Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, elena93 είπε:

Γενικα πριν μεινεις εγκυος ειχες πονο στο στηθος;εγω εχω πολλα υγρα..δεν ξερω αν διαβασες Σοφακι ειχα 5 μερες θετικο ωορριξιας πρωτη φορα μου συνεβει..απο τις 13-18..ειχα επαφες 11-13-14-15-16-18 :roll:

Κανε και σημερα και  αυριο επαφη.. Παραξενο τοσεε μερες θετικο τεστ.. Τα υγρα ειναι πολυ καλο σημαδι.. Καντε σημερα και αυριο ομως.. Γιατι σου λεει οτι το θετικο τεστ ωορρηξίας δεν σημαινει οτι την ιδια μερα θα ρίξεις αυγο.. Σου λεει οτι απο το θετικο τεστ μεσα σε δυο μερες θα γινει η ωορρηξια.. Μπορει να γινει σε μια μερα μπορει να γινει σε δυο.. Οποτε αν σημερα σου βγηκε αρνητικο τεστ τοτε να κανεις οπωσδηποτε και σημερα.. 

Και ναι εγω ειχα πονους στο στηθος, ειχα πρήξιμο μερικεε φορες και πολυ ερεθισμενες θηλες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μάντη είπε:

Ρε κορίτσια μια ερώτηση μήπως ξέρετε να μου πείτε πόσες μέρες μετά την ωορρηξία έρχεται περίοδος; Όχι απ το θετικό τεστ ωορρηξίας

Αποσο ξερω 14 μερες μετα την Ωορρηξία ερχεται η περιοδος. Αλλα σε καποιες μπορει να ερθει σε 12 μερες μετα σε καποιες 16 μερες μετα.. Δεν υπαρχει νομος.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Αποσο ξερω 14 μερες μετα την Ωορρηξία ερχεται η περιοδος. Αλλα σε καποιες μπορει να ερθει σε 12 μερες μετα σε καποιες 16 μερες μετα.. Δεν υπαρχει νομος.. 

Εγώ έκανα βλακεία έκανα τεστ ωορρηξίας και τη μέρα που βρήκα θετικό σταμάτησα να κάνω τεστ και την επόμενη μέρα δεν είχα επαφή θεωρώντας ότι η ωορρηξία έγινε τη μέρα του θετικού τεστ... Και μου ήρθε περίοδος τη 15η μέρα από το θετικό τεστ...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Εγώ έκανα βλακεία έκανα τεστ ωορρηξίας και τη μέρα που βρήκα θετικό σταμάτησα να κάνω τεστ και την επόμενη μέρα δεν είχα επαφή θεωρώντας ότι η ωορρηξία έγινε τη μέρα του θετικού τεστ... Και μου ήρθε περίοδος τη 15η μέρα από το θετικό τεστ...

Οχιιι.. Δεν θα σταματάς μόλις δεις θετικο τεστ.. Ισα ισα.. Μολις δεις θετικο τεστ πρεπει να ερθεις σε επαφη 3 συνεχόμενες μερες.. Την επόμενη φορα  ετσι να κανεις.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Οχιιι.. Δεν θα σταματάς μόλις δεις θετικο τεστ.. Ισα ισα.. Μολις δεις θετικο τεστ πρεπει να ερθεις σε επαφη 3 συνεχόμενες μερες.. Την επόμενη φορα  ετσι να κανεις.. 

Ναι ναι το κατάλαβα! Άντε να δούμε:roll:

Ευχαριστώ πολύ!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

που έιστε ρε κορίτσια???

θετική σκέψη 

παρτε παραδειγμα εμένα 

αλλη μια αρνητική χοριακή 

δε βαριέσαι

και μου ηρθε στην ωρα της η ακατανόμαστη μη χασει

παμε γ άλλα 

 

που ειναι η κοπέλα που φτιαχνει τα πινακάκια 

επομενη περιοδος 12 φεβρουαρίου

εν τω μεταξυ στις 11 φεβρουαριου εχουμε επετειο με το αγόρι μου και εχει και τα γενεθλιά του 

πρεπει να βάλω τα δυνατά μου για το πιο όμορφο δώρο

χααχααχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, elligian είπε:

που έιστε ρε κορίτσια???

θετική σκέψη 

παρτε παραδειγμα εμένα 

αλλη μια αρνητική χοριακή 

δε βαριέσαι

και μου ηρθε στην ωρα της η ακατανόμαστη μη χασει

παμε γ άλλα 

 

που ειναι η κοπέλα που φτιαχνει τα πινακάκια 

επομενη περιοδος 12 φεβρουαρίου

εν τω μεταξυ στις 11 φεβρουαριου εχουμε επετειο με το αγόρι μου και εχει και τα γενεθλιά του 

πρεπει να βάλω τα δυνατά μου για το πιο όμορφο δώρο

χααχααχα

Μπράβο σου πραγματικά για την θετική σου σκέψη και που δεν χάνεις την διάθεση σου! Μα πως γίνεται αυτό με τα άχνα θετικά τεστ με εσένα δεν καταλαβαίνω... ανεξήγητο ... σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις επιτυχία τον προσεχή μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, elligian είπε:

που έιστε ρε κορίτσια???

θετική σκέψη 

παρτε παραδειγμα εμένα 

αλλη μια αρνητική χοριακή 

δε βαριέσαι

και μου ηρθε στην ωρα της η ακατανόμαστη μη χασει

παμε γ άλλα 

 

που ειναι η κοπέλα που φτιαχνει τα πινακάκια 

επομενη περιοδος 12 φεβρουαρίου

εν τω μεταξυ στις 11 φεβρουαριου εχουμε επετειο με το αγόρι μου και εχει και τα γενεθλιά του 

πρεπει να βάλω τα δυνατά μου για το πιο όμορφο δώρο

χααχααχα

Ωχ κρίμα ,μακάρι να έρθει τ καλύτερο δώρο γενεθλίων και εγώ 12 περιμένω.. Γενέθλια δεν έχει ,έχει άγιο Βαλεντίνο όμως...χαχαχχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Ωχ κρίμα ,μακάρι να έρθει τ καλύτερο δώρο γενεθλίων και εγώ 12 περιμένω.. Γενέθλια δεν έχει ,έχει άγιο Βαλεντίνο όμως...χαχαχχα 

σωστο κ αυτο

χαχαχα άντε με το καλό να μην μας έρθει 

Just now, Flolipop είπε:

Μπράβο σου πραγματικά για την θετική σου σκέψη και που δεν χάνεις την διάθεση σου! Μα πως γίνεται αυτό με τα άχνα θετικά τεστ με εσένα δεν καταλαβαίνω... ανεξήγητο ... σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις επιτυχία τον προσεχή μήνα!

μα τι να κάνω 

αμα χαλάει η ψυχολογια μου και κλαίω καθε φορα που μου ερχεται περιοδος δε βοηθάει πουθενα 

ασε που δεν αφηνω και τ αυγουλάκια μου να αφρατέψουν 

ετσι κ αλλιως σας είπα δεν ειχα κανενα συμπτωμα , δεν το ένιωθα καθολου οτι είμαι έγκυος 

βεβαια μου λενε οσο αφορα τα τεστ οτι γινεται η συλληψη αλλα όχι η εμφυτευση , τι ναπω αυτο το μήνα θα παιρνω και προληπτικά μικρή δοση ασπιρίνης

για παν ενδεχόμενο και βλέπουμε επισης 25 μερα του κυκλου εκανα με την χοριακη και προγεστερόνη ετσι απο μονη μου και βγηκε γυρω στο 4,5 οκ και το βραδυ μου ηρθε περιοδος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, elligian είπε:

σωστο κ αυτο

χαχαχα άντε με το καλό να μην μας έρθει 

μα τι να κάνω 

αμα χαλάει η ψυχολογια μου και κλαίω καθε φορα που μου ερχεται περιοδος δε βοηθάει πουθενα 

ασε που δεν αφηνω και τ αυγουλάκια μου να αφρατέψουν 

ετσι κ αλλιως σας είπα δεν ειχα κανενα συμπτωμα , δεν το ένιωθα καθολου οτι είμαι έγκυος 

βεβαια μου λενε οσο αφορα τα τεστ οτι γινεται η συλληψη αλλα όχι η εμφυτευση , τι ναπω αυτο το μήνα θα παιρνω και προληπτικά μικρή δοση ασπιρίνης

για παν ενδεχόμενο και βλέπουμε επισης 25 μερα του κυκλου εκανα με την χοριακη και προγεστερόνη ετσι απο μονη μου και βγηκε γυρω στο 4,5 οκ και το βραδυ μου ηρθε περιοδος

Μακάρι κορίτσι μου !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, elligian είπε:

σωστο κ αυτο

χαχαχα άντε με το καλό να μην μας έρθει 

μα τι να κάνω 

αμα χαλάει η ψυχολογια μου και κλαίω καθε φορα που μου ερχεται περιοδος δε βοηθάει πουθενα 

ασε που δεν αφηνω και τ αυγουλάκια μου να αφρατέψουν 

ετσι κ αλλιως σας είπα δεν ειχα κανενα συμπτωμα , δεν το ένιωθα καθολου οτι είμαι έγκυος 

βεβαια μου λενε οσο αφορα τα τεστ οτι γινεται η συλληψη αλλα όχι η εμφυτευση , τι ναπω αυτο το μήνα θα παιρνω και προληπτικά μικρή δοση ασπιρίνης

για παν ενδεχόμενο και βλέπουμε επισης 25 μερα του κυκλου εκανα με την χοριακη και προγεστερόνη ετσι απο μονη μου και βγηκε γυρω στο 4,5 οκ και το βραδυ μου ηρθε περιοδος

Η χοριακη ήταν ποσο ; Τον προηγούμενο μήνα που έκανα κι εγώ εξέταση χοριακης και προγεστερονη γιατί είχα δυο μέρες καθυστέρηση, η προγεστερονη μου ήταν 0.8. Το βράδυ της ίδιας μέρας αδιαθέτησα ... ήταν πολύ χαμηλή άραγε? 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 9 μέρα ξεκίνησα τα τεστ ωορηξιας προς τ παρόν επειδή δ πηρα πολλά λέω να κάνω ένα τη μέρα βγήκε αρνητικο ακόμα λογικό, αλλά είχε μια πάρα πάρα πολύ άχνη γραμμή στο φως φαινόταν μόνο...εμείς από αύριο ξεκινάμε επαφές και ο Θεός βοηθός.. ελπίζω να τα καταφέρω και με τα τεστ γτ δεν έχω ξανακάνει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Η χοριακη ήταν ποσο ; Τον προηγούμενο μήνα που έκανα κι εγώ εξέταση χοριακης και προγεστερονη γιατί είχα δυο μέρες καθυστέρηση, η προγεστερονη μου ήταν 0.8. Το βράδυ της ίδιας μέρας αδιαθέτησα ... ήταν πολύ χαμηλή άραγε? 

0,3 μου έιπαν την χοριακή 

κατα τ άλλα εχω κατεβασει ενα σαιτ με τις φυσιολογικες τιμες σε όλες τις ορμόνες

και η προγεστερονη στην ωχρινική φάση το φυσιολογικο είναι απο 3,3 ως 25 

εγκυμοσύνη πρωτου τριμήνου απο 11 και πανω

και εμμηνοπαυσης 0 εως 0,73

αλλα κανονικα τη προγεστερονη την μετράμε 21 με 22 μέρα του κυκλου εγω πήγα 25 

εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, elligian είπε:

0,3 μου έιπαν την χοριακή 

κατα τ άλλα εχω κατεβασει ενα σαιτ με τις φυσιολογικες τιμες σε όλες τις ορμόνες

και η προγεστερονη στην ωχρινική φάση το φυσιολογικο είναι απο 3,3 ως 25 

εγκυμοσύνη πρωτου τριμήνου απο 11 και πανω

και εμμηνοπαυσης 0 εως 0,73

αλλα κανονικα τη προγεστερονη την μετράμε 21 με 22 μέρα του κυκλου εγω πήγα 25 

εσυ?

Στις εξετάσεις που έκανα έγραφε τα εξής ως φυσιολογικά όρια: ωοθυλακικη φάση 0,057-0,893, φάση ωορρηξίας 0,121-12, ωχρινική φάση 1,83-23,9. Εγώ επειδή έκανα την εξέταση 31η ημέρα του κυκλου πρωί πρωί (συνήθως έχω 28 αρι κυκλο) και το ίδιο βράδυ αδιαθέτησα , θεώρησα ότι ήταν φυσιολογική η τιμή μιας κ ήμουν στην ουσία πολύ κοντα στην πρώτη μέρα του κυκλου, άρα στην ωοθυλάκικη φάση... τον γιατρό βέβαια δεν τον ρώτησα... μάλλον θα πάω σε αυτόν τον κυκλο, 21η ημέρα να την μετρήσω για να ξέρω. Εσυ τι κυκλο έχεις; Ποσών ημερών;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...