Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Με το καλό και ο γαμος!! Εύχομαι του χρόνου να περνάς την επέτειο σου είτε αγκαλιά με το μωράκι σου είτε με την κοιλιτσα!

Εμείς κάναμε πολιτικό το Σάββατο! Όταν λέγαμε τους όρκους μας ένα δάκρυ έπεσε όταν λέγαμε «στα εύκολα και στα δύσκολα μαζί χέρι χέρι!» Σημασία έχει ότι βρήκατε ο ενας τον άλλον είστε οικογένεια χέρι χέρι όλα θα  έρθουν!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!  

Το ξέρω κορίτσι μου 

Είμαι τυχερή που τον έχω στη ζωή μου 

Και με στηρίζει 

Και δε με λες και τον πιο εύκολο άνθρωπο 

Να ζήσετε ευτυχισμένοι και με πολλά παιδικά γέλια και σκανταλιές στο σπιτικό σάς

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου 

Είμαι τυχερή που τον έχω στη ζωή μου 

Και με στηρίζει 

Και δε με λες και τον πιο εύκολο άνθρωπο 

Να ζήσετε ευτυχισμένοι και με πολλά παιδικά γέλια και σκανταλιές στο σπιτικό σάς

Σε ευχαριστούμε ανταποδίδω τις ευχές! Θα περιμένουμε τα ευχάριστα σύντομα από εσένα το αξίζεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εχεις δίκιο σε όλα! Ειδικά αυτό για τις γυναίκες είμαστε πολύ δυνατές αξίζουμε τα καλύτερα και είμαστε φτιαγμένες για τα δύσκολα!! Βαθιές ανάσες και προχωράμε με χαμόγελο 

Κοίταξε το σημαντικό είναι ότι δίνει εγκυμοσύνη, κρατά αυτό και συνέχισε! Κάπου το διάβασα σε ξένα site αυτό με το σιρόπι για βηχα δεν έλεγαν συγκεκριμένο προϊόν αλλά έλεγαν σιρόπι του βηχα! Έλεγαν να το παιρνουν και γυναίκες βοηθά και εμας με τα κολπικά υγρά δεν ξέρω αλλά για να το λέει και η κοπέλα πιο πάνω μάλλον έδωσε θετικά αποτελέσματα 

Ναι εννοείται αυτό είναι το σημαντικό και προχωράμε ελπίζοντας ότι θα τα καταφέρουμε! Εγώ με τόσα υγρά που έχω γενικά αν πάρω και αυτό πάει χαχαχαχ...αλλά θα προσπαθήσω αν πείσω τον άντρα μου.

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Λοιπόν κορίτσια που λέτε 

Τον άλλο μήνα παντρεύομαι τον καλό μου 

Είναι ένα βήμα κ αυτό 

Θα προσπαθήσουμε και στον επόμενο κύκλο για μια σπερματεγχυση σε φυσικό 

Έτσι γιατι ποτέ δε ξέρεις 

Αν είναι φυσικά όλα καλά 

Θα κάνουμε και το επαναληπτικό του κατακερματισμού 

Ελπίζω να δούμε βελτίωση 

Και τον Ιούλιο περνάμε επιτροπή 

 Παναγία μου βάλε το χέρι σου. 

Προχωράμε δυνατά.

Η ώρα η καλή κορίτσι μου ,με το καλό ο γάμος σας. Να είστε πάντα ευτυχισμένοι, αγαπημένοι και γεροι και σύντομα να γεμίσει το σπίτι σας από παιδικές φωνουλες.  Σου εύχομαι σύντομα να τα καταφέρετε και να πάνε όλα τέλεια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Έχουμε κάνει το πρώτο το δεύτερο μας είναι στις 10 Ιούνη όποτε περιμένουμε! Η απόφαση είναι δικιά σου και εννοείται ακούμε το γιατρο μας! 

Με το καλο ευχομαι να σας πανε ολα καλα και εννοειται ακουμε το γιατρο μας!!σευχαριστω κ παλι

10 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

 Στο μεταξύ αύριο το πρωί γίνεται ένα συνέδριο μαιευτήρων για το ζήτημα των εμβολίων στην εγκυμοσύνη και στη λοχεία. Αν βρω το λινκ θα το αναρτήσω. Καλή Υγεία να έχουμε πάνω από όλα! 

Αααα θα εχει ενδιαφερον..αν το βρεις ευχαριστως θα το παρακολουθουσα!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Jamie είπε:

 

Αααα θα εχει ενδιαφερον..αν το βρεις ευχαριστως θα το παρακολουθουσα!!

liveconference.gr/webinar28-05-21login

Ίσως εδώ. Με ομιλητές τους Ελευθεριάδη, Παπαευαγγέλου.Σρις 10 π.μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριιιιιτσια μουυυ μόλις βγήκε πολύυυυυυ αχνό το τεστ εγκυμοσύνης!! Τερ είχα 27/4 με επαφές μόνο 6,8 και 11/5 οπότε δεν πίστευα ότι θα είχα μείνει έγκυος.. Έπρεπε να αδιάθετησω στις 25/5 αλλά τίποτα και έκανα σήμερα το τεστ και βγήκε αχνοοοο, βέβαια έχω πονους περιόδου και αγχώνομαι η αλήθεια είναι.. Μίλησα με την γυναικολόγο μου και θα μ γράψει χοριακη να κάνω..!! Κορίτσια δεν το πιστεύω μακάρι να βάλει η Παναγίτσα το χέρι της  πάνε όλα καλά!! Σε όλες μας!! 

  • Μου αρέσει 4

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριιιιιτσια μουυυ μόλις βγήκε πολύυυυυυ αχνό το τεστ εγκυμοσύνης!! Τερ είχα 27/4 με επαφές μόνο 6,8 και 11/5 οπότε δεν πίστευα ότι θα είχα μείνει έγκυος.. Έπρεπε να αδιάθετησω στις 25/5 αλλά τίποτα και έκανα σήμερα το τεστ και βγήκε αχνοοοο, βέβαια έχω πονους περιόδου και αγχώνομαι η αλήθεια είναι.. Μίλησα με την γυναικολόγο μου και θα μ γράψει χοριακη να κάνω..!! Κορίτσια δεν το πιστεύω μακάρι να βάλει η Παναγίτσα το χέρι της  πάνε όλα καλά!! Σε όλες μας!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου 

Είχες τίποτα σαν σύμπτωμα που να σε υποψιασε;; Ή μόνο καθυστέρηση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

liveconference.gr/webinar28-05-21login

 

7 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριιιιιτσια μουυυ μόλις βγήκε πολύυυυυυ αχνό το τεστ εγκυμοσύνης!! Τερ είχα 27/4 με επαφές μόνο 6,8 και 11/5 οπότε δεν πίστευα ότι θα είχα μείνει έγκυος.. Έπρεπε να αδιάθετησω στις 25/5 αλλά τίποτα και έκανα σήμερα το τεστ και βγήκε αχνοοοο, βέβαια έχω πονους περιόδου και αγχώνομαι η αλήθεια είναι.. Μίλησα με την γυναικολόγο μου και θα μ γράψει χοριακη να κάνω..!! Κορίτσια δεν το πιστεύω μακάρι να βάλει η Παναγίτσα το χέρι της  πάνε όλα καλά!! Σε όλες μας!! 

Συγχαρητήρια!! Μακάρι να εχεις μια τεράστια χοριακη!! Ποτέ θα πας να κνεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

 

Συγχαρητήρια!! Μακάρι να εχεις μια τεράστια χοριακη!! Ποτέ θα πας να κνεις;

 

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου 

Είχες τίποτα σαν σύμπτωμα που να σε υποψιασε;; Ή μόνο καθυστέρηση;

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Σαν συμπτώματα δεν είχα η αλήθεια είναι.. Εχω τα κλασσικά πόνο και πρήξιμο στο στήθος και το μόνο που με ανησυχεί πολύ είναι ότι με ποναει αρκετά η κοιλιά μου σαν πόνος περιόδου 


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!! Σαν συμπτώματα δεν είχα η αλήθεια είναι.. Εχω τα κλασσικά πόνο και πρήξιμο στο στήθος και το μόνο που με ανησυχεί πολύ είναι ότι με ποναει αρκετά η κοιλιά μου σαν πόνος περιόδου 

συvχαρητηρια!!! ολα vα παvε καλα. Επειδη εχεις τα ποvακια οταv θα πας για χοριακη ζητα vα καvεις κ μια προγεστεροvη εξεταση δεv κοστιζει κ θα ξερεις αv τα ποvακια οφειλοvται σε ελλειψη προγεστεροvης . Η προγεστεροvη ειvαι η ορμοvη που χαλαρωvει τηv μητρα κ δεv ποvας κ δεv καvει συσπασεις επειδη μεγαλωvει λογο της εγκυμοσυvης . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

συvχαρητηρια!!! ολα vα παvε καλα. Επειδη εχεις τα ποvακια οταv θα πας για χοριακη ζητα vα καvεις κ μια προγεστεροvη εξεταση δεv κοστιζει κ θα ξερεις αv τα ποvακια οφειλοvται σε ελλειψη προγεστεροvης . Η προγεστεροvη ειvαι η ορμοvη που χαλαρωvει τηv μητρα κ δεv ποvας κ δεv καvει συσπασεις επειδη μεγαλωvει λογο της εγκυμοσυvης . 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά!! Ξέρω δυστυχώς για την προγεστερονη την έπαιρνα σε οοολη την διάρκεια της πρώτης εγκυμοσύνης.. Έκανα χοριακη όταν σχόλασα το απόγευμα οπότε δεν το ζήτησα... Θα πάρω όμως προγεστερονη λογικά... Είναι έντονοι οι πονοι που και που γιαυτό αγχώνομαι 

Κορίτσια έχω αίμα.. Κανονικά... Άρα γιαυτό είχα πόνους.... Πάει.......

πρίν από 42 λεπτά , linaa είπε:

 


 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά!! Ξέρω δυστυχώς για την προγεστερονη την έπαιρνα σε οοολη την διάρκεια της πρώτης εγκυμοσύνης.. Έκανα χοριακη όταν σχόλασα το απόγευμα οπότε δεν το ζήτησα... Θα πάρω όμως προγεστερονη λογικά... Είναι έντονοι οι πονοι που και που γιαυτό αγχώνομαι 

Κορίτσια έχω αίμα.. Κανονικά... Άρα γιαυτό είχα πόνους.... Πάει.......

Κοπέλα μου τι καλά νέα είναι αυτά??? συγχαρητήρια!!!!!με το καλό η χοριακή να βγει τεράστια!!!!μην αγχώνεσαι κορίτσι μου πολλές έχουν πονάκια στην αρχή κ εγώ είχα στη δεύτερη εγκυμοσύνη πήρα ουτροτζεστάν λίγη ξεκούραση κ όλα καλά τέλεια πολύ χάρηκα!!!

Εγώ "δεν" περιμένω σήμερα...θα δούμε έχω ακόμα ένα τεστ που είχα θα το κάνω με καθυστέρηση μόνο!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά!! Ξέρω δυστυχώς για την προγεστερονη την έπαιρνα σε οοολη την διάρκεια της πρώτης εγκυμοσύνης.. Έκανα χοριακη όταν σχόλασα το απόγευμα οπότε δεν το ζήτησα... Θα πάρω όμως προγεστερονη λογικά... Είναι έντονοι οι πονοι που και που γιαυτό αγχώνομαι 

Κορίτσια έχω αίμα.. Κανονικά... Άρα γιαυτό είχα πόνους.... Πάει.......

κοριτσι ολα καλα?πηρες τηv χοριακη? ελπιζω ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά!! Ξέρω δυστυχώς για την προγεστερονη την έπαιρνα σε οοολη την διάρκεια της πρώτης εγκυμοσύνης.. Έκανα χοριακη όταν σχόλασα το απόγευμα οπότε δεν το ζήτησα... Θα πάρω όμως προγεστερονη λογικά... Είναι έντονοι οι πονοι που και που γιαυτό αγχώνομαι 

Κορίτσια έχω αίμα.. Κανονικά... Άρα γιαυτό είχα πόνους.... Πάει.......

Χίλια συγνώμη Κωνσταντίνα μου τώρα το διάβασα στο τέλος για το αίμα που είπες.. ήταν πολύ? μίλησες με τον γιατρό σου?:(

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσι ολα καλα?πηρες τηv χοριακη? ελπιζω ολα καλα.

 

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Χίλια συγνώμη Κωνσταντίνα μου τώρα το διάβασα στο τέλος για το αίμα που είπες.. ήταν πολύ? μίλησες με τον γιατρό σου?:(

Δεν πειράζει κορίτσι μου.. 

Δυστυχώς δεν προχώρησε... Κορίτσια χάρηκα και αμέσως μου πήραν την χαρά πίσω... 

Αυτό το μήνα ούτως ή άλλως δεν είχαμε "προσπάθειες" αλλά τελικά μόλις το έβγαλα από το μυαλό μου έγινε.... Άσχετα βέβαια αν δεν προχώρησε... 

Πφφφ νιώθω καλά όμως σχετικά. Όποτε είναι να έρθει θα έρθει... 


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...