Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα ,κατάλαβα μάλλον επηρεάζεται ο κύκλος όταν ξεκινάμε προσπάθειες αυτό κατάλαβα...ο 4ος μήνας είναι!

Και εμείς κλείσαμε τον 4ο, δλδ ο επόμενος θα είναι ο 5ος μήνας προσπαθειών. Άντε να είναι ο τυχερός για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sophaki21 είπε:

Και εμείς κλείσαμε τον 4ο, δλδ ο επόμενος θα είναι ο 5ος μήνας προσπαθειών. Άντε να είναι ο τυχερός για όλες μας!!!

Ναι ναι ,άντε μακάρι να είναι ο τυχερός μας ! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα ,κατάλαβα μάλλον επηρεάζεται ο κύκλος όταν ξεκινάμε προσπάθειες αυτό κατάλαβα...ο 4ος μήνας είναι!

Σχεδον κοντα ειμαστε που προσπαθουμε..ναι επηρεαζεται μου το ειπε και η γιατρος

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Σχεδον κοντα ειμαστε που προσπαθουμε..ναι επηρεαζεται μου το ειπε και η γιατρος

Εμένα δε μου είχε πει κάτι,τ έχω ακούσει αλλά δε περίμενα και τόσο πολύ η αλήθεια...μακάρι σύντομα να έρθει το μωράκι για όλες μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, eliza90 είπε:

Καλημέρα παρηγορήτρα μου!!!χαχαχα

Έτσι όπως ωραία τα περιγράφεις τα σκεφτόμουν κ εγώ στην αρχή κ ήμουν σε όλα  πιο χαλαρή (ακόμα και στις επαφές γιατί δεν πηγαίναμε τόσο στοχευμένα ). Για ένα περίεργο λόγο μόλις μου έρχεται περίοδος με πιάνει μια αισιοδοξία για την επόμενη προσπάθεια η οποία μου φεύγει αμέσως μετά τις γόνιμες. Νομίζω κάνω ανθυποβολή στον εαυτό μου κάθε μήνα! Άστο, άκρη δε βγάζεις..Τώρα πχ που περιμένω περίοδο κ τα ορμονικά έχουν τρελαθεί χτες έκλαιγα.Μιλάμε για μια ακατανόητη τρέλα..

Καλησπέρα Ελίζα μου και εγώ το ένιωσα αυτό ειδικά αυτή τη φορά μετά τις γόνιμες ένιωσα μια απογοήτευση, την πρώτη φορά ήμουν σίγουρη αλλά ένιωσα μια απογοήτευση μολις μου ήρθε η περίοδος! Και εγώ κλαίω άσε χωρις λόγο όταν κάνουν πάρτυ οι ορμόνες μου!! 

3 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα και εγώ το ίδιο λέω να σκέφτομαι θετικά ότι χαιρόμαστε ο ένας τον άλλον αλλά όταν αδιαθετω εκεί μια απογοήτευση με πιάνει ... Σε άλλα νέα ακόμα τίποτα εγώ , θα περιμένω μέχρι Δευτέρα και θα πάρω το γιατρό μου να κλείσω ραντεβού ..περιττό να σας πω πως έχω σκεφτεί όλα τα χειρότερα σενάρια

Καλησπέρα κορίτσι μου, ελπίζω να μην κοίταξες και στο google χαχαχα!! 
μην σκέφτεσαι αρνητικά και σίγουρα διαταράχθηκε ο κύκλος, ισως και λόγο καιρού τι να πω βρε κορίτσι!! Ελπίζω να σου έρθει για να είμαστε ολες μαζί στον αγώνα μας!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλησπέρα Ελίζα μου και εγώ το ένιωσα αυτό ειδικά αυτή τη φορά μετά τις γόνιμες ένιωσα μια απογοήτευση, την πρώτη φορά ήμουν σίγουρη αλλά ένιωσα μια απογοήτευση μολις μου ήρθε η περίοδος! Και εγώ κλαίω άσε χωρις λόγο όταν κάνουν πάρτυ οι ορμόνες μου!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου, ελπίζω να μην κοίταξες και στο google χαχαχα!! 
μην σκέφτεσαι αρνητικά και σίγουρα διαταράχθηκε ο κύκλος, ισως και λόγο καιρού τι να πω βρε κορίτσι!! Ελπίζω να σου έρθει για να είμαστε ολες μαζί στον αγώνα μας!!!! 

Χαχαχχα όχι όχι στο google δε κοιτάω  αρκεί το μυαλό μου που σκέφτεται τα χειρότερα...Μακάρι κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ ,ναι μπορεί να φταίει και ο καιρός μπορεί και να έτυχε αλλά άντε να έρθει να συνεχίσουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ άρχισα σήμερα τα τεστ ωορρηξίας είμαι 9η μερα! Εύχομαι σε όλες να είναι ο τυχερός μας μήνας!

Καλησπέρα Μάντη μου, να σε ρωτήσω τώρα που τα άρχισες ταυτόχρονα έχετε και επαφές; Εννοώ ακόμα και αν βγει αρνητικό; Ή κάνετε μόνο όταν βγει θετικό; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Κοριτσια σας παρακαλω πειτε μου την γνωμη σας για το τεστ ωορρηξιας θα το βαλω φωτο εδω..εκανα σημερα γιατι ειχα τρομερο πονοκεφαλο ολη μερα σημερα 

Ειναι θετικο!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

Ειναι θετικο!! 

Λεω να κανω και ενα ψηφιακο για να δω..βασικα εκανα γιατι οπως ειπα εχω πονοκεφαλο ολη μερα σημερα,αλλα βασικα για τον δικο μου κυκλο ειναι νωρις για ωορρηξια..ειμαι στην 15η μερα.. συνηθως εχω κανει μετα την 20η μερα ωορρηξια

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Λεω να κανω και ενα ψηφιακο για να δω..βασικα εκανα γιατι οπως ειπα εχω πονοκεφαλο ολη μερα σημερα,αλλα βασικα για τον δικο μου κυκλο ειναι νωρις για ωορρηξια..ειμαι στην 15η μερα.. συνηθως εχω κανει μετα την 20η μερα ωορρηξια

Για κανε να δεις κ τις επομενες μερες!! Για πολυκοιστικες εχεις ελενξει ορμονες δεν θυμαμαι ? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Για κανε να δεις κ τις επομενες μερες!! Για πολυκοιστικες εχεις ελενξει ορμονες δεν θυμαμαι ? 

Εχω κανει υπερηχο και η γιατρος μου εχει πει οτι εχεις 1-2κυστες αρκετα μικρες και δεν υπαρχει προβλημα..γενικα απο παντα ειχα αστατο κυκλο..κανω κυκλους απο 28 μερες μεχρι και 35..αλλα απο τοτε που εχουμε ελευθερες επαφες εχει μεγαλωσει παρα πολυ ο κυκλος εχει παει μεχρι και 45 μερες

Το εκανα βγηκε χωρις φατσουλα αλλα οι γραμμες ειναι πολυ εντονες στο στικακι.. μπορει να κανω αυτες τις μερες μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 είπε:

Εχω κανει υπερηχο και η γιατρος μου εχει πει οτι εχεις 1-2κυστες αρκετα μικρες και δεν υπαρχει προβλημα..γενικα απο παντα ειχα αστατο κυκλο..κανω κυκλους απο 28 μερες μεχρι και 35..αλλα απο τοτε που εχουμε ελευθερες επαφες εχει μεγαλωσει παρα πολυ ο κυκλος εχει παει μεχρι και 45 μερες

Τις πολυκυστικες τις βλεπουν κυριως απο τις ορμονες δηλαδη η ορμονη αυτη που ελενχουν τα τεστ ειναι περισσοτερο ανεβασμενη απο την  fsh σου με αποτςλεσμα οταν παει να γινει η ωορηξια να ανεβαινει τοσο πολυ που πολλες φορες να μην γινετε η ωορηξια σωστα κ να καταστρεφετε το ωαριο. Γιαυτο αν βλεπεις συχνα πολλες μερες τοσο εντονα τεστ κανε εναν ελενχο κ ορμονες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλησπέρα Μάντη μου, να σε ρωτήσω τώρα που τα άρχισες ταυτόχρονα έχετε και επαφές; Εννοώ ακόμα και αν βγει αρνητικό; Ή κάνετε μόνο όταν βγει θετικό; 

Καλησπέρα!!! Συνήθως ξεκινάμε μετά τη περίοδο μέρα παρά μέρα και ανάλογα τα τεστ προχωράω! Ας πούμε τώρα είμαι 10η μέρα και το τεστ είναι εντελώς αρνητικό άσπρο οπότε σημαίνει ότι θα αργήσει ακόμα η ωορρηξία έτσι είμαστε χαλαρά σε επαφές μην τον ξεπατωσω πριν την ωορρηξία χαχαχαχα:-P

13 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια σας παρακαλω πειτε μου την γνωμη σας για το τεστ ωορρηξιας θα το βαλω φωτο εδω..εκανα σημερα γιατι ειχα τρομερο πονοκεφαλο ολη μερα σημερα 

Αύριο θα είναι θετικό πιστεύω!!! Ή αργά το απόγευμα θα γίνει θετικό ακόμα δεν είναι!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...