Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sophaki21 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!!

@Ria_ μου να μην ανησυχείς και να προσπαθήσεις να μην κάνεις αρνητικές σκέψεις. Έχεις κάποια διαταραχή στον κύκλο σου όπως φαίνεται. Θα σου πρότεινα και εγώ να δεις έναν ακόμη γιατρό για 2η γνώμη και να κάνεις έναν ορμονολογικό έλεγχο για να είσαι σίγουρη πως δεν έχουν απορυθμιστεί οι ορμόνες σου.  

@Ellidr πιστεύεις ότι και εγώ πρέπει να κάνω αυτές τις εξετάσεις που αναφέρεις παραπάνω; Έμεινα σχετικά εύκολα το καλοκαίρι έγκυος, αλλά παλινδρόμησε λίγο μετά τη 10η λόγω χρωμοσωμικής. Τώρα είμαστε στον 5ο μήνα προσπαθειών... Μήπως να ρωτήσω τον γιατρό μου, ε; Το καλοκαίρι πάντως που τα είχα κοιτάξει αυτά, ήταν οκ... τώρα δε ξέρω αν και κατά πόσο μπορεί να μεταβλήθηκαν μέσα σ’ αυτό το διάστημα...

Γενικά είμαι και εγώ της άποψης πως κάποιες απλές εξετάσεις καλό είναι να γίνονται εγκαίρως, γιατί και χρόνο γλιτώνουμε και μειώνουμε τις έγνοιες μας («μήπως κάτι δε πάει καλά;!»)...

@Μάντη - 10/03

@Rafaela_123 - 14/03

@elena93 - 14/03

@eliza90 - 24/03

@Ria_ - (?)

@Ellidr - 28/03

@Κωνσταντίνα16 - 4/04

@Wish_soon - (?)

 @Sophaki21 - 19/03

Αφού τις έκανες το καλοκαίρι είσαι καλά 

Μην τρελαινόμαστε κιόλας 

Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! @Μάντη μας σήμερα περιμένεις?? Βλέπω καλά??

14 hours ago, Sophaki21 said:

Ναι βρε, δε νομίζω να έχει καμία σχέση αυτό. Σα τεστ παπ δεν είναι; Όλα αυτά είναι εξετάσεις ρουτίνας...

Καλημέρααα Σοφάκι! Δεν είναι σαν τεστ Παπ.Μου έκανε μέθη και πήρε κομμάτι του ιστού της μήτρας για να κάνει ανάλυση..Ξέρω κ εγώ μωρέ, όλα τα σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Μάντη μας σήμερα περιμένεις?? Βλέπω καλά??

Καλημέρααα Σοφάκι! Δεν είναι σαν τεστ Παπ.Μου έκανε μέθη και πήρε κομμάτι του ιστού της μήτρας για να κάνει ανάλυση..Ξέρω κ εγώ μωρέ, όλα τα σκέφτομαι!

Αααα αυτό το έκανα και εγώ το καλοκαίρι που έκανα απόξεση. Έκανα και ιστολογική. Δεν επηρεάζει καθόλου τη γονιμότητα, μην το σκέφτεσαι καν... :) 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε; Εγω με βαση ημερολογιου περιμενω στις 14 του μηνος..δεν εχω καμια ενοχληση ουτε το στηθος μου ποναει ουτε τιποτα..το εχω παρει πιο χαλαρα αυτον τον μηνα γιατι οπως σας ειπα πηγα και στην γιατρο και με ηρεμησε καπως

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 said:

Αααα αυτό το έκανα και εγώ το καλοκαίρι που έκανα απόξεση. Έκανα και ιστολογική. Δεν επηρεάζει καθόλου τη γονιμότητα, μην το σκέφτεσαι καν... :) 

Oυφφφφ με παρηγορείς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε; Εγω με βαση ημερολογιου περιμενω στις 14 του μηνος..δεν εχω καμια ενοχληση ουτε το στηθος μου ποναει ουτε τιποτα..το εχω παρει πιο χαλαρα αυτον τον μηνα γιατι οπως σας ειπα πηγα και στην γιατρο και με ηρεμησε καπως

Και πολύ καλά κάνεις @elena93 μου. Και εμείς κάπως έτσι το έχουμε δει αυτόν τον μήνα. Μακάρι να μας βγει σε καλό!

Εμένα ψιλοαπογοητεύεται και ο σύζυγος όταν αδιαθετώ οπότε προσπαθώ να μη δημιουργώ προσδοκίες και κατά τη διάρκεια του κύκλου για να μην ενθουσιάζεται άδικα... 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Και δεν έχεις κάνει ακόμα τέστ;;;

Θα είχα κάνει 10 

Χαχαχαχα

Χαχααχχαα τους προηγούμενους μήνες έκανα πολλά!!! 

Just now, eliza90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Μάντη μας σήμερα περιμένεις?? Βλέπω καλά??

Καλημέρααα Σοφάκι! Δεν είναι σαν τεστ Παπ.Μου έκανε μέθη και πήρε κομμάτι του ιστού της μήτρας για να κάνει ανάλυση..Ξέρω κ εγώ μωρέ, όλα τα σκέφτομαι!

Αδιαθετισα!!! Στην ώρα της 15η μέρα απ' το θετικό τέστ ωορρηξίας! Πάμε για τον επόμενο μήνα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elena93 said:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε; Εγω με βαση ημερολογιου περιμενω στις 14 του μηνος..δεν εχω καμια ενοχληση ουτε το στηθος μου ποναει ουτε τιποτα..το εχω παρει πιο χαλαρα αυτον τον μηνα γιατι οπως σας ειπα πηγα και στην γιατρο και με ηρεμησε καπως

Μακάρι ρε κορίτσια μία μία να μασ φέρετε τα καλά νέα!!Περιμένουμε με ανυμονονησία τις επόμενες μέρες..

Just now, Μάντη said:

Χαχααχχαα τους προηγούμενους μήνες έκανα πολλά!!! 

Αδιαθετισα!!! Στην ώρα της 15η μέρα απ' το θετικό τέστ ωορρηξίας! Πάμε για τον επόμενο μήνα!

Τουλάχιστον είσαι ρολόι !!! Στον επόμενο λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Just now, eliza90 είπε:

Μακάρι ρε κορίτσια μία μία να μασ φέρετε τα καλά νέα!!Περιμένουμε με ανυμονονησία τις επόμενες μέρες..

Τουλάχιστον είσαι ρολόι !!! Στον επόμενο λοιπόν!

Ναι ευτυχώς!!! Έχω δει ότι απ' το θετικό ωορρηξίας έρχεται τη 15η μέρα!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Χαχααχχαα τους προηγούμενους μήνες έκανα πολλά!!! 

Αδιαθετισα!!! Στην ώρα της 15η μέρα απ' το θετικό τέστ ωορρηξίας! Πάμε για τον επόμενο μήνα!

Δε πειράζει Μάντη μου! Στον επόμενο κύκλο εύχομαι να έρθει το χριστουγεννιάτικο μωράκι σας!! Ποια τεστ ωορρηξίας χρησιμοποιείς; Εγώ το digital της clearblue, αλλά αυτόν τον μήνα δεν έβγαλε τη χαμογελαστή φατσούλα καθόλου. Σκέφτομαι μήπως το έχασα το fertile window. Διάβασα πως κρατάει κάποιες ώρες και αν δε τσεκάρεις 2 φορές την ημέρα μπορεί και να το χάσεις... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sophaki21 είπε:

Δε πειράζει Μάντη μου! Στον επόμενο κύκλο εύχομαι να έρθει το χριστουγεννιάτικο μωράκι σας!! Ποια τεστ ωορρηξίας χρησιμοποιείς; Εγώ το digital της clearblue, αλλά αυτόν τον μήνα δεν έβγαλε τη χαμογελαστή φατσούλα καθόλου. Σκέφτομαι μήπως το έχασα το fertile window. Διάβασα πως κρατάει κάποιες ώρες και αν δε τσεκάρεις 2 φορές την ημέρα μπορεί και να το χάσεις... 

Μακάρι να είναι χριστουγεννιάτικο δωράκι!!! Χρησιμοποιώ τις ταινίες one step... είμαι ευχαριστημένη!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Μακάρι να είναι χριστουγεννιάτικο δωράκι!!! Χρησιμοποιώ τις ταινίες one step... είμαι ευχαριστημένη!

Σου το εύχομαι Μάντη μου!!! 
Εγώ τώρα έκανα πάλι, 22η μέρα του κύκλου, και βρήκα θετικό. Περίεργο που καθυστέρησε τόσο πολύ αυτή τη φορά! Έχουμε καθημερινές επαφές μια εβδομάδα τώρα. Να συνεχίσουμε για 3 μέρες ακόμη; Θα δοκιμάσω και εγώ τα one step την επόμενη, αν και εύχομαι να μην τα χρειαστώ... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε; Εγω με βαση ημερολογιου περιμενω στις 14 του μηνος..δεν εχω καμια ενοχληση ουτε το στηθος μου ποναει ουτε τιποτα..το εχω παρει πιο χαλαρα αυτον τον μηνα γιατι οπως σας ειπα πηγα και στην γιατρο και με ηρεμησε καπως

Καλά κανεις και το παίρνεις χαλαρά και εγώ σήμερα είχα πάει στον γιατρο μου και καπως με ηρέμησε και εμένα! Και εγώ περιμένω 14-15 αλλά και εγώ το μόνο που έχω πρησμένο στήθος και με πονάει λίγο αλλά τίποτα το ιδιαίτερο! 

1 hour ago, Μάντη είπε:

Χαχααχχαα τους προηγούμενους μήνες έκανα πολλά!!! 

Αδιαθετισα!!! Στην ώρα της 15η μέρα απ' το θετικό τέστ ωορρηξίας! Πάμε για τον επόμενο μήνα!

Δε πειράζει Μαντη μου, πάλι καλά που έρχεται στην ώρα της!! Τον επόμενο πιο δυνατά για να έχουμε χριστουγεννιάτικα μωράκια!!!

Just now, Sophaki21 είπε:

Σου το εύχομαι Μάντη μου!!! 
Εγώ τώρα έκανα πάλι, 22η μέρα του κύκλου, και βρήκα θετικό. Περίεργο που καθυστέρησε τόσο πολύ αυτή τη φορά! Έχουμε καθημερινές επαφές μια εβδομάδα τώρα. Να συνεχίσουμε για 3 μέρες ακόμη; Θα δοκιμάσω και εγώ τα one step την επόμενη, αν και εύχομαι να μην τα χρειαστώ... 

Εννοείται να συνεχίσετε στον αγώνα σας!! κάντε σήμερα και αύριο σίγουρα κάνατε και χθες;  Και εγώ αυτά χρησιμοποίησα τα one step πρώτη φορά βέβαια μετά από πολύ διάβασμα και βίντεο που είδα στο youtube τα βρήκα και εγώ εύκολα και κατανόησα και πως δουλεύουν! Εύχομαι βέβαια να μην τα χρειαστείς!!!
 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλά κανεις και το παίρνεις χαλαρά και εγώ σήμερα είχα πάει στον γιατρο μου και καπως με ηρέμησε και εμένα! Και εγώ περιμένω 14-15 αλλά και εγώ το μόνο που έχω πρησμένο στήθος και με πονάει λίγο αλλά τίποτα το ιδιαίτερο! 

Δε πειράζει Μαντη μου, πάλι καλά που έρχεται στην ώρα της!! Τον επόμενο πιο δυνατά για να έχουμε χριστουγεννιάτικα μωράκια!!!

Εννοείται να συνεχίσετε στον αγώνα σας!! κάντε σήμερα και αύριο σίγουρα κάνατε και χθες;  Και εγώ αυτά χρησιμοποίησα τα one step πρώτη φορά βέβαια μετά από πολύ διάβασμα και βίντεο που είδα στο youtube τα βρήκα και εγώ εύκολα και κατανόησα και πως δουλεύουν! Εύχομαι βέβαια να μην τα χρειαστείς!!!
 

Κάναμε και εχτές ναι! Από την περασμένη Τετάρτη κάθε μέρα. Φέρτε μου τα sudocream όλου του πλανήτη μετά, αχαχαχαχα 

Ελπίζω το καθημερινό να μην επηρεάζει το σπέρμα. Αν και ένας πολύ καλός γυναικολόγος μου είχε πει πως συνίσταται κάθε μέρα για όσο καιρό αντέχουμε. Τότε δεν έκανα τεστ ωορρηξίας, και δεν ήξερα πότε ακριβώς γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Κάναμε και εχτές ναι! Από την περασμένη Τετάρτη κάθε μέρα. Φέρτε μου τα sudocream όλου του πλανήτη μετά, αχαχαχαχα 

Ελπίζω το καθημερινό να μην επηρεάζει το σπέρμα. Αν και ένας πολύ καλός γυναικολόγος μου είχε πει πως συνίσταται κάθε μέρα για όσο καιρό αντέχουμε. Τότε δεν έκανα τεστ ωορρηξίας, και δεν ήξερα πότε ακριβώς γίνεται. 

τον ξεζουμισες τον άνθρωπο χαχαχχαα 


Τώρα οι μελέτες λένε ότι το καθημερινό στις γόνιμες είναι το ιδανικό, τις υπόλοιπες ημερες μέρα παρά μέρα! Νομίζω ο λόγος που το λένε οι γιατροί μέρα παρά μέρα είναι για να μην γίνει ρουτίνα να μην βαρεθούμε να μην γίνεται για να γίνει, για αυτό νομίζω λένε μέρα παρά μέρα! Αλλα εγώ διάβαζα ότι δεν επηρεάζει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...