Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

      να πω ότι  δεν το είχες ξαναδοκιμασει να πω ψάχνεις συμπτώματα!  ακομα δεν θα έχει αγγίξει τη χοριακη αν έχει γίνει εμφύτευση ! σ ειπα εγώ τα εκανα 5η μέρα αλλά μέχρι και 7-8 έδινα ελπίδες! την δεύτερη  φορά με βλαστοκυστες βγήκε στις 5 ημέρες και την πρωτη με 3ων βγήκε την 8η ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, linaa είπε:

Για ποτε θα περασει κ θα περιμενεις την β επιπεδου ουτε που θα το καταλαβεις!! Θα δεις που ολα καλα θα ειναι. Κ με τοσο ανχος που εχεις σου λεω δρομολογησε να κανεις κ το Νιπτ σε βλεπω να σε ζωνουν τα φιδια μεχρι την β επιπεδου!! Ειναι ολα καλα κοριτσι μην σε περνει απο κατω το ανχος

Να σου πω εγώ το μόνο που θα με έσωζε είναι να πάω στον γυναικολόγο που είχα στον μικρό...αυτός είναι ο γυναικολόγος που έχουμε στα μέρη μου που έχει κ την κλινική που γέννησα κ είναι τώρα γύρω στα 70 κ μου έκανε αυχενική εκεί...ούτε ήξερα τι μου έκανε πλήρης εμπιστοσυνη και ασφάλεια..κ ήταν τόσο οικείο το μέρος κ από 18 χρονών  αυτόν είχα  κ εκεί γέννησε  η μαμά μου όλο το σόι  μου κ οι περισσότερες  φίλες μου.αλλά δεν μπορώ να πάω να γεννήσω εκεί πρώτα ο Θεός...τώρα έχω κ τον μικρό κ μιάμιση ώρα δρόμος είναι...δεν μπορώ να πάω τόσες μέρες τόσο μακριά από το παιδί μου...τι να κάνω θα το φάω το αγχος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μάντη είπε:

Ναι όχι αφού τα ξεκίνησες τόσο νωρίς δεν παίζει να την έχασες... Διάβασα ότι σε μερικές γυναίκες η αύξηση κρατά πολύ λίγες ώρες... Συνέχισε και βλέπεις έτσι και αλλιώς οι επαφές είναι τέλειες!

Ναι ε? Σε ευχαριστώ πολυ, Δε το ήξερα αυτό.... Ανάλογα το αυριανό τεστ θα δω πως τα κάνω τις επόμενες επαφές... Αν δεν είναι πάλι θετικό λέω να κάνουμε 18η μερα αύριο δηλαδη και μετά τρεις σερί 20,21,22 και τέλος .... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Χάθηκα λίγο όμως σας παρακολουθώ απλά δεν γράφω γιατί στην ουσία λόγω της βιοχημικής δεν προσπαθώ ακόμα.. τώρα όμως θα σας γράψω τον πόνο μου :D:P

2 κύκλους είπε ο γιατρός να αφήσω.. περίμενα περίοδο χθες με όλα τα συμπτώματα κανονικά κ ενώ ήμουν σίγουρη πως θα έρθει στην ώρα της είχα μόνο 2 καφέ κηλίδες και τίποτα άλλο! Νιώθω πρησμένη σαν μπαλόνι κ έχω πονάκια.. είχα στο πίσω μέρος του μυαλό μου πως ίσως υπήρχε αλλαγή στον κύκλο λόγω των γεγονότων αλλά ηλπιζα να έρθει στην ώρα της..

γιατί σας τα λέω όλα αυτά ;;; Γιατί τώρα στεναχωριέμαι που σκέφτομαι πως θα καθυστερήσει κ μετά θα πρέπει πααααλι ένας μήνας να περάσει για να ξανά έρθει ώστε επιτέλους να μπορέσουμε να προσπαθήσουμε !

ουφφφφ αυτά τα παράπονα μου!!!


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Agapakiii είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Χάθηκα λίγο όμως σας παρακολουθώ απλά δεν γράφω γιατί στην ουσία λόγω της βιοχημικής δεν προσπαθώ ακόμα.. τώρα όμως θα σας γράψω τον πόνο μου :D:P

2 κύκλους είπε ο γιατρός να αφήσω.. περίμενα περίοδο χθες με όλα τα συμπτώματα κανονικά κ ενώ ήμουν σίγουρη πως θα έρθει στην ώρα της είχα μόνο 2 καφέ κηλίδες και τίποτα άλλο! Νιώθω πρησμένη σαν μπαλόνι κ έχω πονάκια.. είχα στο πίσω μέρος του μυαλό μου πως ίσως υπήρχε αλλαγή στον κύκλο λόγω των γεγονότων αλλά ηλπιζα να έρθει στην ώρα της..

γιατί σας τα λέω όλα αυτά ;;; Γιατί τώρα στεναχωριέμαι που σκέφτομαι πως θα καθυστερήσει κ μετά θα πρέπει πααααλι ένας μήνας να περάσει για να ξανά έρθει ώστε επιτέλους να μπορέσουμε να προσπαθήσουμε !

ουφφφφ αυτά τα παράπονα μου!!!

Σε καταλαβαίνω και σε νιωθω γενικα όταν χάνουμε μηνα είναι αστα να πάνε μας πιάνει απογοητευση.και εγω μετα την βιοχημικη μου μέχρι να μου έρθει χάλασε ο κύκλος μου για κάνα δίμηνο. Τι τραβάμε ρε κορίτσια 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Σε καταλαβαίνω και σε νιωθω γενικα όταν χάνουμε μηνα είναι αστα να πάνε μας πιάνει απογοητευση.και εγω μετα την βιοχημικη μου μέχρι να μου έρθει χάλασε ο κύκλος μου για κάνα δίμηνο. Τι τραβάμε ρε κορίτσια 

Έλα ντε 

Τι τραβάμε ;

Βρε κορίτσι μου ,δε πας κ εσύ λίγο παραπέρα ;

Να παρακολουθήσεις λίγο με υπέρηχο τι γίνεται ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Έλα ντε 

Τι τραβάμε ;

Βρε κορίτσι μου ,δε πας κ εσύ λίγο παραπέρα ;

Να παρακολουθήσεις λίγο με υπέρηχο τι γίνεται ;;

Κατσε να έρθει η ακατανομαστη να τελειώνω κ μετά βουρ στο γιατρο να δω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Άντε μπράβο 

Άντε ν αγκαλιάσουμε κ εμείς τα θαυματακια μας

Μακάρι ξερω οτι οσο το θελω εγω το θέλετε ολες σας . μακάρι πραγματικά να γίνουμε μανούλες άλλες για πρώτη φορά και άλλες για δευτερη

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Μήπως έκανες νωρίτερα και την έχασες; Από επαφές είσαι σούπερ!

Γι αυτό βρήκες τόσα θετικά! Αυτά τα τεστ ανιχνεύουν άλλη μια ορμόνη δεν είναι όπως οι ταινίες! Αφού είχα θετικό 11η μέρα αύριο είναι χαμένη σίγουρα... Θα είναι 14η μέρα αύριο 

Ναι εχω τα ψηφιακα που ανιχνευουν τις πιο 4 γονιμες μερες..αλλα πρωτη φορα μου συνεβει τοσες μερες θετικο,γιατι τα εχω ξαναχρησιμοποιησει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Ναι εχω τα ψηφιακα που ανιχνευουν τις πιο 4 γονιμες μερες..αλλα πρωτη φορα μου συνεβει τοσες μερες θετικο,γιατι τα εχω ξαναχρησιμοποιησει

τεστ εγκυμοσύνης εχεις κανει? γιατι ξερω περιπτώσεις που ενω είχαν περίοδο ηταν εγκυες απο τον προηγουμενο κυκλο κ τα τεστ έβγαιναν ετσι θετικα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

τεστ εγκυμοσύνης εχεις κανει? γιατι ξερω περιπτώσεις που ενω είχαν περίοδο ηταν εγκυες απο τον προηγουμενο κυκλο κ τα τεστ έβγαιναν ετσι θετικα.

Μου βγηκε θετικο ακριβως την μερα που αρχιζαν οι γονιμες μερες μου.. αλλα μου κρατησε 4 μερες

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Τέλεια είναι άντε με το καλό κορίτσι μου...συγχαρητήρια.μια τελειομηνη εγκυμοσύνη θα σου ευχηθώ..και γερό μωράκι.

Τουλάχιστον τώρα θα λυθεί το θέμα κ θα το πετύχετε..οι γιατροί καμία φορά κοριτδι μου......άσε γιατί εγώ την έχω πατήσει κ από γυναικολόγο..την προηγούμενη που είχα...με έκαψε ζωντανή...αντί να με στείλει σε αιματολογο με άφησε κ έπαθα δεύτερη παλινδρόμη σε τρεις μήνες...ούτε βιταμίνες δεν μου έγραφε δεν ήξερα κ εγώ το τούβλο...ούτε d ούτε σίδηρο κ πήγα περισυ μετά την αποβολή στην αιματολογο κ ήμουν ένα ερείπιο.αχ να μην τα θυμάμαι ..με είχε αφήσει σαν το σκυλί κ μόνο με τραβούσε για υπερήχους κάθε εβδομάδα για την επίσκεψη...αλλά όχι δεν χρειάζεσαι τίποτα 39 χρονών γυναίκα ελιποβαρης εγώ πήγα να κάνω μωρό....πλήρως αβιταμινωμενη κ με υποψία θρομβοφιλιας...ούτε αντιπηκτικες...της το είχα πει κ ήταν κάθετη...

Καλημέρα. Πραγματικά έχω σηκώσει τα χέρια μου ψιλά με τους γιατρούς. Πόσες κοπέλες έχουν ταλαιπωρήθει για κάτι απλό. Η ανιψιά μου η 1η αποβολή 2μηνων ,ο γιατρός είπε όχι εξετάσεις με την 1η αποβολή. Την έβαλα με το ζόρι να κάνει και έχει σε μεγάλο βαθμό θρομβοφιλιας. Πάντως έχουμε καταντήσει να ψαχνομαστε μόνες σας

21 ώρες πρίν, linaa είπε:

Γενικα η κιρσοκυλη σε μεγαλες ηλικιες δηλαδη πανω απο 30 δεν διορθωνετε ισως γιαυτο κ οι γιατροι δεν το προτειναν κ αφου δεν επιρεαζει το σπερμα σε κινητικοτητα κ εχεις συλληψεις φυσικες ειναι ενα θεμα που ειναι αμφιλεγομενο.... 

Υπαρχει τμημα καθεξιν αποβολων στο Ελενα με την κυρια Τσεκουρα θα σου ελεγα αν δεν εχεις παει να κανεις κ μια επισκεψη εκει να κοιταξουν τις εξετασεις σου. Το μονο σιγουρο ειναι οτι αφου μενεις εγκυος θα ξαναμεινεις .

Ο άντρας μου έχει κάνει και κριψοορχεις σε μεγάλη ηλικία σχετικά. Ο ένας του όρχεις δεν παράγει σπέρμα. Ο άλλος πολύ λίγο αν δεν διορθωθεί αυτό δυστυχώς δε θα καταφέρουμε να κάνουμε άλλο παιδάκι. Απλά η ταλαιπωρία μας είχε αρχίσει όταν ο άντρας μου ήταν 30 ,τώρα είναι 38. Έχει πολύ μικρή ποσότητα σπέρματος αυτή τη στιγμή. Οι γιατροί απορούν πως μένω έγκυος. Το σπέρμα όμως δεν είναι καθόλου καλό

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria2015 είπε:

Καλημέρα. Πραγματικά έχω σηκώσει τα χέρια μου ψιλά με τους γιατρούς. Πόσες κοπέλες έχουν ταλαιπωρήθει για κάτι απλό. Η ανιψιά μου η 1η αποβολή 2μηνων ,ο γιατρός είπε όχι εξετάσεις με την 1η αποβολή. Την έβαλα με το ζόρι να κάνει και έχει σε μεγάλο βαθμό θρομβοφιλιας. Πάντως έχουμε καταντήσει να ψαχνομαστε μόνες σας

Ο άντρας μου έχει κάνει και κριψοορχεις σε μεγάλη ηλικία σχετικά. Ο ένας του όρχεις δεν παράγει σπέρμα. Ο άλλος πολύ λίγο αν δεν διορθωθεί αυτό δυστυχώς δε θα καταφέρουμε να κάνουμε άλλο παιδάκι. Απλά η ταλαιπωρία μας είχε αρχίσει όταν ο άντρας μου ήταν 30 ,τώρα είναι 38. Έχει πολύ μικρή ποσότητα σπέρματος αυτή τη στιγμή. Οι γιατροί απορούν πως μένω έγκυος. Το σπέρμα όμως δεν είναι καθόλου καλό

Είσαι εσύ πολύ γόνιμη τότε κ ένα σπέρμα να μείνει έχεις οικείο περιβάλλον κ δεν το καταστρέφει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,σήμερα 19η μέρα και πάλι αρνητικό και όχι μόνο η δεύτερη γραμμή ούτε που φαινόταν σήμερα χτες ήταν λίγο πιο έντονη δε ξέρω τι να πω ..συνεχίζω επαφές λίγες μέρες ακόμα και βλέπουμε απογοητευτηκα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα ,σήμερα 19η μέρα και πάλι αρνητικό και όχι μόνο η δεύτερη γραμμή ούτε που φαινόταν σήμερα χτες ήταν λίγο πιο έντονη δε ξέρω τι να πω ..συνεχίζω επαφές λίγες μέρες ακόμα και βλέπουμε απογοητευτηκα

Πιθανόν να μην έκανες ωορρηξία σε αυτό το κύκλο... Δες τον επόμενο μήνα! 

  • Λυπημένη/-ος 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...