Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , elligian είπε:

 

 

καλημέρα δε ξέρω ρε σύ γιατι δε μου στελνουν μαιλ για τον κωδικο 

τελος παντων 

κάνε υπομονή κουκλα μου , οτι έχεις συμπτωματα τέτοια τουλαχιστον ξερεις οτι μεγαλωνει το μωράκι και ολα έιναι οπως πρέπει 

εγω έιμαι 8 μέρα απο την ωορρηξια έκανα τεστ και είναι αρνητικο φυσικά 

περιμένω ακόμα το θαύμα

Και εγω το ειχα χάσει και δεν μου έστελναν με τίποτα κωδικό.ευτυχως κάποια στιγμή το θυμηθηκα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Στάσου ντε...στις δέκα μέρες κάνε..περίμενε.εμενα στις οχτώ ηη εννιά πάντως έδειξε πολυυυυ αχνό τόσο αχνό που μετά από μια ώρα έγινε αρνητικό...μην βιάζεσαι..όσο για τα συμπτώματα άστο...δεν σημαίνουν τίποτα...έχω ακόμα δρόμο..κ όταν με πιάνει η ανησυχία αλλάζω σκέψη...πλέον δεν μπορώ να το κάνω άλλο αυτό στον εαυτό μου...ότι είναι να γίνει ας γίνει..θέλω απλά να μην σκέφτομαι..θα γίνει κ το δικό σου θαύμα να το περιμένεις..η συνυφαδα μου δύο χρόνια έκαναν να πιάσουν...αλλά ούτε ψαχτηκα ούτε τίποτα 38 από τι θυμάμαι τότε κ απλά αναισθησία.

Φραουλίνο τι κάνεις;;;εγώ πήρα τον προγεννητικό έπεσε η tsh μου από 1,44 που ήταν ενα μήνα πριν την εγκυμοσύνη πήγε 0,78..  θα το παρακολουθούμε είπε ο γιατρός..λες να φτάσει πάτο;;;

Καλά είμαι Εμιλλυ μου όσο μπορώ ξεκουράζομαι γιατί η ναυτία χειροτερεύει όσο περνούν οι μέρες και με το ζόρι κάνω ότι κάνω! Εσύ; Παίρνεις Τ4 ή έπεσε μόνη της; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλά είμαι Εμιλλυ μου όσο μπορώ ξεκουράζομαι γιατί η ναυτία χειροτερεύει όσο περνούν οι μέρες και με το ζόρι κάνω ότι κάνω! Εσύ; Παίρνεις Τ4 ή έπεσε μόνη της; 

Όχι τίποτα δεν παίρνω.απλα έπεσε τώρα με την εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι τίποτα δεν παίρνω.απλα έπεσε τώρα με την εγκυμοσυνη

Δεν νομίζω να πιάσει πάτο μια χαρά είναι απλά θέλει παρακολούθηση.. Μήπως έχει να κάνει με κάποια άλλη αγωγή που ξεκίνησες στο ενδιάμεσο; Εμένα που παίρνω Τ4 κάποια στιγμή είχε φτάσει 0,66 και η ενδοκρινολογος δεν μου πείραξε τη δόση, ένα μήνα μετά είχε ξανά ανέβει μόνη της στο 1,82.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Και εγω το ειχα χάσει και δεν μου έστελναν με τίποτα κωδικό.ευτυχως κάποια στιγμή το θυμηθηκα

Εγώ δεν θυμάμαι με την καμία κωδικούς..αν ποτέ εξαφανίστω για τα καλά θα ξέρετε ότι με πέταξε το σύστημα..αλλά θα βρω τρόπο να ξαναμπώ..από το παράθυρο χαχαχαχαχα.

Just now, Φραουλίνο είπε:

Δεν νομίζω να πιάσει πάτο μια χαρά είναι απλά θέλει παρακολούθηση.. Μήπως έχει να κάνει με κάποια άλλη αγωγή που ξεκίνησες στο ενδιάμεσο; Εμένα που παίρνω Τ4 κάποια στιγμή είχε φτάσει 0,66 και η ενδοκρινολογος δεν μου πείραξε τη δόση, ένα μήνα μετά είχε ξανά ανέβει μόνη της στο 1,82.. 

Δεν επηρεάζουν η αντιπηκτική αγωγή..απλά έπεσε..ο γιατρός είπε μια φορά τον μήνα θα την επαναλαμβάνω.αυτο μόνο..δεν χρειάζεται μου είπε ενδοκρινολογο...στο 0,66 που έφτασες εσύ σου είχε πει ότι είναι πρόβλημα ηηη όλα καλά;;;

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλά είμαι Εμιλλυ μου όσο μπορώ ξεκουράζομαι γιατί η ναυτία χειροτερεύει όσο περνούν οι μέρες και με το ζόρι κάνω ότι κάνω! Εσύ; Παίρνεις Τ4 ή έπεσε μόνη της; 

Και εγώ ζοριζομαι πολύ..σαν άρρωστη είμαι κ παρακαλάω τουλάχιστον να πάει καλά μην το περνάω πάλι τσάμπα όλο αυτό...μακάρι θεέ μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Εγώ δεν θυμάμαι με την καμία κωδικούς..αν ποτέ εξαφανίστω για τα καλά θα ξέρετε ότι με πέταξε το σύστημα..αλλά θα βρω τρόπο να ξαναμπώ..από το παράθυρο χαχαχαχαχα.

Δεν επηρεάζουν η αντιπηκτική αγωγή..απλά έπεσε..ο γιατρός είπε μια φορά τον μήνα θα την επαναλαμβάνω.αυτο μόνο..δεν χρειάζεται μου είπε ενδοκρινολογο...στο 0,66 που έφτασες εσύ σου είχε πει ότι είναι πρόβλημα ηηη όλα καλά;;;

Ναι μια χαρά ήταν! Στο πρώτο τρίμηνο όσο πιο χαμηλή είναι τόσο το καλύτερο, το 2.5 είναι το ανώτατο όριο.. Είχα απλά επαναλάβει μετά από ένα μήνα κλασικά μαζί με όλα τα υπόλοιπα μηνιαία.. Εννοείται πως δεν χρειάζεσαι ενδοκρινολογο με τέτοια tsh! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι μια χαρά ήταν! Στο πρώτο τρίμηνο όσο πιο χαμηλή είναι τόσο το καλύτερο, το 2.5 είναι το ανώτατο όριο.. Είχα απλά επαναλάβει μετά από ένα μήνα κλασικά μαζί με όλα τα υπόλοιπα μηνιαία.. Εννοείται πως δεν χρειάζεσαι ενδοκρινολογο με τέτοια tsh! 

Πόσο χρονών είσαι κορίτσι μου δεν σε ρώτησα ποτέ;;;απο 28 κ κάτω σε κοβω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Χάχαχα 31!! Από τι με κόβεις τόσο πιπίνι; 

Έτσι σε φαντάστηκα...μια χαρά..31 έκανα τον μικρό εγώ..με το καλό τα μωράκια γερά να είναι.τιποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έτσι σε φαντάστηκα...μια χαρά..31 έκανα τον μικρό εγώ..με το καλό τα μωράκια γερά να είναι.τιποτα άλλο.

Ναι κοριτσάκι μου και τώρα στα 40 θα κάνεις τον πιο μικρό /ή!! ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φραουλίνο είπε:

Ναι κοριτσάκι μου και τώρα στα 40 θα κάνεις τον πιο μικρό /ή!! ❤️

Το καλύτερο είναι ότι θα έχω σασπένς...θα λένε ότι το ένα είναι από άλλο γάμο χαχαχαχαχα.σου είπα ότι με είχε ρωτήσει μία μαία σε εγκυμοσύνη αν έχω άλλο παιδί κ όταν είπα έχω ένα στα εννιά περισυ γυρνάει κ μου λέει από τον ίδιο άντρα είναι;;;χαχαχαχα..και της λέω...ναι δυστυχώς.χαχαχαχα.σου λέει τι θυμήθηκε αυτή τώρα για δεύτερο;;

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Το καλύτερο είναι ότι θα έχω σασπένς...θα λένε ότι το ένα είναι από άλλο γάμο χαχαχαχαχα.σου είπα ότι με είχε ρωτήσει μία μαία σε εγκυμοσύνη αν έχω άλλο παιδί κ όταν είπα έχω ένα στα εννιά περισυ γυρνάει κ μου λέει από τον ίδιο άντρα είναι;;;χαχαχαχα..και της λέω...ναι δυστυχώς.χαχαχαχα.σου λέει τι θυμήθηκε αυτή τώρα για δεύτερο;;

Να σου πω την αλήθεια εγώ δεν θα το σκεφτόμουν.. Εχω στο περιβάλλον μου και οικογένεια που τα αδέρφια έχουν 13 χρόνια διαφορά από τους ίδιους γονείς γιατί πολύ απλά ήρθε καταλαθος το δεύτερο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Εγω επιτελους θετικο ωορριξιας σημερα που αναβωσβηνει το χαμογελακι απο τα  clearblue..θελω την συμβουλη σας..απο σημερα ποσες συνεχομενες μερες πρεπει να εχουμε επαφη;

Κάνε 3 μερες συνεχόμενα... να είστε μέσα...;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Στάσου ντε...στις δέκα μέρες κάνε..περίμενε.εμενα στις οχτώ ηη εννιά πάντως έδειξε πολυυυυ αχνό τόσο αχνό που μετά από μια ώρα έγινε αρνητικό...μην βιάζεσαι..όσο για τα συμπτώματα άστο...δεν σημαίνουν τίποτα...έχω ακόμα δρόμο..κ όταν με πιάνει η ανησυχία αλλάζω σκέψη...πλέον δεν μπορώ να το κάνω άλλο αυτό στον εαυτό μου...ότι είναι να γίνει ας γίνει..θέλω απλά να μην σκέφτομαι..θα γίνει κ το δικό σου θαύμα να το περιμένεις..η συνυφαδα μου δύο χρόνια έκαναν να πιάσουν...αλλά ούτε ψαχτηκα ούτε τίποτα 38 από τι θυμάμαι τότε κ απλά αναισθησία.

Φραουλίνο τι κάνεις;;;εγώ πήρα τον προγεννητικό έπεσε η tsh μου από 1,44 που ήταν ενα μήνα πριν την εγκυμοσύνη πήγε 0,78..  θα το παρακολουθούμε είπε ο γιατρός..λες να φτάσει πάτο;;;

@Emilly θυμάμαι τον γιατρό να μου λέει ότι στην εγκυμοσύνη η tsh πρέπει να είναι κάτω από 1. Μια χαρά είσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ,αχ κορίτσια μου αυτή τη φορά η περίοδος μου με έχει γονατίσει.. Η που θ πονάω πολύ ή που θα κρυώνω πολύ , ταυτόχρονα δουλεύω απ' τ σπίτι δε μπορώ να πω μια μέρα δε γίνεται κι νοιωθω ότι με το ζόρι μιλάω λες και κοιμάμαι όρθια ...πφφφφ πρώτη φορά τέτοιο πράγμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...