Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Μάντη είπε:

Το ημερολόγιο βγάζει αναμενόμενη περίοδο τη Κυριακή... Οπότε έχω μέρες ακόμα... Θα σκάσω... 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...πριν να αποφασίσουμε για παιδί, μέχρι να σταματήσει η περίοδος ερχόταν η επόμενη και έλεγα «πάλι;;», τώρα δεν περνάνε οι ημέρες.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...πριν να αποφασίσουμε για παιδί, μέχρι να σταματήσει η περίοδος ερχόταν η επόμενη και έλεγα «πάλι;;», τώρα δεν περνάνε οι ημέρες.... 

Έτσι ακριβώς... Εντ μεταξύ μόλις κατάλαβα ότι πήρα λάθος τέστ εγκυμοσύνης! Στη προηγούμενη είχα πάρει κάτι ταινίες πολύ καλές με χοριακη μόλις 19 και είχαν δείξει το θετικό αποτέλεσμα... Τώρα αυτά που πήρα είναι πάνω από 25 χοριακη... Άρα το τεστ θα δείξει 16 του μήνα Σάββατο αν είμαι... Αναμονή...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Όχι με αγχωσε αυτό το περιθωριο απλά ,δε με αγχωνουν οι εξετάσεις αλλά και ειδικά σπερμοδιαγραμμα πιστεύω δε θα θέλει ο άντρας μου μια φορά που το συζητήσαμε όταν τ είπα τη μου είπε ο γιατρός γτ μου είχε αναφέρει ξεκινάμε απ' τν άντρα γρ μια εξέταση είναι μου έλεγε δεν κάνω αν είναι να έρθει θα έρθει ... 

Έλα μωρέ δεν πιστεύω ότι το εννοούσε, υποθετικά μιλώντας μπορεί αλλά αν δει ότι δεν έρχεται το μπεμπέ θα του βαλει χέρι και ο γιατρός και θα πάει..  Δεν νομίζω ότι θα άφηνε εσένα να μπεις στη διαδικασία εξετάσεων που είναι επεμβατικες αντί να κάνει εκείνος απλά μια εξέταση σπέρματος..Απλα δεν έχει μπει σοβαρά στη διαδικασία να ενημερωθει! Εύχομαι βέβαια να μη χρειαστεί να μπείτε καν σε καμία διαδικασία αλλά λέμε για παν ενδεχόμενο.. 

Just now, Μάντη είπε:

Έτσι ακριβώς... Εντ μεταξύ μόλις κατάλαβα ότι πήρα λάθος τέστ εγκυμοσύνης! Στη προηγούμενη είχα πάρει κάτι ταινίες πολύ καλές με χοριακη μόλις 19 και είχαν δείξει το θετικό αποτέλεσμα... Τώρα αυτά που πήρα είναι πάνω από 25 χοριακη... Άρα το τεστ θα δείξει 16 του μήνα Σάββατο αν είμαι... Αναμονή...

Τα περισσότερα λένε πάνω από 25 αλλά έχουν ευαισθησία και ανιχνεύουν και λιγότερο κάποιες φορές,δεν έχει και τόσο μεγάλη διαφορά.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Έλα μωρέ δεν πιστεύω ότι το εννοούσε, υποθετικά μιλώντας μπορεί αλλά αν δει ότι δεν έρχεται το μπεμπέ θα του βαλει χέρι και ο γιατρός και θα πάει..  Δεν νομίζω ότι θα άφηνε εσένα να μπεις στη διαδικασία εξετάσεων που είναι επεμβατικες αντί να κάνει εκείνος απλά μια εξέταση σπέρματος..Απλα δεν έχει μπει σοβαρά στη διαδικασία να ενημερωθει! Εύχομαι βέβαια να μη χρειαστεί να μπείτε καν σε καμία διαδικασία αλλά λέμε για παν ενδεχόμενο.. 

Τα περισσότερα λένε πάνω από 25 αλλά έχουν ευαισθησία και ανιχνεύουν και λιγότερο κάποιες φορές,δεν έχει και τόσο μεγάλη διαφορά.. 

Μακάρι και σε ευχαριστώ πολύ ,εύχομαι και εγώ να μη χρειαστεί αλλά αν έρθει αυτή η ώρα ελπίζω να καταλάβει. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Έλα μωρέ δεν πιστεύω ότι το εννοούσε, υποθετικά μιλώντας μπορεί αλλά αν δει ότι δεν έρχεται το μπεμπέ θα του βαλει χέρι και ο γιατρός και θα πάει..  Δεν νομίζω ότι θα άφηνε εσένα να μπεις στη διαδικασία εξετάσεων που είναι επεμβατικες αντί να κάνει εκείνος απλά μια εξέταση σπέρματος..Απλα δεν έχει μπει σοβαρά στη διαδικασία να ενημερωθει! Εύχομαι βέβαια να μη χρειαστεί να μπείτε καν σε καμία διαδικασία αλλά λέμε για παν ενδεχόμενο.. 

Τα περισσότερα λένε πάνω από 25 αλλά έχουν ευαισθησία και ανιχνεύουν και λιγότερο κάποιες φορές,δεν έχει και τόσο μεγάλη διαφορά.. 

Αυτά που λένε από 10 ανιχνεύουν γράφουν 6 ημέρες πριν ενώ αυτά που γράφουν 25 ανιχνεύουν 2 μέρες πριν έτσι διάβασα επάνω στα τέστ!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μάντη είπε:

Αυτά που λένε από 10 ανιχνεύουν γράφουν 6 ημέρες πριν ενώ αυτά που γράφουν 25 ανιχνεύουν 2 μέρες πριν έτσι διάβασα επάνω στα τέστ!

Ναι μωρέ το ξέρω απλά ας πούμε και οι ταινίες της hometest λένε ότι ανιχνεύουν από 25 και πάνω αλλά στις λεπτομέρειες λένε ότι η ευαισθησία τους είναι 10. Αυτό εννοούσα, όπως και να χει καλύτερα 2 μέρες πριν για πολλούς λόγους από ότι πολύ νωρίς.. Είναι και πιο σίγουρο ότι προχωράει η εγκυμοσύνη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι μωρέ το ξέρω απλά ας πούμε και οι ταινίες της hometest λένε ότι ανιχνεύουν από 25 και πάνω αλλά στις λεπτομέρειες λένε ότι η ευαισθησία τους είναι 10. Αυτό εννοούσα, όπως και να χει καλύτερα 2 μέρες πριν για πολλούς λόγους από ότι πολύ νωρίς.. Είναι και πιο σίγουρο ότι προχωράει η εγκυμοσύνη.. 

Ναι σίγουρα καλύτερα δύο μέρες πριν δεν χάθηκε και ο κόσμος δύο μέρες ακόμα υπομονή!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Χαχα βοήθησε τ ρακόμελο ήταν και η στιγμή έπρεπε να γίνει και έγινε...Άμα σου πω και εγώ ότι το σκέφτηκα ότι επειδή προσπαθούμε και έχει αλλαγές ο οργανισμος για αυτό ίσως κάποιες περίοδοι είναι έντονες...Τέτοιο πράγμα χρόνια είχε να μου συμβει.Εγώ πήρα panadolextra τώρα αλλά είπα στον άντρα μου να μου φέρει και νουροφεν ...Μπορεί τυχαίο αλλά εγώ με τις βιταμίνες πιστεύω άρχισε ένα στρώνει ο κύκλος μου

Τοπ το ρακομελο χαχαχα εγω δν πηρα βιταμινες... Αργησε ομως πολυ να μπει σε σειρα το σωμα μου παλι ομως.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Φραουλίνο είπε:

@Sadri09 μου εσύ πηγές για επανάληψη χοριακης σήμερα ή θα πας την Παρασκευή τελικά; 

Παρασκευη μ ειπε ο γυναικολογος οποτε μεθαυριο θα παω.... Δν ξερω πως κρατηθηκα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Sadri09 είπε:

Τοπ το ρακομελο χαχαχα εγω δν πηρα βιταμινες... Αργησε ομως πολυ να μπει σε σειρα το σωμα μου παλι ομως.. 

Ναι κατάλαβα ,είχες αποβολή γι αυτό ε? Λογικό ταράζεται ο οργανισμός ,οι ορμόνες .. Εγώ δε τρέφομαι και πολύ σωστά γενικότερα και για αυτό είπα να ενισχύσω τον οργανισμό μου με βιταμίνες .

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, kons27 said:

Εγώ πάντως κορίτσια από τ νουροφεν έχω πάθει αλλεργικό σοκ...πολλές παρενέργειες έχουν..

Κοριτσια και εγω επαθα αλλεργικο επεισοδιο και ειμαι ενα μηνα με αντισταμινικα. Μαλιστα θα τα παιρνω για αλλες 20 μερες..πηρα και κορτιζονη...προσοχη με τα νουροφεν αλλα και γενικα με οσα ειναι στην ιδια κατηγορια δηλαδη τη μη στεροειδη αντιφλεγμονωδη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Ναι κατάλαβα ,είχες αποβολή γι αυτό ε? Λογικό ταράζεται ο οργανισμός ,οι ορμόνες .. Εγώ δε τρέφομαι και πολύ σωστά γενικότερα και για αυτό είπα να ενισχύσω τον οργανισμό μου με βιταμίνες .

Ουτε εγω τρεφομαο σωστα... Θα μαθω τα παντα απο δευτερα που θα με δει ο γιατρος ❤

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλά έκανες!! :)

Ενα αγχος το εχω κ οι μερες δν περνανεεεε πφφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Ουτε εγω τρεφομαο σωστα... Θα μαθω τα παντα απο δευτερα που θα με δει ο γιατρος ❤

Ενα αγχος το εχω κ οι μερες δν περνανεεεε πφφφφ

Βρε όλα θα είναι μια χαρά!! Μια μέρα έμεινε και έφτασε η Παρασκευή! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...