Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

 

Δεν πειράζει κορίτσι μου.. 

Δυστυχώς δεν προχώρησε... Κορίτσια χάρηκα και αμέσως μου πήραν την χαρά πίσω... 

Αυτό το μήνα ούτως ή άλλως δεν είχαμε "προσπάθειες" αλλά τελικά μόλις το έβγαλα από το μυαλό μου έγινε.... Άσχετα βέβαια αν δεν προχώρησε... 

Πφφφ νιώθω καλά όμως σχετικά. Όποτε είναι να έρθει θα έρθει... 

Κορίτσι μου μη στεναχωριέσαι δες ότι έγινε για καλό και αυτό γιατί η φύση προνοεί και όταν κάτι δεν πάει καλά το σταματάει από μόνη της.. Σε νιώθω γιατί είχα και εγώ στο παρελθόν μία βιοχημική και αποβολές πού αφού είχαμε ένα αχνό θετικό μου ήρθε με 3-4 μέρες καθυστέρηση η περίοδος.. και εκεί με είχε μαλώσει ο γυναικολόγος και είπε να μην κάνουμε τεστ εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση γιατί πολλές φορές οι γυναίκες απογοητευόμαστε... να περιμένουμε με καθυστέρηση γιατί τυχαίνει μένουμε έγκυες και παθαίνουμε βιοχημικές και απογοητευόμαστε αν δεν είχα κάνει τεστ δεν θα είχα καταλάβει καν ότι υπήρχε εγκυμοσύνη θα έλεγα ότι είχα απλά μία καθυστερημένη βαριά περίοδο..(πάλι τα ίδια κάνω μυαλό δεν βάζω). κουράγιο την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! σήμερα για μένα πρώτη μέρα καθυστέρησης....θα περιμένω άλλες 2 μέρες κ μετά θα ξανά κάνω τεστ..έκανα predictor early 4 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου.. είμαι σε αναμμένα κάρβουνα τώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! σήμερα για μένα πρώτη μέρα καθυστέρησης....θα περιμένω άλλες 2 μέρες κ μετά θα ξανά κάνω τεστ..έκανα predictor early 4 μέρες πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου.. είμαι σε αναμμένα κάρβουνα τώρα!

Γιατί δεν πας για μια χοριακή αύριο να ηρεμήσεις; Ό,τι είναι είναι πια. Από το τεστ πιο ασφαλής η χοριακή. Καλή τύχη!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Visit a vis είπε:

Γιατί δεν πας για μια χοριακή αύριο να ηρεμήσεις; Ό,τι είναι είναι πια. Από το τεστ πιο ασφαλής η χοριακή. Καλή τύχη!!! 

Ναι όντως σαν τη χοριακή δεν έχει..

Δεν με βολεύει γιατί πρέπει να αφήσω τα παιδιά για να πάω πρακτικά δηλαδή μου είναι πιο δύσκολο..το σκέφτομαι όμως..

Με προβληματίζει επίσης το γεγονός αν είμαι δεν θα έπρεπε να είχε δείξει έστω μία άχνη γραμμή το predictor?

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Ναι όντως σαν τη χοριακή δεν έχει..

Δεν με βολεύει γιατί πρέπει να αφήσω τα παιδιά για να πάω πρακτικά δηλαδή μου είναι πιο δύσκολο..το σκέφτομαι όμως..

Με προβληματίζει επίσης το γεγονός αν είμαι δεν θα έπρεπε να είχε δείξει έστω μία άχνη γραμμή το predictor?

Λοιπόν.... περίοδος άφαντη!

Έκανα τεστ σήμερα πρωί πρωί αρνητικο πάλι.:(

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 28/5/2021 at 11:22 ΜΜ, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλά!! Ξέρω δυστυχώς για την προγεστερονη την έπαιρνα σε οοολη την διάρκεια της πρώτης εγκυμοσύνης.. Έκανα χοριακη όταν σχόλασα το απόγευμα οπότε δεν το ζήτησα... Θα πάρω όμως προγεστερονη λογικά... Είναι έντονοι οι πονοι που και που γιαυτό αγχώνομαι 

Κορίτσια έχω αίμα.. Κανονικά... Άρα γιαυτό είχα πόνους.... Πάει.......

Χαίρεται 

 

μπηκα για να δω τι έδειξε η χοριακη σου! Λυπάμαι παρά πολύ, μη στεναχωριέσαι να το βλέπεις σαν ένα θετικό μήνυμα ότι για να έγινε πάει να πει ότι ήταν προβληματικό! Πάρε δύναμη και συνέχισε τον επόμενο!!! 

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Λοιπόν.... περίοδος άφαντη!

Έκανα τεστ σήμερα πρωί πρωί αρνητικο πάλι.:(

Δε πειράζει κορίτσι μου!! Ηρέμησε για να σου έρθει η περίοδος και θα βάλετε τα δυνατά σας τον επόμενο μήνα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρα θα σκάσω! εάν δεν μου έρθει σε δύο μέρες θα πάω να κάνω και μία β-χοριακή.. Το μόνο που μου περνάει απο το μυαλό είναι οι χαζόκύστες πάλι που δεν αφήνουν να μου έρθει περίοδος ήηηηηηηηη και θα το ήθελα πολύ βέβαια να έκανα πάρα πολύ αργά ωορρηξία και να μην έδειξε ακόμα το τεστ θετικό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια !Ηθελα να σας πω πως πήγα κ έκανα β χοριακή σήμερα γιατι ακόμα δεν μου ήρθε η περίοδος.

Βγήκε αρνητική λοιπόν:( Στεναχωρήθηκα πολύ..

Γεια σου, πόσες ημέρες έχεις καθυστέρηση; Μίλησες με το γιατρο; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Γεια σου, πόσες ημέρες έχεις καθυστέρηση; Μίλησες με το γιατρο; 

4 μέρες καθυστέρηση, σήμερα είναι η 35 μερα κύκλου.Την 25 κ 26 μέρα είχα αρκετά άσπρα υγρά..(δεν ξέρω τι ακριβώς ρόλο βαρούσαν γιατί από ότι ξέρω τα της ωορρηξίας είναι διάφανα σαν ασπράδι αυγού.)

Ναι τον πήρα τηλέφωνο μετά την χοριακή και μου είπε ότι θα δώσουμε τουλάχιστον πέντε μέρες ακόμα χρόνο και αν δεν έρθει τότε θα πάω να με δει.

Τον ρώτησα αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης παρόλο που είχα τώρα αρνητική χοριακή και μου είπε μόνο αν έκανες πραγματικά πάρα πολύ αργά ωορρηξία..Τι να πω .... είμαι πολύ ντάουν

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα.. Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας και συγνώμη που δεν απάντησα νωρίτερα όμως δεν ήμουν και στα καλύτερα μου.. Δυστυχώς ήταν βιοχημική εγκυμοσύνη και εννοείται πως είχα κανονικά περίοδο με την ίδια ροή που έχω πάντα.. Όλα όμως γίνονται για κάποιο λόγο και πάντα για το καλύτερο μας άσχετα αν εμείς δεν το βλέπουμε εκείνη την ώρα.. Ελπίζω σε όλες όσες προσπαθούμε να έρθει σύντομα και να πάνε όλα καλά με πάνω από όλα υγιή σποράκια και μαμάδες!! 


 

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2021 at 8:19 ΜΜ, Melody90 είπε:

Κορίτσι μου μη στεναχωριέσαι δες ότι έγινε για καλό και αυτό γιατί η φύση προνοεί και όταν κάτι δεν πάει καλά το σταματάει από μόνη της.. Σε νιώθω γιατί είχα και εγώ στο παρελθόν μία βιοχημική και αποβολές πού αφού είχαμε ένα αχνό θετικό μου ήρθε με 3-4 μέρες καθυστέρηση η περίοδος.. και εκεί με είχε μαλώσει ο γυναικολόγος και είπε να μην κάνουμε τεστ εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση γιατί πολλές φορές οι γυναίκες απογοητευόμαστε... να περιμένουμε με καθυστέρηση γιατί τυχαίνει μένουμε έγκυες και παθαίνουμε βιοχημικές και απογοητευόμαστε αν δεν είχα κάνει τεστ δεν θα είχα καταλάβει καν ότι υπήρχε εγκυμοσύνη θα έλεγα ότι είχα απλά μία καθυστερημένη βαριά περίοδο..(πάλι τα ίδια κάνω μυαλό δεν βάζω). κουράγιο την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!

Αυτο μου συνεβει εμενα τον Δεκεμβριο..αρχισα τα τεστ και εβγαιναν αχνα και μετα  μου ηρθε η περιοδος πολυ βαρια και με πονο που εγω κανονικα δεν εχω προβλημα οταν αδιαθετω..μιλησα με γιατρους και μου ειπαν αυτο ακριβως οτι καποιες κανουν πολυ νωρις τα τεστ και καταλαβαινουν οτι ειναι εγκυες αλλα στο τελος αδιαθετουν δηλαδη βιοχημικη..και απο την αλλη καποιες γυναικες δεν καταλαβαινουν καν οτι ειναι εγκυες γιατι δεν κανουν τεστ τοσο νωρις και τους ερχεται η περιοδος και νομιζουν οτι ειναι μια απλα βαρια περιοδος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Αυτο μου συνεβει εμενα τον Δεκεμβριο..αρχισα τα τεστ και εβγαιναν αχνα και μετα  μου ηρθε η περιοδος πολυ βαρια και με πονο που εγω κανονικα δεν εχω προβλημα οταν αδιαθετω..μιλησα με γιατρους και μου ειπαν αυτο ακριβως οτι καποιες κανουν πολυ νωρις τα τεστ και καταλαβαινουν οτι ειναι εγκυες αλλα στο τελος αδιαθετουν δηλαδη βιοχημικη..και απο την αλλη καποιες γυναικες δεν καταλαβαινουν καν οτι ειναι εγκυες γιατι δεν κανουν τεστ τοσο νωρις και τους ερχεται η περιοδος και νομιζουν οτι ειναι μια απλα βαρια περιοδος

Ναι έτσι είναι κ εν τέλει μυαλό δεν βάζουμε πάλι τα ίδια κάνουμε!άσε το έζησα κ αυτό πολύ κλάμα τότε..

Να σας πω και το πετυχημένο τώρα. Έστειλα e-mail σε ένα γιατρό που γενικά απαντάει έτσι σε forum γυναικολόγος γνωστός είναι (για μια δεύτερη γνώμη). και του είπα τι έχω πάθει εγώ τώρα ότι έχω καθυστέρηση έκανα και β-χοριακή αρνητική και όλα αυτά και μου είπε ότι από την τελευταία ύποπτη επαφή που είχα θα μετρήσω 15 μέρες και τότε θα κάνω β-χοριακή εγώ τη β-χοριακή από την τελευταία "ύποπτη" επαφή την έκανα τη δέκατη μέρα άρα εγώ ουσιαστικά αν δεν μου έχει έρθει περίοδος μέχρι τη Δευτέρα θα πάω να κάνω και τη Δευτέρα β-χοριακή ..ρε παιδιά λέτε? εγώ το αποκλείω! Αν είμαι πραγματικά δεν ξέρω... θα σκίσω τα πτυχία μου! Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι ότι έχω κάνα δυο μέρες ,εντάξει ξυπνάω από τις 6:00 το πρωί τρέχω πίσω από τα παιδιά όλη μέρα οπότε είμαι off τα μεσημέρια αλλά σε σημείο που κλείνουν τα μάτια μου δηλαδή είμαι πάρα πολύ κουρασμένη είναι Το μόνο πράγμα που θα μπορούσα να πω ότι είναι σύμπτωμα και εκτός αυτού χθες βράδυ επιτέλους ένιωσα κάτι της και αυτό κάτι τσιμπήματα δεξιά και αριστερά Και λέω όπα μήπως έρθει η η ανεπιθύμητη αλλά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Ναι έτσι είναι κ εν τέλει μυαλό δεν βάζουμε πάλι τα ίδια κάνουμε!άσε το έζησα κ αυτό πολύ κλάμα τότε..

Να σας πω και το πετυχημένο τώρα. Έστειλα e-mail σε ένα γιατρό που γενικά απαντάει έτσι σε forum γυναικολόγος γνωστός είναι (για μια δεύτερη γνώμη). και του είπα τι έχω πάθει εγώ τώρα ότι έχω καθυστέρηση έκανα και β-χοριακή αρνητική και όλα αυτά και μου είπε ότι από την τελευταία ύποπτη επαφή που είχα θα μετρήσω 15 μέρες και τότε θα κάνω β-χοριακή εγώ τη β-χοριακή από την τελευταία "ύποπτη" επαφή την έκανα τη δέκατη μέρα άρα εγώ ουσιαστικά αν δεν μου έχει έρθει περίοδος μέχρι τη Δευτέρα θα πάω να κάνω και τη Δευτέρα β-χοριακή ..ρε παιδιά λέτε? εγώ το αποκλείω! Αν είμαι πραγματικά δεν ξέρω... θα σκίσω τα πτυχία μου! Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι ότι έχω κάνα δυο μέρες ,εντάξει ξυπνάω από τις 6:00 το πρωί τρέχω πίσω από τα παιδιά όλη μέρα οπότε είμαι off τα μεσημέρια αλλά σε σημείο που κλείνουν τα μάτια μου δηλαδή είμαι πάρα πολύ κουρασμένη είναι Το μόνο πράγμα που θα μπορούσα να πω ότι είναι σύμπτωμα και εκτός αυτού χθες βράδυ επιτέλους ένιωσα κάτι της και αυτό κάτι τσιμπήματα δεξιά και αριστερά Και λέω όπα μήπως έρθει η η ανεπιθύμητη αλλά τζίφος.

Περίμενε λίγο ακόμα  και αν δε σου έρθει να μιλήσεις και με το γιατρο! Αν είσαι λογικά και με τεστ θα δείξει τη Δευτέρα 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθε η ασχημομούρα!

Με παίδεψε πολύ αλλά μου ήρθε! πάλι καλά γιατί κοντευα να σκάσω σας είχα πει για τα πονάκια που είχα ,χθες σε κάποια φάση νόμιζα πραγματικά ότι θα βγει κάτι από κει μέσα τόσο πολύ πονούσα. Τα είδα όλα! σίγουρα καμιά κύστη θα έκανε την δουλειά κ έκανα 36 μέρες κύκλο.Βουρ στον επόμενο κύκλο λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...