Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Φραουλίνο είπε:

Πεντακάθαρο το τεστακι σου, και από ότι φαίνεται είσαι και πολύ έγκυος!! Αυτή η γραμμή δείχνει υψηλή χοριακη! Αυτά του φαρμακείου, δεν ξέρω ποιο πήρες αλλά εγώ είχα πάρει ένα που λέγεται iq και καλά πρωιμης ανίχνευσης, δείχνουν πολύ αχνά αν είναι χαμηλή η χοριακη.. Εγώ σκέψου το πήρα μόνο και μόνο γιατί λέω να έχω αναμνηστικό για το μωρό ένα κανονικό τεστ και όχι ταινία και απόγοητευτικά γιατί ενώ τα φτηνά μου έβγαζαν ήδη σχετικά έντονη γραμμή το άλλο ίσα που φαινόταν..

Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια και θα δεις ότι θα έχεις και μια ωραία μεγάλη χοριακη να χαρείς!!! 

Predictor early+express αυτο πηρα εγω... Γινεται να ειν τοσο εντονο πριν την καθυστερηση???? Μακαρι μακαρι να ερθει η δευτερα να κανω κ την χοριακη μου κ να πανε ολα καλα ❤

7 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Συγχαρητήρια φαίνεται ολοκάθαρα η δεύτερη γραμμή!! Όλα καλά θα σου πάνε!!! Μπράβο συγχαρητήρια :)

Ευχαιστω πολυ πολυ... Ευχομαι πραγματικα να πανε οοολα καλα ❤❤ κ σε ολες εδω ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι άσε έναν κύκλο να δεις και αν θα έρθει στην ώρα της η περίοδος και μετά μπορείς να τον ξαναρωτησεις κιόλας δεν νομίζω να σου πει να περιμένεις κι άλλο.. Για να λένε σε τόσες γυναίκες να αρχίσουν αμέσως ή μετά από ένα κύκλο ασφαλές είναι! Αν δεις πάλι ότι έρχεται η περίοδος καθυστερημένη ή νωρίτερα κλπ λύνεται το πρόβλημα με τεστ ωορρηξιας. Κανεις και ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη.. 

Λογικά δύο μέρες πριν θα δείξει κοριτσάκι μου ναι! Αν βέβαια βγει αρνητικό μη το δέσεις κιόλας.. 

Τέλεια σε ευχαριστώ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!με ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου.τα τεστ σου είναι πολύ έντονα για την ημέρα του κύκλου που βρίσκεσαι.ξεκαθαρα θετικα.θα είναι υψηλή η χοριακη σου.ισως η ωορρηξία σου να έγινε πριν τις 29.12 που υπολογιζεις.κανε τη Δευτέρα εξέταση αίματος και ξανά μετά την Τετάρτη για να δεις αν διπλασιάζεται η χοριακη.στη θέση σου δεν θα κρατιομουν,θα το έλεγα αμέσως στον αρραβωνιαστικό μου απ' την πολλή χαρά!

Χαχαχαχ δν κρατηθηκα κ του το ειπα..... Προσπαθει να μη δειξει ακομα ενθουσιασμο γτ φοβαται κ αυτος μετα την αποβολη που ειχα... Εγω τριτη υποτιθεται θα εχω περιοδο... Φοβαμαι το γεγονος οτι ειν πολυ εντονο πριν την καθυστερηση η αληθεια ειν... Απλα επειδη εκανα τεστ ωορρεξιας ειχα οντως στ 29 ωορρεξια... Τωρα ελπιζω να ειν οοολα καλα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Χαχαχαχ δν κρατηθηκα κ του το ειπα..... Προσπαθει να μη δειξει ακομα ενθουσιασμο γτ φοβαται κ αυτος μετα την αποβολη που ειχα... Εγω τριτη υποτιθεται θα εχω περιοδο... Φοβαμαι το γεγονος οτι ειν πολυ εντονο πριν την καθυστερηση η αληθεια ειν... Απλα επειδη εκανα τεστ ωορρεξιας ειχα οντως στ 29 ωορρεξια... Τωρα ελπιζω να ειν οοολα καλα! 

Ούτε εγώ θα κρατιόμουν!!! :rolleyes: Εμείς να δεις πόσο συγκρατημένοι ήμαστε κορίτσι μου σας καταλαβαίνω απόλυτα! Κάθε βήμα και ανάσα.. 

Γιατί σε ανησυχεί όμως που είναι έντονο το τεστ; Ισα ίσα.. Απλά εμφυτευτηκε γρήγορα το μπεμπακι, μην κάνεις άσχημες σκέψεις χωρίς να υπάρχει λόγος όλα μια χαρά θα είναι! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Χαχαχαχ δν κρατηθηκα κ του το ειπα..... Προσπαθει να μη δειξει ακομα ενθουσιασμο γτ φοβαται κ αυτος μετα την αποβολη που ειχα... Εγω τριτη υποτιθεται θα εχω περιοδο... Φοβαμαι το γεγονος οτι ειν πολυ εντονο πριν την καθυστερηση η αληθεια ειν... Απλα επειδη εκανα τεστ ωορρεξιας ειχα οντως στ 29 ωορρεξια... Τωρα ελπιζω να ειν οοολα καλα! 

Γιατί φοβάσαι που είναι έντονο πριν την καθυστερηση;αυτό μόνο κακό δεν μπορεί να είναι! Λες να έχεις δίδυμα και να είναι αυξημένη η χοριακη;;στο εύχομαι.διπλη χαρά.εγω είχα κάνει τα ίδια τεστ 3 μέρες πριν την περίοδο κ βγήκε πολύ πολύ αχνο,τόσο που μόνο εγώ το έβλεπα,γι αυτό θεωρώ πολύ έντονο το δικό σου.29 είχες ωορρηξία η στις 29 ήταν θετικό το τεστ ωορρηξίας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ούτε εγώ θα κρατιόμουν!!! :rolleyes: Εμείς να δεις πόσο συγκρατημένοι ήμαστε κορίτσι μου σας καταλαβαίνω απόλυτα! Κάθε βήμα και ανάσα.. 

Γιατί σε ανησυχεί όμως που είναι έντονο το τεστ; Ισα ίσα.. Απλά εμφυτευτηκε γρήγορα το μπεμπακι, μην κάνεις άσχημες σκέψεις χωρίς να υπάρχει λόγος όλα μια χαρά θα είναι! 

Μακαρι αληθεια... Η αληθεια ειν το θελαμε τοσο τοσο πολυ που οταν το χασαμε απο εκει κ μετα εμενα με εριξε εντελως κ ειμ οοολο φοβιες... Περιμενα περιοδο καθε μηνα κ σε καθε κραμπα με επιανε πανικος... Ασε... 

Just now, Ασία είπε:

Γιατί φοβάσαι που είναι έντονο πριν την καθυστερηση;αυτό μόνο κακό δεν μπορεί να είναι! Λες να έχεις δίδυμα και να είναι αυξημένη η χοριακη;;στο εύχομαι.διπλη χαρά.εγω είχα κάνει τα ίδια τεστ 3 μέρες πριν την περίοδο κ βγήκε πολύ πολύ αχνο,τόσο που μόνο εγώ το έβλεπα,γι αυτό θεωρώ πολύ έντονο το δικό σου.29 είχες ωορρηξία η στις 29 ήταν θετικό το τεστ ωορρηξίας;

29 ηταν το θετικο... Κ μ ειπαν οτι στ ουσια τοτε ειν που εχεις... Τωρα μη νομιζεις τα ξερω ,ολα τα μαθαινω τωρα σιγα σιγα γτ μετα το καλοκαιρι εμαθα κ για τα τεστ ωορρεξιας... Πριν πηγαινα με τα υγρα που ειχα... 

Διδυμα??? Αν εχω διδυμα θα πεθανει ο δικος μου χαχαχαχαχ δεν θελει με τπτ θα του ερθει νταμπλας :blink: εγω θα ηθελα πολυυυ ❤❤ ειδικα κοριτσακια αλλα οτι ειν να ερθει αρκει να ειν γερο. Δν με νοιαζει ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Μακαρι αληθεια... Η αληθεια ειν το θελαμε τοσο τοσο πολυ που οταν το χασαμε απο εκει κ μετα εμενα με εριξε εντελως κ ειμ οοολο φοβιες... Περιμενα περιοδο καθε μηνα κ σε καθε κραμπα με επιανε πανικος... Ασε... 

29 ηταν το θετικο... Κ μ ειπαν οτι στ ουσια τοτε ειν που εχεις... Τωρα μη νομιζεις τα ξερω ,ολα τα μαθαινω τωρα σιγα σιγα γτ μετα το καλοκαιρι εμαθα κ για τα τεστ ωορρεξιας... Πριν πηγαινα με τα υγρα που ειχα... 

Διδυμα??? Αν εχω διδυμα θα πεθανει ο δικος μου χαχαχαχαχ δεν θελει με τπτ θα του ερθει νταμπλας :blink: εγω θα ηθελα πολυυυ ❤❤ ειδικα κοριτσακια αλλα οτι ειν να ερθει αρκει να ειν γερο. Δν με νοιαζει ❤

Λένε ότι στα δίδυμα είναι ανεβασμένη η χοριακη.οταν εγώ είχα τεστ σαν το δικό σου,δηλ με μια μέρα καθυστέρηση, είχα αν δεν κάνω λαθος 330 μονάδες χοριακη. Βέβαια μπορεί απλά να έγινε νωρίς η εμφύτευση όπως είπε κ μια κοπέλα πιο πάνω.οπως και να χει,εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη κ με το καλό το μωρακι η τα μωράκια σου!!κι εσύ μανούλα Σεπτεμβρίου λοιπόν,άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Λένε ότι στα δίδυμα είναι ανεβασμένη η χοριακη.οταν εγώ είχα τεστ σαν το δικό σου,δηλ με μια μέρα καθυστέρηση, είχα αν δεν κάνω λαθος 330 μονάδες χοριακη. Βέβαια μπορεί απλά να έγινε νωρίς η εμφύτευση όπως είπε κ μια κοπέλα πιο πάνω.οπως και να χει,εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη κ με το καλό το μωρακι η τα μωράκια σου!!κι εσύ μανούλα Σεπτεμβρίου λοιπόν,άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά...

Νιιι.... Πρωτη φορα το "μανουλα" για μενα κ δακρυσα....αχ για να δουμε την δευτερα. Εσυ τωρα ποσο εβδομαδων? Δν θυμαμαι αν το ξανα ειπαμε χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Νιιι.... Πρωτη φορα το "μανουλα" για μενα κ δακρυσα....αχ για να δουμε την δευτερα. Εσυ τωρα ποσο εβδομαδων? Δν θυμαμαι αν το ξανα ειπαμε χεχεχε

Καλημέρα!! Καταλαβαίνω την συγκίνηση σου.εγω να δεις πως έκανα όταν είδα το 1ο θετικο τεστ εγκυμοσύνης στην κόρη μου που προσπαθούσαμε 2 χρόνια. Τώρα είμαι μια εβδομάδα πάνω από εσένα ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!! Καταλαβαίνω την συγκίνηση σου.εγω να δεις πως έκανα όταν είδα το 1ο θετικο τεστ εγκυμοσύνης στην κόρη μου που προσπαθούσαμε 2 χρόνια. Τώρα είμαι μια εβδομάδα πάνω από εσένα ακριβώς.

Εμεις προσπαθουμε 15 μηνες με την αποβολη στ ενδιαμεσο... 5 κ μια μερα εισαι ε? Ποτε παμε για πρωτο υπερηχο???για καρδουλα δλδ?Αυριο θα κανω βεβαια μια χοριακη για να δουμε τα σιγουρα καλα αποτελεσματα... 

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα!! Καταλαβαίνω την συγκίνηση σου.εγω να δεις πως έκανα όταν είδα το 1ο θετικο τεστ εγκυμοσύνης στην κόρη μου που προσπαθούσαμε 2 χρόνια. Τώρα είμαι μια εβδομάδα πάνω από εσένα ακριβώς.

Εμεις προσπαθουμε 15 μηνες με την αποβολη στ ενδιαμεσο... 5 κ μια μερα εισαι ε? Ποτε παμε για πρωτο υπερηχο???για καρδουλα δλδ?Αυριο θα κανω βεβαια μια χοριακη για να δουμε τα σιγουρα καλα αποτελεσματα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Εμεις προσπαθουμε 15 μηνες με την αποβολη στ ενδιαμεσο... 5 κ μια μερα εισαι ε? Ποτε παμε για πρωτο υπερηχο???για καρδουλα δλδ?Αυριο θα κανω βεβαια μια χοριακη για να δουμε τα σιγουρα καλα αποτελεσματα... 

Εμεις προσπαθουμε 15 μηνες με την αποβολη στ ενδιαμεσο... 5 κ μια μερα εισαι ε? Ποτε παμε για πρωτο υπερηχο???για καρδουλα δλδ?Αυριο θα κανω βεβαια μια χοριακη για να δουμε τα σιγουρα καλα αποτελεσματα... 

Όχι.4 εβδ και 5 ημ είμαι.μηπως τα μπερδεψες;εσύ πότε περιμένεις περίοδο;την τρίτη 12.1;δηλαδή είσαι 3 και 5. Είσαι δύο μέρες πριν την καθυστερηση.εται δεν είναι; Ναι να κάνεις σίγουρα χοριακη κ να ξανακάνεις κ σε 2 μέρες να δεις πώς ανεβαίνει.μιλησες με το γιατρό;ο πρώτος υπέρηχος νομίζω είναι για να βεβαιωθούμε ότι η κύηση είναι ενδομητρια κ η καρδιά ακούγεται την 7η εβδ αν δεν κάνω λαθος.βεβαια μπορείς να πας κ κατευθείαν την 7η να τα δεις κ να τα ακούσεις όλα.αλλα οι γιατροί ζητάνε κ πιο νωρίς για να ελέγξουν ότι βρίσκεται στη μητρα ο σάκος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Όχι.4 εβδ και 5 ημ είμαι.μηπως τα μπερδεψες;εσύ πότε περιμένεις περίοδο;την τρίτη 12.1;δηλαδή είσαι 3 και 5. Είσαι δύο μέρες πριν την καθυστερηση.εται δεν είναι; Ναι να κάνεις σίγουρα χοριακη κ να ξανακάνεις κ σε 2 μέρες να δεις πώς ανεβαίνει.μιλησες με το γιατρό;ο πρώτος υπέρηχος νομίζω είναι για να βεβαιωθούμε ότι η κύηση είναι ενδομητρια κ η καρδιά ακούγεται την 7η εβδ αν δεν κάνω λαθος.βεβαια μπορείς να πας κ κατευθείαν την 7η να τα δεις κ να τα ακούσεις όλα.αλλα οι γιατροί ζητάνε κ πιο νωρίς για να ελέγξουν ότι βρίσκεται στη μητρα ο σάκος.

Πατησα σε μια εφαρμογη δν θα πω ψεματα χαχαχα ποτε μ ηρθε η τελευταια περιοδος για να βρω ποσο ειμ ακριβως... Γτ κ οι γιατροι ετσι το υπολογιζουν.. Κ μ βγαζει οτι αλλαζω βδομαδα καθε σαββατο κ χθες ημουν ολοκληρες 4 βδομαδες κ μια μερα σημερα... Βεβαια δν μιλησα ακομα με γιατρο ετσι??? Θελω πρωτα να κανω χοριακη αυριο κ μετα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Πατησα σε μια εφαρμογη δν θα πω ψεματα χαχαχα ποτε μ ηρθε η τελευταια περιοδος για να βρω ποσο ειμ ακριβως... Γτ κ οι γιατροι ετσι το υπολογιζουν.. Κ μ βγαζει οτι αλλαζω βδομαδα καθε σαββατο κ χθες ημουν ολοκληρες 4 βδομαδες κ μια μερα σημερα... Βεβαια δν μιλησα ακομα με γιατρο ετσι??? Θελω πρωτα να κανω χοριακη αυριο κ μετα... 

Κατάλαβα...ναι έτσι το υπολογίζουν οι γιατροί επειδή δεν ξέρουν πότε γίνεται στον κύκλο η ωορρηξία,οπότε βολεύει να μετράνε απ' την πρώτη μέρα περιοδου.12 Δεκέμβρη είχες 1η μέρα περιόδου; Εσύ όμως που ξερεις ακριβώς πότε έγινε η ωορρηξία σου μπορείς να μετρήσεις με ακρίβεια.εφοσον είχες θετικό τεστ στις 29 του μήνα σημαίνει ότι περιμένεις περίοδο την τρίτη.αρα την τρίτη κλείνεις τις πρώτες 4 εβδ.σημερα είσαι 3 και 5.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Κατάλαβα...ναι έτσι το υπολογίζουν οι γιατροί επειδή δεν ξέρουν πότε γίνεται στον κύκλο η ωορρηξία,οπότε βολεύει να μετράνε απ' την πρώτη μέρα περιοδου.12 Δεκέμβρη είχες 1η μέρα περιόδου; Εσύ όμως που ξερεις ακριβώς πότε έγινε η ωορρηξία σου μπορείς να μετρήσεις με ακρίβεια.εφοσον είχες θετικό τεστ στις 29 του μήνα σημαίνει ότι περιμένεις περίοδο την τρίτη.αρα την τρίτη κλείνεις τις πρώτες 4 εβδ.σημερα είσαι 3 και 5.

Δν το σκεφτηκα ετσι... Κομπλε... Να δουμε κ αυριο τιμουλα χοριακης ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...