Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια,

      Επειδή στις προηγούμενες εμβρυομεταφορες έκανα μόνο εξέταση χοριακης,αυτή τη φορά σκέφτομαι να κάνω και  κάποιο τεστ από το φαρμακείο.Ποιο προτείνετε? Λέγατε κάτι για κάποια early,αλλά δε θυμάμαι λεπτομέρειες. Να πω ότι βάλαμε βλαστοκυστες πέντε ημερών χθες και μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακη την άλλη Παρασκευή 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ria_ είπε:

Καλά είμαι και εγώ...αν εξαιρέσω τα τρεξίματα τις δουλειας που λες τι ωραία όλα τα υπόλοιπα,πολύ ευχάριστα ..μπράβο με το καλό και η ώρα η καλή κορίτσι μου!!!!!

Όχι δεν έχω αδιαθετησει πάλι ,έκανα ένα τεστ έτσι για να τ κάνω αρνητικό φυσικά ,αύριο θα το πάρω τηλέφωνο να μου δώσει χάπια και να μου ξανά γράψει τον ορμονολογικο ελεγχο γτ λήγει το παραπεμπτικό και δε θα προλάβω και σήμερα ο άντρας μου έκανε σπερμοδιαγραμμα.

Άντε μπράβο ωραία νέα!! Όχι για το αρνητικό εννοείται αλλά για ότι τα βάλατε σε μια σειρά και σιγά σιγά θα φανεί το φως στο τούνελ!! Το αποτέλεσμα το παίρνετε σε ουρολόγο ή σε γυναικολόγο;;

σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να μπορούσα να σας καλούσα ολες!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ 

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου είσαι μέσα με τις επαφές κ καλό είναι να συνεχίσεις.. όπως σου τα λέει η linaa είναι!βουρ για γουτσου γουτσου:wink:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Άντε μπράβο ωραία νέα!! Όχι για το αρνητικό εννοείται αλλά για ότι τα βάλατε σε μια σειρά και σιγά σιγά θα φανεί το φως στο τούνελ!! Το αποτέλεσμα το παίρνετε σε ουρολόγο ή σε γυναικολόγο;;

σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να μπορούσα να σας καλούσα ολες!! 

Θα μας το δώσει το μικροβιολογικό και μετά μου είπε ο γυναικολόγος να του τα πάω όλα μαζί με τα δικά μου να τα δει . 

Just now, Sophaki21 είπε:

@Rafaela_123 μου με το καλό ο γάμος σας! Όλα να σας έρθουν όπως τα έχετε ονειρευτεί...

@Ria_ μου καλά αποτελέσματα εύχομαι. Σας είπαν σε πόσες μέρες θα είναι έτοιμα;

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,το Σάββατο θα είναι ετοιμα ...Άσε και ο δικός μου αγχώθηκε όχι ότι εγώ δεν αγχώθηκα αλλά για το αποτέλεσμα εκείνος λέει αν δεν ήταν ικανοποιητικη ποσότητα θα μου έλεγε ε? Είχα άγχος και δεν νομίζω να απέδωσα καλά..αχ απ' τη μια γελούσα με το τρόπο που τα έλεγε και απ' την άλλη τ έλεγα μην αγχώνεσαι θα σου το έλεγε αν είναι .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Θα μας το δώσει το μικροβιολογικό και μετά μου είπε ο γυναικολόγος να του τα πάω όλα μαζί με τα δικά μου να τα δει . 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,το Σάββατο θα είναι ετοιμα ...Άσε και ο δικός μου αγχώθηκε όχι ότι εγώ δεν αγχώθηκα αλλά για το αποτέλεσμα εκείνος λέει αν δεν ήταν ικανοποιητικη ποσότητα θα μου έλεγε ε? Είχα άγχος και δεν νομίζω να απέδωσα καλά..αχ απ' τη μια γελούσα με το τρόπο που τα έλεγε και απ' την άλλη τ έλεγα μην αγχώνεσαι θα σου το έλεγε αν είναι .

Χαχαχα - πλάκα έχουν οι άντρες! Περνάνε και αυτοί το δικό τους άγχος μαζί μας, αλλά δε το εκδηλώνουν όπως εμείς! Πολύ καλά κάνατε και προχωρήσατε και σ’ αυτή την εξέταση. Σιγά-σιγά όλα θα πάρουν τη θέση τους και θα έρθει το θαυματάκι σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sophaki21 είπε:

Χαχαχα - πλάκα έχουν οι άντρες! Περνάνε και αυτοί το δικό τους άγχος μαζί μας, αλλά δε το εκδηλώνουν όπως εμείς! Πολύ καλά κάνατε και προχωρήσατε και σ’ αυτή την εξέταση. Σιγά-σιγά όλα θα πάρουν τη θέση τους και θα έρθει το θαυματάκι σας!

Χαχαχχα ναι μωρέ , περνάνε αγχοι και αυτοί άσχετα που δε το εκφράζουν... Ναι μας τη ζήτησε ο γιατρός για να ξεκινήσω και εγώ αγωγή και ταυτόχρονα να προσπαθούμε κιόλας αλλά να ξέρουμε στα βασικά ότι είμαστε οκ..! Μακάρι να βγει καλή το έχω πολύ άγχος και μετά μακαρι να έρθει και το θαυματακι μας σύντομα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου είσαι μέσα με τις επαφές κ καλό είναι να συνεχίσεις.. όπως σου τα λέει η linaa είναι!βουρ για γουτσου γουτσου:wink:

Ευχαριστώ πολύ πολύ!! Μακάρι για όλες μας να έχουμε τα αποτελέσματα που θέλουμε!! 

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ,τι κάνετε? Εγώ δεν αδιαθετησα ακόμα πήρα το γιατρό σήμερα όπως μου είχε πει,μου είπε να περιμένω μέχρι Δευτέρα να συμπληρώσω 40 μέρες από τη προηγούμενη για να κάνουμε και ένα τεστ εγκυμοσύνης γτ τώρα δε θα φανεί μου είπε ,μικρή πιθανότητα μου λέει αλλά ποτέ δε ξέρεις και μετά θα ξεκινήσουμε τι θα κάνουμε για να μου έρχεται . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Θα μας το δώσει το μικροβιολογικό και μετά μου είπε ο γυναικολόγος να του τα πάω όλα μαζί με τα δικά μου να τα δει . 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,το Σάββατο θα είναι ετοιμα ...Άσε και ο δικός μου αγχώθηκε όχι ότι εγώ δεν αγχώθηκα αλλά για το αποτέλεσμα εκείνος λέει αν δεν ήταν ικανοποιητικη ποσότητα θα μου έλεγε ε? Είχα άγχος και δεν νομίζω να απέδωσα καλά..αχ απ' τη μια γελούσα με το τρόπο που τα έλεγε και απ' την άλλη τ έλεγα μην αγχώνεσαι θα σου το έλεγε αν είναι .

Χαχα πλάκα έχουν και αυτοί και αγχώνονται απλά δε το δείχνουν!! Το καλό οι άντρες μια εξέταση κάνουν και βγαίνουν από το άγχος αν όλα είναι καλά! Οι γυναίκες όμως τραβάμε πόσα μέχρι να ανακαλύψουμε τι έχουμε! 
 

ποσο καιρό κάνει να βγει το αποτέλεσμα; Δεν έπρεπε να το δει και ουρολόγος ή όταν χρειάζεται θα σας στείλει ο γυναικολόγος; 
 

Παντως εσυ μου ακούγεσαι χαλαρή σαν να μην εχεις άγχος γιατί τώρα έχετε πλάνο! Άντε εύχομαι τα καλύτερα ότι είναι να γίνει!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Χαχα πλάκα έχουν και αυτοί και αγχώνονται απλά δε το δείχνουν!! Το καλό οι άντρες μια εξέταση κάνουν και βγαίνουν από το άγχος αν όλα είναι καλά! Οι γυναίκες όμως τραβάμε πόσα μέχρι να ανακαλύψουμε τι έχουμε! 
 

ποσο καιρό κάνει να βγει το αποτέλεσμα; Δεν έπρεπε να το δει και ουρολόγος ή όταν χρειάζεται θα σας στείλει ο γυναικολόγος; 
 

Παντως εσυ μου ακούγεσαι χαλαρή σαν να μην εχεις άγχος γιατί τώρα έχετε πλάνο! Άντε εύχομαι τα καλύτερα ότι είναι να γίνει!! 

Χαχαχα ναι όντως πλάκα έχουν ,τυχεροί είναι όμως με μια εξέταση και ξεμπερδευουν καλά τα λες...Όταν γκρινιαζε αυτό του έλεγα ,δηλαδή μια θυσία θα κάνεις και ξεμπερδεψες εγώ τι να πω .Το Σάββατο θα είναι έτοιμα, δε ξέρω θα τα δείξω στο γυναικολόγο και αν χρειάζεται φαντάζομαι θα μας πει. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα συντομα...Έχω χαλαρώσει προς το παρόν όσο μπορώ ίσως γτ έχουμε ένα πλάνο όπως λες, αλλά δε σου κρύβω ότι υπάρχουν στιγμές που αγχώνομαι και σκέφτομαι απαισιόδοξα ότι δε θα τα καταφέρουμε και ότι θα είναι πολύ δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Χαχαχα ναι όντως πλάκα έχουν ,τυχεροί είναι όμως με μια εξέταση και ξεμπερδευουν καλά τα λες...Όταν γκρινιαζε αυτό του έλεγα ,δηλαδή μια θυσία θα κάνεις και ξεμπερδεψες εγώ τι να πω .Το Σάββατο θα είναι έτοιμα, δε ξέρω θα τα δείξω στο γυναικολόγο και αν χρειάζεται φαντάζομαι θα μας πει. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα συντομα...Έχω χαλαρώσει προς το παρόν όσο μπορώ ίσως γτ έχουμε ένα πλάνο όπως λες, αλλά δε σου κρύβω ότι υπάρχουν στιγμές που αγχώνομαι και σκέφτομαι απαισιόδοξα ότι δε θα τα καταφέρουμε και ότι θα είναι πολύ δύσκολο.

Χαχα οντως και σιγά το δύσκολο ούτε πόνος ούτε τίποτα δεν θα πάθουν!! Να μην σκέφτεσαι απαισιόδοξα και θα έρθει ισως να αργήσει ισως να έρθει πιο γρήγορα από ότι φαντάζεσαι! Να σκέφτεσαι θετικά ότι, ότι κάνεις το κανεις για το σποράκι σου!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Χαχα οντως και σιγά το δύσκολο ούτε πόνος ούτε τίποτα δεν θα πάθουν!! Να μην σκέφτεσαι απαισιόδοξα και θα έρθει ισως να αργήσει ισως να έρθει πιο γρήγορα από ότι φαντάζεσαι! Να σκέφτεσαι θετικά ότι, ότι κάνεις το κανεις για το σποράκι σου!! 

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου , είμαι αισιόδοξη όσο μπορώ αλλά δυστυχώς υπάρχουν και αυτές οι στιγμές λίγες αλλά υπάρχουν,θα προσπαθήσω όσο μπορώ να σκέφτομαι θετικά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια είμαι πολύ στεναχωρημένη . Πήραμε το σπερμοδιαγραμμα ,αρχικά μου είπε να επαναλάβει ουρεοπλασμα,μυκοπλασμα ,χλαμύδια γτ δεν έδωσε κάτι σωστά δε κατάλαβα.. έχει αυξημένη γλιοτητα μου είπε και χαμηλή κινητικοτητα. Τα στείλαμε στο γυναικολόγο με πήρε τηλ και μου είπε αρχικά μου φαίνεται περίεργο που δεν έκανε τα μικρόβια δεν γίνεται να μη γινόταν ίσως λόγο της γλειοτητας δεν έκατσε να ασχοληθεί εγώ με αυτά που βλέπω δεν είμαι σίγουρος για το εργαστήριο θέλω να γίνουν και αλλού αν βγουν τα ίδια όμως λέει έχουμε πρόβλημα σοβαρό και θα πρέπει να δούμε πως θα το λύσουμε :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι πολύ στεναχωρημένη . Πήραμε το σπερμοδιαγραμμα ,αρχικά μου είπε να επαναλάβει ουρεοπλασμα,μυκοπλασμα ,χλαμύδια γτ δεν έδωσε κάτι σωστά δε κατάλαβα.. έχει αυξημένη γλιοτητα μου είπε και χαμηλή κινητικοτητα. Τα στείλαμε στο γυναικολόγο με πήρε τηλ και μου είπε αρχικά μου φαίνεται περίεργο που δεν έκανε τα μικρόβια δεν γίνεται να μη γινόταν ίσως λόγο της γλειοτητας δεν έκατσε να ασχοληθεί εγώ με αυτά που βλέπω δεν είμαι σίγουρος για το εργαστήριο θέλω να γίνουν και αλλού αν βγουν τα ίδια όμως λέει έχουμε πρόβλημα σοβαρό και θα πρέπει να δούμε πως θα το λύσουμε :(

καταρχας μηv αvχωvεσε γιατι τα προβληματα στους αvτρες γεvικα ξεπερvιοvται ευκολα δηλαδη βιτ;μιvες κ αvτιβιωση. δευτεροv γεvικα το σπερμοδιαγραμμα πρεπει vα γιvετε σε μαιευτηρια η εξιδικευμεvα εργαστηρια που καvουv μοvο τετοιες εξετασεις γοvιμοτητας . Σε απλο μικροβιολογικο δεv ειvαι αξιοπιστα τα αποτελεσματα κ οι περισσοτεροι γιατροι δεv τα δεχοvται. μηv απελπιζεσε vα ξερεις οτι ολα τα προβληματα που εχετε θελουv αποφασιστηκοτα κ μηv χαvεις χροvο σε πολυμηvες κ πολυεξοδες θεραπειες στο εξαμηvο αλλαγη σχεδιου.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια είμαι πολύ στεναχωρημένη . Πήραμε το σπερμοδιαγραμμα ,αρχικά μου είπε να επαναλάβει ουρεοπλασμα,μυκοπλασμα ,χλαμύδια γτ δεν έδωσε κάτι σωστά δε κατάλαβα.. έχει αυξημένη γλιοτητα μου είπε και χαμηλή κινητικοτητα. Τα στείλαμε στο γυναικολόγο με πήρε τηλ και μου είπε αρχικά μου φαίνεται περίεργο που δεν έκανε τα μικρόβια δεν γίνεται να μη γινόταν ίσως λόγο της γλειοτητας δεν έκατσε να ασχοληθεί εγώ με αυτά που βλέπω δεν είμαι σίγουρος για το εργαστήριο θέλω να γίνουν και αλλού αν βγουν τα ίδια όμως λέει έχουμε πρόβλημα σοβαρό και θα πρέπει να δούμε πως θα το λύσουμε :(

Ρία μου καλησπέρα. Αρχικά μην απογοητεύεσαι γιατί το σπέρμα των αντρών μπορεί να βελτιωθεί με διάφορες βιταμίνες και αντιοξειδωτικά. Επίσης, αναπαράγεται κάθε τρεις μήνες που σημαίνει πως με την κατάλληλη θεραπεία θα υπάρξει βελτίωση στο τρίμηνο. Ίσως χρειαστεί και λίγο παραπάνω, αλλά το θέμα είναι πως πλέον υπάρχουν τα κατάλληλα μέσα για να διορθώσουν τις αδυναμίες. Στον αριθμό πως βγήκε; Γιατί μπορεί η κινητικότητα να μην είναι άψογη, αλλά αυτό το βλέπεις και σε συνάρτηση με τις άλλες παραμέτρους, αριθμό, μορφολογία, κλπ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...