Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Φραουλίνο είπε:

Το τέταρτο το έκανα λίγες μέρες πριν ακούσουμε καρδούλα η χοριακη ήταν τεράστια! Το πρώτο που βλέπεις ήταν μια μέρα πριν την περίοδο και τη μέρα που περίμενα περίοδο η χοριακη ηταν 100!! Τώρα που το λες υγρά είχα και εγώ σαν της ωορρηξιας, ακόμα έχω δλδ.. Πόνους πριν την καθυστέρηση είχα απλά σαν να έρχεται η περίοδος όχι κάτι ιδιαίτερο. Τώρα που είμαι στην 7η έχω κράμπες και τραβήγματα δεξιά αριστερά αλλά όλα αυτά είναι φυσιολογικά τα θυμάμαι και από την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου μη σε τρομάζουν καθόλου! Τα συμπτώματα σου γενικά είναι μια χαρά, και τίποτα να μην είχες πάλι φυσιολογικό θα ήταν τόσο νωρίς.. 

Ρια μου πάρε αυτά της hometest σε γενικές γραμμές είναι πολύ αξιόπιστα και παρόλο που δεν θεωρούνται πρωιμης ανίχνευσης, είναι αρκετά ευαίσθητα και δείχνουν και πριν την καθυστέρηση.. Κάνε ένα δύο μέρες πριν την περίοδο και θα είσαι σίγουρη για το αποτέλεσμα! Σου εύχομαι ένα θετικό τεστακι!! 

Ναι αυτά κοιτούσα και εγώ πριν, πείστηκα θα τα παραγγείλω ( δε δυσκολεύτηκα και πολύ βλέπεις χαχα) και θα πάρω και κανένα ωορηξιας. Τώρα παραγγειλα βιταμίνες ξανά και πήρα της clearblue πάλι και προσπαθώ να κρατηθώ να έρθουν και να μη πάρω απ' το φαρμακείο αύριο... Αλλά αν δεν έρθει περίοδος δεν ερθουν και τα τεστ θα πάρω γτ από υπομονή δεν έχω και πολύ.... Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να σ πάνε όλα τέλεια και με το καλό τ μπεμπακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria_ είπε:

Ναι αυτά κοιτούσα και εγώ πριν, πείστηκα θα τα παραγγείλω ( δε δυσκολεύτηκα και πολύ βλέπεις χαχα) και θα πάρω και κανένα ωορηξιας. Τώρα παραγγειλα βιταμίνες ξανά και πήρα της clearblue πάλι και προσπαθώ να κρατηθώ να έρθουν και να μη πάρω απ' το φαρμακείο αύριο... Αλλά αν δεν έρθει περίοδος δεν ερθουν και τα τεστ θα πάρω γτ από υπομονή δεν έχω και πολύ.... Σε ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να σ πάνε όλα τέλεια και με το καλό τ μπεμπακι.

Καλά έκανες!! Είναι μια χαρά και πολύ οικονομικά! Εμένα έδειξε θετικό 11 μέρες μετά την ωορρηξια.. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι, να έχεις ήδη ένα σπορακι! 

Just now, Sadri09 είπε:

Απλα στ βιοχημικη... Ειχα σχεδον οοοολα τα συμπτωματα παρα πολυ νωρις.. Κ παααρα πολλες κραμπες πονος σαν να μ εχωνες το δαχτυλο απο εξω ομως σκεψου... Κ τωρα ενιωσα ετσι κ εχω τρομαξει! 

Όχι μην τρομάζεις με κάθε πόνο γιατί δεν είναι κάτι ανησυχητικό από μόνο του! Τσιμπήματα, κράμπες και πονοι περιόδου είναι μέσα στο πρόγραμμα και ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης.. Καταλαβαίνω το φόβο σου μετά από μια αποβολή είναι λογικό να είσαι πιο επιφυλακτική αλλά προσπάθησε να μην μπαίνεις σε αυτή τη σύγκριση γιατί δεν υπάρχει λόγος να ξανασυμβεί! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλά έκανες!! Είναι μια χαρά και πολύ οικονομικά! Εμένα έδειξε θετικό 11 μέρες μετά την ωορρηξια.. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι, να έχεις ήδη ένα σπορακι! 

Όχι μην τρομάζεις με κάθε πόνο γιατί δεν είναι κάτι ανησυχητικό από μόνο του! Τσιμπήματα, κράμπες και πονοι περιόδου είναι μέσα στο πρόγραμμα και ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης.. Καταλαβαίνω το φόβο σου μετά από μια αποβολή είναι λογικό να είσαι πιο επιφυλακτική αλλά προσπάθησε να μην μπαίνεις σε αυτή τη σύγκριση γιατί δεν υπάρχει λόγος να ξανασυμβεί! 

Ειχα κ αλλους πονους για καμια ωρα κ τωρα ειμαι ενταξει... Αχ θεε μου μακαρι... Ποσο θελω να πανε ολα καλα... Ευχαριστω πολυ για την στηριξη κ τις συμβουλες :wub: να μας πανε ολα καλα ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Καλά έκανες!! Είναι μια χαρά και πολύ οικονομικά! Εμένα έδειξε θετικό 11 μέρες μετά την ωορρηξια.. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι, να έχεις ήδη ένα σπορακι! 

Όχι μην τρομάζεις με κάθε πόνο γιατί δεν είναι κάτι ανησυχητικό από μόνο του! Τσιμπήματα, κράμπες και πονοι περιόδου είναι μέσα στο πρόγραμμα και ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης.. Καταλαβαίνω το φόβο σου μετά από μια αποβολή είναι λογικό να είσαι πιο επιφυλακτική αλλά προσπάθησε να μην μπαίνεις σε αυτή τη σύγκριση γιατί δεν υπάρχει λόγος να ξανασυμβεί! 

Αυτό π έκανα κ βγήκε αρνητικο, αν υποθετικά η ωορρηξία μου ήταν το αργότερο 17η μερα γτ ακριβώς δε ξέρω , το έκανα 8 μέρες μετά ,άρα ίσως κ να ήταν νωρίς..Μακάρι να ήταν λάθος, υπομονή τώρα και αν δεν αδιαθετησω μέχρι 12 τ μήνα θα κάνω ξανά ένα ! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Αυτό π έκανα κ βγήκε αρνητικο, αν υποθετικά η ωορρηξία μου ήταν το αργότερο 17η μερα γτ ακριβώς δε ξέρω , το έκανα 8 μέρες μετά ,άρα ίσως κ να ήταν νωρίς..Μακάρι να ήταν λάθος, υπομονή τώρα και αν δεν αδιαθετησω μέχρι 12 τ μήνα θα κάνω ξανά ένα ! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ

Καλημέρα!! 8μερες μετά την ωορρηξια είναι πολύ νωρίς.. Αλλά και στις 10 μέρες να ήσουν δεν σημαίνει πάντα οτι θα δείξει εξαρτάται από διάφορους παράγοντες! Εμένα που έδειξε στην 11η δεν φαντάζεσαι πόσο αχνο ήταν (δεν είναι στη φωτογραφία γιατί δεν απεικονιζοταν η γραμμή) λέω αρνητικό είναι και το πέταξα.. Μετά γύρισα και είδα μια σκιά που φαινόταν μόνο μπροστά από τη μπαλκονοπορτα στο φως του ήλιου άσε! Θα έρθουν τώρα τα φτηνά εκεί και δεν θα τα λυπάσαι, πέντε πέντε θα τα κάνεις! Προσπαθείτε καιρό; 

9 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Ειχα κ αλλους πονους για καμια ωρα κ τωρα ειμαι ενταξει... Αχ θεε μου μακαρι... Ποσο θελω να πανε ολα καλα... Ευχαριστω πολυ για την στηριξη κ τις συμβουλες :wub: να μας πανε ολα καλα ❤

Καλημέρα! Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, γιατί να μην πάνε;;! Θα κάνεις χοριακη σημερα η θα περιμένεις και άλλο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! 8μερες μετά την ωορρηξια είναι πολύ νωρίς.. Αλλά και στις 10 μέρες να ήσουν δεν σημαίνει πάντα οτι θα δείξει εξαρτάται από διάφορους παράγοντες! Εμένα που έδειξε στην 11η δεν φαντάζεσαι πόσο αχνο ήταν (δεν είναι στη φωτογραφία γιατί δεν απεικονιζοταν η γραμμή) λέω αρνητικό είναι και το πέταξα.. Μετά γύρισα και είδα μια σκιά που φαινόταν μόνο μπροστά από τη μπαλκονοπορτα στο φως του ήλιου άσε! Θα έρθουν τώρα τα φτηνά εκεί και δεν θα τα λυπάσαι, πέντε πέντε θα τα κάνεις! Προσπαθείτε καιρό; 

Καλημέρα! Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, γιατί να μην πάνε;;! Θα κάνεις χοριακη σημερα η θα περιμένεις και άλλο; 

Χαχαχαχα κατάλαβα , καλημέρα κιόλας.Αααα κατάλαβα τοοοσο αχνό δηλαδή , οπότε ναι εντάξει χαζομάρα μου απλα με έπιασε κάτι δ ξέρω τι... Όχι είναι ο 3ος μήνας αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Χαχαχαχα κατάλαβα , καλημέρα κιόλας.Αααα κατάλαβα τοοοσο αχνό δηλαδή , οπότε ναι εντάξει χαζομάρα μου απλα με έπιασε κάτι δ ξέρω τι... Όχι είναι ο 3ος μήνας αυτός.

Μία χαρά είστε, θέμα χρόνου είναι Ρια μου θα έρθει το σπορι σας πολύ σύντομα, αν δεν έχει έρθει ήδη δηλαδή!! :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλημέρα!! 8μερες μετά την ωορρηξια είναι πολύ νωρίς.. Αλλά και στις 10 μέρες να ήσουν δεν σημαίνει πάντα οτι θα δείξει εξαρτάται από διάφορους παράγοντες! Εμένα που έδειξε στην 11η δεν φαντάζεσαι πόσο αχνο ήταν (δεν είναι στη φωτογραφία γιατί δεν απεικονιζοταν η γραμμή) λέω αρνητικό είναι και το πέταξα.. Μετά γύρισα και είδα μια σκιά που φαινόταν μόνο μπροστά από τη μπαλκονοπορτα στο φως του ήλιου άσε! Θα έρθουν τώρα τα φτηνά εκεί και δεν θα τα λυπάσαι, πέντε πέντε θα τα κάνεις! Προσπαθείτε καιρό; 

Καλημέρα! Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, γιατί να μην πάνε;;! Θα κάνεις χοριακη σημερα η θα περιμένεις και άλλο; 

Θα περιμενω δευτερα.. Εκανα αλλο ενα τεστ απο φαρμακειο αυτη την φορα.. Το ανεβαζω να το δεις ❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Θα περιμενω δευτερα.. Εκανα αλλο ενα τεστ απο φαρμακειο αυτη την φορα.. Το ανεβαζω να το δεις ❤❤❤

Πεντακάθαρο το τεστακι σου, και από ότι φαίνεται είσαι και πολύ έγκυος!! Αυτή η γραμμή δείχνει υψηλή χοριακη! Αυτά του φαρμακείου, δεν ξέρω ποιο πήρες αλλά εγώ είχα πάρει ένα που λέγεται iq και καλά πρωιμης ανίχνευσης, δείχνουν πολύ αχνά αν είναι χαμηλή η χοριακη.. Εγώ σκέψου το πήρα μόνο και μόνο γιατί λέω να έχω αναμνηστικό για το μωρό ένα κανονικό τεστ και όχι ταινία και απόγοητευτικά γιατί ενώ τα φτηνά μου έβγαζαν ήδη σχετικά έντονη γραμμή το άλλο ίσα που φαινόταν..

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια και θα δεις ότι θα έχεις και μια ωραία μεγάλη χοριακη να χαρείς!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Θα περιμενω δευτερα.. Εκανα αλλο ενα τεστ απο φαρμακειο αυτη την φορα.. Το ανεβαζω να το δεις ❤❤❤

Συγχαρητήρια φαίνεται ολοκάθαρα η δεύτερη γραμμή!! Όλα καλά θα σου πάνε!!! Μπράβο συγχαρητήρια :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Μία χαρά είστε, θέμα χρόνου είναι Ρια μου θα έρθει το σπορι σας πολύ σύντομα, αν δεν έχει έρθει ήδη δηλαδή!! :)

Μακάρι να έχει έρθει, αν οχι ναι συνεχίζουμε και θα έρθει πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Θα περιμενω δευτερα.. Εκανα αλλο ενα τεστ απο φαρμακειο αυτη την φορα.. Το ανεβαζω να το δεις ❤❤❤

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!με ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου.τα τεστ σου είναι πολύ έντονα για την ημέρα του κύκλου που βρίσκεσαι.ξεκαθαρα θετικα.θα είναι υψηλή η χοριακη σου.ισως η ωορρηξία σου να έγινε πριν τις 29.12 που υπολογιζεις.κανε τη Δευτέρα εξέταση αίματος και ξανά μετά την Τετάρτη για να δεις αν διπλασιάζεται η χοριακη.στη θέση σου δεν θα κρατιομουν,θα το έλεγα αμέσως στον αρραβωνιαστικό μου απ' την πολλή χαρά!

Link to comment
Share on other sites

@Φραουλίνο είχες εμετούς πριν τη καθυστέρηση??? Σήμερα φάγαμε ένα ψητό κοτόπουλο απ' έξω και μόλις το έβγαλα όλο όσο εφαγα ,αφού έβαλα τον άντρα μου να μαζέψει τ τραπέζι δεν άντεχα τη μυρωδιά ξανά έκανα εμετό...Συγνώμη κιόλας. Πήρα ένα τεστ σήμερα λέω να τ κάνω αύριο να ξέρω έγκυος είμαι, τρελή είμαι ή κρυωμενη??? Χαχχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

@Φραουλίνο είχες εμετούς πριν τη καθυστέρηση??? Σήμερα φάγαμε ένα ψητό κοτόπουλο απ' έξω και μόλις το έβγαλα όλο όσο εφαγα ,αφού έβαλα τον άντρα μου να μαζέψει τ τραπέζι δεν άντεχα τη μυρωδιά ξανά έκανα εμετό...Συγνώμη κιόλας. Πήρα ένα τεστ σήμερα λέω να τ κάνω αύριο να ξέρω έγκυος είμαι, τρελή είμαι ή κρυωμενη??? Χαχχαχαχαχα

Χάχαχα εγώ κοπέλα μου δεν έχω εμετούς ούτε τώρα και ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα.. μόνο ναυτίες, στην κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά αυτά.. Το ότι κάνεις εμετούς όμως όπως και να χει και σε αηδιαζουν πράγματα είναι πολύ καλό σημάδι!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Χάχαχα εγώ κοπέλα μου δεν έχω εμετούς ούτε τώρα και ούτε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα.. μόνο ναυτίες, στην κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά αυτά.. Το ότι κάνεις εμετούς όμως όπως και να χει και σε αηδιαζουν πράγματα είναι πολύ καλό σημάδι!! 

Εντάξει ναι σίγουρα , τυχερή σε αυτό ...Αχ μακάρι ο άντρας μου τον είδα εγώ έκανα εμετό και αυτός χαμογελουσε ο γλυκός μου σα να έλεγε ,λες? Τι να πω μακάρι ...και στη παλινδρομη πριν χρόνια που είχα έτσι το κατάλαβα, με αηδιασε ένα αγαπημενο μου φαγητό ..Πφφφ δε θέλω να περνούν τα μυαλά μου αέρα αλλά μακάρι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...