Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ,πήγα στο γιατρό είπαμε πολλα πράγματα αλλά ομολογώ δε με αγχωσε ,περίεργο για μένα. Μου προκαλεί ηρεμία μου φαίνεται...  Λοιπόν οι ορμονικές καλές μου είπε στα επίπεδα που είναι ,είναι καλές. Οι 3 ανδρικές ορμόνες δε θυμάμαι πως λέγεται ,μου είπε αυτές είναι βασικές στης πολυκιστικες είναι πολύ καλές ,λίγο ανεβασμένη η μια αλλά φυσιολογικο το θεωρούμε. Συνεχίζω τα pregnacare αλλά πρωί και μεσημέρι βράδυ inofert μου είπε και μόλις αδιαθετησω μου έδωσε ένα άλλο χάπι femara αν τ λέω σωστά το οποίο το ξεκινάω δεύτερη μέρα για 5 μέρες και μετά ξεκινάμε παρακολούθηση ωορηξιας και μόλις φτάσουμε σε ένα ωάριο έτοιμο να σπάσει ή θα κάνουμε μια ένεση απλά θέλει επαφή μετά από 24 και 35 ώρες ή συνεχίζουμε μέρα παρά μέρα. 

Τώρα από εκεί και πέρα δεν έχουμε καλό σπέρμα ,θα κάνουμε επαναληπτικό αν δείξει και αυτό το ίδιο ξεκινάμε με βιταμίνες . Προσπαθούμε 3 με 6 μήνες περίπου έτσι και μετά βλέπουμε. Το ρώτησα μετά τι γίνεται μετά? Μου λέει ας πάμε έτσι και βλέπουμε μην αγχωθεις λέω όχι πείτε μου θέλω να ξέρω δεν αγχώνομαι . και μου είπε ότι αν δεν τότε καλό είναι να κάνουμε μια εξέταση κατακερματισμό dna και ανάλογα το αποτέλεσμα προχωράμε γιατί αν είναι άνω του 20% θέλει υποβοηθούμενη αναπαραγωγή . Βέβαια μου λέει όλα αυτά υποθετικά μπορεί να έρθει φυσιολογικά και όλα αυτά που λένε να τα λέμε τζάμπα . 

Για ένα περίεργο λόγω δεν έχω αγχωθει αλλά νοιώθω ότι βάζουμε πράγματα στη σειρά. Λίγο με προβλημάτισε το μικρό διάστημα που μου δίνει αλλά μου είπε αν και με προβληματικό σπέρμα και πολυκιστικες μη σε ταλαίπωρω τζάμπα και εσένα..

Ρια μου χαίρομαι που ακούω τα νέα σου και πιο πολύ χαίρομαι γιατί ο γιατρος φαίνεται ξεκάθαρος από την αρχή και οντως τα βάλατε σε μια σειρά και όλα θα έρθουν! Όποτε τώρα προχωράτε κανονικά παρακολούθηση ωορρηξίας και θα προσπαθήτε κανονικά; 
 

Εμεις θα κάνουμε το εμβόλιο από εβδομάδας την πρώτη δόση και οι δυο, και σε 3 εβδομαδες την άλλη, ο γιατρος μου είπε να περιμένω να τελειώσει το εμβολιαστικο προγραμμα και μετά συνεχίζουμε, έτσι και αλλιως ο άντρας μου σταματάει τα φάρμακα του στρες τελος αυτού του μήνα θελουμε και 3 μηνες ως να ανανεωθεί το σπερμα και με τις βιταμίνες του και θα αρχίσουμε πάλι, εύχομαι να είμαστε πιο χαλαροί κι να μας έρθει γρήγορα! Τον Αύγουστο μάλλον θα έρθουμε ταξιδάκι στην Ελλάδα και θα αρχίσουμε τότε ξανά που θα είμαστε και σε mood διακοπών χαλαρά και όποτε μας έρθει!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Ρια μου χαίρομαι που ακούω τα νέα σου και πιο πολύ χαίρομαι γιατί ο γιατρος φαίνεται ξεκάθαρος από την αρχή και οντως τα βάλατε σε μια σειρά και όλα θα έρθουν! Όποτε τώρα προχωράτε κανονικά παρακολούθηση ωορρηξίας και θα προσπαθήτε κανονικά; 
 

Εμεις θα κάνουμε το εμβόλιο από εβδομάδας την πρώτη δόση και οι δυο, και σε 3 εβδομαδες την άλλη, ο γιατρος μου είπε να περιμένω να τελειώσει το εμβολιαστικο προγραμμα και μετά συνεχίζουμε, έτσι και αλλιως ο άντρας μου σταματάει τα φάρμακα του στρες τελος αυτού του μήνα θελουμε και 3 μηνες ως να ανανεωθεί το σπερμα και με τις βιταμίνες του και θα αρχίσουμε πάλι, εύχομαι να είμαστε πιο χαλαροί κι να μας έρθει γρήγορα! Τον Αύγουστο μάλλον θα έρθουμε ταξιδάκι στην Ελλάδα και θα αρχίσουμε τότε ξανά που θα είμαστε και σε mood διακοπών χαλαρά και όποτε μας έρθει!  

Ναι ξεκινάμε έτσι , με πρόκληση ωορηξιας αρχικά και παρακολούθηση και βλέπουμε. μου είπε για 3 με 6 μήνες αν και το σπέρμα έχει πρόβλημα στο επαναληπτικό και μετά θα δούμε. Με προβληματίζει μόνο που δεν ξέρω τι είναι καλύτερο ,μου είπε ότι όταν με το καλό έχουμε ωάριο και φτάσουμε σε επιθυμητό μέγεθος ή να κάνουμε μια ένεση ή να προσπαθούμε απλά μέρα παρά μέρα όταν είναι έτοιμο να σπάσει. 

Ωραία ούτος σι άλλος θυμάμαι θέλατε και χρόνο για να σταματήσει τη θεραπεία ο άντρας σου ,οπότε ναι καλά κάνατε να κάνετε και το εμβόλιο τώρα να μην κάνετε μεγάλα κενά και μετά ξανά προσπαθείτε . Και που ξέρεις μπορεί να έρθει και εκεί που δε το περιμένεις χαχα  :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ria_ είπε:

Ναι ξεκινάμε έτσι , με πρόκληση ωορηξιας αρχικά και παρακολούθηση και βλέπουμε. μου είπε για 3 με 6 μήνες αν και το σπέρμα έχει πρόβλημα στο επαναληπτικό και μετά θα δούμε. Με προβληματίζει μόνο που δεν ξέρω τι είναι καλύτερο ,μου είπε ότι όταν με το καλό έχουμε ωάριο και φτάσουμε σε επιθυμητό μέγεθος ή να κάνουμε μια ένεση ή να προσπαθούμε απλά μέρα παρά μέρα όταν είναι έτοιμο να σπάσει. 

Ωραία ούτος σι άλλος θυμάμαι θέλατε και χρόνο για να σταματήσει τη θεραπεία ο άντρας σου ,οπότε ναι καλά κάνατε να κάνετε και το εμβόλιο τώρα να μην κάνετε μεγάλα κενά και μετά ξανά προσπαθείτε . Και που ξέρεις μπορεί να έρθει και εκεί που δε το περιμένεις χαχα  :)

Έκανε ο άντρας σου το επαναληπτικό; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
19 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια,που χαθηκατε όλες?? Πολύ ήσυχες είμαστε χαχα

Ria μου όντως χαθήκαμε όλες...εγώ τρέχω στις δραστηριότητες όλη μέρα με τα μικρά κ έχω μόνο μια ελεύθερη μέρα την εβδομάδα κ το βράδυ πέφτω σαν το κοτόπουλο!

Σε τέσσερις μέρες περιμένω περίοδο.. περιμένω σήμερα παραγγελία τέστ πρόωρης ανίχνευσης αν έρθουν σήμερα θα κάνω κ ολας θα σας πω αποτελέσματα.αν κ ήρθαμε με τον άντρα μου σε επαφή πολύ άκυρες μέρες οπότε αμφιβάλλω..

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2021 at 1:09 ΜΜ, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια,που χαθηκατε όλες?? Πολύ ήσυχες είμαστε χαχα

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε; 
 

και εγώ πολλή δουλεια είχαμε και τις τελικές εξετάσεις με τους μαθητες σχολαγα αργά μέσα στο αγχος και γι αυτους...ευτυχως τελείωσαν όλα καλά ελπίζω να έγραψαν χαχαχα πολλή δουλεια και στην δουλεια του πρωινού άρχισαν και οι ζεστές άσε!!! Είχαμε και τρεχάματα καναμε γάμο πολιτικό το Σάββατο μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τον θρησκευτικό!!  
 

εμεις κορίτσια αυτό το μήνα αποχή...από το άγχος μου εγώ για τους μαθητες, σχολαγα αργά το βράδυ καθόλου όρεξη μόνο για ύπνο! Κάναμε και το εμβόλιο όποτε πρέπει να προσέχουμε μέχρι να ολοκληρωθεί και η δεύτερη δόση! 
 

ελπιζω να είστε καλά!! Φιλάκια πολλά και ελπίζω να ακούσουμε τα ευχάριστα νέα να παίρνουμε δύναμη!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις έκανα τεστ.. πήρα predictor early πρώτη φορά  δεν ξανά δοκίμασα ξεκάθαρο αποτέλεσμα.Βγήκε ένα αρνητικό νααααααα με το συμπάθειο!:( έχω ένα ακόμα μόνο με καθυστέρηση θα το ξοδέψω. Περίοδο περιμένω σε τέσσερις μέρες.

πρίν από 45 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε; 
 

και εγώ πολλή δουλεια είχαμε και τις τελικές εξετάσεις με τους μαθητες σχολαγα αργά μέσα στο αγχος και γι αυτους...ευτυχως τελείωσαν όλα καλά ελπίζω να έγραψαν χαχαχα πολλή δουλεια και στην δουλεια του πρωινού άρχισαν και οι ζεστές άσε!!! Είχαμε και τρεχάματα καναμε γάμο πολιτικό το Σάββατο μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τον θρησκευτικό!!  
 

εμεις κορίτσια αυτό το μήνα αποχή...από το άγχος μου εγώ για τους μαθητες, σχολαγα αργά το βράδυ καθόλου όρεξη μόνο για ύπνο! Κάναμε και το εμβόλιο όποτε πρέπει να προσέχουμε μέχρι να ολοκληρωθεί και η δεύτερη δόση! 
 

ελπιζω να είστε καλά!! Φιλάκια πολλά και ελπίζω να ακούσουμε τα ευχάριστα νέα να παίρνουμε δύναμη!! 

Να ζήσετε κοπέλα μου με το καλό κ ο θρησκευτικός!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μόλις έκανα τεστ.. πήρα predictor early πρώτη φορά  δεν ξανά δοκίμασα ξεκάθαρο αποτέλεσμα.Βγήκε ένα αρνητικό νααααααα με το συμπάθειο!:( έχω ένα ακόμα μόνο με καθυστέρηση θα το ξοδέψω. Περίοδο περιμένω σε τέσσερις μέρες.

Να ζήσετε κοπέλα μου με το καλό κ ο θρησκευτικός!!!

Σε ευχαριστούμε πολύ!! Ναι ναι μείνε με την καθυστέρηση να κανεις το άλλο μη σπαταλάς και τα λεφτά σου βρε και χαλάς και τη ψυχολογία σου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε; 
 

και εγώ πολλή δουλεια είχαμε και τις τελικές εξετάσεις με τους μαθητες σχολαγα αργά μέσα στο αγχος και γι αυτους...ευτυχως τελείωσαν όλα καλά ελπίζω να έγραψαν χαχαχα πολλή δουλεια και στην δουλεια του πρωινού άρχισαν και οι ζεστές άσε!!! Είχαμε και τρεχάματα καναμε γάμο πολιτικό το Σάββατο μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τον θρησκευτικό!!  
 

εμεις κορίτσια αυτό το μήνα αποχή...από το άγχος μου εγώ για τους μαθητες, σχολαγα αργά το βράδυ καθόλου όρεξη μόνο για ύπνο! Κάναμε και το εμβόλιο όποτε πρέπει να προσέχουμε μέχρι να ολοκληρωθεί και η δεύτερη δόση! 
 

ελπιζω να είστε καλά!! Φιλάκια πολλά και ελπίζω να ακούσουμε τα ευχάριστα νέα να παίρνουμε δύναμη!! 

Καλησπερα και εγω προσπαθω καιρο και παρακολουθω τις συζητησεις σας και σας νιωθω παρεα!βρε κοριτσια για το εμβολιο τι σας εχουν πει οι γιατροι σας;αν επιτρεπεται πιο εκανες γιατι ακουγονται διαφορα οτι επιτιθεται στον πλακουντα και διαφορα σεναρια.Ευχαριστω πολυ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Ria μου όντως χαθήκαμε όλες...εγώ τρέχω στις δραστηριότητες όλη μέρα με τα μικρά κ έχω μόνο μια ελεύθερη μέρα την εβδομάδα κ το βράδυ πέφτω σαν το κοτόπουλο!

Σε τέσσερις μέρες περιμένω περίοδο.. περιμένω σήμερα παραγγελία τέστ πρόωρης ανίχνευσης αν έρθουν σήμερα θα κάνω κ ολας θα σας πω αποτελέσματα.αν κ ήρθαμε με τον άντρα μου σε επαφή πολύ άκυρες μέρες οπότε αμφιβάλλω..

10 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Τι κάνετε; 
 

και εγώ πολλή δουλεια είχαμε και τις τελικές εξετάσεις με τους μαθητες σχολαγα αργά μέσα στο αγχος και γι αυτους...ευτυχως τελείωσαν όλα καλά ελπίζω να έγραψαν χαχαχα πολλή δουλεια και στην δουλεια του πρωινού άρχισαν και οι ζεστές άσε!!! Είχαμε και τρεχάματα καναμε γάμο πολιτικό το Σάββατο μέχρι να δούμε τι θα γίνει με τον θρησκευτικό!!  
 

εμεις κορίτσια αυτό το μήνα αποχή...από το άγχος μου εγώ για τους μαθητες, σχολαγα αργά το βράδυ καθόλου όρεξη μόνο για ύπνο! Κάναμε και το εμβόλιο όποτε πρέπει να προσέχουμε μέχρι να ολοκληρωθεί και η δεύτερη δόση! 
 

ελπιζω να είστε καλά!! Φιλάκια πολλά και ελπίζω να ακούσουμε τα ευχάριστα νέα να παίρνουμε δύναμη!! 

@Melody90 Μην απελπίζεται κορίτσι μου μπορεί και να το έκανες νωρίς,ποτέ δε ξέρεις.. αν όχι τον επόμενο μήνα εύχομαι να είναι ο τυχερός σου. 

@Rafaela_123 Να ζήσετε κορίτσι μου ,πάντα αγαπημένοι,ερωτευμένοι και ευτυχισμένοι. Μπράβο και για το εμβόλιο συντομα με το καλό να ξεκινήσετε της προσπαθείες σας .

Εμείς πήραμε το 2ο σπερμοδιαγραμμα. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλύτερο από το πρώτο είναι πολύ ευχαριστημένος με αυτά τα αποτελέσματα και μπορεί αυτό το σπέρμα να δώσει εγκυμοσύνη . Έχει τέλεια κινητικότητα μου είπε και μπορεί να μας δώσει εγκυμοσύνη αλλά θέλει λίγο διορθωμα η γλειοτητα και οι συγκολλήσεις ,δηλαδή κολλάει το ένα πάνω στο άλλο. Μας είπε να σταματήσει τα pregnacare και να πάρουμε fertilfix και συνεχισουμ προσπάθειες κανονικά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Καλησπερα και εγω προσπαθω καιρο και παρακολουθω τις συζητησεις σας και σας νιωθω παρεα!βρε κοριτσια για το εμβολιο τι σας εχουν πει οι γιατροι σας;αν επιτρεπεται πιο εκανες γιατι ακουγονται διαφορα οτι επιτιθεται στον πλακουντα και διαφορα σεναρια.Ευχαριστω πολυ!!

Εμένα ο Κ. Πάντος μου είπε να κάνω όποιο εμβόλιο θέλω. Θα τον επισκεφτώ αύριο λόγω υπογονιμότητας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Εμένα ο Κ. Πάντος μου είπε να κάνω όποιο εμβόλιο θέλω. Θα τον επισκεφτώ αύριο λόγω υπογονιμότητας.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση και εμεις εχουμε θεματα υπογονιμοτητας.ευχομαι σε ολες γεματες κοιλιτσες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...