Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Melody90 είπε:

Καμιά φορά γυναικολόγοι στο θέμα πολυκυστικές δεν κάνουν και εντελώς σωστή διάγνωση κάποιοι γιατροί το βλέπουν με άλλο μάτι και έχει διαφορά το να έχεις πολυκυστικές και έχει διάφορα να έχεις τάση για πολυκυστικοτητα... Π.χ. κάποια παραπάνω κιλά τάση για ζαχαρώδη διαβήτη αν έχεις διατροφή που είναι πλούσια σε υδατάνθρακες και σάκχαρα αυτά όλα πρέπει να διερευνηθούν.. για αυτό σου είπα καλό θα ήταν να το συζητήσεις με έναν ενδοκρινολόγο που ασχολείται με τέτοια θέματα και καλύτερα και μία ακόμα γνώμη από άλλον γυναικολόγο για να είσαι σίγουρη. Εγώ προσωπικά πήγα σε πολλούς γυναικολόγους και κανένας δεν μπορούσε να μου πει τι ακριβώς έχω. Μου λέγανε ότι να ναι.. και μετά από ολόκληρη περιπέτεια βρήκα ένα γυναικολόγο ο οποίος μου είπε  οτι έχω τάση για πολυκυστικοτητα έκανα κάποια διατροφή χωρίς πολλούς υδατάνθρακες και ζάχαρα μου είπανε να προσέχω γενικά γιατί υπάρχει πιθανότητα κάποια στιγμή να γίνω διαβητικη και με θεραπεία μπόρεσες να κάνω και παιδιά και όλα αυτά.

Και η τάση για πολυκιστικες φέρνει καθυστερησεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου χαθηκαμε εντελως..να σας πω τα νεα μου..εγω σημερα 2η μερα καθηστερησης κανενα συμπτωμα για περιοδο..δεν εχω κανει ακομα τεστ λεω να περιμενω οσες μερες αντεξω αμα δεν μου ερθει φυσικα..χθες ειχα βγει στα μαγαζια και περιμενα να βρουν το ονομα μου  για να μπω γιατι εδω που μενω κλεινεις ραντεβου για να μπεις και ξαφνικα μου ηρθε μια ζαλαδα εκει που ειμουν.τι να πω δεν ξερω..εσεις τα νεακια σας; Αντε θα εχουμε καμια να κανει την αρχη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Alexia_milaioy είπε:

Και η τάση για πολυκιστικες φέρνει καθυστερησεις? 

Ναι βέβαια..εγώ έκανα κ καλοκαίρι 3 μήνες χωρίς περίοδο για αυτό σου το λέω.

πρίν από 6 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσακια μου χαθηκαμε εντελως..να σας πω τα νεα μου..εγω σημερα 2η μερα καθηστερησης κανενα συμπτωμα για περιοδο..δεν εχω κανει ακομα τεστ λεω να περιμενω οσες μερες αντεξω αμα δεν μου ερθει φυσικα..χθες ειχα βγει στα μαγαζια και περιμενα να βρουν το ονομα μου  για να μπω γιατι εδω που μενω κλεινεις ραντεβου για να μπεις και ξαφνικα μου ηρθε μια ζαλαδα εκει που ειμουν.τι να πω δεν ξερω..εσεις τα νεακια σας; Αντε θα εχουμε καμια να κανει την αρχη

Ζαλάδα??? αυτό είναι τέλειο!!έχεις τρελή υπομονή κ δεν κάνεις τέστ πάντως Χαχαχα....αφου έχεις ήδη καθυστερήσει κάνε ένα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Melody90 είπε:

Ναι βέβαια..εγώ έκανα κ καλοκαίρι 3 μήνες χωρίς περίοδο για αυτό σου το λέω.

Ζαλάδα??? αυτό είναι τέλειο!!έχεις τρελή υπομονή κ δεν κάνεις τέστ πάντως Χαχαχα....αφου έχεις ήδη καθυστερήσει κάνε ένα.

 Ναι εκει που περιμενα ζαλιστικα.. δεν ξερω ισως κατι εχει γινει ή δεν εχει σχεση δεν ξερω.. θα περιμενω οσες μερες αντεξω :lol: γιατι και τους προηγουμενους μηνες εκανα τεστ και ετρωγα τα αρνητικα μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Melody90 είπε:

Ναι βέβαια..εγώ έκανα κ καλοκαίρι 3 μήνες χωρίς περίοδο για αυτό σου το λέω.

Ζαλάδα??? αυτό είναι τέλειο!!έχεις τρελή υπομονή κ δεν κάνεις τέστ πάντως Χαχαχα....αφου έχεις ήδη καθυστερήσει κάνε ένα.

Ναι αλλά είναι φυσιολογικό να έχεις σταθερους κυκλους και ξαφνικά καθυστέρηση τόσων ημερών όπως έπαθα και περισυ 2 φορές?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Alexia_milaioy είπε:

Ναι αλλά είναι φυσιολογικό να έχεις σταθερους κυκλους και ξαφνικά καθυστέρηση τόσων ημερών όπως έπαθα και περισυ 2 φορές?? 

Ποσο καιρο προσπαθειτε; Εμενα η γιατρος μου εχει πει οτι οταν κανεις προσπαθειες για μωρο ο κυκλος αναστατωνετε απο τις ορμονες..γιατι και εμενα εχει αλλαξει πολυ απο οταν εχουμε ξεκινησει τις προσπαθειες  και η ροη μου εχει αλλαξει..να φανταστεις τον προηγουμενο μηνα ειχα μονο 1μιση μερα περιοδο οσο παει λιγοστευει :lol: η γιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elena93 είπε:

Ποσο καιρο προσπαθειτε; Εμενα η γιατρος μου εχει πει οτι οταν κανεις προσπαθειες για μωρο ο κυκλος αναστατωνετε απο τις ορμονες..γιατι και εμενα εχει αλλαξει πολυ απο οταν εχουμε ξεκινησει τις προσπαθειες  και η ροη μου εχει αλλαξει..να φανταστεις τον προηγουμενο μηνα ειχα μονο 1μιση μερα περιοδο οσο παει λιγοστευει :lol: η γιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο

Εγώ δεν προσπαθω για μωρό απλά θέλω να μάθω αν μπαίνω στην προωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια με τα συμπτώματα που έχω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alexia_milaioy είπε:

Ναι αλλά είναι φυσιολογικό να έχεις σταθερους κυκλους και ξαφνικά καθυστέρηση τόσων ημερών όπως έπαθα και περισυ 2 φορές?? 

 

πρίν από 10 λεπτά , Alexia_milaioy είπε:

Ναι αλλά είναι φυσιολογικό να έχεις σταθερους κυκλους και ξαφνικά καθυστέρηση τόσων ημερών όπως έπαθα και περισυ 2 φορές?? 

Κοπέλα μου πολύ αγχώνεσαι. Το να έχεις δύο φορές το χρόνο αστάθεια κύκλου δεν σημαίνει κάτι.λίγο-πολύ όλες το έχουμε πάθει. Αν το δεις τώρα και σε άλλο κύκλο καλό είναι να το ψάξεις λίγο αλλά αυτά συνήθως είναι ορμονικά ζητήματα μπορεί εν τέλει να μην είναι απολύτως τίποτα. Αυτό που φοβάσαι εσύ είναι σοβαρή πάθηση και αρκετά σπάνιο και για μία τέτοια διάγνωση δεν φτάνουν δύο τρεις κύκλοι το χρόνο.. εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα γνώμη από έναν ακόμα γυναικολόγο και θα πήγαινα σε έναν ενδοκρινολόγο.

 

πρίν από 36 λεπτά , elena93 είπε:

 Ναι εκει που περιμενα ζαλιστικα.. δεν ξερω ισως κατι εχει γινει ή δεν εχει σχεση δεν ξερω.. θα περιμενω οσες μερες αντεξω :lol: γιατι και τους προηγουμενους μηνες εκανα τεστ και ετρωγα τα αρνητικα μου :lol:

Άντε όταν να κάνεις να μας πεις τα ευχάριστα κ να μας κάνεις ποδαρικο!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Melody90 είπε:

 

Κοπέλα μου πολύ αγχώνεσαι. Το να έχεις δύο φορές το χρόνο αστάθεια κύκλου δεν σημαίνει κάτι.λίγο-πολύ όλες το έχουμε πάθει. Αν το δεις τώρα και σε άλλο κύκλο καλό είναι να το ψάξεις λίγο αλλά αυτά συνήθως είναι ορμονικά ζητήματα μπορεί εν τέλει να μην είναι απολύτως τίποτα. Αυτό που φοβάσαι εσύ είναι σοβαρή πάθηση και αρκετά σπάνιο και για μία τέτοια διάγνωση δεν φτάνουν δύο τρεις κύκλοι το χρόνο.. εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα γνώμη από έναν ακόμα γυναικολόγο και θα πήγαινα σε έναν ενδοκρινολόγο.

 

Άντε όταν να κάνεις να μας πεις τα ευχάριστα κ να μας κάνεις ποδαρικο!!!:-D

Μακαρι :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Melody90 είπε:

 

Κοπέλα μου πολύ αγχώνεσαι. Το να έχεις δύο φορές το χρόνο αστάθεια κύκλου δεν σημαίνει κάτι.λίγο-πολύ όλες το έχουμε πάθει. Αν το δεις τώρα και σε άλλο κύκλο καλό είναι να το ψάξεις λίγο αλλά αυτά συνήθως είναι ορμονικά ζητήματα μπορεί εν τέλει να μην είναι απολύτως τίποτα. Αυτό που φοβάσαι εσύ είναι σοβαρή πάθηση και αρκετά σπάνιο και για μία τέτοια διάγνωση δεν φτάνουν δύο τρεις κύκλοι το χρόνο.. εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα γνώμη από έναν ακόμα γυναικολόγο και θα πήγαινα σε έναν ενδοκρινολόγο.

 

Άντε όταν να κάνεις να μας πεις τα ευχάριστα κ να μας κάνεις ποδαρικο!!!:-D

Σε 2 γυναικολογους που έχω παει τελευταία ο ένας μ είπε να ψάξω για πολυκηστικες και η άλλη ότι δεν χρειάζεται να κάνω αιματολογικές ενώ είχα παει σε αυτήν με 11 μέρες καθυστέρηση αλλά αυτή δεν μ ανέφερε για πολυκηστικες και ο άλλος που είχα παει λίγους μήνες νωρίτερα μου είχε αναφέρει για πολυκηστικες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Alexia_milaioy είπε:

Σε 2 γυναικολογους που έχω παει τελευταία ο ένας μ είπε να ψάξω για πολυκηστικες και η άλλη ότι δεν χρειάζεται να κάνω αιματολογικές ενώ είχα παει σε αυτήν με 11 μέρες καθυστέρηση αλλά αυτή δεν μ ανέφερε για πολυκηστικες και ο άλλος που είχα παει λίγους μήνες νωρίτερα μου είχε αναφέρει για πολυκηστικες 

Αυτό εννοώ ότι οι απόψεις διίστανται.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Melody90 είπε:

Αυτό εννοώ ότι οι απόψεις διίστανται.

Κανονικά όλοι θα πρεπει να γνωρίζουν βλέποντας τον υπέρηχο φανερό είναι λογικά από τον υπέρηχο που έχω βάλει στο προφιλ μ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Alexia_milaioy είπε:

Κανονικά όλοι θα πρεπει να γνωρίζουν βλέποντας τον υπέρηχο φανερό είναι λογικά από τον υπέρηχο που έχω βάλει στο προφιλ μ

Κοίτα εμείς εδώ δεν είμαστε γιατροί!

Ανταλλάζουμε εμπειρίες κ απόψεις.

Ούτε υπερήχους διαβάζουμε! μπορείς να πας σε ένα νοσοκομείο κρατικό με ραντεβού να σου γράψουν γυναικολόγοι εξετάσεις κ να κάνεις πλήρη ορμονικό έλεγχο απολύτως δωρεάν.

Διάγνωση δεν μπορεί να κάνει κανείς μέσω Forum.

Σου εύχομαι να λυθεί το θέμα σου σύντομα καλή τύχη!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Τερ είχα 1/4 και επαφές από 12 μέχρι 16/4 με θετικό τεστ ωορρηξίας στις 13 κ στις 14..σήμερα έκανα με τα πρωινά ουρά ένα τεστ της hometest νομίζω βγήκε αρνητικό και λέω νομίζω γιατί ήταν σαν να υπήρχε μια άχρωμη γραμμή δίπλα από την κλασική γραμμούλα που βγαίνει πάντα.. Σκέφτηκα μήπως είναι γραμμή εξάτμισης αλλά ήταν 2 λεπτά αφού είχα κάνει το τεστ.. Κανονικά περιμένω την Μεγάλη Παρασκευή..τηβ γραμμή την έβλεπα με δυσκολία αφού έλεγα ότι είναι της φαντασίας μου.. Λέτε;;;; 

On 14/4/2021 at 7:05 ΜΜ, Melody90 είπε:

 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. Τερ είχα 1/4 και επαφές από 12 μέχρι 16/4 με θετικό τεστ ωορρηξίας στις 13 κ στις 14..σήμερα έκανα με τα πρωινά ουρά ένα τεστ της hometest νομίζω βγήκε αρνητικό και λέω νομίζω γιατί ήταν σαν να υπήρχε μια άχρωμη γραμμή δίπλα από την κλασική γραμμούλα που βγαίνει πάντα.. Σκέφτηκα μήπως είναι γραμμή εξάτμισης αλλά ήταν 2 λεπτά αφού είχα κάνει το τεστ.. Κανονικά περιμένω την Μεγάλη Παρασκευή..τηβ γραμμή την έβλεπα με δυσκολία αφού έλεγα ότι είναι της φαντασίας μου.. Λέτε;;;; 

Κοριτσι μου βαλε φωτο να δουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...