Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Sadri09 είπε:

6 εβδομαδων? Καλο αυτο... Τελειαααα με το καλο το ζουζουνακι σου... ❤ τωρα εχω μια αγωνια για να δω αν ειν ενδομητριο πφφφφ ποτε δν ηρεμεις τελικα μεχρι να μπει στ αγκαλια σ :o

Αχ δν ξερωωωω... Δν εχουμε παντως κατι στ οικογενεια απο διδυμα.. Ευχαριστω πολυυυ... Παρασκευη μια χοριακη κ μετα γιατρο απο κοντα... Ουφ πολυ αγχος χαχαχαχ τα καλυτερα σ ευχομαι κ σε σενα ❤

Ευχαριστω πολυυυ... Μακαρι να συνεχισει ετσι ❤ ευχομαι σε ολεεες τα καλυτερα ❤❤

Καλε μια χαρά ενδομητριο θα είναι!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 8/1/2021 at 10:49 ΜΜ, Φραουλίνο είπε:

Πατατάκι μου λυπάμαι!! Δεν ξέρω γιατί μπορεί να βγήκε αχνο το χθεσινό τεστακι σου αλλά συζήτησε το και με το γιατρό σου.. Εγώ όταν τον είχα πάρει τηλέφωνο δεν μου άφησε περιθώριο λάθους του είχα πει είναι πολύ αχνό και μου είχε πει αυτό είναι επειδή είσαι πριν την περίοδο.. Παίρνεις μήπως οτιδήποτε σε φάρμακο που μπορεί να θετικοποιησει το τεστ; Έχω ακούσει διάφορα αλλά δεν τα ξέρω.. Την επόμενη φορά κοριτσάκι μου όλα θα πάνε καλά και αν αντέχεις κάνε τεστακι την ημέρα που περιμένεις περίοδο για πιο σίγουρα αποτελέσματα!

Αυτό δεν είναι αχνο κορίτσι μου, είναι θετικότατο!!! Εμένα ήταν έτσι με χοριακη περίπου 300.. Με το καλό! :)

Όχι μωρε δεν παίρνω τπτ... προγεστερονη έπαιρνα αλλά την είχα σταματήσει περίπου 15 μέρες πριν το τεστ. Μου ήρθε περίοδος το Σάββατο το βράδυ τελικά. Οποτε πάω για εξετάσεις στην επόμενη.

 

On 8/1/2021 at 11:18 ΜΜ, linaa είπε:

μπορεις να επαναλαβεις κ την αλλη εβδομαδα  μιλα κ με τον γιατρο σου κ δρομολογησε τις εξετασεις σου για να προχωρησετε πιο δυναμικα στο στοχο για να μην περνας ολη αυτη την ταλαιπωρεια χωρις αποτελεσμα

αδιαθέτησα Σάββατο βράδυ... ήταν μόνο για να με τρελάνει. Στην επόμενη περίοδο θα κάνω τις εξετάσεις κ αν είμαι οκ από τον ενδοκρινολόγο για τον θυρεοειδή, θα πάρω τον γυναικολόγο να κανονίσουμε για σπερματέγχυση.


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλε μια χαρά ενδομητριο θα είναι!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! ❤️

Δν ειχα τελευταια κ πολυ την τυχη μαζι μου... Οποτε κραταω την υπερ χαρα μ λιγο στ ακρη... Γτ δν θελω να απογοητευτω παλι :-( κακο που το λεω ισως αλλα με επιρρεασε πολυ την τελευταια φορα η αποβολη! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Δν ειχα τελευταια κ πολυ την τυχη μαζι μου... Οποτε κραταω την υπερ χαρα μ λιγο στ ακρη... Γτ δν θελω να απογοητευτω παλι :-( κακο που το λεω ισως αλλα με επιρρεασε πολυ την τελευταια φορα η αποβολη! 

Καλημέρα κορίτσι μου .. μάλλον θα είμαστε μαζί στις μανούλες Σεπτεμβρίου.. καταλαβαίνω το άγχος σου απλά για να σε καθησυχάσω λίγο να ξέρεις ότι αν δεν είναι ενδομήτρια η κύηση δεν ανεβαίνει τόσο πολύ η χοριακη, πόσο μάλλον που εσένα είναι μεγάλη πριν την καθυστέρηση. Συνήθως αργεί να ανέβει και παραμένει στάσιμη μετά από ένα σημείο.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Να πάνε όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Έχω ένα αγοράκι που ήρθε δύσκολα είναι 2.5 ετών και από το καλοκαίρι προσπαθούμε για 2ο χωρίς αποτέλεσμα.. τελευταία περίοδο 22/12 και θετικό τέστ ωορρηξίας 2/1.. 10/1 είδα δύο σταγόνες αίμα κόκκινο... Λέτε να είναι σημάδι εμφύτευσης;;;; Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν το είχα αυτό...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μάντη είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Έχω ένα αγοράκι που ήρθε δύσκολα είναι 2.5 ετών και από το καλοκαίρι προσπαθούμε για 2ο χωρίς αποτέλεσμα.. τελευταία περίοδο 22/12 και θετικό τέστ ωορρηξίας 2/1.. 10/1 είδα δύο σταγόνες αίμα κόκκινο... Λέτε να είναι σημάδι εμφύτευσης;;;; Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν το είχα αυτό...

Καλησπέρα, είμαστε μαζί στις ημερες, μπορεί και να είναι...περίμενε την καθυστέρηση και κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης, δεν είχες κάποιο άλλο σύμπτωμα; Ποτέ περιμένεις περίοδο; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλησπέρα, είμαστε μαζί στις ημερες, μπορεί και να είναι...περίμενε την καθυστέρηση και κάνε ένα τεστ εγκυμοσύνης, δεν είχες κάποιο άλλο σύμπτωμα; Ποτέ περιμένεις περίοδο; 

Καλησπέρα!!! Με βάση το τεστ ωορρηξίας περιμένω 17 του μήνα... Έκανα σήμερα ένα τεστ εννοείται αρνητικό...  Λίγο πρησμένο στήθος αλλά αυτό πάντα το έχω όταν περιμένω περίοδο... Εσύ ποτέ περιμένεις;;;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Καλησπέρα!!! Με βάση το τεστ ωορρηξίας περιμένω 17 του μήνα... Έκανα σήμερα ένα τεστ εννοείται αρνητικό...  Λίγο πρησμένο στήθος αλλά αυτό πάντα το έχω όταν περιμένω περίοδο... Εσύ ποτέ περιμένεις;;;;;;

Και εγώ 16-17 περιμένω...εγώ έχω που και που πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου, το ΣΚ ήταν πιο έντονο για ώρες, τώρα με πιανει που και που, και λίγο πρησμένο  στήθος... σπάνια να έχω συμπτώματα περιόδου και μάλιστα από τόσο νωρις...! Νομίζω σήμερα είναι νωρις να κάνεις... περίμενε 1 μέρα πριν ή Αν εχεις καθυστέρηση καλύτερα ...! Κρίμα και τα λεφτά να κάνουμε πιο νωρις :roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Και εγώ 16-17 περιμένω...εγώ έχω που και που πόνο χαμηλά στην κοιλιά μου, το ΣΚ ήταν πιο έντονο για ώρες, τώρα με πιανει που και που, και λίγο πρησμένο  στήθος... σπάνια να έχω συμπτώματα περιόδου και μάλιστα από τόσο νωρις...! Νομίζω σήμερα είναι νωρις να κάνεις... περίμενε 1 μέρα πριν ή Αν εχεις καθυστέρηση καλύτερα ...! Κρίμα και τα λεφτά να κάνουμε πιο νωρις :roll:

Έχω και εγώ πονακια που και πού! Αλλά όλα αυτά τα έχω κάθε μήνα.. οπότε δεν μπορώ να τα πω συμπτώματα... Έχω πάρει τεστακια πολύ οικονομικά οπότε έχω το περιθώριο να κάνω και νωρίτερα γενικά είναι πολύ ανυπόμονη... Το προηγούμενο μήνα που δεν είχα τεστ είχα καθυστέρηση πρώτη φορά στη ζωή μου 6 μέρες και έλεγα σίγουρα είμαι έγκυος μετά ήρθε περίοδος και στεναχωρέθηκα πάρα πολύ γτ το είχα σίγουρο για αυτό τωρα πήρα τεστ για να μην ενθουσιάζομαι...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια , εγώ σημερα περιμενω κανονικά αλλά ακόμα τίποτα... Από εχτές νοιωθω ότι θα μου έρθει κάποιες φορές αλλά ακόμα τίποτα. Εντωμεταξυ σήμερα ήρθαν και τα τεστ που παραγγειλα αλλά λεω να μη κάνω ακόμα ,πιστεύω θα Μ έρθει ήδη έχω κάνει τη Κυριακή και ήταν αρνητικό οπότε δε νομίζω .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , εγώ σημερα περιμενω κανονικά αλλά ακόμα τίποτα... Από εχτές νοιωθω ότι θα μου έρθει κάποιες φορές αλλά ακόμα τίποτα. Εντωμεταξυ σήμερα ήρθαν και τα τεστ που παραγγειλα αλλά λεω να μη κάνω ακόμα ,πιστεύω θα Μ έρθει ήδη έχω κάνει τη Κυριακή και ήταν αρνητικό οπότε δε νομίζω .

Σου εύχομαι να μην έρθει! Περίμενε μέχρι το πρωί και αν δεν έρθει κάνε!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Σου εύχομαι να μην έρθει! Περίμενε μέχρι το πρωί και αν δεν έρθει κάνε!!!

Μακάρι αλλά δε νοιωθω και κάτι ιδιαίτερο πέρα από τ ότι θα Μ έρθει ...αλλά δε ξέρω μακάρι !!! Ήταν και το αρνητικό της Κυριακής που λέω δε γίνεται να έκανε λαθος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Μακάρι αλλά δε νοιωθω και κάτι ιδιαίτερο πέρα από τ ότι θα Μ έρθει ...αλλά δε ξέρω μακάρι !!! Ήταν και το αρνητικό της Κυριακής που λέω δε γίνεται να έκανε λαθος

Μπορεί να ήταν νωρίς!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , εγώ σημερα περιμενω κανονικά αλλά ακόμα τίποτα... Από εχτές νοιωθω ότι θα μου έρθει κάποιες φορές αλλά ακόμα τίποτα. Εντωμεταξυ σήμερα ήρθαν και τα τεστ που παραγγειλα αλλά λεω να μη κάνω ακόμα ,πιστεύω θα Μ έρθει ήδη έχω κάνει τη Κυριακή και ήταν αρνητικό οπότε δε νομίζω .

Μακάρι να μην σας έρθει κορίτσια @Μάντη 

 

Και εγώ περιμένω να δω περίοδο γιατί είναι ο πρώτος μας μήνας προσπάθειας και δεν περιμένω να έπιασε από το πρώτο...!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Μπορεί να ήταν νωρίς!!!!

 

Just now, Rafaela_123 είπε:

Μακάρι να μην σας έρθει κορίτσια @Μάντη 

 

Και εγώ περιμένω να δω περίοδο γιατί είναι ο πρώτος μας μήνας προσπάθειας και δεν περιμένω να έπιασε από το πρώτο...!! 

Μακάρι να μην έρθει σε καμία μας και να έχουμε ένα σπορακι στο κοιλίτσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...