Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά.Δεν ξέρω να τις ξεχωρίζω αυτές τις δύο γραμμές,νομίζω πως είναι αυτή της ανιχνευσης 

      Εγώ βλέπω γραμμή πάντως..πολύ αχνή βέβαια αλλά υπάρχει. 

      Η γραμμή ανίχνευσης εμφανίζεται μετά από ώρα όχι κατευθείαν...

      Βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα ακόμα αύριο ή μεθαύριο για σιγουριά.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Μου δίνεις Πολύ κουράγιο αυτή τη στιγμή! βασικά σου εύχομαι καλή λευτεριά με έναν πόνο! Εγώ έκανα τέστ κ δεν ξέρω απογοητεύτηκα... είναι το ίδιο αχνό με το προχθεσινό τι να κάνω ρε κορίτσια τώρα?????μου έρχεται να βάλω τα κλάματα ειλικρινά σας το λέω!!!

Το εκανες με τα πρώτα πρωινα ουρα?  Μόλις είδα ότι δεν το έκανες με τα πρώτα πρωινα ουρα το εκανες μεσημέρι για αυτο και δεν βγήκε πιο εντονο.. Επίσης για κάποιο λόγο μας ζητούν αν 48 ώρες χοριακη και όχι κάθε μέρα.. Γιατι η ορμονη διπλασιάζεται στις 2 μερες και κάποιες φορές στις 3

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μάντη είπε:

Έχεις κάποιο σύμπτωμα;

Τίποτα απολύτως...

πρίν από 2 λεπτά , Sofiamar93 είπε:

Το εκανες με τα πρώτα πρωινα ουρα? 

Το σημερινό το μεσημέρι...το προχθεσινό το πρωί όχι όμως με τα πρώτα πρωινά.. αυτό είπα κ πριν δεν θα έπρεπε έστω κ λιγάκι να σκουραίνει?

Έχω απογοητευτεί ήδη κάπως...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Melody90 είπε:

Τίποτα απολύτως...

Το σημερινό το μεσημέρι...το προχθεσινό το πρωί όχι όμως με τα πρώτα πρωινά.. αυτό είπα κ πριν δεν θα έπρεπε έστω κ λιγάκι να σκουραίνει?

Έχω απογοητευτεί ήδη κάπως...

Εγω λέω να μην απογοητευτείς.. Πρεπει με πρωινα ουρα καταρχάς.. Τα πρώτα πρωινα.. Αυτά είναι τα σημαντικά.. Και μετα ανά δύο μέρες να βλέπεις ότι σκουραίνει.. Αν εχεις κιαλλο τεστ καντο αύριο πρωί πρωί με πρώτα πρωινα.. Αν δεν έχεις κρατήσου ως την Δευτέρα.. Που θα φανει σίγουρα με το αίμα.. Το να στενοχωριεσαι τώρα δεν έχει νόημα διότι πρέπει να σκεφτεσαι θετικα.. Οτι μαλλον είσαι έγκυος και θα περιμένεις θετικά αποτελέσματα.. Οι θετικές σκέψεις φέρνουν θετικά αποτελέσματα.. Αν σκέφτεσαι αρνητικά και λόγω εμπειρίας σου που είναι απόλυτα φυσιολογικό μπορεί να προκαλέσεις και μόνη σου κακό στον εαυτό σου.. Βγες από τις αρνητικές σκέψεις να χαίρεσαι το τωρα.. Το τι μπορεί να συμβεί και το τι μπορεί να συμβαίνει δεν έχει νόημα να σε προβληματίζει και να σε αγχωνει γιατί δεν μπορείς να κάνεις κάτι.. Εσυ ότι έκανες το εκανες από την πλευρά σου... Τώρα αυτό το θαυματακι έχει να κάνει δουλειά να στηριχτεί και να δέσει καλά εκεί μέσα σου και να μεγαλωσει.. Εγω σου στέλνω μωρουδοσκονη και θα μπαίνω να βλέπω τα νέα σου... Για ότιδηποτε στείλε μου μήνυμα.. Ααα και κατι ακομη.. Ουτε με χοριακες μην αγχωθεις.. Εγω βγήκα με πρώτη χοριακη 2 εβδομαδες καθυστέρηση μόνο 86.. Και μετα απο 2 μερες είχε πάει 300 και... Οποτε ούτε με αυτό μην αγχωθεις αν δεις χαμηλό αρχικά.. Καθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Μου δίνεις Πολύ κουράγιο αυτή τη στιγμή! βασικά σου εύχομαι καλή λευτεριά με έναν πόνο! Εγώ έκανα τέστ κ δεν ξέρω απογοητεύτηκα... είναι το ίδιο αχνό με το προχθεσινό τι να κάνω ρε κορίτσια τώρα?????μου έρχεται να βάλω τα κλάματα ειλικρινά σας το λέω!!!

Μην αγχώνεσαι κανε με πρωινά ούτε αύριο και τη Δευτέρα χοριακη! Η ορμόνη είναι περισσότερη συγκέντρωση με τα πρωινά ουρα! Γι αυτό μάλλον είναι αχνό ακόμη! Να είσαι θετική!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλό αυτό! Εύχομαι τη Δευτέρα να κρατάς μια πολύ καλή χοριακη!!!

Αχ μακάρι!!!!!

14 ώρες πρίν, Sofiamar93 είπε:

Εγω λέω να μην απογοητευτείς.. Πρεπει με πρωινα ουρα καταρχάς.. Τα πρώτα πρωινα.. Αυτά είναι τα σημαντικά.. Και μετα ανά δύο μέρες να βλέπεις ότι σκουραίνει.. Αν εχεις κιαλλο τεστ καντο αύριο πρωί πρωί με πρώτα πρωινα.. Αν δεν έχεις κρατήσου ως την Δευτέρα.. Που θα φανει σίγουρα με το αίμα.. Το να στενοχωριεσαι τώρα δεν έχει νόημα διότι πρέπει να σκεφτεσαι θετικα.. Οτι μαλλον είσαι έγκυος και θα περιμένεις θετικά αποτελέσματα.. Οι θετικές σκέψεις φέρνουν θετικά αποτελέσματα.. Αν σκέφτεσαι αρνητικά και λόγω εμπειρίας σου που είναι απόλυτα φυσιολογικό μπορεί να προκαλέσεις και μόνη σου κακό στον εαυτό σου.. Βγες από τις αρνητικές σκέψεις να χαίρεσαι το τωρα.. Το τι μπορεί να συμβεί και το τι μπορεί να συμβαίνει δεν έχει νόημα να σε προβληματίζει και να σε αγχωνει γιατί δεν μπορείς να κάνεις κάτι.. Εσυ ότι έκανες το εκανες από την πλευρά σου... Τώρα αυτό το θαυματακι έχει να κάνει δουλειά να στηριχτεί και να δέσει καλά εκεί μέσα σου και να μεγαλωσει.. Εγω σου στέλνω μωρουδοσκονη και θα μπαίνω να βλέπω τα νέα σου... Για ότιδηποτε στείλε μου μήνυμα.. Ααα και κατι ακομη.. Ουτε με χοριακες μην αγχωθεις.. Εγω βγήκα με πρώτη χοριακη 2 εβδομαδες καθυστέρηση μόνο 86.. Και μετα απο 2 μερες είχε πάει 300 και... Οποτε ούτε με αυτό μην αγχωθεις αν δεις χαμηλό αρχικά.. Καθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική.. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!!!άλλη μια.μερα τώρα κ θα δούμε τι γίνεται....

Για τι χοριακή το ξέρω..έχω ξεκινήσει εγκυμοσύνη με 9!!!! Και ολα πήγαν μία χαρά τελικά....

Σήμερα εγώ μία ελαφριά ανακατοσουρα λίγο ναυτία δηλαδή..

11 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Μην αγχώνεσαι κανε με πρωινά ούτε αύριο και τη Δευτέρα χοριακη! Η ορμόνη είναι περισσότερη συγκέντρωση με τα πρωινά ουρα! Γι αυτό μάλλον είναι αχνό ακόμη! Να είσαι θετική!!

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ! μακάρι να πάνε όλα καλά!

Τέστ δεν κάνω άλλο δεν έχει νόημα... αρκετά έσκασα χθες... αύριο πουρνό πουρνό θα κάνω χοριακή να τελειώσει το άγχος.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα βάλω τα κλάματα!!!! ειλικρινά είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση μου έρχεται να τα σπασω όλα!!!!!!! μόλις μου ήρθε η περίοδος καραμπινάτα κ όλας:sad:

Τώρα η γραμμή στο τέστ τι ήταν???

Ότι καταλάβετε εσείς κατάλαβα κ εγώ.

Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να ακυρώσω όλα.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια θα βάλω τα κλάματα!!!! ειλικρινά είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση μου έρχεται να τα σπασω όλα!!!!!!! μόλις μου ήρθε η περίοδος καραμπινάτα κ όλας:sad:

Τώρα η γραμμή στο τέστ τι ήταν???

Ότι καταλάβετε εσείς κατάλαβα κ εγώ.

Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να ακυρώσω όλα.

Βιοχημική... Λυπάμαι κορίτσι μου... Θα έρθει το σπορακι σου σίγουρα τη κατάλληλη στιγμή...

Μην το βάζεις κάτω τον άλλο μήνα ίσως είσαι τυχερουλα! 

  • Ευχαριστώ 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια θα βάλω τα κλάματα!!!! ειλικρινά είμαι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση μου έρχεται να τα σπασω όλα!!!!!!! μόλις μου ήρθε η περίοδος καραμπινάτα κ όλας:sad:

Τώρα η γραμμή στο τέστ τι ήταν???

Ότι καταλάβετε εσείς κατάλαβα κ εγώ.

Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να ακυρώσω όλα.

Πωπω κορίτσι μου πάρε μια βαθιά ανάσα και θα έρθει όταν θα πρέπει να έρθει! Μη χάνεις την ελπίδα σου!! 

4 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Βιοχημική... Λυπάμαι κορίτσι μου... Θα έρθει το σπορακι σου σίγουρα τη κατάλληλη στιγμή...

Μην το βάζεις κάτω τον άλλο μήνα ίσως είσαι τυχερουλα! 

Μαντη μου εσυ πως είσαι πως νιωθεις;; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Πωπω κορίτσι μου πάρε μια βαθιά ανάσα και θα έρθει όταν θα πρέπει να έρθει! Μη χάνεις την ελπίδα σου!! 

Μαντη μου εσυ πως είσαι πως νιωθεις;; 

Αύριο έχω γιατρό και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... Ζαλάδες και τάση για εμετό σχεδόν όλη μέρα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Αύριο έχω γιατρό και είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... Ζαλάδες και τάση για εμετό σχεδόν όλη μέρα...

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι! Ποσό εβδομάδων είσαι τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλες μου.. Σήμερα 7η μέρα από εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης κ έκανα χοριακη, ενώ κανονικά ήταν να κάνω την Τετάρτη την πρώτη. Το αποτέλεσμα 86! Το οποίο ξέρω ότι είναι καλό, αλλά έχω πόνους περιόδου και λίγο αίμα στο σκουπισμα.. Λόγω αρκετών βιοχημικων κ πάλι δρόμων τα έχω βάψει μαύρα.. Πήρα τον γιατρό κ μου είπε να προσθέσω ένα utrogestan. Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο, κ αν ναι, τι συμβουλή σας έδωσε ο γιατρός σας? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χθες το πρωί έκανα χοριακή και έδειξε 7.7. Ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω την Τετάρτη. Έχω αρκετά πονάκια στην κοιλιά και στη μέση. Λέτε να εξελιχθεί σε εγκυμοσύνη;;; έχω αγχωθεί!! Ωορρηξία μάλλον έκανα 27-28 Ιουνίου. Δεν ξέρω αν έπρεπε σύμφωνα με τις μέρες να έχω τόσο χαμηλή χοριακή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...