Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια , αυτή η κλεισουρα δε παλεύεται άλλο και δε ξεφεύγει και το μυαλό ρε γμτ...σήμερα χαλιά ψυχολογία ακόμα δεν έχω αδιαθετησει περιμένω και έχουν περάσει όλα τα άσχημα απ' τ μυαλό μου δε ξέρω με κούρασε αυτή η κατάσταση... Συγνώμη και ελπίζω να μη σας πρήζω και εσάς απλά θέλω να τ βγάλω από μέσα μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , αυτή η κλεισουρα δε παλεύεται άλλο και δε ξεφεύγει και το μυαλό ρε γμτ...σήμερα χαλιά ψυχολογία ακόμα δεν έχω αδιαθετησει περιμένω και έχουν περάσει όλα τα άσχημα απ' τ μυαλό μου δε ξέρω με κούρασε αυτή η κατάσταση... Συγνώμη και ελπίζω να μη σας πρήζω και εσάς απλά θέλω να τ βγάλω από μέσα μου...

Βρε κορίτσι μου 

Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;;

Νομίζω πάρα πολλές

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sophaki21 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια μου! 
Να μην ανησυχείς καθόλου. Νομίζω πως επειδή το έχουμε αρκετά στο μυαλό μας αφουγκραζόμαστε πολύ καλύτερα το σώμα μας, ακόμη και το παραμικρό τραβηγματάκι δηλαδή το νιώθουμε. Πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες δε δίναμε καμία σημασία σε όλα αυτά. 

@Μάντη - 12/03

@Rafaela_123 - 14/03

@elena93 - 14/03

@eliza90 - 24/03

@Ria_ - (?)

@Ellidr - 28/03

@Κωνσταντίνα16 - 4/04

@Wish_soon - (?)

@Sophaki21 - 19/03

Για τυχόν αλλαγές με ενημερώνετε :) 

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ περιμένω αύριο 10 του μήνα θα είμαι 15η μερα απ' το θετικό ωορρηξίας! Έχουν αρχίσει τα πονακια όλα δείχνουν ότι έχει πάρει το δρόμο της! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Βρε κορίτσι μου 

Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;;

Νομίζω πάρα πολλές

Ναι κορίτσι μου 25 μέρες έχω καθυστέρηση από την ημέρα που υποτίθεται θα μου ερχόταν , τελείωσα τα χάπια που μου έδωσε ο γιατρός και περιμένω δε ξέρω τι άλλο να κάνω ...Γενικά ίσως και οι ορμονες μου να μην είναι λόγω αυτού στα καλά τους έχω νεύρα ,όλα με ενοχλούν ώρες ώρες και γκρινιάζω δεν έχω και τη καλύτερη ψυχολογία... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Ναι κορίτσι μου 25 μέρες έχω καθυστέρηση από την ημέρα που υποτίθεται θα μου ερχόταν , τελείωσα τα χάπια που μου έδωσε ο γιατρός και περιμένω δε ξέρω τι άλλο να κάνω ...Γενικά ίσως και οι ορμονες μου να μην είναι λόγω αυτού στα καλά τους έχω νεύρα ,όλα με ενοχλούν ώρες ώρες και γκρινιάζω δεν έχω και τη καλύτερη ψυχολογία... 

Δε ξέρω ρε κορίτσι μου 25 μέρες είναι πολλές 

Μήπως να πάρεις άλλη μια γνώμη 

Να κάνεις ένα υπέρηχο να δεις τι γίνεται; Οι ορμονικές σου γενικά είναι καλές;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Δε ξέρω ρε κορίτσι μου 25 μέρες είναι πολλές 

Μήπως να πάρεις άλλη μια γνώμη 

Να κάνεις ένα υπέρηχο να δεις τι γίνεται; Οι ορμονικές σου γενικά είναι καλές;

Το σκέφτηκα για δεύτερη γνώμη ,όπως επίσης και γιατρό σκέφτομαι γενικά και για άλλους λόγους να αλλάξω ... Σκεφτόμουν να περιμένω το περιθώριο της μιας εβδομάδας που μου έδωσε αφού σταματήσω τα χάπια και αν δεν να κλείσω ένα ραντεβού,αλλά ίσως καλύτερα αλλού κατευθείαν για δεύτερη γνώμη.

Δεν έχουμε κάνει εξετάσεις καθόλου ούτε ορμονικό έλεγχο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Το σκέφτηκα για δεύτερη γνώμη ,όπως επίσης και γιατρό σκέφτομαι γενικά και για άλλους λόγους να αλλάξω ... Σκεφτόμουν να περιμένω το περιθώριο της μιας εβδομάδας που μου έδωσε αφού σταματήσω τα χάπια και αν δεν να κλείσω ένα ραντεβού.

Δεν έχουμε κάνει εξετάσεις καθόλου ούτε ορμονικό έλεγχο

Αχ βρε κορίτσι μου ,να κάνεις ,όταν σου έρθει με το καλό κάνε τη δεύτερη μέρα του κύκλου. Τουλάχιστον fsh ,lh,prl και μια prg μετά την ωορρηξία όπως επίσης και για θυρεοειδή 

 

Πόσο χρονών είσαι;

 

Just now, Ellidr είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου ,να κάνεις ,όταν σου έρθει με το καλό κάνε τη δεύτερη μέρα του κύκλου. Τουλάχιστον fsh ,lh,prl και μια prg μετά την ωορρηξία όπως επίσης και για θυρεοειδή 

 

Πόσο χρονών είσαι;

 

Όταν προσπαθείς για παιδί ο γυναικολόγος είναι το πρώτο πράγμα που σου λέει να κάνεις , ορμονικές εξετάσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , αυτή η κλεισουρα δε παλεύεται άλλο και δε ξεφεύγει και το μυαλό ρε γμτ...σήμερα χαλιά ψυχολογία ακόμα δεν έχω αδιαθετησει περιμένω και έχουν περάσει όλα τα άσχημα απ' τ μυαλό μου δε ξέρω με κούρασε αυτή η κατάσταση... Συγνώμη και ελπίζω να μη σας πρήζω και εσάς απλά θέλω να τ βγάλω από μέσα μου...

Συμφωνώ να πας και για δεύτερη γνώμη να δεις τι συμβαίνει γιατί είναι πολλες οι μερες καθυστέρησης

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου ,να κάνεις ,όταν σου έρθει με το καλό κάνε τη δεύτερη μέρα του κύκλου. Τουλάχιστον fsh ,lh,prl και μια prg μετά την ωορρηξία όπως επίσης και για θυρεοειδή 

 

Πόσο χρονών είσαι;

 

Θυροειδή θα του ζητούσα ούτος σι άλλος γτ έχουμε ιστορικό στην οικογένεια τα άλλα της ακριβώς είναι που μου λες συγνώμη δε τα ξέρω έτσι ...θέλουν τη δεύτερη μετά τ κύκλου να γίνουν αυτές..?29 είμαι κορίτσι μου

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ περιμένω αύριο 10 του μήνα θα είμαι 15η μερα απ' το θετικό ωορρηξίας! Έχουν αρχίσει τα πονακια όλα δείχνουν ότι έχει πάρει το δρόμο της! 

Και δεν έχεις κάνει ακόμα τέστ;;;

Θα είχα κάνει 10 

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaela_123 είπε:

Συμφωνώ να πας και για δεύτερη γνώμη να δεις τι συμβαίνει γιατί είναι πολλες οι μερες καθυστέρησης

Ναι νομίζω έχετε δίκιο για δεύτερη γνώμη ίσως φταίω και εγώ γτ άρχισα τα χάπια 3-4 μέρες μετά γτ είπα να δώσω λίγο χρόνο ,μέχρι Πέμπτη πρέπει να αδιαθετησω κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Θυροειδή θα του ζητούσα ούτος σι άλλος γτ έχουμε ιστορικό στην οικογένεια τα άλλα της ακριβώς είναι που μου λες συγνώμη δε τα ξέρω έτσι ...θέλουν τη δεύτερη μετά τ κύκλου να γίνουν αυτές..?29 είμαι κορίτσι μου

Κοριτσάκι είσαι μην αγχώνεσαι 

Λοιπόν είναι σημαντικές εξετάσεις που δείχνουν πόσο γόνιμη είναι μια γυναίκα 

Δείχνουν την ποιότητα των ωαρίων και αν κάνεις καλές ωορρηξίες 

Ναι δεύτερη μέρα του κύκλου ή τρίτη 

Just now, Ellidr είπε:

Κοριτσάκι είσαι μην αγχώνεσαι 

Λοιπόν είναι σημαντικές εξετάσεις που δείχνουν πόσο γόνιμη είναι μια γυναίκα 

Δείχνουν την ποιότητα των ωαρίων και αν κάνεις καλές ωορρηξίες 

Ναι δεύτερη μέρα του κύκλου ή τρίτη 

Συγγνώμη ο γιατρός σου δε σου το είπε ποτέ αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Ναι νομίζω έχετε δίκιο για δεύτερη γνώμη ίσως φταίω και εγώ γτ άρχισα τα χάπια 3-4 μέρες μετά γτ είπα να δώσω λίγο χρόνο ,μέχρι Πέμπτη πρέπει να αδιαθετησω κανονικά..

Αν θες περίμενε το χρονικό διάστημα που σου έδωσε και μετά κλείνεις ραντεβού σε άλλο γιατρο είτε σου έρθει είτε όχι απλά για να εχεις και άλλη γνώμη. 

Link to comment
Share on other sites

FSH – LH – Ε2: Την 1η-4η ημέρα της περιόδου. Δείχνουν το απόθεμα και την ποιότητα των ωαρίων στις ωοθήκες,

Προγεστερόνη: 7 μέρες μετά την ωορρηξία. Αποδεικνύει αν υπήρξε ωοθυλακιορρηξία.

Προλακτίνη, ανδρογόνα και ορμόνες θυρεοειδούς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κοριτσάκι είσαι μην αγχώνεσαι 

Λοιπόν είναι σημαντικές εξετάσεις που δείχνουν πόσο γόνιμη είναι μια γυναίκα 

Δείχνουν την ποιότητα των ωαρίων και αν κάνεις καλές ωορρηξίες 

Ναι δεύτερη μέρα του κύκλου ή τρίτη 

Σε ευχαριστώ πολύ και για το κοριτσάκι και για τις πληροφορίες ναι αλλά ξέρω εγώ αγχώνομαι φοβάμαι δε ξέρω τι με έχει πιάσει αυτή τη φορά. Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις άρα αυτές  fsh ,lh,prl δεύτερη μέρα του κύκλου και η prg μετά την ωορηξια, σωστά.? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...