Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!θελω τη γνωμη σας αν γνωριζετε...ξεκινησα πριν 20 μερες το pregnacare conception και ολα ηταν μια χαρα μεχρι πριν μια εβδομαδα που ξικινησα να νοωθω τοσο κουρασμενη και να νυσταζω αρκετα...υπαρχει πιθανοτητα να με επηρεασαν αρνητικα η απλα κουραζομαι και δεβ το εχω καταλαβει;

γενικα οχι επειδη της έπαιρνα κ εγω πιο παλιά, βοήθησαν και στην γρήγορη σύλληψη αλλα ισα ισα που δεν ένιωθα κουραση.

εγω κουραση νιωθω μονο οταν ανεβαίνει ο θυρεοειδής μου ή οταν ειμαι έγκυος χαχαχα και τα 2 διαπιστωμενα ετσι.παντως οντως σε εγκυμοσυνη ειδικά τώρα στην 4η ημουν 1 εβδομάδα πριν το τεστ με πολυ κουραση και υπνηλία παρα πολύ..απο τις 9 κοιμόμουν που συνηθως οκ κοιμάμαι 11 με 12 ανάλογα. σου εύχομαι τα καλύτερα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Και εγώ το παίρνω δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο ως τώρα η αλήθεια αλλά έχει 2 εβδομάδες παρατήρησα ότι νυστάζω από το πρωί που θα ξυπνήσω ως το βράδυ αλλά ξέρω είναι από την δουλεια και το στρες /ένταση... ισως και εσυ να εχεις στρες ή ένταση, αυτό προκαλεί υπνηλία 

Η αληθεια ειναι πως δεν εχω στρες αγχος και τετοια...ειμαι πολυ ηρεμη...μπορει απλα να ετυχε!ποσο καιρο τα παιρνεις;

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

γενικα οχι επειδη της έπαιρνα κ εγω πιο παλιά, βοήθησαν και στην γρήγορη σύλληψη αλλα ισα ισα που δεν ένιωθα κουραση.

εγω κουραση νιωθω μονο οταν ανεβαίνει ο θυρεοειδής μου ή οταν ειμαι έγκυος χαχαχα και τα 2 διαπιστωμενα ετσι.παντως οντως σε εγκυμοσυνη ειδικά τώρα στην 4η ημουν 1 εβδομάδα πριν το τεστ με πολυ κουραση και υπνηλία παρα πολύ..απο τις 9 κοιμόμουν που συνηθως οκ κοιμάμαι 11 με 12 ανάλογα. σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ...μακαρι αν και τωρα το βραδυ νιωθω λιγο σαν πονακια περιοδου...

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

γενικα οχι επειδη της έπαιρνα κ εγω πιο παλιά, βοήθησαν και στην γρήγορη σύλληψη αλλα ισα ισα που δεν ένιωθα κουραση.

εγω κουραση νιωθω μονο οταν ανεβαίνει ο θυρεοειδής μου ή οταν ειμαι έγκυος χαχαχα και τα 2 διαπιστωμενα ετσι.παντως οντως σε εγκυμοσυνη ειδικά τώρα στην 4η ημουν 1 εβδομάδα πριν το τεστ με πολυ κουραση και υπνηλία παρα πολύ..απο τις 9 κοιμόμουν που συνηθως οκ κοιμάμαι 11 με 12 ανάλογα. σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ...μακαρι αν και τωρα το βραδυ νιωθω λιγο σαν πονακια περιοδου...

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

γενικα οχι επειδη της έπαιρνα κ εγω πιο παλιά, βοήθησαν και στην γρήγορη σύλληψη αλλα ισα ισα που δεν ένιωθα κουραση.

εγω κουραση νιωθω μονο οταν ανεβαίνει ο θυρεοειδής μου ή οταν ειμαι έγκυος χαχαχα και τα 2 διαπιστωμενα ετσι.παντως οντως σε εγκυμοσυνη ειδικά τώρα στην 4η ημουν 1 εβδομάδα πριν το τεστ με πολυ κουραση και υπνηλία παρα πολύ..απο τις 9 κοιμόμουν που συνηθως οκ κοιμάμαι 11 με 12 ανάλογα. σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ...μακαρι αν και τωρα το βραδυ νιωθω λιγο σαν πονακια περιοδου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Ακόμα αχνη θεωρηται απλά είναι λίγο πιο έντονο από τ χτεσινο αχνό,έχουμε ξεκινήσει τώρα επαφες απ' τη 10η μέρα παρά μέρα...Σήμερα είμαι στη 13η. Και άυτο που είχα δει και από άλλα κορίτσια είναι ότι μόλις γίνει θετικό 3 μέρες σερί ..Καλά τα λέω??? 

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Αχ σήμερα συγκινήθηκα πολύ, επειδή φοβάμαι μη γίνει κανένα κλείσιμο πάλι και ο άντρας μου είναι ΑΕΚ πήγα και πήρα ένα φορμακι μπεμπέ ΑΕΚ για όταν με το καλό μας έρθει τ μωράκι να του το κάνω έτσι έκπληξη ! 

Και εμένα ΑΕΚ είναι!!!! Ωραία ιδέα μου έδωσες!!!! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Χθές απογοητεύτηκα πολύ και σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό.εκανα τα τεστ και την χοριακη και το Μονο που είπε η γραμματέας της είναι πως αν η χοριακη δεν πάει πάνω από 20 να μην πάω.αυτο που με ενόχλησε ιδιαίτερα είναι πως ξέρει το ιστορικό μου .τις βιοχημικές και το χειρουργείο και δεν μου είπε τίποτα εκτός από φυλλικό ενώ ξέρει ότι δουλεύω σε σούπερ μάρκετ και σηκώνω πολύ βάρος..ήδη είμαι στο ψάξιμο

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χθές απογοητεύτηκα πολύ και σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό.εκανα τα τεστ και την χοριακη και το Μονο που είπε η γραμματέας της είναι πως αν η χοριακη δεν πάει πάνω από 20 να μην πάω.αυτο που με ενόχλησε ιδιαίτερα είναι πως ξέρει το ιστορικό μου .τις βιοχημικές και το χειρουργείο και δεν μου είπε τίποτα εκτός από φυλλικό ενώ ξέρει ότι δουλεύω σε σούπερ μάρκετ και σηκώνω πολύ βάρος..ήδη είμαι στο ψάξιμο

Καλημέρα

100 δεν ήταν η χορια κη σου ;;

Τι 20;

Επίσης εγώ μαζί σου αν δε νιώθεις καλά ,πήγαινε αλλου ,πες το ιστορικό σου να σε προσέξουν καλύτερα ,δε θα αγχώνεσαι εσύ επειδή ο γιατρός δεν ενδιαφέρεται 

Αν είχες αποβολές θέλεις παραπάνω φαρμακευτική στήριξη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Μάντη είπε:

Και εμένα ΑΕΚ είναι!!!! Ωραία ιδέα μου έδωσες!!!! 

Αρχικά είχα σκεφτεί αυτό και να τ βάλω σε ένα κουτί με το τεστ όταν με το καλό ,η κολλητή μου το εξέλιξε μου λέει πάρε και μια κίτρινη πιπίλα χαχαχαχχα ... Ε τελικά πήρα και τη πιπίλα την οποία παρά λίγο να τη βρει γτ δε πρόλαβα να τη κρύψω και ανοιξε τη τσάντα μου να πάρει κάτι πράγμα σπάνιο δε το κάνει ποτέ ,αλλα ευτυχώς δε την είδε...

Just now, Ria_ είπε:

Αρχικά είχα σκεφτεί αυτό και να τ βάλω σε ένα κουτί με το τεστ όταν με το καλό ,η κολλητή μου το εξέλιξε μου λέει πάρε και μια κίτρινη πιπίλα χαχαχαχχα ... Ε τελικά πήρα και τη πιπίλα την οποία παρά λίγο να τη βρει γτ δε πρόλαβα να τη κρύψω και ανοιξε τη τσάντα μου να πάρει κάτι πράγμα σπάνιο δε το κάνει ποτέ ,αλλα ευτυχώς δε την είδε...

Είναι πολύ ωραίο γράφει 50% mum 50% dad 100% ΑΕΚ ..ΧΑΧΑΧΑ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Καλημέρα

100 δεν ήταν η χορια κη σου ;;

Τι 20;

Επίσης εγώ μαζί σου αν δε νιώθεις καλά ,πήγαινε αλλου ,πες το ιστορικό σου να σε προσέξουν καλύτερα ,δε θα αγχώνεσαι εσύ επειδή ο γιατρός δεν ενδιαφέρεται 

Αν είχες αποβολές θέλεις παραπάνω φαρμακευτική στήριξη 

1000 ήθελα να γράψω.το 100 της φάνηκε λίγο..ναι έχω ιστορικό και επειδή το ξέρει ήθελα συμβουλές και υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

1000 ήθελα να γράψω.το 100 της φάνηκε λίγο..ναι έχω ιστορικό και επειδή το ξέρει ήθελα συμβουλές και υποστήριξη

Ναι κορίτσι μου πάρε άλλου 

Γρήγορα να το δεις αν χρειαστείς κάτι 

Αμαρτία είναι. Και η έμιλλυ το ίδιο θα σου έλεγε 

Βρες σήμερα κάποιον άλλο να ος μη το καθυστερείς και στενάχωριεσαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ritapog said:

1000 ήθελα να γράψω.το 100 της φάνηκε λίγο..ναι έχω ιστορικό και επειδή το ξέρει ήθελα συμβουλές και υποστήριξη

Ο γιατρος θα πρεπει να μας κανει πανω απο ολα να νιωθουμε ασφαλεια και εμπιστοσυνη. Εσυ αυτη τη στιγμη δεν νιωθεις ασφαλης με το να περιμενεις που σου προτεινε η βοηθος της, επομενως καλο ειναι να πας για μια αλλη γνωμη. Δεν εχουμε την πολυτελεια οταν εχουν συμβει θεματα στο παρελθον να περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθουν και να αφηνουμε την υγεια μας σωματικη και ψυχικη στην τυχη. Αυτο θα επρεπε να το ξερουν πρωτα οι γιατροι και να μας κατευθυνουν. Πηγαινε αλλου για να ησυχασεις κιολας, για ψυχολογικους λογους. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Ria_ said:

Καλησπέρα κορίτσι @Vasiliki33 και εγώ περνω τα ίδια αλλά δε παρατήρησα καθόλου κάτι τέτοιο... Μήπως είσαι έγκυος?? Ποτέ περιμένεις ?? Για εγκυμοσύνη ακούγονται πολύ καλά αυτά....

Κορίτσια θέλω τη βοήθεια σας , οσες έχετε χρησιμοποιήσει τεστ ωορρηξίας της hometest.. Έχω δύο απορίες ,για να είναι θετικό πρέπει να είναι ίδιο με τη γραμμή ελέγχου ή πιο έντονο ,όχι αχνό σωστά?? 

Και δεύτερον εμένα ακόμα βγενει αχνό είμαι 13η μέρα σήμερα και από σήμερα ξεκίνησα να τα κάνω πρωί απόγευμα, ενώ μέχρι εχτές τ έκανα μόνο πρωί  . Όταν αρχίζει το αχνό να είναι λίγο πιο έντονο από άλλες φορές σημαίνει ότι είναι κοντά να γίνει η ωορηξια??

Καλησπέρα Ria_ εγώ τα χρησιμοποιώ εδώ και κάποιους κύκλους αλλά όσο πάω κ μπερδεύομαι χειρότερα. Από ό,τι έχω καταλάβει όταν κοντοζυγώνει η ωορρηξία  σκουραίνει προοδευτικά. Όταν θα γίνει θετικό θα δεις ότι η γραμμή αποτελέσματος θα είανι τόσο σκούρα όσο και η γραμμη ελέγχου.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι: τα τεστ ωορρηξιας clearblue τα ψηφιακά- όσες τα εχετε κάννει- μόνο πρωί τα κάνετε; επίσης σήμερα που είναι 14η μέρα και έχω βλέννη σαν ασπράδι και ελαστικη αλλά έχω αρνητικό ψηφιακό και αρνητικό one step ταινία;;;;;;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 ώρες πρίν, Vasiliki33 είπε:

Η αληθεια ειναι πως δεν εχω στρες αγχος και τετοια...ειμαι πολυ ηρεμη...μπορει απλα να ετυχε!ποσο καιρο τα παιρνεις;

Τα ξεκίνησα από τον Νοέμβρη όταν αποφασίσαμε να κάνουμε οικογένεια... τα πήρα για 1 μήνα πριν ξεκινήσουμε και τα συνεχίζω ως τώρα! Η αλήθεια είναι ότι μου δίνουν ενέργεια, δεν μπορώ να πω ότι νιώθω αυτό που νιώθεις, εμένα η κούραση και η νύστα είναι καθαρά από ένταση! 

Μου είπε και ο γιατρος ότι όταν αποφασίσουμε καλό είναι να αρχίσω φιλικό οξύ κανένα μήνα πριν... αλλά επειδή εγώ είμαι ψαγμένη γενικά και είναι και η δουλεια μου αυτό το πράγμα πιστεύω ότι μόνο φιλικό οξύ δεν αρκεί, το φιλικό οξύ βέβαια είναι για άλλο λόγο που το λαμβάνεις...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλημέρα

100 δεν ήταν η χορια κη σου ;;

Τι 20;

Επίσης εγώ μαζί σου αν δε νιώθεις καλά ,πήγαινε αλλου ,πες το ιστορικό σου να σε προσέξουν καλύτερα ,δε θα αγχώνεσαι εσύ επειδή ο γιατρός δεν ενδιαφέρεται 

Αν είχες αποβολές θέλεις παραπάνω φαρμακευτική στήριξη 

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χθές απογοητεύτηκα πολύ και σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό.εκανα τα τεστ και την χοριακη και το Μονο που είπε η γραμματέας της είναι πως αν η χοριακη δεν πάει πάνω από 20 να μην πάω.αυτο που με ενόχλησε ιδιαίτερα είναι πως ξέρει το ιστορικό μου .τις βιοχημικές και το χειρουργείο και δεν μου είπε τίποτα εκτός από φυλλικό ενώ ξέρει ότι δουλεύω σε σούπερ μάρκετ και σηκώνω πολύ βάρος..ήδη είμαι στο ψάξιμο

Συμφωνώ με ολες τις κοπελες πρέπει ο γιατρος να σε κάνει να νιωθεις ασφάλεια και να σε συμβουλεύει και να σε κάνει να νιωθεις αισιόδοξη!! Εννοείται ότι θα πρέπει να ψάξεις για άλλον...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Τα ξεκίνησα από τον Νοέμβρη όταν αποφασίσαμε να κάνουμε οικογένεια... τα πήρα για 1 μήνα πριν ξεκινήσουμε και τα συνεχίζω ως τώρα! Η αλήθεια είναι ότι μου δίνουν ενέργεια, δεν μπορώ να πω ότι νιώθω αυτό που νιώθεις, εμένα η κούραση και η νύστα είναι καθαρά από ένταση! 

Μου είπε και ο γιατρος ότι όταν αποφασίσουμε καλό είναι να αρχίσω φιλικό οξύ κανένα μήνα πριν... αλλά επειδή εγώ είμαι ψαγμένη γενικά και είναι και η δουλεια μου αυτό το πράγμα πιστεύω ότι μόνο φιλικό οξύ δεν αρκεί, το φιλικό οξύ βέβαια είναι για άλλο λόγο που το λαμβάνεις...

Εγω παιρνω φιλικο οξυ εδω και εναμιση χρονο που προσπαθουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...