Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Όχι είχα πιο έντονο από τη γραμμή ελέγχου 2 μέρες 

Αλλά μια μόνο ήταν η σκούρα σκούρα 

Τις επόμενες μέρες γινόταν όλο και πιο αχνές

 Τα έχω κρατήσει όλα 

Θα σας τα βγάλω φωτό να σας τα δείξω 

Δε σου έτυχε να εχεις μόνο μια ημέρα τόσο έντονο; Και εμένα έτσι ήταν  τόσο έντονο χθες, σήμερα είναι πολύ αχνό

Επεξεργάστηκαν by Rafaela_123
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Δε σου έτυχε να εχεις μόνο μια ημέρα τόσο έντονο; Και εμένα έτσι ήταν  τόσο έντονο χθες, σήμερα είναι πολύ αχνό

Κοίτα αν μπορείς κάνε επαφή σήμερα και αύριο και μετά μέρα παρά μέρα

Just now, Ellidr είπε:

Κοίτα αν μπορείς κάνε επαφή σήμερα και αύριο και μετά μέρα παρά μέρα

Εμένα πάντα μόνο μία μέρα είναι το πιο έντονο μετά αρχίζει πάλι και γίνεται πιο αχνό

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κοίτα αν μπορείς κάνε επαφή σήμερα και αύριο και μετά μέρα παρά μέρα

Εμένα πάντα μόνο μία μέρα είναι το πιο έντονο μετά αρχίζει πάλι και γίνεται πιο αχνό

Οκ σε ευχαριστώ πολύ κάναμε και χθες που ήταν έντονο και σήμερα και αύριο και μετά  θα το πάμε μέρα παρά μέρα..

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα.. Είχε έρθει για καφέ μια πολύ καλή μου φίλη και επειδή είχε καθυστέρηση (είναι στις προσπάθειες και εκείνη) πήγαμε αγοράσαμε τεστ το έκανε και είναι εγκυουλα!! Επειδή πήραμε το διπλό και το άλλο το άφησε λέτε να κάνω ένα αύριο το πρωί; περιμένω 4 του μήνα(είναι το τεστ που δείχνει 6 μέρες πριν την καθυστέρηση) 

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!! @Κωνσταντίνα16 μου να κάνεις σήμερα το τεστ της πρόωρης ανίχνευσης αφού το έχεις. Αυτό είναι αρκετά αξιόπιστο, ειδικά εάν περιμένεις την ακατανόμαστη σε 3 μέρες. Θα περιμένουμε νεάκια σου, εύχομαι να έχεις το πρώτο θετικό τεστάκι του μήνα!

9 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Κοίτα αν μπορείς κάνε επαφή σήμερα και αύριο και μετά μέρα παρά μέρα

Εμένα πάντα μόνο μία μέρα είναι το πιο έντονο μετά αρχίζει πάλι και γίνεται πιο αχνό

Και εμένα μόνο μία μέρα βγαίνει θετικό και μετά αρχίζει να πέφτει.

@Ellidr πόσες μέρες μετά από το θετικό γίνεται η ωορρηξία;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!! @Κωνσταντίνα16 μου να κάνεις σήμερα το τεστ της πρόωρης ανίχνευσης αφού το έχεις. Αυτό είναι αρκετά αξιόπιστο, ειδικά εάν περιμένεις την ακατανόμαστη σε 3 μέρες. Θα περιμένουμε νεάκια σου, εύχομαι να έχεις το πρώτο θετικό τεστάκι του μήνα!

Και εμένα μόνο μία μέρα βγαίνει θετικό και μετά αρχίζει να πέφτει.

@Ellidr πόσες μέρες μετά από το θετικό γίνεται η ωορρηξία;

Καλημέρα Σοφακι καλό μήνα καλή εβδομάδα!! Εύχομαι τυχερός για ολες μας!! 

εμενα βγήκε θετικό το Σάββατο πολύ έντονο το έστειλα και στην hometest μου είπαν είναι θετικό, έκανα δυο να είμαι σίγουρη διαφορετικές ώρες! 

Χθες την Κυριακή, έκανα ένα και ίσα που φαινόταν η γραμμή... Μάλλον θα έγινε η ωορρηξία αυτό κατάλαβα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα Σοφακι καλό μήνα καλή εβδομάδα!! Εύχομαι τυχερός για ολες μας!! 

εμενα βγήκε θετικό το Σάββατο πολύ έντονο το έστειλα και στην hometest μου είπαν είναι θετικό, έκανα δυο να είμαι σίγουρη διαφορετικές ώρες! 

Χθες την Κυριακή, έκανα ένα και ίσα που φαινόταν η γραμμή... Μάλλον θα έγινε η ωορρηξία αυτό κατάλαβα 

Άρα το Σάββατο ήταν το peak της LH ορμόνης για εσένα. Η ωορρηξία γίνεται 8-20 ώρες μετά το peak. Οπότε, λογικά, η ωορρηξία σου έγινε Σάββατο προς Κυριακή. Αλλά κάνατε αγκαλίτσα και εχτές, έτσι; Γιατί το απελευθερωμένο ωάριο μπορεί να ζήσει εώς και 24 ώρες. Τώρα πιο χαλαρά, μέρα πάρα μέρα μέχρι την αναμενόμενη ημερομηνία που (δε) θα σου έρθει η ακατανόμαστη. Δε ξέρω μήπως έχει νόημα να έρθετε σε επαφή και σήμερα, δλδ 48 ώρες μετά το θετικό τεστάκι. Το βλέπετε αναλόγως και την κούραση σας. 

Εγώ έχω αγοράσει της clearblue τα τεστάκια και ακριβώς όπως και εσύ, βλέπω μόνο μία μέρα θετικό.

Αχχχ, μακάρι Ραφαέλα μου να είναι ο μήνας μας αυτός ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Άρα το Σάββατο ήταν το peak της LH ορμόνης για εσένα. Η ωορρηξία γίνεται 8-20 ώρες μετά το peak. Οπότε, λογικά, η ωορρηξία σου έγινε Σάββατο προς Κυριακή. Αλλά κάνατε αγκαλίτσα και εχτές, έτσι; Γιατί το απελευθερωμένο ωάριο μπορεί να ζήσει εώς και 24 ώρες. Τώρα πιο χαλαρά, μέρα πάρα μέρα μέχρι την αναμενόμενη ημερομηνία που (δε) θα σου έρθει η ακατανόμαστη. Δε ξέρω μήπως έχει νόημα να έρθετε σε επαφή και σήμερα, δλδ 48 ώρες μετά το θετικό τεστάκι. Το βλέπετε αναλόγως και την κούραση σας. 

Εγώ έχω αγοράσει της clearblue τα τεστάκια και ακριβώς όπως και εσύ, βλέπω μόνο μία μέρα θετικό.

Αχχχ, μακάρι Ραφαέλα μου να είναι ο μήνας μας αυτός ❤️ 

Κορίτσια μη το σταματάτε το σεξ με το που δείτε θετικό την επόμενη και τη μεθεπόμενη σίγουρα σεχ και μετά μέρα παρά μέρα 

Δε ξέρεις αν θα γίνει μέσα σε 36 ώρες η ωορρηξία ή μπορεί και μετά τις 4 μέρες 

Σας το λέω γιατί το είδα με υπέρηχο μετά από 4 μέρες από το θετικό έγινε η ωορρηξία μου 

Οπότε όλο το μήνα δουλίτσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα και τυχερό να έχουμε όλες μας!! Μπερδεύτηκα με όλα αυτ'α που γράγετε με τα τεστ ωορηξίας!χαχα πολύ περίπλοκα μου φαίνονται και όχι τόσο αξιόπιστα!

Επεξεργάστηκαν by eliza90
Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και καλό μήνα και τυχερό να έχουμε όλες μας!! Μπερδεύτηκα με όλα αυτ'α που γράγετε με τα τεστ ωορηξίας!χαχα πολύ περίπλοκα μου φαίνονται και όχι τόσο αξιόπιστα!

Αξιόπιστος είναι μόνο ο υπέρηχος, 

 ν ακούς το σώμα σου 

Και η θερμοκρασία σου αλλά πρέπει να την μετράς κάθε πρωί όλο το μήνα

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Άρα το Σάββατο ήταν το peak της LH ορμόνης για εσένα. Η ωορρηξία γίνεται 8-20 ώρες μετά το peak. Οπότε, λογικά, η ωορρηξία σου έγινε Σάββατο προς Κυριακή. Αλλά κάνατε αγκαλίτσα και εχτές, έτσι; Γιατί το απελευθερωμένο ωάριο μπορεί να ζήσει εώς και 24 ώρες. Τώρα πιο χαλαρά, μέρα πάρα μέρα μέχρι την αναμενόμενη ημερομηνία που (δε) θα σου έρθει η ακατανόμαστη. Δε ξέρω μήπως έχει νόημα να έρθετε σε επαφή και σήμερα, δλδ 48 ώρες μετά το θετικό τεστάκι. Το βλέπετε αναλόγως και την κούραση σας. 

Εγώ έχω αγοράσει της clearblue τα τεστάκια και ακριβώς όπως και εσύ, βλέπω μόνο μία μέρα θετικό.

 Αχχχ, μακάρι Ραφαέλα μου να είναι ο μήνας μας αυτός

Σε ευχαριστώ πολύ Σοφακι και @Ellidr και ολες σας, με βοηθήσατε πολύ να το καταλάβω...! 
 

ναι είχαμε και χθες επαφή και Σάββατο μολις είδα το θετικό τρελάθηκα!! Και σήμερα ισως και από αύριο χαλαρά μέχρι την περίοδο που ελπίζω να μην έρθει γιατί είμαι πολύ αισιόδοξη όλη την ώρα το λεω ότι αυτή την φορά θα έχουμε «νικητή»

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaela_123 said:

Σε ευχαριστώ πολύ Σοφακι και @Ellidr και ολες σας, με βοηθήσατε πολύ να το καταλάβω...! 
 

ναι είχαμε και χθες επαφή και Σάββατο μολις είδα το θετικό τρελάθηκα!! Και σήμερα ισως και από αύριο χαλαρά μέχρι την περίοδο που ελπίζω να μην έρθει γιατί είμαι πολύ αισιόδοξη όλη την ώρα το λεω ότι αυτή την φορά θα έχουμε «νικητή»

Καλημέρα κορίτσι μου!!Πολύ χαίρομαι που σε ακούω έτσι αισιόδοξη!!Στο εύχομαι κ εγώ να τα καταφέρετε να κάνεις την αρχή και να σε ακολουθούμε μία μία μετά!!!

Just now, Ellidr said:

Αξιόπιστος είναι μόνο ο υπέρηχος, 

 ν ακούς το σώμα σου 

Και η θερμοκρασία σου αλλά πρέπει να την μετράς κάθε πρωί όλο το μήνα

 

Συμφωνώ απόλυτα με το να ακούμε το σώμα μας! Και στο λέω εγώ που μόνο αυτό κάνω..το πάω με το πότε πονάω στην ωορηξία τίποτα άλλο.Και θα τα καταφέρω που θα πάει..Θα πάω να κάνω εξετάσεις αίματος έτσι  προληπτικά και θυροειδή!Θα σασ στείλω μετά τιμές να μ πείτε γιατί δεν έχω ιδέα..Από εσάς εδώ έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα..Και μου λεεί ο άντρας μου.Σκέφτομαι να κάνω σπερμοδιάγραμμα έτσι προληπτικά να ξέρουμε..Λέω από μέσα μου τέλειααα δε χρειάστηκε να το πω εγώ γτ δεν ήθελα να τον αγχώσω..Ξέρετε καθόλου που να κλείσω?Που κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!Πολύ χαίρομαι που σε ακούω έτσι αισιόδοξη!!Στο εύχομαι κ εγώ να τα καταφέρετε να κάνεις την αρχή και να σε ακολουθούμε μία μία μετά!!!

Συμφωνώ απόλυτα με το να ακούμε το σώμα μας! Και στο λέω εγώ που μόνο αυτό κάνω..το πάω με το πότε πονάω στην ωορηξία τίποτα άλλο.Και θα τα καταφέρω που θα πάει..Θα πάω να κάνω εξετάσεις αίματος έτσι  προληπτικά και θυροειδή!Θα σασ στείλω μετά τιμές να μ πείτε γιατί δεν έχω ιδέα..Από εσάς εδώ έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα..Και μου λεεί ο άντρας μου.Σκέφτομαι να κάνω σπερμοδιάγραμμα έτσι προληπτικά να ξέρουμε..Λέω από μέσα μου τέλειααα δε χρειάστηκε να το πω εγώ γτ δεν ήθελα να τον αγχώσω..Ξέρετε καθόλου που να κλείσω?Που κάνουν?

Καλήμερα και καλή εβδομάδα φίλη μου είμαι πολύ αισιόδοξη έχω και στρες για την δουλεια αρχίζει ένα καινούργιο project αλλά και γι αυτό είμαι αισιόδοξη θα πάει τέλεια! Εγώ δυστυχως δεν έχω καθόλου πονο στην ωορρηξία τα υγρά δεν βγάζω άκρη γιατί έχω συνέχεια όποτε είπα να δοκιμάσω και ο θεός βοηθός χαχαχα πειραματίζομαι κιολας 

 

κανε τις εξετάσεις σου και θα περιμένουμε νέα, εχεις κάποιο ιστορικό; Ή απλά θα το κανεις για να βγεις από το άγχος; 

Επεξεργάστηκαν by Rafaela_123
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Sophaki21 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!! @Κωνσταντίνα16 μου να κάνεις σήμερα το τεστ της πρόωρης ανίχνευσης αφού το έχεις. Αυτό είναι αρκετά αξιόπιστο, ειδικά εάν περιμένεις την ακατανόμαστη σε 3 μέρες. Θα περιμένουμε νεάκια σου, εύχομαι να έχεις το πρώτο θετικό τεστάκι του μήνα!

Και εμένα μόνο μία μέρα βγαίνει θετικό και μετά αρχίζει να πέφτει.

@Ellidr πόσες μέρες μετά από το θετικό γίνεται η ωορρηξία;

Καλημέρααα κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!! Καλό μήνα σε όλες.. 

Δεν κρατήθηκα και το έκανα εχθές και έφαγα μια τέλεια μούντζα από το τεστ.. Αρνητικότατο τίποτα ούτε μια άχνη γραμμή... Εν τω μεταξύ πονάω σαν να αδιαθετησω και νιώθω λες και είμαι άρρωστη.... Δεν έχω όρεξη, δύναμη και νυσταζωωωω αλλά αυτά τα έχουμε και στην περίοδο :unsure:


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!Πολύ χαίρομαι που σε ακούω έτσι αισιόδοξη!!Στο εύχομαι κ εγώ να τα καταφέρετε να κάνεις την αρχή και να σε ακολουθούμε μία μία μετά!!!

Συμφωνώ απόλυτα με το να ακούμε το σώμα μας! Και στο λέω εγώ που μόνο αυτό κάνω..το πάω με το πότε πονάω στην ωορηξία τίποτα άλλο.Και θα τα καταφέρω που θα πάει..Θα πάω να κάνω εξετάσεις αίματος έτσι  προληπτικά και θυροειδή!Θα σασ στείλω μετά τιμές να μ πείτε γιατί δεν έχω ιδέα..Από εσάς εδώ έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα..Και μου λεεί ο άντρας μου.Σκέφτομαι να κάνω σπερμοδιάγραμμα έτσι προληπτικά να ξέρουμε..Λέω από μέσα μου τέλειααα δε χρειάστηκε να το πω εγώ γτ δεν ήθελα να τον αγχώσω..Ξέρετε καθόλου που να κλείσω?Που κάνουν?

Χαχαχα - και εγώ έτσι είχα αντιδράσει όταν μου είχε ανακοινώσει πως θα κάνει σπερμοδιάγραμμα, με είχε βγάλει από μία δύσκολη συζήτηση από μόνος του! Ο άντρας μου είχε πάει στην βιοϊατρική, αλλά γενικά δεν έχουμε ακούσει και τις πιο καλές κριτικές. Είχε πάει εκεί επειδή ήταν κοντά μας και βόλευε. Επίσης, θα πρέπει να κλείσει ραντεβού για παράδοση δείγματος πριν πάει. Δε μπορείς δλδ να πας όποτε θες και απλά να δώσεις το δείγμα. Δε θα το δεχτούν. Δεν έχω καταλάβει για ποιον λόγο ακολουθούν αυτό το πρωτόκολλο με την συγκεκριμένη εξέταση. Θέλουν να το ξέρουν από πριν, να είναι Προετοιμασμένοι να παραλάβουν τους κολυμβητές, χαχαχα

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρααα κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ!! Καλό μήνα σε όλες.. 

Δεν κρατήθηκα και το έκανα εχθές και έφαγα μια τέλεια μούντζα από το τεστ.. Αρνητικότατο τίποτα ούτε μια άχνη γραμμή... Εν τω μεταξύ πονάω σαν να αδιαθετησω και νιώθω λες και είμαι άρρωστη.... Δεν έχω όρεξη, δύναμη και νυσταζωωωω αλλά αυτά τα έχουμε και στην περίοδο :unsure:

Πάμε για τον επόμενο μήνα Κωνσταντίνα μου, δυναμικά! Προσπάθησε να χαλαρώσεις, να αποβάλεις το άγχος σου και εδώ είμαστε όλες μαζί να αλληλοστηριζόμαστε :) 

Δυστυχώς τα συμπτώματα της περιόδου είναι πολύ παρόμοια με αυτά της εγκυμοσύνης και πολλές φορές μπορούν να μας μπερδέψουν περισσότερο. Προσωπικά, έχω σταματήσει να αναζητάω ενδείξεις και λέω οκ, οοοοταν έχω καθυστέρηση, τότε και μόνο τότε θα αρχίσω να έχω υπόνοιες. Υπνηλία, πρησμένο στήθος, κλπ, τα αγνοώ προς το παρόν... 

Just now, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Σοφακι και @Ellidr και ολες σας, με βοηθήσατε πολύ να το καταλάβω...! 
 

ναι είχαμε και χθες επαφή και Σάββατο μολις είδα το θετικό τρελάθηκα!! Και σήμερα ισως και από αύριο χαλαρά μέχρι την περίοδο που ελπίζω να μην έρθει γιατί είμαι πολύ αισιόδοξη όλη την ώρα το λεω ότι αυτή την φορά θα έχουμε «νικητή»

Φιλενάδα χαίρομαι πολύ με την αισιοδοξία σου, έτσι πρέπει να είμαστε όλες!! Άντε, να μιλάμε σύντομα για τα σποράκια του Νοεμβρίου ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια ,εγώ έδωσα μερικές μέρες στον εαυτό μου μπας και έρθει μόνη της χωρίς τα χάπια αλλά δεν οπότε τα ξεκίνησα να έρθει να ηρεμήσουμε ,σκέφτομαι να αλλάξω και γιατρό δε ξέρω....Δε ξέρω δε νοιωθω καλά με αυτόν μου φαίνεται και πολύ κρύος χαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...