Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

      Καλησπέρα και λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια που βίωσες.. ξέρω πόσο πιο σκληρό είναι όταν έχεις επενδύσει τόσο κόπο και χρήμα.. 

      Δεν ξέρω τι είναι αυτό το "όλα" από τα οποία ήσουν καλυμμένη και τι εξετάσεις έχετε κάνει.. εγώ θα σου πρότεινα να ξεσκονίσετε το σπέρμα πρώτον, να ελέγξετε το περιβάλλον της μήτρας για κανά μικρόβιο ή ενδομητριτιδα πχ (ngs & υστεροσκοπηση δηλαδή) και μετά να πάρεις μια δεύτερη γνώμη από αιματολογο ενδοκρινολόγο και ίσως επίσκεψη σε ρευματολόγο..

      Σε εμένα πχ μετά την παλινδρομη βρέθηκε μικρόβιο και 0% γαλακτοβακιλοι (οπότε αντιβίωση και προβιοτικα!) και εν συνεχεία πήρα δεύτερη γνώμη από αιματολογο όπου στις ίδιες εξετάσεις που δεν έβλεπε τίποτα η πρώτη αιματολογος η δεύτερη είδε υποψία αυτοανοσου όπου και με προέτρεψε σε ρευματολόγο.. πήγα και σε ρευματολόγο κύησης λοιπόν όπου επιβεβαιώθηκε αυτοάνοσο χωρίς να καταφέρουμε ακόμα βέβαια να βρούμε τι ακριβώς έχω αλλά είμαι σε προληπτική αγωγή καταστολής του ανοσοποιητικού πριν την επόμενη ετ για καλό και για κακό γιατί αυτά "ξυπνάνε" στη κύηση..

      Αλλά να ξεσκονίσετε το σπέρμα!! Μη το αφήσετε! Αν δεν το έχετε κάνει ήδη δηλαδή γιατί δεν μας λες και πολλά, έχουμε δει πολλούς γιατρούς να λένε "έλα μωρέ μια χαρά είναι το σπέρμα" και "όλα θα φτιάξουν με τη δωρεά ή στο εργαστήριο.." 

      Τέλος θα σε ρωταγα για τις παλινδρομες.. σταμάτησε το έμβρυο να αναπτύσσεται ή ήταν με αιμορραγίες;; Σε ρωτάω γιατί συνήθως αν σταματάει το έμβρυο μάλλον κάτι υπάρχει στο ίδιο το έμβρυο (που μπορεί να προκύψει από το σπέρμα ή το ωάριο).. αν είναι με αιμορραγίες πιθανόν είναι κάτι οργανικό σε εσένα (πχ μήτρα, αιματολογικό κτλ) δεν στο ρωτάω για να μου το απαντήσεις αλλά για να έχεις και εσύ μια υποψία ως προς το που πρέπει να κινηθείς ανάλογα..

      Και πάλι λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας..

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε; Εγω δεν περιμενω την ακατανομαστη στις 31 του μηνος..εχω πολλα υγρα ασπρα και διαφανα σε σημειο οταν παω τουαλετα κρεμονται συγνωμη για την περιγραφη και καμια φορα  πονο χαμηλα σαν πονοι περιοδου,στο στηθος κανενας πονος που εγω κανονικα αμεσως μετα την ωορριξια αρχιζει ο πονος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε; Εγω δεν περιμενω την ακατανομαστη στις 31 του μηνος..εχω πολλα υγρα ασπρα και διαφανα σε σημειο οταν παω τουαλετα κρεμονται συγνωμη για την περιγραφη και καμια φορα  πονο χαμηλα σαν πονοι περιοδου,στο στηθος κανενας πονος που εγω κανονικα αμεσως μετα την ωορριξια αρχιζει ο πονος..

Μαζι δεν την περιμένουμε. Καλό σημάδι τα υγρά μακάρι να έχουμε καλα νεα:x

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε πως ειστε; Εγω δεν περιμενω την ακατανομαστη στις 31 του μηνος..εχω πολλα υγρα ασπρα και διαφανα σε σημειο οταν παω τουαλετα κρεμονται συγνωμη για την περιγραφη και καμια φορα  πονο χαμηλα σαν πονοι περιοδου,στο στηθος κανενας πονος που εγω κανονικα αμεσως μετα την ωορριξια αρχιζει ο πονος..

Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα αυτά τα υγρά που περιγράφεις! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Μαζι δεν την περιμένουμε. Καλό σημάδι τα υγρά μακάρι να έχουμε καλα νεα:x

Σε ευχαριστω βασιλικη..και σε εσενα σου ευχομαι να μην ερθει η ακατανομαστη και να εχεις ενα θετικοτατο τεστακι

Just now, Μάντη είπε:

Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα αυτά τα υγρά που περιγράφεις! Εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!!!!!

Μακαρι τι να πω..ειχες τιποτα αλλο εκτος απο υγρα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! 

 

Τα πράγματα μάλλον δεν εξελίσσονται και τόσο καλά! Από εχθές έχω περισσότερα καφέ-μπεζ υγρά και σήμερα το πρωί σκουριναν λιγο και είναι περισσότερα σε σχέση με τις άλλες μέρες.Φοβαμαι θα πάω για χοριακη και δεν ξέρω καν τι να περιμένω!

Θυμήθηκα όμως ότι μια μέρα πριν τα καφέ σήκωσα μια λεκάνη με ρούχα λίγο βαριά μετά με πόνεσε η κοιλιά μ και το πρωί είχα αυτά τα καφέ λέτε να είναι από αυτό?! 

Είχα κάνει τεστ περίπου 5 μέρες πριν από εκείνη την μέρα και είχε βγει αρνητικό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

 

Τα πράγματα μάλλον δεν εξελίσσονται και τόσο καλά! Από εχθές έχω περισσότερα καφέ-μπεζ υγρά και σήμερα το πρωί σκουριναν λιγο και είναι περισσότερα σε σχέση με τις άλλες μέρες.Φοβαμαι θα πάω για χοριακη και δεν ξέρω καν τι να περιμένω!

Θυμήθηκα όμως ότι μια μέρα πριν τα καφέ σήκωσα μια λεκάνη με ρούχα λίγο βαριά μετά με πόνεσε η κοιλιά μ και το πρωί είχα αυτά τα καφέ λέτε να είναι από αυτό?! 

Είχα κάνει τεστ περίπου 5 μέρες πριν από εκείνη την μέρα και είχε βγει αρνητικό! 

Καλημερα.. καλυτερα να πας για χοριακη για να δεις τι γινεται.. καλο ειναι να προσεχουμε λιγο οταν προσπαθουμε να μην σηκωνουμε βαρη..εχεις καμια αλλη ενοχληση;

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια καληςπερα Είχε καμια υπνηλία έντονη 10 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο; 

Μπισκοτακι καλημερα.. απο οτι εχουν πει τα κοριτσια η υπνηλια ειναι καλο σημαδι

Εμενα κοριτσια χθες μου συνεβει κατι παραξενο.. ειμουν ξαπλωμενη και 3-4 φορες ενιωθα κατω στο μερος οτι σαν κατι να  με εσφυγγε.. δεν ξερω πως να το εξηγησω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

 

Τα πράγματα μάλλον δεν εξελίσσονται και τόσο καλά! Από εχθές έχω περισσότερα καφέ-μπεζ υγρά και σήμερα το πρωί σκουριναν λιγο και είναι περισσότερα σε σχέση με τις άλλες μέρες.Φοβαμαι θα πάω για χοριακη και δεν ξέρω καν τι να περιμένω!

Θυμήθηκα όμως ότι μια μέρα πριν τα καφέ σήκωσα μια λεκάνη με ρούχα λίγο βαριά μετά με πόνεσε η κοιλιά μ και το πρωί είχα αυτά τα καφέ λέτε να είναι από αυτό?! 

Είχα κάνει τεστ περίπου 5 μέρες πριν από εκείνη την μέρα και είχε βγει αρνητικό! 

Καλημερα! Μη χανεις την αισιοδοξια σου! Το οτι αυξηθηκαν τα καφε υγρα δεν σημαινει κατι κακο απαραιτητα. Στην εγκυμοσυνη μου τα ειχα για μηνες αλλοτε πιο πολλα αλλοτε λιγοτερα και ολα πηγαν καλα. Το ξερω βεβαια οτι σε αγχωνει να τα βλεπεις.. Πηγαινε οσο πιο συντομα μπορεις για χοριακη, σου ειπε ο γιατρος να πας την Τριτη; Καλα θυμαμαι; Γιατί να μην πας αυριο να σου φυγει η αγωνια; θα ειναι βεβαια η πρωτη μετρηση αλλα οσο να'ναι θα φανει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Καλημερα.. καλυτερα να πας για χοριακη για να δεις τι γινεται.. καλο ειναι να προσεχουμε λιγο οταν προσπαθουμε να μην σηκωνουμε βαρη..εχεις καμια αλλη ενοχληση;

Μπισκοτακι καλημερα.. απο οτι εχουν πει τα κοριτσια η υπνηλια ειναι καλο σημαδι

Εμενα κοριτσια χθες μου συνεβει κατι παραξενο.. ειμουν ξαπλωμενη και 3-4 φορες ενιωθα κατω στο μερος οτι σαν κατι να  με εσφυγγε.. δεν ξερω πως να το εξηγησω

Πρώτη μερα περιόδου ειχα 7/1 ως 13/1 επαφες ειχα 16-17 εκανα σπερματέγχυση 20 κ ωορηξια μου ειπαν απο εκει ειχα 19/1 απογευμα .20/1 το απογευμα ειχα καφε υγρα. Αλλα νύστα ειχα απο 19-20/1 λετε να ειναι ιδεα μου; Φοβαμαι παλι μην απογοητευτώ γιατι ηταν 3η σπερματέγχυση 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Καλημερα.. καλυτερα να πας για χοριακη για να δεις τι γινεται.. καλο ειναι να προσεχουμε λιγο οταν προσπαθουμε να μην σηκωνουμε βαρη..εχεις καμια αλλη ενοχληση;

Μπισκοτακι καλημερα.. απο οτι εχουν πει τα κοριτσια η υπνηλια ειναι καλο σημαδι

Εμενα κοριτσια χθες μου συνεβει κατι παραξενο.. ειμουν ξαπλωμενη και 3-4 φορες ενιωθα κατω στο μερος οτι σαν κατι να  με εσφυγγε.. δεν ξερω πως να το εξηγησω

Θα παω για χοριακη την Τρίτη γιατί θέλει να δει τον δυπλασιασμο ανά 2 ημέρες επειδή την έκανα Παρασκευή να κάνω την Τρίτη.Γενικα προσέχω πολύ με τα βάρη γιατί έχω και σοβαρό πρόβλημα με την μέση απλά έτυχε εκείνη την μέρα και σήκωσα την λεκάνη με τα ρούχα στο πρώτο το παιδί θυμάμαι είχα σηκώσει πολύ περισσότερα βάρη και για μεγάλες αποστάσεις!! Και δεν είχε συμβεί τίποτα με πολύ μεγαλυτερη χοριακη! Η φίλη μου σήκωνε μπάλες με τριφύλλι μέχρι που γέννησε! Άλλη ενόχληση όχι δεν έχω καμία φορά έτσι λιγο κάτι πονακια στη μήτρα αλλά μέχρι εκεί.... 

Just now, marmelady είπε:

Καλημερα! Μη χανεις την αισιοδοξια σου! Το οτι αυξηθηκαν τα καφε υγρα δεν σημαινει κατι κακο απαραιτητα. Στην εγκυμοσυνη μου τα ειχα για μηνες αλλοτε πιο πολλα αλλοτε λιγοτερα και ολα πηγαν καλα. Το ξερω βεβαια οτι σε αγχωνει να τα βλεπεις.. Πηγαινε οσο πιο συντομα μπορεις για χοριακη, σου ειπε ο γιατρος να πας την Τριτη; Καλα θυμαμαι; Γιατί να μην πας αυριο να σου φυγει η αγωνια; θα ειναι βεβαια η πρωτη μετρηση αλλα οσο να'ναι θα φανει.

Θα παω την Τρίτη επειδή θέλει να δει πως αυξάνετε η χοριακη ανά 2 ημέρες αν βέβαια ήταν δίπλα μου το μικροβιολογικο θα πήγαινα κάθε μέρα!

Δυστιχως μένω σε χωριό και πρέπει να παω στη πόλη!Τα καφέ μια υπάρχουν μια όχι για παράδειγμα το πρωί θα έχω και μετά μπορεί να έχω την άλλη μέρα το πρωί η ελάχιστα το απόγευμα μόνο στο σκούπισμα βέβαια ποτέ στο σερβιέτακι.Θα δούμε φρικάρω λιγο όταν τα βλέπω στην αρχή αλλά μετά λέω οκ θα δούμε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny28 είπε:

Θα παω για χοριακη την Τρίτη γιατί θέλει να δει τον δυπλασιασμο ανά 2 ημέρες επειδή την έκανα Παρασκευή να κάνω την Τρίτη.Γενικα προσέχω πολύ με τα βάρη γιατί έχω και σοβαρό πρόβλημα με την μέση απλά έτυχε εκείνη την μέρα και σήκωσα την λεκάνη με τα ρούχα στο πρώτο το παιδί θυμάμαι είχα σηκώσει πολύ περισσότερα βάρη και για μεγάλες αποστάσεις!! Και δεν είχε συμβεί τίποτα με πολύ μεγαλυτερη χοριακη! Η φίλη μου σήκωνε μπάλες με τριφύλλι μέχρι που γέννησε! Άλλη ενόχληση όχι δεν έχω καμία φορά έτσι λιγο κάτι πονακια στη μήτρα αλλά μέχρι εκεί.... 

Θα παω την Τρίτη επειδή θέλει να δει πως αυξάνετε η χοριακη ανά 2 ημέρες αν βέβαια ήταν δίπλα μου το μικροβιολογικο θα πήγαινα κάθε μέρα!

Δυστιχως μένω σε χωριό και πρέπει να παω στη πόλη!Τα καφέ μια υπάρχουν μια όχι για παράδειγμα το πρωί θα έχω και μετά μπορεί να έχω την άλλη μέρα το πρωί η ελάχιστα το απόγευμα μόνο στο σκούπισμα βέβαια ποτέ στο σερβιέτακι.Θα δούμε φρικάρω λιγο όταν τα βλέπω στην αρχή αλλά μετά λέω οκ θα δούμε... 

Να εχεις θετικη σκεψη..εχω ακουσει πολλες οτι ειχαν καφε στην αρχη..να θυμασε δεν ειναι ολες οι εγκυμοσυνες ιδιες στην ιδια γυναικα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Να εχεις θετικη σκεψη..εχω ακουσει πολλες οτι ειχαν καφε στην αρχη..να θυμασε δεν ειναι ολες οι εγκυμοσυνες ιδιες στην ιδια γυναικα..

Σε ευχαριστώ πολύ!Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά δυστυχώς είχα κακές εμπειρίες από τα καφέ και για αυτό δεν με αφήνουν να χαρώ!Σίγουρα σώμα με σώμα διαφέρει όπως και οι εγκυμοσύνες μεταξύ τους...Σου εύχομαι και εσένα ότι καλύτερο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Πρώτη μερα περιόδου ειχα 7/1 ως 13/1 επαφες ειχα 16-17 εκανα σπερματέγχυση 20 κ ωορηξια μου ειπαν απο εκει ειχα 19/1 απογευμα .20/1 το απογευμα ειχα καφε υγρα. Αλλα νύστα ειχα απο 19-20/1 λετε να ειναι ιδεα μου; Φοβαμαι παλι μην απογοητευτώ γιατι ηταν 3η σπερματέγχυση 

Να εχεις θετικη σκεψη ολα θα πανε καλα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά δυστυχώς είχα κακές εμπειρίες από τα καφέ και για αυτό δεν με αφήνουν να χαρώ!Σίγουρα σώμα με σώμα διαφέρει όπως και οι εγκυμοσύνες μεταξύ τους...Σου εύχομαι και εσένα ότι καλύτερο! 

Σε ευχαριστω πολυ..ποσο καιρο προσπαθειτε;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Σε ευχαριστω βασιλικη..και σε εσενα σου ευχομαι να μην ερθει η ακατανομαστη και να εχεις ενα θετικοτατο τεστακι

Μακαρι τι να πω..ειχες τιποτα αλλο εκτος απο υγρα;

Είχα και ανακάτεμα πολύ... Πονακια περιόδου που και που αυτά...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...