Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Angel91 είπε:

Καλα δεν το πιστευω ακριβως τα ιδια!!! Κ εμενα αυτο μου ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι θρομβοφιλια σιγουρα... αλλα επειδη μπορει να επηρεάσει την ανάπτυξη του εμβρύου μου ειπε να ξεκινησω αμεσως τις ενεσεις...  εκανα δυο πακέτα εξετάσεων θρομβοφιλιας κ βρήκαμε μονο αυτα! 

Άκου να δεις... Τα ίδια ακριβώς! Σε ποιο νοσοκομείο τις έκανες τις εξετάσεις; Μίλησες μετά με κάποιον αιματολόγο; Εγώ έκανα και τις 13 μεταλλάξεις στο ιατρικό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, eliza90 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Ραφαέλα μου μακάρι!Σήμερα είμαι 15η σκέψου..Ναι έτσι είναι, κ εγώ αυτό θέλω να τσεκάρω.Αν όταν πονάω όντως είναι η ωορηξία τότε//γιατί μπορεί να πονάω και 2 μέρες πχ.Θα με βοηθήσουν πολύ πιστεύω!Ίσως κακώς δεν είχα πάρει τόσο καιρό να είμαι πιο ήσυχη αλλά δεν πειράζει...Εσύ σήμερα κανονικά περιμένεις ε?

Και εγώ παρατήρησα συμπτώματα στην ωορρηξία που ποτέ δεν έβαλα υπόψη μου όποτε πιστεύω δεν είναι κάτι κακό στοχεύεις και καλύτερα σε εκείνες τις ημερες και δεν αγχώνεσαι αν βρήκες την ημέρα,τώρα αν θα γίνει το σποράκι πρέπει να το θέλει και η φύση! Όποτε κανεις ότι καλύτερο 


Σήμερα κανονικά με βάση το τεστ ωορρηξίας και με την μια εφαρμογή του κινητου η άλλη μου εφαρμογή λέει σε 3 ημέρες δεν ξέρω! Πάντως σήμερα νιώθω βαρύ το σώμα μου δεν έχω όρεξη στην δουλεια είχα και λίγα πονάκια αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο! Αλλά θα μου έρθει σήμερα αύριο τζάμπα ακύρωσα και την αισθητικό! Δε πειράζει χαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!! Κανε ένα τεστ ισως να το έκανες νωρις και να μην έδειξε! 

Αα νόμιζα σήμερα θα πήγαινες!! Ωραία ναι ναι θα περιμένουμε τα νέα σου!! Όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη 

Ναι-ναι, αύριο θα πάω και θα σας πω τα νέα μου :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Άκου να δεις... Τα ίδια ακριβώς! Σε ποιο νοσοκομείο τις έκανες τις εξετάσεις; Μίλησες μετά με κάποιον αιματολόγο; Εγώ έκανα και τις 13 μεταλλάξεις στο ιατρικό. 

Πραγματικα!!! Εγω τα εκανα στο ΡΕΑ ναι πηγα και στον αιματολόγο εκει ο οποίος μου ειπε για τις ενεσεις ... εσενα σου είπαν για ενεσεις καθολου;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Πραγματικα!!! Εγω τα εκανα στο ΡΕΑ ναι πηγα και στον αιματολόγο εκει ο οποίος μου ειπε για τις ενεσεις ... εσενα σου είπαν για ενεσεις καθολου;;;

Ναι - μου είπαν και εμένα για ενέσεις. Ωστόσο εγώ παίρνω και neurobion καθημερινά μαζί με το felicine. Σου ανέφεραν εσένα για την ομοκυστεΐνη τίποτα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sophaki21 είπε:

Ναι - μου είπαν και εμένα για ενέσεις. Ωστόσο εγώ παίρνω και neurobion καθημερινά μαζί με το felicine. Σου ανέφεραν εσένα για την ομοκυστεΐνη τίποτα;

Μονο filicine κ εγω κ βιταμίνη D! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια ,θέλω να παραγγειλω τεστ εγκυμοσύνης να έχω γτ στα φαρμακεία είναι πολύ πιο ακριβά... Πέρα απο της hometest που μετά το ψευδώς θειτκο δε θέλω,ποια εταιρεία λέτε να πάρω??

Κοίτα στο Σκρουτζ για self clear είναι λίγο πιο ακριβά αλλά καλά.μετα ρίξε μια ματιά κ στο mother2b είναι εξυπηρετικοί πολύ όταν τους είπα για τα τεστ που δεν έμεινα ευχαριστημένη μου στείλανε άλλη μια παρτίδα 5 τέστ δωρεάν χωρίς δεύτερη κουβέντα.για να δούμε σε αυτόν το κύκλο πως βγήκε αυτή η παρτίδα είμαι πολύ περίεργη;-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 said:

Και εγώ παρατήρησα συμπτώματα στην ωορρηξία που ποτέ δεν έβαλα υπόψη μου όποτε πιστεύω δεν είναι κάτι κακό στοχεύεις και καλύτερα σε εκείνες τις ημερες και δεν αγχώνεσαι αν βρήκες την ημέρα,τώρα αν θα γίνει το σποράκι πρέπει να το θέλει και η φύση! Όποτε κανεις ότι καλύτερο 


Σήμερα κανονικά με βάση το τεστ ωορρηξίας και με την μια εφαρμογή του κινητου η άλλη μου εφαρμογή λέει σε 3 ημέρες δεν ξέρω! Πάντως σήμερα νιώθω βαρύ το σώμα μου δεν έχω όρεξη στην δουλεια είχα και λίγα πονάκια αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο! Αλλά θα μου έρθει σήμερα αύριο τζάμπα ακύρωσα και την αισθητικό! Δε πειράζει χαχα 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου κορίτσι μου!!!

Κ εγώ αυτό θα σκεφτόμουν στη θέση σου γιατί κάθε φορά που θέλω να κλείσω τη συντήρηση δε βρίσκω ποτέ ραντεβού και μου το βάζουν μετά από ένα μήνα!!Κ αν έπρεπε να το ακυρώσω άντε μετά βρες!!!αχχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Κοίτα στο Σκρουτζ για self clear είναι λίγο πιο ακριβά αλλά καλά.μετα ρίξε μια ματιά κ στο mother2b είναι εξυπηρετικοί πολύ όταν τους είπα για τα τεστ που δεν έμεινα ευχαριστημένη μου στείλανε άλλη μια παρτίδα 5 τέστ δωρεάν χωρίς δεύτερη κουβέντα.για να δούμε σε αυτόν το κύκλο πως βγήκε αυτή η παρτίδα είμαι πολύ περίεργη;-)

Ήμουν ανάμεσα σε self clear και στα one test που είναι όχι σε ταινίες που απ' ότι βλέπω τα έχει το mother2b ,σκέφτομαι αυτά να παραγγείλω..Μπράβο τους πάντως!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Ria_ είπε:

Ήμουν ανάμεσα σε self clear και στα one test που είναι όχι σε ταινίες που απ' ότι βλέπω τα έχει το mother2b ,σκέφτομαι αυτά να παραγγείλω..Μπράβο τους πάντως!

Θα παραγγείλω και εγώ από αυτό το site να έχω και άλλη εταιρία σπίτι μήπως και γίνει κανένα λάθος (λέμε τώρα) χαχαχα 

Κορίτσια ξεκίνησα γυμναστική ξανά μετά από 5 μηνες εγκλεισμού αλήθεια σήμερα όλη μέρα δεν έσωνα το σώμα μου το ενιωθα τόσο βαρύ δε μπορούσα να ανέβω τα σκαλιά δεν ξέρω αν είναι επειδή θα αδιαθετήσω ή από το στρες και την ένταση της δουλειάς. Αλλος άνθρωπος μετά από τη γυμναστική, χαλάρωσα και νιώθω σαν να έφυγαν από πάνω μου 20 κιλά!! Απλά ήθελα να το μοιραστώ κάνει τόσο καλό στη ψυχολογία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Ήμουν ανάμεσα σε self clear και στα one test που είναι όχι σε ταινίες που απ' ότι βλέπω τα έχει το mother2b ,σκέφτομαι αυτά να παραγγείλω..Μπράβο τους πάντως!

Αν λες αυτά με το μωβ καπάκι αυτά πήρα.. ανιχνεύουν από 10mIU είναι ευαίσθητα δηλαδή.

11 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Θα παραγγείλω και εγώ από αυτό το site να έχω και άλλη εταιρία σπίτι μήπως και γίνει κανένα λάθος (λέμε τώρα) χαχαχα 

Κορίτσια ξεκίνησα γυμναστική ξανά μετά από 5 μηνες εγκλεισμού αλήθεια σήμερα όλη μέρα δεν έσωνα το σώμα μου το ενιωθα τόσο βαρύ δε μπορούσα να ανέβω τα σκαλιά δεν ξέρω αν είναι επειδή θα αδιαθετήσω ή από το στρες και την ένταση της δουλειάς. Αλλος άνθρωπος μετά από τη γυμναστική, χαλάρωσα και νιώθω σαν να έφυγαν από πάνω μου 20 κιλά!! Απλά ήθελα να το μοιραστώ κάνει τόσο καλό στη ψυχολογία...

Και εγώ να σου πω για ποικιλία είπα να έχω αυτά αλλά θα έχω και ένα self clear καλού-κακού... Και εγώ πόσο θέλω να κάνω γυμναστική αλλά με τρία παιδιά μες στο σπίτι δεν προλαβαίνω να κάνω με τίποτα.. 100 φορές το προσπάθησα 100 φορές δε το κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Αν λες αυτά με το μωβ καπάκι αυτά πήρα.. ανιχνεύουν από 10mIU είναι ευαίσθητα δηλαδή.

Και εγώ να σου πω για ποικιλία είπα να έχω αυτά αλλά θα έχω και ένα self clear καλού-κακού... Και εγώ πόσο θέλω να κάνω γυμναστική αλλά με τρία παιδιά μες στο σπίτι δεν προλαβαίνω να κάνω με τίποτα.. 100 φορές το προσπάθησα 100 φορές δε το κατάφερα.

Χαχα και εγώ που δεν έχω παιδιά μόνη στο σπίτι ποτέ δεν κατάφερα να κάνω τίποτα! Μόνη μου βαριέμαι δεν ξέρω και αν τα κάνω σωστά όποτε πάω σε γυμναστήριο! Και εννοείται μετά αμέσως τη δουλεια άπαξ και πάω σπίτι και αρχίσω δουλειες και μαγείρεμα τελείωσε δεν πάω πουθενά χαχαχα  

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Θα παραγγείλω και εγώ από αυτό το site να έχω και άλλη εταιρία σπίτι μήπως και γίνει κανένα λάθος (λέμε τώρα) χαχαχα 

Κορίτσια ξεκίνησα γυμναστική ξανά μετά από 5 μηνες εγκλεισμού αλήθεια σήμερα όλη μέρα δεν έσωνα το σώμα μου το ενιωθα τόσο βαρύ δε μπορούσα να ανέβω τα σκαλιά δεν ξέρω αν είναι επειδή θα αδιαθετήσω ή από το στρες και την ένταση της δουλειάς. Αλλος άνθρωπος μετά από τη γυμναστική, χαλάρωσα και νιώθω σαν να έφυγαν από πάνω μου 20 κιλά!! Απλά ήθελα να το μοιραστώ κάνει τόσο καλό στη ψυχολογία...

Τελικά πήρα τα self clear και όχι αυτά γτ ήθελα και κάτι αλλά πράγματα φαρμακείου οπότε είπα να τα πάρω όλα από ένα...αχ δε μου αρέσει καθόλου η γυμναστική αλλά θέλει και καλό είναι να κάνω, πρέπει να ξεκινήσω πάλι και εγώ !

Just now, Melody90 είπε:

Αν λες αυτά με το μωβ καπάκι αυτά πήρα.. ανιχνεύουν από 10mIU είναι ευαίσθητα δηλαδή.

Και εγώ να σου πω για ποικιλία είπα να έχω αυτά αλλά θα έχω και ένα self clear καλού-κακού... Και εγώ πόσο θέλω να κάνω γυμναστική αλλά με τρία παιδιά μες στο σπίτι δεν προλαβαίνω να κάνω με τίποτα.. 100 φορές το προσπάθησα 100 φορές δε το κατάφερα.

Ναι αυτά νομίζω αλλά τελικά παραγγειλα τα self clear ήταν λίγο πιο ακριβά αλλά ήθελα και άλλα πράγματα από online φαρμακείο και δεν έχει τα άλλα οπότε...

Εγώ χτες , παρότι ο άντρας μου δε μου το δείχνει ,εντάξει ξέρω ότι το θέλει εννοείται αλλά προσπαθεί να μη το δείχνει ίσως για να μη με αγχωνει ..χτες με 2 πράγματα που είπε κατάλαβα ότι και αυτός το σκέφτεται ο γλυκός μου αλλά δε λέει τίποτα. Το ένα ήταν κάτι ρουχαλακια μπεμπέ της ΑΕΚ μου έβγαλε διαφήμιση γτ είχα ψάξει τότε με το κορμάκι και μου λέει και εγώ είδα χτες και ρούχα και πιπίλα ,λέω λες ότι θα πάρεις κιόλας? Λέει εννοειται ανεξάρτητος φύλου χαχα και μετά είχαμε πάρει την εικόνα της Παναγίας της Τσαμπίκας από τη Ρόδο που πήγαμε μετά το γάμο απλά ακόμα με το ένα και το άλλο δε την πήγα στην εκκλησία να διαβαστεί και μου λέει αυτή δεν είναι για της εγκύους?? Λέω ναι...μου λέει άντε πάνε την Κυριακή στην εκκλησία να την αφήσεις για να την βάλουμε σπίτι.

Just now, Rafaela_123 είπε:

Χαχα και εγώ που δεν έχω παιδιά μόνη στο σπίτι ποτέ δεν κατάφερα να κάνω τίποτα! Μόνη μου βαριέμαι δεν ξέρω και αν τα κάνω σωστά όποτε πάω σε γυμναστήριο! Και εννοείται μετά αμέσως τη δουλεια άπαξ και πάω σπίτι και αρχίσω δουλειες και μαγείρεμα τελείωσε δεν πάω πουθενά χαχαχα  

Εγώ ευτυχώς έχει μια κοπέλα γυμναστρια ένα χώρο σχεδόν απέναντι από το σπίτι και να μην θέλω δεν έχω δικαιολογία να βαρεθώ να πάω δίπλα είναι αλλά τώρα δεν κάνει μαθήματα... Αν ανοίξουν σκέφτομαι να πάω.! Ή αν ξανά ξεκινήσουμε το πιλάτες με τον άντρα μου .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! 
τι κανετε;;; Ειμαι στην τριτη μερα καθυστέρησης πηγα για χοριακη αλλα νομιζω τσαμπα τα εκανα :( η κοπελα μου ειπε οτι γινοταν χαμος κ τα αποτελεσματα θα βγουν αυριο οποτε εκανα κ ενα clear blue αλλα αρνητικό :( οποτε περιμενω να ερθειιιι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Τελικά πήρα τα self clear και όχι αυτά γτ ήθελα και κάτι αλλά πράγματα φαρμακείου οπότε είπα να τα πάρω όλα από ένα...αχ δε μου αρέσει καθόλου η γυμναστική αλλά θέλει και καλό είναι να κάνω, πρέπει να ξεκινήσω πάλι και εγώ !

Ναι αυτά νομίζω αλλά τελικά παραγγειλα τα self clear ήταν λίγο πιο ακριβά αλλά ήθελα και άλλα πράγματα από online φαρμακείο και δεν έχει τα άλλα οπότε...

Εγώ χτες , παρότι ο άντρας μου δε μου το δείχνει ,εντάξει ξέρω ότι το θέλει εννοείται αλλά προσπαθεί να μη το δείχνει ίσως για να μη με αγχωνει ..χτες με 2 πράγματα που είπε κατάλαβα ότι και αυτός το σκέφτεται ο γλυκός μου αλλά δε λέει τίποτα. Το ένα ήταν κάτι ρουχαλακια μπεμπέ της ΑΕΚ μου έβγαλε διαφήμιση γτ είχα ψάξει τότε με το κορμάκι και μου λέει και εγώ είδα χτες και ρούχα και πιπίλα ,λέω λες ότι θα πάρεις κιόλας? Λέει εννοειται ανεξάρτητος φύλου χαχα και μετά είχαμε πάρει την εικόνα της Παναγίας της Τσαμπίκας από τη Ρόδο που πήγαμε μετά το γάμο απλά ακόμα με το ένα και το άλλο δε την πήγα στην εκκλησία να διαβαστεί και μου λέει αυτή δεν είναι για της εγκύους?? Λέω ναι...μου λέει άντε πάνε την Κυριακή στην εκκλησία να την αφήσεις για να την βάλουμε σπίτι.

Εγώ ευτυχώς έχει μια κοπέλα γυμναστρια ένα χώρο σχεδόν απέναντι από το σπίτι και να μην θέλω δεν έχω δικαιολογία να βρεθώ δίπλα είναι αλλά τώρα δεν κάνει μαθήματα... Αν ανοίξουν σκέφτομαι να πάω.! Ή αν ξανά ξεκινήσουμε το πιλάτες με τον άντρα μου .

θα πάρω και εγώ τα self clear θα πάω και πρώιμης ανίχνευσης και κανονικό να έχω 
 

Το θέλουν και αυτοί απλά εμείς είμαστε πιο ευαίσθητες και το δείχνουμε πιο πολύ! Οι άντρες δε το δείχνουν τόσο μπορώ να σου πω κ καθόλου, αν και αυτοί το θέλουν!
 

Εγώ κάνω γυμναστική ποσά χρόνια, τενις,  πιλάτες, κυκλική  αερόβιο, σταμάτησα στην καραντίνα πέρσι μετά έκανα μόνη μου κολύμπι ποδήλατο περπάτημα τρέξιμο και κάτι ασκήσεις με βαράκια και μπάλα μετά βαρέθηκα και σταμάτησα, άλλαξα δουλεια ήμουν πολύ τυχερή που βρήκα δουλεια στην καραντίνα και πήρα την απόφαση να παραιτηθώ από την άλλη δουλεια που και να ήθελα να μείνω εγκυος με τίποτα δε θα εμένα με την ένταση και την στεναχώρια που είχα στην προηγούμενη δουλεια! Και λόγο μειωμένου  χρόνου με αυτή τη δουλεια  μου τώρα γιατί είναι εκτός της πόλης μου,  δεν έχω καθόλου όρεξη και χρόνο να κάνω μόνη μου, μονο τενις έκανα 1 φορά την εβδομάδα! Τώρα είπα δεν γίνεται πρέπει να αρχίσω ξανά πιο πολύ για την ψυχολογία μου! Αλλά και το σώμα το βλέπω ότι άλλαξε μειώθηκε η μυική μάζα! 

Just now, Angel91 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! 
τι κανετε;;; Ειμαι στην τριτη μερα καθυστέρησης πηγα για χοριακη αλλα νομιζω τσαμπα τα εκανα :( η κοπελα μου ειπε οτι γινοταν χαμος κ τα αποτελεσματα θα βγουν αυριο οποτε εκανα κ ενα clear blue αλλα αρνητικό :( οποτε περιμενω να ερθειιιι....

Καλημέρα κορίτσι μου! Ποτέ είχες ωορρηξία γνωρίζεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...