Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ria_ είπε:

Βρε κορίτσια διαβάζω όλα αυτά που λέτε δε διαφωνώ φαίνεστε πολύ ενημερωμένες και μπράβο  αλλά γτ εμένα ο γιατρός μου που του είπα ότι περνώ βιταμίνη D μου είπε να τη σταματήσω γτ ο πλεονασμός ευθύνεται για αποβολές? Βέβαια αυτό μου το είπε όταν είχα βρει το λάθος θετικό τεστ

Γεια σου Ρια μου, σου ήρθε η περίοδος;

κοιταξε για να γίνει τοξική η βιταμίνη D3 πρέπει να παίρνει καποιος 50 000 μονάδες την ημέρα. Τώρα 1000 μονάδες απλά διατηρείς την βιταμίνη σε σταθερά φυσιολογικά επίπεδα. Σκέψου ότι 1000IU ποτέ δεν καταλήγουν 1000ΙU στο αίμα αφού ποσότητα της καταστρέφεται από το στομάχι λόγω των οξέων που έχει. 
 

ειδικα τον χειμώνα πιστεύω ότι πρέπει να λαμβάνουμε γιατί δεν βγαίνουμε στον ήλιο συχνά και ίσα ίσα βοηθά και στο ανοσοποιητικό σύστημα η βιταμίνη D3. 
 

Τώρα γιατί στο είπε αυτό ο γιατρος δεν ξέρω θα το ψάξω ομως να δω τι λένε στη βιβλιογραφία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

Γεια σου Ρια μου, σου ήρθε η περίοδος;

κοιταξε για να γίνει τοξική η βιταμίνη D3 πρέπει να παίρνει καποιος 50 000 μονάδες την ημέρα. Τώρα 1000 μονάδες απλά διατηρείς την βιταμίνη σε σταθερά φυσιολογικά επίπεδα. Σκέψου ότι 1000IU ποτέ δεν καταλήγουν 1000ΙU στο αίμα αφού ποσότητα της καταστρέφεται από το στομάχι λόγω των οξέων που έχει. 
 

ειδικα τον χειμώνα πιστεύω ότι πρέπει να λαμβάνουμε γιατί δεν βγαίνουμε στον ήλιο συχνά και ίσα ίσα βοηθά και στο ανοσοποιητικό σύστημα η βιταμίνη D3. 
 

Τώρα γιατί στο είπε αυτό ο γιατρος δεν ξέρω θα το ψάξω ομως να δω τι λένε στη βιβλιογραφία 

Όχι ακόμα σήμερα τελείωσα τα χάπια και περιμένω μέσα σε μια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ήσουν κατατοπιστικοτατη ,ναι και εμένα με παραξένεψε πολύ γτ και εγώ ότι βοηθάει ηξερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ,αχ να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε χτες το βράδυ δε πήρα το τελευταίο χάπι γτ με πήρε ο ύπνος... Να μη τ πάρω καθόλου ή να το πάρω τώρα? Λέτε να υπάρχει πρόβλημα??

Καλημέρα κορίτσι μου, μίλα με τον γιατρό σου καλύτερα. Γιατί αυτά είναι ορμόνες φαντάζομαι για να σου έρθει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 hours ago, Flolipop said:

Το 35 είναι τιμή D? Αν ναι είναι πολύ καλή τιμή. Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι συμπλήρωμα.

Καλημέρα κορίτσι μου!Ναι D είναι..Θα συνεχίσω να παίρνω των 2000 που ήδη παίρνω και όλα καλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, eliza90 είπε:

ναι ναι θα του πάω τις εξετάσεις μόλις κάνω και τον υπέρηχο!Τι τον επηρεάζει και ξερυθμίζεται??

Ευχαριστώ φίλη μου!

Δεν ξ'ερω καν τι είναι αυτό αλλά νομίζω τελικά ότι δεν πρέπει να παίρνουμε τα πάντα μόνες μας.. Γιατί τώρα πχ με τις εξετάσεις που έκανα η D3 δεν είναι και πολύ υψηλή παρόλο που την  παίρνω εδώ και ένα μήνα..Μου είπε ότι ο οργανισμός μου δεν την απορροφάει μάλλον..

Δεν έχω ιδέα πραγματικά... Κάθε 2 μήνες αλλάζω την δόση του χαπιού, μια το αυξανω μια το μειώνω έχει αρχίσει και καταντάει κουραστικό, γιατί όταν ξερυθμιζεται με δυσκολεύει στην καθημερινότητα μου.. 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 said:

Δεν έχω ιδέα πραγματικά... Κάθε 2 μήνες αλλάζω την δόση του χαπιού, μια το αυξανω μια το μειώνω έχει αρχίσει και καταντάει κουραστικό, γιατί όταν ξερυθμιζεται με δυσκολεύει στην καθημερινότητα μου.. 

Μήπως να πήγαινες κ σε έναν άλλο ενδοκρινολόγο? Η κουμπάρα μου το ίδιο είχε πάθει κ άλλαξε γιατρό και της τον ρύθμισε τελείως..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε καλό ΣΚ. Έχουμε κάποιο νέο κορίτσια; 
 

@Ria_ τι έγινε τελικά πήρες τον γιατρο τηλέφωνο; 

Καλησπέρα κορίτσι μου ,ναι το πήρα μου είπε να μη πάρω άλλο και να περιμένω τώρα να δούμε πότε θα αδιαθετησω ..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ,ναι το πήρα μου είπε να μη πάρω άλλο και να περιμένω τώρα να δούμε πότε θα αδιαθετησω ..

Άντε να δούμε επιτέλους να σου έρθει και να αρχίσεις και εσυ σιγά-σιγά! 
 

εμενα με έχει καταβάλει το άγχος δεν ξέρω γιατί και λόγο της κατάστασης που δεν βοηθά όλη μέρα στο σπίτι τα ΣΚ όλο το σκέφτομαι 

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2021 at 4:22 ΜΜ, eliza90 είπε:

Μήπως να πήγαινες κ σε έναν άλλο ενδοκρινολόγο? Η κουμπάρα μου το ίδιο είχε πάθει κ άλλαξε γιατρό και της τον ρύθμισε τελείως..

Το σκέφτηκα να σου πω την αλήθεια.. Θα περιμένω και την επόμενη επίσκεψη και αν πάλι είναι το ίδιο θα αλλάξω... Εντωμεταξύ τρεις μέρες τώρα ψιλό ζαλίζομαι και δεν ξέρω γιατί.. Έχω αρχίσει και φοβάμαι λίγο.. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ μήπως επειδή είχα βαριά περίοδο τώρα μου πέσαν όλα.. Σίδηρο και τέτοια... 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Άντε να δούμε επιτέλους να σου έρθει και να αρχίσεις και εσυ σιγά-σιγά! 
 

εμενα με έχει καταβάλει το άγχος δεν ξέρω γιατί και λόγο της κατάστασης που δεν βοηθά όλη μέρα στο σπίτι τα ΣΚ όλο το σκέφτομαι 

Ναι ανυπομονώ χαχα δε μπορώ άλλο να έρθει να ηρεμήσω να αρχίσουμε πάλι ...

Καλά εννοείται δε βοηθά η κατάσταση εμένα και αυτό με επηρέασε πιστεύω , κάθε μέρα όλη μέρα στο σπίτι θέλοντας και μη το σκέφτεσαι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Ria_ είπε:

Ναι ανυπομονώ χαχα δε μπορώ άλλο να έρθει να ηρεμήσω να αρχίσουμε πάλι ...

Καλά εννοείται δε βοηθά η κατάσταση εμένα και αυτό με επηρέασε πιστεύω , κάθε μέρα όλη μέρα στο σπίτι θέλοντας και μη το σκέφτεσαι 

Να περάσει και αυτή η εβδομάδα να δούμε τι κάναμε πάλι...! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...