλλη μία Τρίτη ή Τετάρτη.

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσείς που ξέρετε. Υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα για εγκυμοσύνη που να μην είναι σε μορφή χαπιού?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...