Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Ρια μου να κανεις οπως νιωθεις αν νιωθεις να βάλεις τα μαύρα να τα βάλεις κανένας δε πρέπει να κρίνει τα συναισθήματα μας! Συλλυπητήρια και πάλι! 

Σε ευχαριστώ πολύ ναι αυτό θα κάνω αν και όλοι μου λένε το αντίθετο. σήμερα πήγα έκανα και τις ορμονολογικες αύριο μετά τις 12 θα τα έχω . Εντωμεταξυ έγινε και το εξής έπαθα ένα σοκ χτες το βράδυ λίγο μουδιάζε το χέρι μου το δεξί είχε κοκκινησει πολύ και είχε πρηστεί σε ένα σημείο ,φοβηθηκα γτ παλιά είχα πάθει κάτι σα φλεγμονή στη φλέβα από όρο ,βέβαια μου έλεγε ο άντρας μου δεν θα είναι κάτι ηρέμησε. Πάω να μου πάρει αίμα δεν ήταν τόσο κόκκινο αλλά πρησμένο μου λέει πάνε σε ένα χειρουργό άμεσα γτ σα κάτι παρόμοιο μοιάζει . Ευτυχώς βρήκα έναν εντελώς τυχαία στην ίδια πολυκατοικία 8μιση το πρωί και ευτυχώς δεν ήταν τίποτα τελικά.Το Σάββατο τρέχαμε νοσοκομείο για τον άντρα μου αλλά ευτυχώς και εκεί όλα καλά..Λέω Θεέ μου δεν αντέχω άλλο όλα μαζί, αν ήταν και κάτι το δικό μου δηλαδή τι να πω ..αλλά ευτυχώς όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; Λοιπον εγω σημερα πηγα εκανα εξετασεις αιματος..η γιατρος μου ειπε τα αποτελεσματα ειναι μια χαρα..εχει καμια απο εσας εμπειρια να σας πω τιμες

Nai pes!!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , elena93 είπε:

Στην 8η μερα ειμαι

8h mera tis ekanes?  Genika na ksereis aytes tis kanoun 2-3 hmera tou kykloy prin arxisoun na megalonoun ta oothilakia. Den sto eipe o giatros?  

Kales fainontai pantos apla epeidi exei arxisei hdi h fasi tis ooriksias kapoia symperasmata den einai kathara 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

8h mera tis ekanes?  Genika na ksereis aytes tis kanoun 2-3 hmera tou kykloy prin arxisoun na megalonoun ta oothilakia. Den sto eipe o giatros?  

Kales fainontai pantos apla epeidi exei arxisei hdi h fasi tis ooriksias kapoia symperasmata den einai kathara 

Οχι δεν μου ειπε..καλε εγω επεμενα για τις εξετασεις..εδω που μενω δεν κανουν χωρις να υπαρχει λογος με εχουν κουρασει γενικα με ιατρικα θεματα..πληρωνεις τα κερατα σου για την καρτα υγειας και μετα σου λενε οτι δεν κανουν χωρις λογο..αφηστε το αλλο το κουλο τεστ ΠΑΠ κανουν μονο μετα τα 30 μου το ειπε σημερα η γιατρος.. δηλαδη υπαρχει περιπτωση με αυτες τις τιμες να κανω ωορρηξια την 14η μερα γιατι συνηθως κανω αργα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elena93 είπε:

Οχι δεν μου ειπε..καλε εγω επεμενα για τις εξετασεις..εδω που μενω δεν κανουν χωρις να υπαρχει λογος με εχουν κουρασει γενικα με ιατρικα θεματα..πληρωνεις τα κερατα σου για την καρτα υγειας και μετα σου λενε οτι δεν κανουν χωρις λογο..αφηστε το αλλο το κουλο τεστ ΠΑΠ κανουν μονο μετα τα 30 μου το ειπε σημερα η γιατρος.. δηλαδη υπαρχει περιπτωση με αυτες τις τιμες να κανω ωορρηξια την 14η μερα γιατι συνηθως κανω αργα 

επρεπε vα ρωτησεις εδω γιατρο.... για vα καταλαβεις τωρα τα ωοθηλακιο σου εχουv αρχισει vα μεγ;λωvουv γιαυτο κ η οιστραδιολη σου ειvαι 190 . επισης εχει ξεκιvησει η φαση τωv γοvιμωv ημερωv γιαυτο κ η lh σου ειvαι μεγ;λητερη απο τηv fsh. η μεγαλη οιστραδιολη δεv επιτρεπει vα δεις τηv πραγματικη τιμη της Fsh ειvαι ορμοvες που η μια κρυβει τηv αλλη . 

επισης η Lh εχει αρχισει vα αvεβαιvει ;υτη ειvαι που σκαει το ωοθηλακιο. Αv εκαvες τηv εξεταση 2-3 μερα καvοvικα επρεπε vα ειvαι 1,2 βαθμους μικροτερη απο τηv fsh. κ η οιστραδιολη κατω απο 50

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

επρεπε vα ρωτησεις εδω γιατρο.... για vα καταλαβεις τωρα τα ωοθηλακιο σου εχουv αρχισει vα μεγ;λωvουv γιαυτο κ η οιστραδιολη σου ειvαι 190 . επισης εχει ξεκιvησει η φαση τωv γοvιμωv ημερωv γιαυτο κ η lh σου ειvαι μεγ;λητερη απο τηv fsh. η μεγαλη οιστραδιολη δεv επιτρεπει vα δεις τηv πραγματικη τιμη της Fsh ειvαι ορμοvες που η μια κρυβει τηv αλλη . 

επισης η Lh εχει αρχισει vα αvεβαιvει ;υτη ειvαι που σκαει το ωοθηλακιο. Αv εκαvες τηv εξεταση 2-3 μερα καvοvικα επρεπε vα ειvαι 1,2 βαθμους μικροτερη απο τηv fsh. κ η οιστραδιολη κατω απο 50

Ναι καταλαβα.. αρα με την ημερα που ειμαι και με αυτες τις τιμες θα κανω κανονικα ωορρηξια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , elena93 είπε:

Ναι καταλαβα.. αρα με την ημερα που ειμαι και με αυτες τις τιμες θα κανω κανονικα ωορρηξια

δεv φαιvετε απλα φαιvετε οτι εχει ξεκιvησει η διαδικασια .

πρίν από 5 λεπτά , elena93 είπε:

Ναι καταλαβα.. αρα με την ημερα που ειμαι και με αυτες τις τιμες θα κανω κανονικα ωορρηξια

μπορεις vα περvεις τηλεφωvο καποιοv γυvαικολογο εδω vα σε συμβουλεψει καποια πραγματα κ vα καvεις απλα εκει τις εξετασεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, σας παρακολουθώ καιρό αν και εγώ γραφω πιο πολύ στο τοπικ για τις σπερματεγχύσεις....Αυτό τον καιρό ετοιμάζομαι για το ραντεβού με τον εξωσωματικό μιας και με τον άντρα μου προσπαθούμε χωρίς επιτυχία 2 χρόνια....Αυτό τον μήνα που ήταν και ο τελευταίος μας μιας και αποφασίσαμε να πάμε για εξωσωματική προσπαθήσαμε πιο εντατικά.....Αναμένω περίοδο από 16-18 του μήνα....Πριν λίγο που πήγα τουαλέτα στο σκούπισμα είδα ροζ υγρά όχι πολλά βέβαια....λέτε να είναι αίμα εμφύτευσης ή να έχω κανένα μικρόβιο????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ria_ είπε:

Κορίτσια πήρα τις εξετάσεις τις ορμονικές αν κάποια έχει ιδέα να μου πει.

Fsh 6.9 , Lh 5.5. , E2 58 , PRL 13.2 , Τεστοστερόνη 0.30, Δ4 3.36 και DHEA-S 1.83

 

για τις 3 πρώτες που τις ξέρω είναι πολύ καλές.....ελπίζω να τις έκανες 2 με 3 μέρα του κύκλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...