feniagm

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!

Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

@Melody90 Μην απελπίζεται κορίτσι μου μπορεί και να το έκανες νωρίς,ποτέ δε ξέρεις.. αν όχι τον επόμενο μήνα εύχομαι να είναι ο τυχερός σου. 

@Rafaela_123 Να ζήσετε κορίτσι μου ,πάντα αγαπημένοι,ερωτευμένοι και ευτυχισμένοι. Μπράβο και για το εμβόλιο συντομα με το καλό να ξεκινήσετε της προσπαθείες σας .

Εμείς πήραμε το 2ο σπερμοδιαγραμμα. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι πολύ καλύτερο από το πρώτο είναι πολύ ευχαριστημένος με αυτά τα αποτελέσματα και μπορεί αυτό το σπέρμα να δώσει εγκυμοσύνη . Έχει τέλεια κινητικότητα μου είπε και μπορεί να μας δώσει εγκυμοσύνη αλλά θέλει λίγο διορθωμα η γλειοτητα και οι συγκολλήσεις ,δηλαδή κολλάει το ένα πάνω στο άλλο. Μας είπε να σταματήσει τα pregnacare και να πάρουμε fertilfix και συνεχισουμ προσπάθειες κανονικά..

Μπράβο χαίρομαι πολύ γι αυτά τα νέα!!! Δηλαδή όλη η βελτίωση οφείλεται στις βιταμίνες;; Εσυ τώρα άρχισες τη θεραπεία σου;

ευχαριστουμε πολύ για τα καλά λόγια! Βασικά έχω πει στον άντρα μου ότι είμαστε οικογένεια εμεις οι δυο και το σποράκι μας κάποια στιγμή όταν θα θελήσει θα έρθει να μας συμπληρώσει 

22 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Καλησπερα και εγω προσπαθω καιρο και παρακολουθω τις συζητησεις σας και σας νιωθω παρεα!βρε κοριτσια για το εμβολιο τι σας εχουν πει οι γιατροι σας;αν επιτρεπεται πιο εκανες γιατι ακουγονται διαφορα οτι επιτιθεται στον πλακουντα και διαφορα σεναρια.Ευχαριστω πολυ!!

Εδώ στη Κύπρο όλοι οι γιατροί για την αναπαραγωγική ηλικία συστήνουν το Pfizer που έγιναν και καποιες μελέτες, και έχει εγκριθεί από τον συνδεσμο μαιυτηκης! Ο γιατρος όταν μιλησαμε για το εμβόλιο μου είπε ότι προτιμά Pfizer ή moderna και αν θα το κάνω το εμβόλιο εγώ Και ο συζυγοσ θα πρέπει να περιμένουμε να τελειώσει το εμβολιαστικο προγραμμα και μετά να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες! Όταν τον ρώτησα αν θα μπορούμε αμέσως μετά το εμβόλιο μου είπε ναι, δηλαδή να μην περιμένω κανένα μήνα και μετά! Το astra zeneka επειδή έχει τις πιθανότητες για θρόμβωση και επειδή είμαστε σε μια ηλικία αναπαραγωγική καλύτερα να μην το βάλουμε! Ομως έχω και φίλη μου μαία που το έβαλε (Pfizer) και θηλάζει το μωρό της! Στην Κύπρο προτρέπουν τις εγκύους να το κάνουν μετά το πρώτο τρίμηνο! 

Σιγουρα κανεις δεν ξέρει και σίγουρα δεν έχει σωστό και λαθος, ο κάθε ενας στο σώμα του κάνει ότι θέλει! Το σίγουρο είναι ότι ο τρόπος που μας το σέρβιραν και το σερβίρουν είναι «χουντικός»! Ο καθένας όμως έχει την κρίση του να αποφασίσει! 

• Μου αρέσει 2

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Μπράβο χαίρομαι πολύ γι αυτά τα νέα!!! Δηλαδή όλη η βελτίωση οφείλεται στις βιταμίνες;; Εσυ τώρα άρχισες τη θεραπεία σου;

ευχαριστουμε πολύ για τα καλά λόγια! Βασικά έχω πει στον άντρα μου ότι είμαστε οικογένεια εμεις οι δυο και το σποράκι μας κάποια στιγμή όταν θα θελήσει θα έρθει να μας συμπληρώσει 

Εδώ στη Κύπρο όλοι οι γιατροί για την αναπαραγωγική ηλικία συστήνουν το Pfizer που έγιναν και καποιες μελέτες, και έχει εγκριθεί από τον συνδεσμο μαιυτηκης! Ο γιατρος όταν μιλησαμε για το εμβόλιο μου είπε ότι προτιμά Pfizer ή moderna και αν θα το κάνω το εμβόλιο εγώ Και ο συζυγοσ θα πρέπει να περιμένουμε να τελειώσει το εμβολιαστικο προγραμμα και μετά να ξεκινήσουμε πάλι τις προσπάθειες! Όταν τον ρώτησα αν θα μπορούμε αμέσως μετά το εμβόλιο μου είπε ναι, δηλαδή να μην περιμένω κανένα μήνα και μετά! Το astra zeneka επειδή έχει τις πιθανότητες για θρόμβωση και επειδή είμαστε σε μια ηλικία αναπαραγωγική καλύτερα να μην το βάλουμε! Ομως έχω και φίλη μου μαία που το έβαλε (Pfizer) και θηλάζει το μωρό της! Στην Κύπρο προτρέπουν τις εγκύους να το κάνουν μετά το πρώτο τρίμηνο! 

Σιγουρα κανεις δεν ξέρει και σίγουρα δεν έχει σωστό και λαθος, ο κάθε ενας στο σώμα του κάνει ότι θέλει! Το σίγουρο είναι ότι ο τρόπος που μας το σέρβιραν και το σερβίρουν είναι «χουντικός»! Ο καθένας όμως έχει την κρίση του να αποφασίσει! 

Όχι δε νομίζω να οφείλεται στις βιταμίνες τώρα τις ξεκινήσαμε της fertilix τόσο καιρό επερνε τα pregnacare for him . Το κάναμε σε άλλο εργαστήριο δε ξέρω αν παίζει ρόλο ,εξαρχής μου είχε πει ότι κάτι δε του άρεσε στα νούμερα του πρώτου εργαστήριου, με ένα μήνα σχεδόν διάφορα το κάναμε. Πόσο όμορφο αυτό που του είπες ναι έχεις απόλυτο δίκιο ...!

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ ειναι ωραιο να μαθαινεις τι κανουν και σε αλλα μερη γιατι εδω δεν τους εμπιστευομαι και πολυ ειναι η αληθεια.εσυ σκεφτεσαι να το κανεις;;εγω προς το ναι ειμαι..

11 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Όπως τα λες! Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Εξάλλου όσες κοπέλες έχουμε περάσει από τη δύσκολη διαδικασία της εξωσωματικής, έχουμε παίξει με μεγάλα ρίσκα! Για το καλύτερο για εμάς και την οικογένειά μας, έχουμε θέσει σε κίνδυνο τον εαυτό μας. Όταν βλέπεις στις πιθανές παρενέργειες μιας ένεσης "ανακοπή καρδιάς", αλλά κάνεις δύο για να πετύχεις εγκυμοσύνη, φαίνεται πόσο θάρρος έχουμε!! 

Όσον αφορά το έμβρυο, είναι προστατευμένο στον χώρο του, αλλά κανείς δεν μπορεί να πει ότι είναι το εμβόλιο 100% ασφαλές. Είναι μια απόφαση που παίρνει η καθεμιά προσωπικά, γιατί αφορά τον οργανισμό της, συναποφασίζει με τον σύζυγο, γιατί φέρει το δημιούργημά τους και πάντα μα πάντα υπό τις συστάσεις και την καθοδήγηση του ιατρού της. Στην Ελλάδα ο εμβολιασμός συστήνεται "με m-rna εμβόλια κατά την διάρκεια της κύησης σε όλα τα τρίμηνα".

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Με μωράκια υγιέστατα, με μαμάδες υγιέστατες, με χαρούμενες οικογένειες!! Εν μέσω πανδημίας υπάρχει αυξημένη ένταση, στρεσάρισμα, που δυσχεραίνουν ακόμη περισσότερο μια ήδη στρεσογόνα φάση. Αλλά γυναίκες είμαστε...ο Θεός μάς έχει "χτίσει" για τα δύσκολα! Δεν το βάζουμε κάτω. Η Ζωή είναι γένους ΘΗΛΥΚΟΥ. 

• Μου αρέσει 5

Στο μεταξύ αύριο το πρωί γίνεται ένα συνέδριο μαιευτήρων για το ζήτημα των εμβολίων στην εγκυμοσύνη και στη λοχεία. Αν βρω το λινκ θα το αναρτήσω. Καλή Υγεία να έχουμε πάνω από όλα! 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Όχι δε νομίζω να οφείλεται στις βιταμίνες τώρα τις ξεκινήσαμε της fertilix τόσο καιρό επερνε τα pregnacare for him . Το κάναμε σε άλλο εργαστήριο δε ξέρω αν παίζει ρόλο ,εξαρχής μου είχε πει ότι κάτι δε του άρεσε στα νούμερα του πρώτου εργαστήριου, με ένα μήνα σχεδόν διάφορα το κάναμε. Πόσο όμορφο αυτό που του είπες ναι έχεις απόλυτο δίκιο ...!

Λοιπόν άκου τώρα όσον αφορά τη γλοιοτητα εγγυημένο 

Πες του να αρχίζει να πίνει μουκοσολβαν σιροπακι πρωί βράδυ μέχρι να τελειώσει η ωορρηξία σου 

Βοηθάει τη βλέννη 

1 hour ago, Ellidr είπε:

Λοιπόν άκου τώρα όσον αφορά τη γλοιοτητα εγγυημένο 

Πες του να αρχίζει να πίνει μουκοσολβαν σιροπακι πρωί βράδυ μέχρι να τελειώσει η ωορρηξία σου 

Βοηθάει τη βλέννη 

Σα κάπου να το έχω διαβάσει αυτό τώρα που το λες .Δηλαδή να το ξεκινάει πχ όταν αδιαθετω μέχρι και όταν θα τελειώσει η ωορηξια?

πρίν από 1 λεπτό , Ria_ είπε:

Σα κάπου να το έχω διαβάσει αυτό τώρα που το λες .Δηλαδή να το ξεκινάει πχ όταν αδιαθετω μέχρι και όταν θα τελειώσει η ωορηξια?

Ναι αυτό ακριβώς 

Αλλά πριν ξεκινήσεις πρόκληση 

Σαλπιγγογραφια

16 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Αα ισως είχε λαθος το εργαστήριο!! Πήρες μια βαθιά ανακούφιση και εσυ και ο σύζυγος!! Μπράβο! 

Just now, Ellidr είπε:

Ναι αυτό ακριβώς 

Αλλά πριν ξεκινήσεις πρόκληση 

Σαλπιγγογραφια

Α μάλιστα κατάλαβα , ελπίζω να το πείσω γτ ήδη περνει βιταμίνες περνει και κάτι αλλά για ένα θέμα που έχει και σαν άντρας καταλαβαίνεις γκρινιάζει  Είδα που μου απάντησες και στο άλλο θέμα. Υπάρχει περίπτωση να πάθεις κάτι αν δεν έχεις κάνει ή απλά το λέμε γτ είναι ορμόνες ? Να καταλάβω προσπαθώ σόρρυ ..

Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Jamie είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ ειναι ωραιο να μαθαινεις τι κανουν και σε αλλα μερη γιατι εδω δεν τους εμπιστευομαι και πολυ ειναι η αληθεια.εσυ σκεφτεσαι να το κανεις;;εγω προς το ναι ειμαι..

Έχουμε κάνει το πρώτο το δεύτερο μας είναι στις 10 Ιούνη όποτε περιμένουμε! Η απόφαση είναι δικιά σου και εννοείται ακούμε το γιατρο μας! 

πρίν από 1 λεπτό , Rafaela_123 είπε:

Αα ισως είχε λαθος το εργαστήριο!! Πήρες μια βαθιά ανακούφιση και εσυ και ο σύζυγος!! Μπράβο! 

Ναι αυτό είναι αλήθεια έχει το θεματακι του αλλά δεν είναι τόσο χάλια όσο το πρώτο..Ανακουφιστηκα εν μέρει γτ μετά το δικό μου θέμα θα ήταν άλλο ένα... Αλλά με ανακούφισε που μου είπε ότι μπορεί να δώσει εγκυμοσύνη.

6 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Όπως τα λες! Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος. Εξάλλου όσες κοπέλες έχουμε περάσει από τη δύσκολη διαδικασία της εξωσωματικής, έχουμε παίξει με μεγάλα ρίσκα! Για το καλύτερο για εμάς και την οικογένειά μας, έχουμε θέσει σε κίνδυνο τον εαυτό μας. Όταν βλέπεις στις πιθανές παρενέργειες μιας ένεσης "ανακοπή καρδιάς", αλλά κάνεις δύο για να πετύχεις εγκυμοσύνη, φαίνεται πόσο θάρρος έχουμε!! 

Όσον αφορά το έμβρυο, είναι προστατευμένο στον χώρο του, αλλά κανείς δεν μπορεί να πει ότι είναι το εμβόλιο 100% ασφαλές. Είναι μια απόφαση που παίρνει η καθεμιά προσωπικά, γιατί αφορά τον οργανισμό της, συναποφασίζει με τον σύζυγο, γιατί φέρει το δημιούργημά τους και πάντα μα πάντα υπό τις συστάσεις και την καθοδήγηση του ιατρού της. Στην Ελλάδα ο εμβολιασμός συστήνεται "με m-rna εμβόλια κατά την διάρκεια της κύησης σε όλα τα τρίμηνα".

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!! Με μωράκια υγιέστατα, με μαμάδες υγιέστατες, με χαρούμενες οικογένειες!! Εν μέσω πανδημίας υπάρχει αυξημένη ένταση, στρεσάρισμα, που δυσχεραίνουν ακόμη περισσότερο μια ήδη στρεσογόνα φάση. Αλλά γυναίκες είμαστε...ο Θεός μάς έχει "χτίσει" για τα δύσκολα! Δεν το βάζουμε κάτω. Η Ζωή είναι γένους ΘΗΛΥΚΟΥ. 

Εχεις δίκιο σε όλα! Ειδικά αυτό για τις γυναίκες είμαστε πολύ δυνατές αξίζουμε τα καλύτερα και είμαστε φτιαγμένες για τα δύσκολα!! Βαθιές ανάσες και προχωράμε με χαμόγελο 

πρίν από 2 λεπτά , Ria_ είπε:

Ναι αυτό είναι αλήθεια έχει το θεματακι του αλλά δεν είναι τόσο χάλια όσο το πρώτο..Ανακουφιστηκα εν μέρει γτ μετά το δικό μου θέμα θα ήταν άλλο ένα... Αλλά με ανακούφισε που μου είπε ότι μπορεί να δώσει εγκυμοσύνη.

Κοίταξε το σημαντικό είναι ότι δίνει εγκυμοσύνη, κρατά αυτό και συνέχισε! Κάπου το διάβασα σε ξένα site αυτό με το σιρόπι για βηχα δεν έλεγαν συγκεκριμένο προϊόν αλλά έλεγαν σιρόπι του βηχα! Έλεγαν να το παιρνουν και γυναίκες βοηθά και εμας με τα κολπικά υγρά δεν ξέρω αλλά για να το λέει και η κοπέλα πιο πάνω μάλλον έδωσε θετικά αποτελέσματα 

πρίν από 9 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Εχεις δίκιο σε όλα! Ειδικά αυτό για τις γυναίκες είμαστε πολύ δυνατές αξίζουμε τα καλύτερα και είμαστε φτιαγμένες για τα δύσκολα!! Βαθιές ανάσες και προχωράμε με χαμόγελο 

Κοίταξε το σημαντικό είναι ότι δίνει εγκυμοσύνη, κρατά αυτό και συνέχισε! Κάπου το διάβασα σε ξένα site αυτό με το σιρόπι για βηχα δεν έλεγαν συγκεκριμένο προϊόν αλλά έλεγαν σιρόπι του βηχα! Έλεγαν να το παιρνουν και γυναίκες βοηθά και εμας με τα κολπικά υγρά δεν ξέρω αλλά για να το λέει και η κοπέλα πιο πάνω μάλλον έδωσε θετικά αποτελέσματα 

Λοιπόν κορίτσια που λέτε 

Τον άλλο μήνα παντρεύομαι τον καλό μου 

Είναι ένα βήμα κ αυτό 

Θα προσπαθήσουμε και στον επόμενο κύκλο για μια σπερματεγχυση σε φυσικό 

Έτσι γιατι ποτέ δε ξέρεις 

Αν είναι φυσικά όλα καλά 

Θα κάνουμε και το επαναληπτικό του κατακερματισμού 

Ελπίζω να δούμε βελτίωση 

Και τον Ιούλιο περνάμε επιτροπή 

Παναγία μου βάλε το χέρι σου. 

Προχωράμε δυνατά.

• Μου αρέσει 1

πρίν από 1 λεπτό , Ellidr είπε:

Λοιπόν κορίτσια που λέτε 

Τον άλλο μήνα παντρεύομαι τον καλό μου 

Είναι ένα βήμα κ αυτό 

Θα προσπαθήσουμε και στον επόμενο κύκλο για μια σπερματεγχυση σε φυσικό 

Έτσι γιατι ποτέ δε ξέρεις 

Αν είναι φυσικά όλα καλά 

Θα κάνουμε και το επαναληπτικό του κατακερματισμού 

Ελπίζω να δούμε βελτίωση 

Και τον Ιούλιο περνάμε επιτροπή 

Παναγία μου βάλε το χέρι σου. 

Προχωράμε δυνατά.

Με το καλό και ο γαμος!! Εύχομαι του χρόνου να περνάς την επέτειο σου είτε αγκαλιά με το μωράκι σου είτε με την κοιλιτσα!

Εμείς κάναμε πολιτικό το Σάββατο! Όταν λέγαμε τους όρκους μας ένα δάκρυ έπεσε όταν λέγαμε «στα εύκολα και στα δύσκολα μαζί χέρι χέρι!» Σημασία έχει ότι βρήκατε ο ενας τον άλλον είστε οικογένεια χέρι χέρι όλα θα  έρθουν!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!  

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα