Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημερα,ναι δεν αδιαθετησα ακόμα και έκανα αρνητικό όπως τ περίμενα ,οπότε τώρα θα πάρω το γιατρό μου να κλείσω ραντεβού να πάω να με δει .

Ναι καλύτερα πήγαινε να σε δει ίσως άργησε πολύ η ωορρηξία σου!

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα Ρια μου, καλύτερα να τον πάρεις ναι και να μας πεις τι συμβαίνει...! 

Καλημέρα Μάντη μου, να σε ρωτήσω αύριο εγώ είμαι 8η ημέρα, λες να ξεκινήσω από αύριο να κανω τεστ ωορρηξίας; Ο κύκλος μου κυμαίνεται από 25-30 ημερες. 

Καλημέρα Ελίζα μου, ωραία πάμε δυναμικά αυτό το μήνα! Όταν έρχεται στην ώρα της είναι καλύτερα, δεν φτάνει ούτε να το σκεφτείς σαν ενδεχόμενο χαχα!!

Ναι μια χαρά ξεκίνα από 8η και βλέπεις!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μάντη είπε:

Ναι καλύτερα πήγαινε να σε δει ίσως άργησε πολύ η ωορρηξία σου!

Ναι μια χαρά ξεκίνα από 8η και βλέπεις!

Κοίτα αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι και ότι απλα έτυχε ,προσπαθώ να μη σκέφτομαι κάτι κακό όσο μπορώ αν και με πιάνει ώρες ώρες...γενικά όμως αυτές τις μέρες ψυχολογικά δε με λες και πολύ καλά αλλά προσπαθώ απο πολλές απόψεις ..θα ξεκινούσαμε και παρακολούθηση ωορηξιας από αυτό το μήνα, άντε να έρθει επιτέλους να ξεκινήσουμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.ειμαι 8 εβδομάδων και σήμερα πρώτη φορά νιώθω τσιμπήματα χαμηλά όχι στην κοιλιά αλλά από κάτω σαν νευρικό στο κόκαλο.και αναδιαστηματα πόνους περιόδου απαλούς και λίγα υγρά.ειναι φυσιολογικό??? Επίσης ακόμα δεν ξεκίνησα σίδηρο ούτε ασβέστιο αλλά έχω ρίγος ανά διαστήματα χωρίς να είμαι άρρωστη.τα υπόλοιπα συμπτώματα κανονικά.. υπνηλία , αναγουλα , εμετός και έντονη φαγούρα στις ρώγες.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν υποθέσουμε οτι ίσως το αίμα του Σαββάτου ήταν εμφύτευσης,αν που δε το πολύ πιστεύω αλλά λέμε...υπάρχει περίπτωση ακόμα να μην φαινόταν στο τεστ?Γιατί κάπου διάβασα ότι μετά από 4 μερες ανεβαίνει η χοριακη...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Να ρωτήσω κάτι αν υποθέσουμε οτι ίσως το αίμα του Σαββάτου ήταν εμφύτευσης,αν που δε το πολύ πιστεύω αλλά λέμε...υπάρχει περίπτωση ακόμα να μην φαινόταν στο τεστ?

Βρε κορίτσι μου ,δηλαδή είχες μόνο το Σάββατο και Κυριακή ,Δευτέρα τίποτα;;;

Υγρά έχεις;

Δε ξέρω αλλά αυτό μου φαίνεται για εγκυμοσύνη χωρίς να είμαι και εξπερ καθ ότι δεν έχω υπάρξει έγκυος αλλά από αυτά που ακούω , για βάλε ένα θερμόμετρο να δούμε τη θερμοκρασία σου βρε κορίτσι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Βρε κορίτσι μου ,δηλαδή είχες μόνο το Σάββατο και Κυριακή ,Δευτέρα τίποτα;;;

Υγρά έχεις;

Δε ξέρω αλλά αυτό μου φαίνεται για εγκυμοσύνη χωρίς να είμαι και εξπερ καθ ότι δεν έχω υπάρξει έγκυος αλλά από αυτά που ακούω , για βάλε ένα θερμόμετρο να δούμε τη θερμοκρασία σου βρε κορίτσι

Τίποτα απολύτως είχα μόνο εκείνες της σταγόνες στο σκούπισμα Σάββατο μεσημέρι και μετά τίποτα και το τεστ αρνητικό σήμερα και ήταν πρώιμης κιόλας. Υγρά ανέκαθεν έχω οπότε δε καταλαβαίνω και μεγάλη διαφορά να σου πω την αλήθεια 

Just now, Ria_ είπε:

Τίποτα απολύτως είχα μόνο εκείνες της σταγόνες στο σκούπισμα Σάββατο μεσημέρι και μετά τίποτα και το τεστ αρνητικό σήμερα και ήταν πρώιμης κιόλας. Υγρά ανέκαθεν έχω οπότε δε καταλαβαίνω και μεγάλη διαφορά να σου πω την αλήθεια  

Και θερμοκρασία 36.7 έχω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Τίποτα απολύτως είχα μόνο εκείνες της σταγόνες στο σκούπισμα Σάββατο μεσημέρι και μετά τίποτα και το τεστ αρνητικό σήμερα και ήταν πρώιμης κιόλας. Υγρά ανέκαθεν έχω οπότε δε καταλαβαίνω και μεγάλη διαφορά να σου πω την αλήθεια 

Και θερμοκρασία 36.7 έχω τωρα

Θα πας τελικά σε γιατρό;;

Ξανακάνε τεστ σε κάνα δυο μέρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria_ είπε:

Χαχαχαχχα ευχαριστω πολύ τη να πω μακάρι..θα είναι μεγαλη έκπληξη η αληθεια

Ρε κοριτσι τωρα διάβασα αυτό που σου συμβαίνει.δυο πράγματα συμβαίνουν η καποια ανωμαλία του κύκλου σου η εχεις σπορακι πιάσει και θα διαψευσουμε  ολα τα τεστ του εμπορίου χαχαχα.εγω σου εύχομαι να έχεις ένα σπορακι.αναμενουμε νέα σου

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Χαχαχαχχα ευχαριστω πολύ τη να πω μακάρι..θα είναι μεγαλη έκπληξη η αληθεια

Ναι μη μασάς 

Πήγαινε με θράσος 

Εγώ πες του είμαι έγκυος 

Κανόνισε τη πορεία σου 

Χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Ρε κοριτσι τωρα διάβασα αυτό που σου συμβαίνει.δυο πράγματα συμβαίνουν η καποια ανωμαλία του κύκλου σου η εχεις σπορακι πιάσει και θα διαψευσουμε  ολα τα τεστ του εμπορίου χαχαχα.εγω σου εύχομαι να έχεις ένα σπορακι.αναμενουμε νέα σου

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ μακάρι ,σίγουρα ένα από τα δύο είναι , το σπορακι μου φαινόταν απίθανο αλλά μετά το αιματακι που είδα δε ξέρω το σκέφτομαι κιόλας ...βασικά πολλά σκέφτομαι και καλά και κακα,ψυχολογία στα τάρταρα πριν μιλούσα με πελάτη στην δουλειά τηλεφωνικά ευτυχώς και προσπαθούσα να μη κλαψω με έπιασε στο άσχετο... χαχαχχα... Ελπίζω να είναι καλά νέα, υπομονή τώρα μέχρι αύριο το απόγευμα και εννοείται θα σας πω..

Just now, Ellidr είπε:

Ναι μη μασάς 

Πήγαινε με θράσος 

Εγώ πες του είμαι έγκυος 

Κανόνισε τη πορεία σου 

Χαχαχαχα

Χαχχαχαχαχα , εντωμεταξυ νομίζω έχει μείνει στο λάθος θετικό τεστ γτ δε το αναλύσαμε από το τηλέφωνο μετά απλά κλείσαμε ραντεβού χαχχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ μακάρι ,σίγουρα ένα από τα δύο είναι , το σπορακι μου φαινόταν απίθανο αλλά μετά το αιματακι που είδα δε ξέρω το σκέφτομαι κιόλας ...βασικά πολλά σκέφτομαι και καλά και κακα,ψυχολογία στα τάρταρα πριν μιλούσα με πελάτη στην δουλειά τηλεφωνικά ευτυχώς και προσπαθούσα να μη κλαψω με έπιασε στο άσχετο... χαχαχχα... Ελπίζω να είναι καλά νέα, υπομονή τώρα μέχρι αύριο το απόγευμα και εννοείται θα σας πω..

Χαχχαχαχαχα , εντωμεταξυ νομίζω έχει μείνει στο λάθος θετικό τεστ γτ δε το αναλύσαμε από το τηλέφωνο μετά απλά κλείσαμε ραντεβού χαχχαχα

Α ναι είχες κ ένα θετικό εσύ με αρνητική χοριακη ε;;

Ρε συ χτυπά το πρωί μια χοριακη παλι αν μπορείς φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Α ναι είχες κ ένα θετικό εσύ με αρνητική χοριακη ε;;

Ρε συ χτυπά το πρωί μια χοριακη παλι αν μπορείς φυσικά

Ναι ναι αλλά και σήμερα που έκανα τεστ ήταν αρνητικό , δυστυχώς δε μπορώ γτ δουλεύω και δε μπορώ ούτε νωρίτερα να πάω γτ ο άντρας μου δουλεύει πιο νωρίς από εμένα για να με πάει...οπότε θα περιμένω το γιατρο το απόγευμα... Αλήθεια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...