Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Ότι κ να πεις κοπέλα μου δίκιο έχεις.σου ήρθε κ άλλη κεραμίδα στο κεφάλι τώρα για αυτό είναι λογικό σοκ.ενταξει ένας μήνας θα περάσει γρήγορα κ όλα θα  μπούνε σε μια σειρά μέχρι τοτε ίσως βάλεις κ την περίοδο σε σειρά.. Λίγη υπομονή κ όλα θα γίνουνε!κ εμείς δεν έχουμε κλινική εδώ κ τρέχαμε Θεσσαλονίκη Γένεσις άσε...45 λεπτά με το αμάξι βάλε βενζίνες και διόδια.. χαμός!

Μακάρι να στρώσει εύκολα και η περίοδος και μετά να μας μείνει αυτό το κομμάτι μόνο τουλάχιστον να ηρεμήσω από το ένα...πωπω κατάλαβα! Εντάξει όταν θέλει ψάξιμο είναι όλα μεσα και η ταλαιπωρία και τα έξοδα, αλλά εντάξει χαλάλι μπροστά στο να έρθει το θαυματακι μας.

Just now, Rafaela_123 είπε:

Γεια σου Ρια μου, εντάξει δεν είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα ο ενας μηνας! Εξάλλου θα παρεις τα χάπια για να σου έρθει η περίοδος θα εχεις μετά και την περίοδο καποιες ημερες και ταυτόχρονα θα περάσει και το διάστημα για να πάει ο άντρας σου στο χημείο ξανά, εννοώ ότι δεν θα φανεί μεγάλο το διάστημα! 
 

Δε σου κρύβω ότι θα ήθελα και εγώ να κάνει ο άντρας μου την εξέταση αυτή, για να μου φύγει αυτή η ανησυχία που έχω ότι ισως κάτι συμβαίνει με το σπερμα γιατί έπαιρνε μια φαρμακευτική αγωγή και τώρα είμαστε στο στάδιο που το μειώνει σταδιακά ως να το σταματήσει εντελώς. Ο γιατρος με καθησύχασε ότι είναι πολύ μικρή η πιθανότητα να επηρεάσει το σπερμα αν υπάρχει η λίμπιντος και η στύση να μην ανησυχώ αλλά... όλα τα ψελλίζω!  

Εντάξει ναι σε καταλαβαίνω και εγώ στη θέση σου ,ούτος σι άλλος είπαμε.για αυτούς είναι απλό μια εξέταση και τέλος αν είναι όλα καλά... Αλλά πιστεύω για να το λέει ο γιατρός σου δε θα επηρεάζει .

Όχι εντάξει θα περάσει πιστεύω σχετικά γρήγορα , να αρχίσει να στρώνει το δικό μου θέμα που απ' τη μια στιγμή στην άλλη χάλασε ,αφού ώρες ώρες λέω μην έχω κάτι άλλο ... Ήταν ξαφνικό μέχρι τον Ιανουαρίο όλα καλά μάλιστα τον Ιανουαρίο είχα τη χειρότερη περίοδο που είχε απ' τ λύκειο να μου συμβεί, αλλά εντάξει μετά λέω ηρέμησε... Σήμερα με καθησύχασε και ο γιατρός ,δε μου είπε κάτι ίδιαιτερο απλά ότι θα αρχίσουμε θεραπεία για να φέρουμε τακτική περίοδο αλλά ο τρόπος που μιλάει σου αποπνέει αισιοδοξία,τι να πω μαγικό ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ria_ είπε:

Μακάρι να στρώσει εύκολα και η περίοδος και μετά να μας μείνει αυτό το κομμάτι μόνο τουλάχιστον να ηρεμήσω από το ένα...πωπω κατάλαβα! Εντάξει όταν θέλει ψάξιμο είναι όλα μεσα και η ταλαιπωρία και τα έξοδα, αλλά εντάξει χαλάλι μπροστά στο να έρθει το θαυματακι μας.

Εντάξει ναι σε καταλαβαίνω και εγώ στη θέση σου ,ούτος σι άλλος είπαμε.για αυτούς είναι απλό μια εξέταση και τέλος αν είναι όλα καλά... Αλλά πιστεύω για να το λέει ο γιατρός σου δε θα επηρεάζει .

Όχι εντάξει θα περάσει πιστεύω σχετικά γρήγορα , να αρχίσει να στρώνει το δικό μου θέμα που απ' τη μια στιγμή στην άλλη χάλασε ,αφού ώρες ώρες λέω μην έχω κάτι άλλο ... Ήταν ξαφνικό μέχρι τον Ιανουαρίο όλα καλά μάλιστα τον Ιανουαρίο είχα τη χειρότερη περίοδο που είχε απ' τ λύκειο να μου συμβεί, αλλά εντάξει μετά λέω ηρέμησε... Σήμερα με καθησύχασε και ο γιατρός ,δε μου είπε κάτι ίδιαιτερο απλά ότι θα αρχίσουμε θεραπεία για να φέρουμε τακτική περίοδο αλλά ο τρόπος που μιλάει σου αποπνέει αισιοδοξία,τι να πω μαγικό ..

Ρία μου γιατί σου καθυστερεί η περίοδος;

Σου έχει πει ο γιατρός ; Είναι κάτι ορμονικό;

Ή πολυκιστικες;

Νομίζω είναι η δεύτερη φορά που θα πάρεις ντουφαστον έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ρία μου γιατί σου καθυστερεί η περίοδος;

Σου έχει πει ο γιατρός ; Είναι κάτι ορμονικό;

Ή πολυκιστικες;

Νομίζω είναι η δεύτερη φορά που θα πάρεις ντουφαστον έτσι δεν είναι;

Ναι είναι η δεύτερη φορά και το προηγούμενο μήνα πήρα από τις πολυκιστικες μου είπε ..τώρα πως μέχρι πριν ήταν ρολόι άντε 1-2 μέρες πάνω κάτω και τώρα έτσι απότομα χάλασε τελείως δε ξέρω... Τώρα μόλις αδιαθετησω θα κάνουμε κ ορμονικές εξετάσεις μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Ναι είναι η δεύτερη φορά και το προηγούμενο μήνα πήρα από τις πολυκιστικες μου είπε ..τώρα πως μέχρι πριν ήταν ρολόι άντε 1-2 μέρες πάνω κάτω και τώρα έτσι απότομα χάλασε τελείως δε ξέρω... Τώρα μόλις αδιαθετησω θα κάνουμε κ ορμονικές εξετάσεις μου είπε.

Έκανες υπέρηχο ;

Κάνεις ωορρηξία αλλά αργότερα; 

Ή είναι ανωρρηκτικος κύκλος;

Να κάνεις να δεις τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Έκανες υπέρηχο ;

Κάνεις ωορρηξία αλλά αργότερα; 

Ή είναι ανωρρηκτικος κύκλος;

Να κάνεις να δεις τι γίνεται.

Κάναμε έναν υπέρηχο μόνο στην 16η μέρα αν θυμάμαι καλά που δεν είδαμε ωράριο και εκεί μου είπε είδε τις πολυκιστικες,και μου λέει ότι λογικά λόγω των πολυκιστικων κάνω ανωρρηκτικους κύκλους. Έκανα κάποιες εξετάσεις και έχω αντίσταση στην ινσουλίνη που αυτό είναι και δείχνει πολυκυστικες μου είπε , και τώρα όταν αδιαθετησω θα κανω τις ορμονικές. Και μετά θα μου δώσει κάποια αγωγή ώστε να κάνω ωορηξια και να αδιαθετω και παράλληλα να προσπαθούμε για μωρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ερώτηση σήμερα βάση εφαρμογης κάνω ωορρηξία.. αυτή τη φορά ούτε υγρά είδα ούτε πονάκια έχω ούτε αιματάκι είχα (το παθαίνω καμιά φορά στην ωορρηξία) τίποτα απολύτως...λέτε να μην έκανα καθόλου σε αυτόν το κύκλο?για κάποιο λόγο αυτό μου μπήκε στο μυαλό τώρα.. όχι τίποτα άλλο να ξέρω να κυνηγήσω τον άντρα μου σήμερα ή όχι..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε? Μίλησα χθες με το γιατρό μου ,βέβαια θα του εκφράσω και εκείνου την απορία όταν πάω . Την πρώτη φορά που πήρα duphaston από τον άλλο γιατρό πήρα σύνολο 15 χαπακια,και δεν είχα και ιδιαίτερη περίοδο μόνο ροζ μια φορά κόκκινο. Αυτός μου είπε σύνολο να πάρω 28 σχεδόν τα διπλά,2 κουτιά μου έγραψε.  Θα φανεί από το πώς θα αδιαθετησω αλλά μήπως ήταν λίγη η δόση και έπαιξε ρόλο.?αν ξέρει κάποια που έχει πάρει. Μου φάνηκε περίεργο η μεγάλη διαφορά στη δοσολογία αλλά η αλήθεια είναι περισσότερη εμπιστοσύνη έχω σε αυτόν

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε? Μίλησα χθες με το γιατρό μου ,βέβαια θα του εκφράσω και εκείνου την απορία όταν πάω . Την πρώτη φορά που πήρα duphaston από τον άλλο γιατρό πήρα σύνολο 15 χαπακια,και δεν είχα και ιδιαίτερη περίοδο μόνο ροζ μια φορά κόκκινο. Αυτός μου είπε σύνολο να πάρω 28 σχεδόν τα διπλά,2 κουτιά μου έγραψε.  Θα φανεί από το πώς θα αδιαθετησω αλλά μήπως ήταν λίγη η δόση και έπαιξε ρόλο.?αν ξέρει κάποια που έχει πάρει. Μου φάνηκε περίεργο η μεγάλη διαφορά στη δοσολογία αλλά η αλήθεια είναι περισσότερη εμπιστοσύνη έχω σε αυτόν

Καλημέρα Ρια μου, κοιτα δεν έχω ιδέα γιατί δεν πήρα ποτέ μου αλλά όντως και εγώ θα είχα την απορία γιατί είναι μεγάλη η διαφορά ο ένας από τον άλλο! Δηλαδή θα παρεις ένα κάθε ημερα; 

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ 14η ημέρα και ακόμα δεν βρήκα θετικό τεστ ωορρηξιας δεν ξέρω τι γίνεται ισως πάλι θα έχω καθυστερημένη ωορρηξία... τι μια φορά βρίσκω την 11η την άλλη τη 13 την άλλη 12η όλο πάνω κάτω μου πάει! Το πάμε χαλαρά όμως μέρα παρά μέρα και όπως μας βγει αυτός ο μήνας, γιατί η αλήθεια τους προηγούμενους με το καθημερινό μας κουράζε και ισως σταματούσαμε και γρήγορα και το χάναμε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα Ρια μου, κοιτα δεν έχω ιδέα γιατί δεν πήρα ποτέ μου αλλά όντως και εγώ θα είχα την απορία γιατί είναι μεγάλη η διαφορά ο ένας από τον άλλο! Δηλαδή θα παρεις ένα κάθε ημερα; 

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ 14η ημέρα και ακόμα δεν βρήκα θετικό τεστ ωορρηξιας δεν ξέρω τι γίνεται ισως πάλι θα έχω καθυστερημένη ωορρηξία... τι μια φορά βρίσκω την 11η την άλλη τη 13 την άλλη 12η όλο πάνω κάτω μου πάει! Το πάμε χαλαρά όμως μέρα παρά μέρα και όπως μας βγει αυτός ο μήνας, γιατί η αλήθεια τους προηγούμενους με το καθημερινό μας κουράζε και ισως σταματούσαμε και γρήγορα και το χάναμε! 

Καλημέρα κορίτσι μου ,όχι περνώ 4 την ημέρα 2 πρωί 2 βράδυ για 7 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ,όχι περνώ 4 την ημέρα 2 πρωί 2 βράδυ για 7 μέρες. 

Μήπως σου είπε να παρεις περισσότερα για να σου έρθει πιο γρήγορα η περίοδος; Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό απλά μια ερώτηση έκανα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Μήπως σου είπε να παρεις περισσότερα για να σου έρθει πιο γρήγορα η περίοδος; Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό απλά μια ερώτηση έκανα...

Ναι και εγώ δε ξέρω ,δε νομίζω αλλά θα το ρωτήσω να μου φύγει η απορία 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα Ρια μου, κοιτα δεν έχω ιδέα γιατί δεν πήρα ποτέ μου αλλά όντως και εγώ θα είχα την απορία γιατί είναι μεγάλη η διαφορά ο ένας από τον άλλο! Δηλαδή θα παρεις ένα κάθε ημερα; 

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ 14η ημέρα και ακόμα δεν βρήκα θετικό τεστ ωορρηξιας δεν ξέρω τι γίνεται ισως πάλι θα έχω καθυστερημένη ωορρηξία... τι μια φορά βρίσκω την 11η την άλλη τη 13 την άλλη 12η όλο πάνω κάτω μου πάει! Το πάμε χαλαρά όμως μέρα παρά μέρα και όπως μας βγει αυτός ο μήνας, γιατί η αλήθεια τους προηγούμενους με το καθημερινό μας κουράζε και ισως σταματούσαμε και γρήγορα και το χάναμε! 

Καλημέρα κοπέλα μου, μην αγχώνεσαι μάλλον θα κάνεις πιο αργά ωορρηξία.τελευταια περίοδο είχα 1/4 Και εγώ τελικά πρέπει να έκανα ωορηξία 21η μέρα του κύκλου προχθές δηλαδή γιατί τότε είδα υγρά ,είχα κ χθες και σήμερα σχεδόν σταματήσανε. Τις τελευταίες 6 μέρες βάζω θερμόμετρο έλεγε πάντα 35,8. Και από προχθές που είδα το υγρά 36,3 βέβαια δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι αυτό που έκανα γιατί το κάνω τις τελευταίες έξι μέρες μόνο αλλά είδα μία μικρή διαφορά θερμοκρασίας. Βλακεία είναι ότι δεν ήρθαμε σε επαφή τις τελευταίες τρεις μέρες..οι τελευταίες επαφές ήταν 18 κ 20..  

Βασικά πρέπει να φουντώνουν οι κύστες μου πάλι έχω την εντύπωση..κάνω κ λάθος διατροφή τώρα λόγω νηστείας πέφτει πολύ υδατάνθρακας!!! ψωμί πατάτα μακαρονι ότι πρέπει για τις πολυκυστικές...για να έκανα αργά ωορηξία λογικά θα μου έρθει κ αργά περίοδος ..κ τώρα δεν ξέρω πότε να ξεκινήσω να  κάνω κ τεστ εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, μην αγχώνεσαι μάλλον θα κάνεις πιο αργά ωορρηξία.τελευταια περίοδο είχα 1/4 Και εγώ τελικά πρέπει να έκανα ωορηξία 21η μέρα του κύκλου προχθές δηλαδή γιατί τότε είδα υγρά ,είχα κ χθες και σήμερα σχεδόν σταματήσανε. Τις τελευταίες 6 μέρες βάζω θερμόμετρο έλεγε πάντα 35,8. Και από προχθές που είδα το υγρά 36,3 βέβαια δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι αυτό που έκανα γιατί το κάνω τις τελευταίες έξι μέρες μόνο αλλά είδα μία μικρή διαφορά θερμοκρασίας. Βλακεία είναι ότι δεν ήρθαμε σε επαφή τις τελευταίες τρεις μέρες..οι τελευταίες επαφές ήταν 18 κ 20..  

Βασικά πρέπει να φουντώνουν οι κύστες μου πάλι έχω την εντύπωση..κάνω κ λάθος διατροφή τώρα λόγω νηστείας πέφτει πολύ υδατάνθρακας!!! ψωμί πατάτα μακαρονι ότι πρέπει για τις πολυκυστικές...για να έκανα αργά ωορηξία λογικά θα μου έρθει κ αργά περίοδος ..κ τώρα δεν ξέρω πότε να ξεκινήσω να  κάνω κ τεστ εγκυμοσύνης.

Ναι βρήκα σήμερα θετικό τεστ θα έχω πάλι 1 ημερα καθυστέρηση στην περίοδο!! Πειράζει αν δεν έρθουμε σε επαφή σήμερα; Είμαι πολύ κουρασμένη νυστάζω πολύ! Λεω να κάνω αύριο πρωί και βράδυ και οπως βγει 

Δεν κανεις τεστ; εγώ δε καταλαβαίνω τα υγρά έχω συνέχεια! 
 

Όλοι λαθος διατροφή κάνουμε, τώρα που πήρα μπρος και έβαλα ένα προγραμμα με τη γυμναστική στην Κύπρο θα έχουμε καινούργιο ολικό lockdown πάλι όλα κλείνουν!! Δεν μπορώ άλλο με αυτό μας έχει κουράσει! 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Ναι βρήκα σήμερα θετικό τεστ θα έχω πάλι 1 ημερα καθυστέρηση στην περίοδο!! Πειράζει αν δεν έρθουμε σε επαφή σήμερα; Είμαι πολύ κουρασμένη νυστάζω πολύ! Λεω να κάνω αύριο πρωί και βράδυ και οπως βγει 

Δεν κανεις τεστ; εγώ δε καταλαβαίνω τα υγρά έχω συνέχεια! 
 

Όλοι λαθος διατροφή κάνουμε, τώρα που πήρα μπρος και έβαλα ένα προγραμμα με τη γυμναστική στην Κύπρο θα έχουμε καινούργιο ολικό lockdown πάλι όλα κλείνουν!! Δεν μπορώ άλλο με αυτό μας έχει κουράσει! 
 

 

Ναι αφού τό τεστ βγαίνει θετικό λίγο πριν την ωορρηξία κ αύριο το πρωί να κάνεις πάλι προλαβαίνετε:-D

Σταμάτησα πλέον με τα τεστ γιατί μετά τον τελευταίο τοκετό καταλαβαινω συνήθως πότε κάνω ωορρηξία.αν τα βρω πολύ σκούρα ίσως ξανά πάρω.

Άσε τα νεύρα μου με αυτόν τον ιό.εκτος του ότι είμαστε γύρω από ένα ψυγείο συνεχώς τα παιδιά μου έχουν λαλήσει μέσα στο σπίτι.δεν παλεύετε άλλο αυτή η κατάσταση πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είστε; 
 

εγω είμαι χαλια από το πρωί! Πλήρης απογοήτευση δεν το έχω ξανά ζήσει! Δεν ήξερα που να τα πω για να νιώσω καλύτερα... σας είχα πει τις προάλλες ο άντρας μου παίρνει μια φαρμακευτική αγωγή! Δεν έχω πρόβλημα να το πω, είναι για το στρες γιατί είχε περάσει μια περίοδο δύσκολη και ο γιατρος του έγραψε αντικαταθλιπτικά! Πάνω που αποφασίσαμε ότι θελουμε να αρχίσουμε προσπάθειες για το μωράκι μας... εγώ επειδή ξέρω τι προβλήματα ισως προκαλεί παρενέργειες βασικά πάντα μέσα μου ενιωθα ότι αυτά φταίνε που δεν έχουμε συλλάβει ακόμη (ισως και να κάνω λαθος αλλά είμαι σίγουρη)! Σήμερα το πρωί που ξυπνήσαμε ήθελα να έρθουμε σε επαφή γιατί χθες το βράδυ λόγο κούρασης κοιμήθηκα δεν είχα καθόλου όρεξη! Και με τίποτα δεν είχε στύση, και μου το είπε ότι από το καιρό που άρχισε το χάπι αυτό το είχε παρατήρησει ότι έχει μειωμένη στύση εγώ επειδή όποτε θελαμε κάναμε δε το είχα παρατηρήσει και πολλες φορες ο άντρας μου το ζητούσε όποτε δεν το είχα αντιληφθεί! Αλλά σήμερα έπαθα σοκ πρώτη φορά να μας συμβεί έχει από το πρωί που νιώθω τόσο απογοήτευση και κλαίω σαν χαζή! Ο άντρας μου ο καημένος προσπάθησε να με παρηγορήσει και μου έλεγε διαφορά αλλά εγώ τίποτα νιώθω χαλια! Συγγνώμη αλλά ήθελα να τα πω κάπου να ξεσκασω και ξέρω ότι εσείς θα με κάνετε να νιώσω καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...