Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ritapog είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. μάλλον ήρθε και η δική μου σειρά.. έκανα το τεστ early 5 μέρες πριν την καθυστέρηση και έβγαλε μια αχνή γραμμή και 3 μέρες πριν την καθυστέρηση ξανά έκανα και βγήκε ακόμα πιο έντονη.σημερα έκανα χοριακη.

Αυτό που ήταν διαφορετικό από τις άλλες φορές ήταν ο ύπνος..πολύ ύπνο , πονοκέφαλο και λίγη αναγουλα.

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι κάποιοι πόνοι περιόδου που εμφανίζονται που και που..τι λέτε?

Συγχαρητήριααααααα !!! Μην ανησυχείς είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης οι πόνου περιόδου κ μάλιστα είναι αρκετά συχνοί στο πρώτο τρίμηνο καθώς η μήτρα μεγαλώνει για το μωράκι σου!! Με το καλό όλα!!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , Ritapog είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. μάλλον ήρθε και η δική μου σειρά.. έκανα το τεστ early 5 μέρες πριν την καθυστέρηση και έβγαλε μια αχνή γραμμή και 3 μέρες πριν την καθυστέρηση ξανά έκανα και βγήκε ακόμα πιο έντονη.σημερα έκανα χοριακη.

Αυτό που ήταν διαφορετικό από τις άλλες φορές ήταν ο ύπνος..πολύ ύπνο , πονοκέφαλο και λίγη αναγουλα.

Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι κάποιοι πόνοι περιόδου που εμφανίζονται που και που..τι λέτε?

Συγχαρητηρια!!!Ολα να πανε κατ' ευχην!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!θελω τη γνωμη σας αν γνωριζετε...ξεκινησα πριν 20 μερες το pregnacare conception και ολα ηταν μια χαρα μεχρι πριν μια εβδομαδα που ξικινησα να νοωθω τοσο κουρασμενη και να νυσταζω αρκετα...υπαρχει πιθανοτητα να με επηρεασαν αρνητικα η απλα κουραζομαι και δεβ το εχω καταλαβει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!θελω τη γνωμη σας αν γνωριζετε...ξεκινησα πριν 20 μερες το pregnacare conception και ολα ηταν μια χαρα μεχρι πριν μια εβδομαδα που ξικινησα να νοωθω τοσο κουρασμενη και να νυσταζω αρκετα...υπαρχει πιθανοτητα να με επηρεασαν αρνητικα η απλα κουραζομαι και δεβ το εχω καταλαβει;

Πιστεύω ότι είναι από κούραση!  Ίσως είναι σπιτάκι!!!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι @Vasiliki33 και εγώ περνω τα ίδια αλλά δε παρατήρησα καθόλου κάτι τέτοιο... Μήπως είσαι έγκυος?? Ποτέ περιμένεις ?? Για εγκυμοσύνη ακούγονται πολύ καλά αυτά....

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας , οσες έχετε χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας της hometest.. Έχω δύο απορίες ,για να είναι θετικό πρέπει να είναι ίδιο με τη γραμμή ελέγχου ή πιο έντονο ,όχι αχνό σωστά?? 

Και δεύτερον εμένα ακόμα βγενει αχνό είμαι 13η μέρα σήμερα και από σήμερα ξεκίνησα να τα κάνω πρωί απόγευμα, ενώ μέχρι εχτές τ έκανα μόνο πρωί  . Όταν αρχίζει το αχνό να είναι λίγο πιο έντονο από άλλες φορές σημαίνει ότι είναι κοντά να γίνει η ωορηξια??

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!θελω τη γνωμη σας αν γνωριζετε...ξεκινησα πριν 20 μερες το pregnacare conception και ολα ηταν μια χαρα μεχρι πριν μια εβδομαδα που ξικινησα να νοωθω τοσο κουρασμενη και να νυσταζω αρκετα...υπαρχει πιθανοτητα να με επηρεασαν αρνητικα η απλα κουραζομαι και δεβ το εχω καταλαβει;

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ τα έχω ξεκινήσει 2 εβδομάδες τωρα και αισθάνομαι διαρκώς κουρασμένη. Νυστάζω συνέχεια και οσο και να κοιμηθω παλι χαλια αισθανομαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι @Vasiliki33 και εγώ περνω τα ίδια αλλά δε παρατήρησα καθόλου κάτι τέτοιο... Μήπως είσαι έγκυος?? Ποτέ περιμένεις ?? Για εγκυμοσύνη ακούγονται πολύ καλά αυτά....

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας , οσες έχετε χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας της hometest.. Έχω δύο απορίες ,για να είναι θετικό πρέπει να είναι ίδιο με τη γραμμή ελέγχου ή πιο έντονο ,όχι αχνό σωστά?? 

Και δεύτερον εμένα ακόμα βγενει αχνό είμαι 13η μέρα σήμερα και από σήμερα ξεκίνησα να τα κάνω πρωί απόγευμα, ενώ μέχρι εχτές τ έκανα μόνο πρωί  . Όταν αρχίζει το αχνό να είναι λίγο πιο έντονο από άλλες φορές σημαίνει ότι είναι κοντά να γίνει η ωορηξια??

Δεν νομιζω να ειναι εγκυμοσυνη..17 θεωρητικα ειχα ωορηξια...ειναι πολυ νωρις!απλα μου κανει εντυπωση γιατι και χριστουγεννα που δουλευα φουλ ημουν μια χαρα...θα φανει!!λιγο εμεινε...

Just now, vasiliki2020 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ τα έχω ξεκινήσει 2 εβδομάδες τωρα και αισθάνομαι διαρκώς κουρασμένη. Νυστάζω συνέχεια και οσο και να κοιμηθω παλι χαλια αισθανομαι

Και εγω ακριβως το ιδιο...εψαξα στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι...και υποτιθεται πως επρεπε να νιωθω καλυτερα!!δεν ξερω πραγματικα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Vasiliki33 είπε:

Δεν νομιζω να ειναι εγκυμοσυνη..17 θεωρητικα ειχα ωορηξια...ειναι πολυ νωρις!απλα μου κανει εντυπωση γιατι και χριστουγεννα που δουλευα φουλ ημουν μια χαρα...θα φανει!!λιγο εμεινε...

Και εγω ακριβως το ιδιο...εψαξα στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι...και υποτιθεται πως επρεπε να νιωθω καλυτερα!!δεν ξερω πραγματικα...

Εγω σε καποιο site δεν θυμαμαι που είχα διαβάσει που μια κοπέλα αισθανόταν οπως εμεις.ο άντρας μου που τα παίρνει είναι μια χαρα εγω ερηπιο. Τι να πω ρε κοριτσι θα δείξει.αν αλλη κοπελα εχει εμπειρία να μας πει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!θελω τη γνωμη σας αν γνωριζετε...ξεκινησα πριν 20 μερες το pregnacare conception και ολα ηταν μια χαρα μεχρι πριν μια εβδομαδα που ξικινησα να νοωθω τοσο κουρασμενη και να νυσταζω αρκετα...υπαρχει πιθανοτητα να με επηρεασαν αρνητικα η απλα κουραζομαι και δεβ το εχω καταλαβει;

Αποκλείεται ίσα ίσα φτιάχνουν την διάθεση παρά πολύ κ εγώ τις παίρνω και Μ έχουν βοηθήσει πάρα πολύ στη διάθεσή και στο δέρμα και στα μαλλιά και γενικά εκτός αν σου έκαναν αλλεργία ,εκτός αν είσαι έγκυος;;

Ή όντως κουράζεσαι παρα πολυ

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;

Just now, vasiliki2020 είπε:

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ τα έχω ξεκινήσει 2 εβδομάδες τωρα και αισθάνομαι διαρκώς κουρασμένη. Νυστάζω συνέχεια και οσο και να κοιμηθω παλι χαλια αισθανομαι

Δε κάνεις κανένα τέστ;

 

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι @Vasiliki33 και εγώ περνω τα ίδια αλλά δε παρατήρησα καθόλου κάτι τέτοιο... Μήπως είσαι έγκυος?? Ποτέ περιμένεις ?? Για εγκυμοσύνη ακούγονται πολύ καλά αυτά....

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας , οσες έχετε χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας της hometest.. Έχω δύο απορίες ,για να είναι θετικό πρέπει να είναι ίδιο με τη γραμμή ελέγχου ή πιο έντονο ,όχι αχνό σωστά?? 

Και δεύτερον εμένα ακόμα βγενει αχνό είμαι 13η μέρα σήμερα και από σήμερα ξεκίνησα να τα κάνω πρωί απόγευμα, ενώ μέχρι εχτές τ έκανα μόνο πρωί  . Όταν αρχίζει το αχνό να είναι λίγο πιο έντονο από άλλες φορές σημαίνει ότι είναι κοντά να γίνει η ωορηξια??

Κορίτσι μου 

Αν αρχίζει και σκουραίνει κάποια στιγμή θα γίνει και λίγο πιο σκούρα από την γραμμή ελέγχου από την ώρα που θα γίνει πιο σκούρα ή ίδια λογικά μέχρι περίπου 36 ώρες θα γίνει η ωορρηξία άρα ξεκινά επαφές να έχεις απόθεμα σπέρματος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αποκλείεται ίσα ίσα φτιάχνουν την διάθεση παρά πολύ κ εγώ τις παίρνω και Μ έχουν βοηθήσει πάρα πολύ στη διάθεσή και στο δέρμα και στα μαλλιά και γενικά εκτός αν σου έκαναν αλλεργία ,εκτός αν είσαι έγκυος;;

Ή όντως κουράζεσαι παρα πολυ

Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;

Δε κάνεις κανένα τέστ;

 

31 περιμενω δύσκολο να δείξουν τοσο νωρις τα hometest αλλά σου είπα θα ξεκινήσω από αύριο. Εσυ ποσο καιρό τα παιρνεις;εντωμεταξυ σημερα ξεκίνησαν οι λιγόυρες σημα κατατεθέν της ακατανομαστης

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

31 περιμενω δύσκολο να δείξουν τοσο νωρις τα hometest αλλά σου είπα θα ξεκινήσω από αύριο. Εσυ ποσο καιρό τα παιρνεις;εντωμεταξυ σημερα ξεκίνησαν οι λιγότερες σημα κατατεθέν της ακατανομαστης

Κ εγώ τις παίρνω πάνω από 20 μερες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...