Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Rafaela_123 είπε:

Άρα το δίδαγμα είναι ότι όταν βρίσκουμε αρνητικά τεστ να συνεχίζουμε τις επαφές χαχαχα εσυ μάλλον με βάση τις ημερομηνίες έκανες 25η ημέρα 

Ναι σωστό το δίδαγμα χαχα , απλά ο δικός μου κουράστηκε είχαμε ξεκινήσει απ' τη 10η μέρα να φανταστείς χαχα τόσο χαζή και εγώ πολύ νωρίς... Και κάπου εκεί τα παίξαμε ,εκείνος περισσότερο βασικά... Τώρα είπαμε θα αδιαθετησω και θα πάω 14η μέρα να με δει για να δούμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κανετε; Εκανα παλι τεστ και βγηκε το χαμογελο που αναβωσβηνει,οπως και τον προηγουμενο μηνα..απο την μερα που βγηκε θετικο το παμε μερα παρα μερα και ειπα οταν βγει το χαμογελο το κανονικο να το παμε σερι..εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2021 at 9:17 ΜΜ, Wish_soon είπε:

 

Κορίτσια με πονούσε πολύ η κοιλιά μου και πήγα σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο μου έκαναν υπέρηχο και έδειξε ότι έχω μια κύστη στην ωοθήκη και λογικά από αυτό πονάω.. Επίσης μου βρήκε πααααρα πολυ παχύ το ενδομητριο και μιυ είπε ότι θα αδιαθετησω (περιμένω 4 του μήνα).. Ρε κορίτσια εγώ ξέρω πως και σε περίπτωση εγκυμοσύνης είναι παχύ το ενδομητριο τι βλακειες μου έλεγε αυτός; επίσης μου έκαναν τεστ που εννοείται βγήκε αρνητικό.. Εσείς τι λέτε; έχω και πόνους περιόδου, άσπρα υγρά αοσμα και πονάει πολύυ το στήθος μου

15 ώρες πρίν, Sophaki21 είπε:

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Κωνσταντίνα16 said:

Κορίτσια με πονούσε πολύ η κοιλιά μου και πήγα σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο μου έκαναν υπέρηχο και έδειξε ότι έχω μια κύστη στην ωοθήκη και λογικά από αυτό πονάω.. Επίσης μου βρήκε πααααρα πολυ παχύ το ενδομητριο και μιυ είπε ότι θα αδιαθετησω (περιμένω 4 του μήνα).. Ρε κορίτσια εγώ ξέρω πως και σε περίπτωση εγκυμοσύνης είναι παχύ το ενδομητριο τι βλακειες μου έλεγε αυτός; επίσης μου έκαναν τεστ που εννοείται βγήκε αρνητικό.. Εσείς τι λέτε; έχω και πόνους περιόδου, άσπρα υγρά αοσμα και πονάει πολύυ το στήθος μου

Νομίζω ότι πρέπει να ηρεμήσεις και να μην αγχώνεσαι.. είναι μεγάλη η κύστη που σου βρήκαν; 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Ναι σωστό το δίδαγμα χαχα , απλά ο δικός μου κουράστηκε είχαμε ξεκινήσει απ' τη 10η μέρα να φανταστείς χαχα τόσο χαζή και εγώ πολύ νωρίς... Και κάπου εκεί τα παίξαμε ,εκείνος περισσότερο βασικά... Τώρα είπαμε θα αδιαθετησω και θα πάω 14η μέρα να με δει για να δούμε 

Χαχαχα φιλενάδα που να ξερεις και εσυ ότι θα καθυστερούσε δεν πειράζει το ευχαριστηθήκατε τουλάχιστον!! Άντε μακάρι τώρα με τον υπέρηχο να είναι ο τυχερός σας μηνας!! 

4 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια με πονούσε πολύ η κοιλιά μου και πήγα σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο μου έκαναν υπέρηχο και έδειξε ότι έχω μια κύστη στην ωοθήκη και λογικά από αυτό πονάω.. Επίσης μου βρήκε πααααρα πολυ παχύ το ενδομητριο και μιυ είπε ότι θα αδιαθετησω (περιμένω 4 του μήνα).. Ρε κορίτσια εγώ ξέρω πως και σε περίπτωση εγκυμοσύνης είναι παχύ το ενδομητριο τι βλακειες μου έλεγε αυτός; επίσης μου έκαναν τεστ που εννοείται βγήκε αρνητικό.. Εσείς τι λέτε; έχω και πόνους περιόδου, άσπρα υγρά αοσμα και πονάει πολύυ το στήθος μου

22 ώρες πρίν, Sophaki21 είπε:

Καλημέρα 

νομιζω πρέπει να ηρεμήσεις και να αποβάλεις όσο μπορείς το άγχος γιατί δεν κάνει καθόλου καλό! Και αν σου έρθει η περίοδος δε πειράζει υπάρχει και ο επόμενος μηνας να συνεχίσεις πιο δυνατά!! Δε σημαινει επειδή με το πρώτο σας μωράκι έπιασε αμέσως πάει να πει ότι και το δευτερο έτσι θα είναι, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική οπως κάθε κύκλος περιόδου είναι διαφορετικός!! Πρέπει να ηρεμήσεις και θα έρθει την κατάλληλη στιγμή!! 
 

η κύστη είναι μεγάλη; 

10 ώρες πρίν, elena93 είπε:

 

Τι κανετε; Εκανα παλι τεστ και βγηκε το χαμογελο που αναβωσβηνει,οπως και τον προηγουμενο μηνα..απο την μερα που βγηκε θετικο το παμε μερα παρα μερα και ειπα οταν βγει το χαμογελο το κανονικο να το παμε σερι..εσεις τι λετε

 

Καλημέρα κορίτσι 

όταν αναβοσβήνει τι σημαίνει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημερααα... Να ρωτήσω κάτι.. έχει νόημα να περιμένω να κάνω τεστ μέχρι τη μέρα που θα μου τελείωνε κανονικά η περίοδος η μπορώ να κάνω και απ' τη 2η μέρα καθυστέρησης; Ρωτάω γιατί φοβάμαι να ξαναδώ αρνητικό αποτέλεσμα ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wish_soon είπε:

Κορίτσια καλημερααα... Να ρωτήσω κάτι.. έχει νόημα να περιμένω να κάνω τεστ μέχρι τη μέρα που θα μου τελείωνε κανονικά η περίοδος η μπορώ να κάνω και απ' τη 2η μέρα καθυστέρησης; Ρωτάω γιατί φοβάμαι να ξαναδώ αρνητικό αποτέλεσμα ..

Καλημέραααα :) Τεστάκι μπορείς να κάνεις και από την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Εύχομαι να δεις τις δύο μαγικές γραμμούλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Χαχαχα φιλενάδα που να ξερεις και εσυ ότι θα καθυστερούσε δεν πειράζει το ευχαριστηθήκατε τουλάχιστον!! Άντε μακάρι τώρα με τον υπέρηχο να είναι ο τυχερός σας μηνας!! 

Καλημέρα 

νομιζω πρέπει να ηρεμήσεις και να αποβάλεις όσο μπορείς το άγχος γιατί δεν κάνει καθόλου καλό! Και αν σου έρθει η περίοδος δε πειράζει υπάρχει και ο επόμενος μηνας να συνεχίσεις πιο δυνατά!! Δε σημαινει επειδή με το πρώτο σας μωράκι έπιασε αμέσως πάει να πει ότι και το δευτερο έτσι θα είναι, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική οπως κάθε κύκλος περιόδου είναι διαφορετικός!! Πρέπει να ηρεμήσεις και θα έρθει την κατάλληλη στιγμή!! 
 

η κύστη είναι μεγάλη; 

Καλημέρα κορίτσι 

όταν αναβοσβήνει τι σημαίνει; 

Καλημερααα..αυτα τα τεστ ανιχνευουν 2 ορμονες..την ορμονη πριν γινει η ωορρηξια και οταν γινετε η οωρρηξια..οταν αναβωσβηνει σημενει ειναι υψηλη η ορμονη πριν γινει

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια με πονούσε πολύ η κοιλιά μου και πήγα σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο μου έκαναν υπέρηχο και έδειξε ότι έχω μια κύστη στην ωοθήκη και λογικά από αυτό πονάω.. Επίσης μου βρήκε πααααρα πολυ παχύ το ενδομητριο και μιυ είπε ότι θα αδιαθετησω (περιμένω 4 του μήνα).. Ρε κορίτσια εγώ ξέρω πως και σε περίπτωση εγκυμοσύνης είναι παχύ το ενδομητριο τι βλακειες μου έλεγε αυτός; επίσης μου έκαναν τεστ που εννοείται βγήκε αρνητικό.. Εσείς τι λέτε; έχω και πόνους περιόδου, άσπρα υγρά αοσμα και πονάει πολύυ το στήθος μου

@Κωνσταντίνα16 μου το παχύ ενδομήτριο μπορεί να είναι και εγκυμοσύνη. Ειδικά σε συνδυασμό με τον πόνο στο στήθος, τα υγρά και τους πόνους περιόδου που μας περιγράφεις... Ωστόσο, προσπάθησε να χαλαρώσεις και μη το πολύ-σκέφτεσαι μέχρι την πρώτη ημέρα της ακατανόμαστης, γιατί έτσι μπορεί να μπλοκάρεις τον οργανισμό σου. Βρες να κάνεις πράγματα που θα σε βοηθήσουν να αποσπάσεις την προσοχή σου και θα σε κάνουν να ξεχαστείς... απόλαυσε τον μπόμπιρα σου τώρα που είναι ένας, γιατί σύντομα θα έχεις να τρέχεις πίσω από δύο ζουζούνια!

Αναφορικά με την κύστη σου είπαν εάν είναι μεγάλη; 

Just now, elena93 είπε:

Καλημερααα..αυτα τα τεστ ανιχνευουν 2 ορμονες..την ορμονη πριν γινει η ωορρηξια και οταν γινετε η οωρρηξια..οταν αναβωσβηνει σημενει ειναι υψηλη η ορμονη πριν γινει

@elena93 μου όσο αναβοσβήνει το τεστάκι σημαίνει πως πλησιάζεις στο peak, αλλά δεν έχεις φτάσει ακόμη. Οπότε νομίζω πως και εγώ μέρα παρά μέρα θα είχα επαφές το διάστημα αυτό. Μόλις δεις το peak (δλδ σταθερή φατσούλα) βουρ στις καθημερινές επαφές!!

13 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κ αυτα τα τεστ 

Δύο φορές μου έχουν βγει λάθος 

Μια φορά κανονικά θετικό 

Και πήγα για υπέρηχο ,αποτέλεσμα ανωρρηκτικος κύκλος λέει είχα μεγάλη καθυστέρηση και δεύτερη φορά τώρα 11 μέρα καταθετικό τεστ , 17 μέρα πήγα για την υστεροσκοπηση και μου είπε στον υπέρηχο ότι μόλις έκανα ωορρηξία.

 

 

 

 

Κοίτα να δεις που τώρα θα αρχίσουμε να έχουμε αμφιβολίες και στα τεστάκια ωορρηξίας... πφφφφ

Μήπως τελικά ο πιο σωστός τρόπος είναι παρακολούθηση με υπέρηχο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Wish_soon είπε:

Νομίζω ότι πρέπει να ηρεμήσεις και να μην αγχώνεσαι.. είναι μεγάλη η κύστη που σου βρήκαν; 

 

 

Just now, Rafaela_123 είπε:

Χαχαχα φιλενάδα που να ξερεις και εσυ ότι θα καθυστερούσε δεν πειράζει το ευχαριστηθήκατε τουλάχιστον!! Άντε μακάρι τώρα με τον υπέρηχο να είναι ο τυχερός σας μηνας!! 

Καλημέρα 

νομιζω πρέπει να ηρεμήσεις και να αποβάλεις όσο μπορείς το άγχος γιατί δεν κάνει καθόλου καλό! Και αν σου έρθει η περίοδος δε πειράζει υπάρχει και ο επόμενος μηνας να συνεχίσεις πιο δυνατά!! Δε σημαινει επειδή με το πρώτο σας μωράκι έπιασε αμέσως πάει να πει ότι και το δευτερο έτσι θα είναι, κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική οπως κάθε κύκλος περιόδου είναι διαφορετικός!! Πρέπει να ηρεμήσεις και θα έρθει την κατάλληλη στιγμή!! 
 

η κύστη είναι μεγάλη; 

Καλημέρα κορίτσι 

όταν αναβοσβήνει τι σημαίνει; 

 

Just now, Sophaki21 είπε:

@Κωνσταντίνα16 μου το παχύ ενδομήτριο μπορεί να είναι και εγκυμοσύνη. Ειδικά σε συνδυασμό με τον πόνο στο στήθος, τα υγρά και τους πόνους περιόδου που μας περιγράφεις... Ωστόσο, προσπάθησε να χαλαρώσεις και μη το πολύ-σκέφτεσαι μέχρι την πρώτη ημέρα της ακατανόμαστης, γιατί έτσι μπορεί να μπλοκάρεις τον οργανισμό σου. Βρες να κάνεις πράγματα που θα σε βοηθήσουν να αποσπάσεις την προσοχή σου και θα σε κάνουν να ξεχαστείς... απόλαυσε τον μπόμπιρα σου τώρα που είναι ένας, γιατί σύντομα θα έχεις να τρέχεις πίσω από δύο ζουζούνια!

Αναφορικά με την κύστη σου είπαν εάν είναι μεγάλη; 

Καλημέρα κορίτσια μου.. Μου είπαν ότι ειναι 2.5 με 2.5 είναι λέει άψογα στρογγυλή.. Μου είπε ότι είναι παραγωγικές κυστες λόγω το νεαρό της ηλικίας..δεν με πείραξε κορίτσια ότι μπορεί να αδιαθετησω.. Με πείραξε ο τρόπος του γιατρού σαν να μου την έλεγε ήταν.. Όλο με Ειρωνια μου έλεγε πωωπω παχύ ενδομητριο που έχεις, άστο κοπελιά τον άλλον μήνα πάλι αυτόν θα αδιαθετησεις.. Αφού έφυγα και έκλαιγα με το πως μου μίλησε αυτός.. Και όταν του είπα πως είναι νωρίς ακόμα για να ξέρουμε μου έλεγε ναι όλες γιατροί την έχετε δει.. Αφήστε κορίτσια χάλια ήταν 

  • Λυπημένη/-ος 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

 

Καλημέρα κορίτσια μου.. Μου είπαν ότι ειναι 2.5 με 2.5 είναι λέει άψογα στρογγυλή.. Μου είπε ότι είναι παραγωγικές κυστες λόγω το νεαρό της ηλικίας..δεν με πείραξε κορίτσια ότι μπορεί να αδιαθετησω.. Με πείραξε ο τρόπος του γιατρού σαν να μου την έλεγε ήταν.. Όλο με Ειρωνια μου έλεγε πωωπω παχύ ενδομητριο που έχεις, άστο κοπελιά τον άλλον μήνα πάλι αυτόν θα αδιαθετησεις.. Αφού έφυγα και έκλαιγα με το πως μου μίλησε αυτός.. Και όταν του είπα πως είναι νωρίς ακόμα για να ξέρουμε μου έλεγε ναι όλες γιατροί την έχετε δει.. Αφήστε κορίτσια χάλια ήταν 

Τι ήταν αυτος γυναικολόγος; Κάποιες φορές εμεις ισως να ξέρουμε καλύτερα από τους γιατρούς γιατί ξέρουμε καλύτερα το σώμα μας, ισως και να έχει δίκιο αλλά δεν πρέπει να μιλάνε έτσι σε έναν ασθενή, και αυτό το γνωρίζω από την δουλεια μου που συναναστρέφομαι όλη μέρα μαζί τους

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Τι ήταν αυτος γυναικολόγος; Κάποιες φορές εμεις ισως να ξέρουμε καλύτερα από τους γιατρούς γιατί ξέρουμε καλύτερα το σώμα μας, ισως και να έχει δίκιο αλλά δεν πρέπει να μιλάνε έτσι σε έναν ασθενή, και αυτό το γνωρίζω από την δουλεια μου που συναναστρέφομαι όλη μέρα μαζί τους

Ναι σε δημοσιο πήγα γυναικολόγος ήταν.. Γενικά το συγκεκριμένο δεν φημίζεται για τους καλούς και ευγενικούς γιατρούς αλλά δυστυχώς μόνο αυτό εφημέρευε.. Πολλές φορές οντως μπορεί να ξέρουμε καλύτερα.. Ξέρουμε πως αντιδράει ο οργανισμός μας και γενικά ξέρουμε το σώμα μας.. Να σκεφτείς μόλις με είδε ο γιατρός μου λέει ποναμε κάπου ή απλά ήρθαμε για βόλτα; και του λέω για βόλτα γιατρέ, βαρέθηκα σπίτι και είπα να περάσω.. Δλδ έλεος!! Και μιλούσε σε όλες απότομα και ασχημα


 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ανέβασα μια φωτό του τεστ ωορρηξίας μπορείτε να μου πείτε αν αυτό είναι θετικό; 

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι σε δημοσιο πήγα γυναικολόγος ήταν.. Γενικά το συγκεκριμένο δεν φημίζεται για τους καλούς και ευγενικούς γιατρούς αλλά δυστυχώς μόνο αυτό εφημέρευε.. Πολλές φορές οντως μπορεί να ξέρουμε καλύτερα.. Ξέρουμε πως αντιδράει ο οργανισμός μας και γενικά ξέρουμε το σώμα μας.. Να σκεφτείς μόλις με είδε ο γιατρός μου λέει ποναμε κάπου ή απλά ήρθαμε για βόλτα; και του λέω για βόλτα γιατρέ, βαρέθηκα σπίτι και είπα να περάσω.. Δλδ έλεος!! Και μιλούσε σε όλες απότομα και ασχημα

Συγγνώμη κιολας αλλά αν βαριέται να αποσυρθεί έχει τόσους νέους που θέλουν να δουλέψουν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια ανέβασα μια φωτό του τεστ ωορρηξίας μπορείτε να μου πείτε αν αυτό είναι θετικό; 

Συγγνώμη κιολας αλλά αν βαριέται να αποσυρθεί έχει τόσους νέους που θέλουν να δουλέψουν 

Εγώ δεν τα πάω καλά με αυτά τα τεστάκια αλλά νομίζω πως είναι θετικο.. Χωρίς να είμαι σίγουρη.. 

Δυστυχώς πάντα έτσι ήταν στην Ελλάδα και πιστεύω ότι έτσι θα μείνουν..... Δυστυχώς 

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 said:

Καλημέραααα :) Τεστάκι μπορείς να κάνεις και από την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Εύχομαι να δεις τις δύο μαγικές γραμμούλες!!

Είχα λίγα καφέ πριν λίγο Σοφάκι οπότε δεν νομίζω να έχει καλή κατάληξη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...