Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Melody90 είπε:

Βουρ στον πατσά!!!! Καλή τύχη και πραγματικά σου εύχομαι να έχεις τεστάκι θετικό σε αυτόν το κύκλο με την βοήθεια της Παναγίας..

Μην αγχώνεσαι για τα αυγουλάκια.. εγώ όταν έκανα πρώτη αγωγή κλομιφαίνη για να μείνω έγκυος στο πρώτο μου παιδί και εγώ λογω πολυκυστικων... πάμε να ελέγξουμε ωορρηξία και βλέπουμε ένα μικρό ταλαιπωρο αυγουλάκι μου λέει ο γιατρός εντάξει να μην απογοητευόμαστε κιόλας αλλά μην περιμένεις κάτι σε αυτό τον κύκλο... από τη φάτσα του ήδη είχα καταλάβει ότι ήταν για κλάματα το αυγουλάκι μου.. μου λέει θα πάρεις φολικό οξύ εσυ και τάδε μέρα κάνε τεστ και ήταν θετικότατο το τεστ και έβγαλα έναν γιο 4.150 παρακαλώ.

Πωπω μπράβο κορίτσι μου ,είδες μικρό ταλαίπωρο αλλά σου έδωσε ένα παίδαρο...  Όχι όχι δεν αγχώνομαι , λέω δύο είναι τι στο καλό ένα να μη κατσει χαχχαχα ,εμάς είναι η δεύτερη προσπάθεια με femara λόγω πολυκυστικων και εγώ για να δούμε ,μακάρι σε ευχαριστώ πολύ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? Εμείς βράζουμε εδώ όπως και παντού φαντάζομαι...

Σήμερα είχα γιατρό είμαι 12η μέρα ,μου είπε ότι αυτή τη φορά έκανα 2 αυγουλάκια το ένα 19χιλιοστα και κάτι είναι τώρα και το άλλο 20 και κάτι ,το ενδομήτριο είναι 8.9. μου λέει δε μπορώ να καταλάβω γτ δε μένεις έγκυος,όλα φαίνονται ιδανικά.  το ενδομήτριο το μέγεθος των ωαρίων είναι σε σωστό μέγεθος τη σωστή μέρα... Λέω μπορεί να φταίει η τύχη χαχα λέει και μία μικρή πιθανότητα να μην είναι καλως ποιοτικά που δε μπορούμε να το ξέρουμε αυτό  αν και φαινόνται από το πώς αυξήθηκαν κ το μέγεθος ότι είναι ιδανικά. Ελπίζουμε να είναι τυχερή αυτή η φορά μου είπε παρότι πολυκυστικες έχεις πολύ καλή ανταπόκριση μέρα παρά μέρα μέχρι την άλλη Τετάρτη επαφές αν και το πολύ σε 3 μέρες θα σπάσουν αλλα για να είμαστε καλυμμένοι και μετά να ξεκινήσω utrogestan υπόθετα για να το ενισχύσουμε και λίγο . Μακάρι ο μήνας της Παναγίας να μας δώσει το πολυπόθητο. 

Αχ Ρια μου εύχομαι ο μηνας της Παναγίας να μας βοηθήσει ολες!!! Οπως λεει και ο γιατρος όλα είναι ιδανικά! Ελπίζω να είναι ο μηνας σας!!! Άναψα κεράκι για ολες μας χθες!!! Εμεις είμαστε έτοιμες όποτε θελήσει ο θεουλης και η Παναγία θα το στείλουν αυτό λεω! Χαλαρώστε πιέτε το κρασάκι σας πηγαίνετε τη βόλτα σας και δώστε του να καταλαβει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Αχ Ρια μου εύχομαι ο μηνας της Παναγίας να μας βοηθήσει ολες!!! Οπως λεει και ο γιατρος όλα είναι ιδανικά! Ελπίζω να είναι ο μηνας σας!!! Άναψα κεράκι για ολες μας χθες!!! Εμεις είμαστε έτοιμες όποτε θελήσει ο θεουλης και η Παναγία θα το στείλουν αυτό λεω! Χαλαρώστε πιέτε το κρασάκι σας πηγαίνετε τη βόλτα σας και δώστε του να καταλαβει 

Ναι και εγώ ήθελα να πάω να ανάψω κεράκι χτες κοίτα να δεις αλλά θα τ κάνω μια από αυτές τις μέρες...

Ναι σίγουρα οπότε θέλουν εκείνη θα μας στείλουν το σπορακι σε όλες μας,μακάρι να είναι αυτός ο τυχερός μας μήνας για όλες ! 

Εγώ έχω άλλο προβληματισμό ο γιατρός είπε μέρα παρά μέρα αλλά στο μέγεθος που είναι πιστεύει ότι σε 3 μέρες το πολύ μέχρι Παρασκευή θα έχουν σπάσει ..εμείς μέχρι τότε θα έχουμε 2 επαφές μόνο ,μια είχαμε χτες και μια πέμπτη θα εχουμε...δε ξέρω σκεφτόμουν μήπως είναι λίγο και να θέλει άλλη μια αλλά εντάξει λέω άμα είναι τυχερό να γίνει θα γίνει απ' την άλλη δ ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ria_ είπε:

Ναι και εγώ ήθελα να πάω να ανάψω κεράκι χτες κοίτα να δεις αλλά θα τ κάνω μια από αυτές τις μέρες...

Ναι σίγουρα οπότε θέλουν εκείνη θα μας στείλουν το σπορακι σε όλες μας,μακάρι να είναι αυτός ο τυχερός μας μήνας για όλες ! 

Εγώ έχω άλλο προβληματισμό ο γιατρός είπε μέρα παρά μέρα αλλά στο μέγεθος που είναι πιστεύει ότι σε 3 μέρες το πολύ μέχρι Παρασκευή θα έχουν σπάσει ..εμείς μέχρι τότε θα έχουμε 2 επαφές μόνο ,μια είχαμε χτες και μια πέμπτη θα εχουμε...δε ξέρω σκεφτόμουν μήπως είναι λίγο και να θέλει άλλη μια αλλά εντάξει λέω άμα είναι τυχερό να γίνει θα γίνει απ' την άλλη δ ξέρω...

Ναι βρε μη το σκέφτεσαι γιατί σε τρεις μερες το πολύ δεν ξερεις ποτέ ακριβώς θα σκάσει! Και εγώ το μέρα παρά μέρα νομίζω το θεωρώ πιο σωστό να αφήνουμε και το σπερμα να παρει μια ανάσα χαχαχα εξάλλου τοσες ιστορίες έχουμε διαβάσει και ακούσει με μια φορά ελεύθερη επαφή αρκεί! Εσείς θα το πατε μέρα παρά μέρα άρα περισσότερο από 1 φορά 

Θα έχετε και το Σάββατο όποτε και Παρασκευή να σκάσει «υποτίθεται» ζει 24 ώρες το πολύ πολύ το Σάββατο να γίνει πρωί αν σε αγχώνει ότι θα χάσετε την ημέρα 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια Καλημέρα,Είμαι κ εγώ στην προσπάθεια για 2ο μωρο απο τον Απρίλιο.Μου έχει καρφωθεί τόσο πολυ στο μυαλό μου,που πιστεύω ότι φέρνω το αντίθετο αποτέλεσμα. αν δεν χαλαρώσουμε δεν πρόκειται να δούμε θετικό τεστ. το θέμα είναι πως θα το καταφερουμε; καλή επιτυχία σε όλες μας

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!Αντε ας μπω κι εγω στην παρεα σας αν και σας διαβαζω πολυ καιρο.Εγω προσπαθω για τριτο μωρακι δεν ξερω το θελω πολυ.Κι ενταξει τι προσπαθούμε τελος πάντων πολυ αραια οι επαφες πρεπει να ειμαστε πολυ τυχεροι για να το καταφερουμε.Επισης ο αντρας μου δε θελει να κανει καμια εξεταση τωρα ετσι για να ηρεμησω λιγο γιατι αυτος ειναι στην φαση που θελει και δε θελει τριτο.Με το ζορι τον καταφερα.Μακαρι να πανε ολα καλα και γρηγορα.


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Ναι βρε μη το σκέφτεσαι γιατί σε τρεις μερες το πολύ δεν ξερεις ποτέ ακριβώς θα σκάσει! Και εγώ το μέρα παρά μέρα νομίζω το θεωρώ πιο σωστό να αφήνουμε και το σπερμα να παρει μια ανάσα χαχαχα εξάλλου τοσες ιστορίες έχουμε διαβάσει και ακούσει με μια φορά ελεύθερη επαφή αρκεί! Εσείς θα το πατε μέρα παρά μέρα άρα περισσότερο από 1 φορά 

Θα έχετε και το Σάββατο όποτε και Παρασκευή να σκάσει «υποτίθεται» ζει 24 ώρες το πολύ πολύ το Σάββατο να γίνει πρωί αν σε αγχώνει ότι θα χάσετε την ημέρα 

Επειδή άμα μου μπει κάτι στο μυαλό θα σκάσω χαχα πήρα τ γιατρό και μου λέει ναι και κάθε μέρα μπορείς ,λέω επειδή μου είπατε μερα παρά μέρα λέει το λέμε γτ δε θέλουμε περισσότερο από μέρα παρά μέρα πχ κάθε τρεις,λιγότερο δε μας πειράζει είναι οκ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Επειδή άμα μου μπει κάτι στο μυαλό θα σκάσω χαχα πήρα τ γιατρό και μου λέει ναι και κάθε μέρα μπορείς ,λέω επειδή μου είπατε μερα παρά μέρα λέει το λέμε γτ δε θέλουμε περισσότερο από μέρα παρά μέρα πχ κάθε τρεις,λιγότερο δε μας πειράζει είναι οκ...

Εντάξει τότε αφού στο βεβαίωσε κ ο γιατρος!! Άρα ο μονος λόγος που λένε μέρα παρά μέρα είναι γιατί είναι το ελάχιστο να μην αφήνουμε περισσότερες μερες!

1 ώρα πρίν, lazariska είπε:

Καλημέρα!Αντε ας μπω κι εγω στην παρεα σας αν και σας διαβαζω πολυ καιρο.Εγω προσπαθω για τριτο μωρακι δεν ξερω το θελω πολυ.Κι ενταξει τι προσπαθούμε τελος πάντων πολυ αραια οι επαφες πρεπει να ειμαστε πολυ τυχεροι για να το καταφερουμε.Επισης ο αντρας μου δε θελει να κανει καμια εξεταση τωρα ετσι για να ηρεμησω λιγο γιατι αυτος ειναι στην φαση που θελει και δε θελει τριτο.Με το ζορι τον καταφερα.Μακαρι να πανε ολα καλα και γρηγορα.

Καλώς ήρθες εύχομαι σύντομα να μας πεις τα νέα σου! Εμεις προσπαθούμε για το πρώτο μας από τον Ιανουάριο είχαμε βέβαια Μάιο Ιούνιο μια διακοπή γιατί κάναμε το εμβόλιο και αρχίσαμε ξανά Ιούλιο χαλαρά, αν δεν γίνει τίποτα ως τον Δεκέμβρη που θα έχω τεστ παπ θα πάμε να κάνουμε τις ανάλογες εξετάσεις!

Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2021 at 4:33 ΜΜ, Melody90 είπε:

Χάθηκα λίγο μετά τα τελευταία γεγονότα γυρνάω δυναμικά πάλι!

Βέβαια έχω αγχωθει λίγο για ένα θέμα..μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε εσείς?

Όταν έχουμε καφέ υγρά στην ωορρηξία λένε οι γιατροί ότι είναι από κακή ωορρηξία συνήθως..εγώ δύο μέρες πριν δω το καφετί ήρθα σε ελεύθερη επαφή με τον σύζυγο..το έχει πάθει καμία σας να μείνει έγκυος σε έναν τέτοιο κυκλο?κ εξελίχθηκαν όλα καλά?

Επεμβαίνω και εγώ για να σου πω ότι είμαι μαζί με την @Sofiamar93 στις μανούλες Αυγούστου και έχω να σου πω ότι ίσως για πρώτη φορά την ωορρηξία μου τον Δεκέμβρη είδα αίμα.. το οποιο με ανησύχησε γιατί εκτός ότι δεν ήμουν σίγουρη ότι ήταν η ωορρηξία μου τότε δεν θυμάμαι να το έχω ξανά δει και ήταν αρκετουτσικο.. εγώ το θεώρησα σημάδι από τον θεό και όντως έπιασα την μπεμπουλα μου που την περιμένω τις επόμενες εβδομάδες !!!!!! Επίσης Σεπτέμβρη ειχα βιοχημική και η αμέσως επόμενη ωορρηξία ήταν κακή την είχε δει ο γιατρός στον υπέρηχο και μετά ήρθε αυτή η τόσο έντονη που την εκμεταλλευτήκαμε με τον άντρα μου και πιάσαμε την μπεμπα μας !!! Οπότε όλα είναι σχετικά !!!!! Και να σου πω δεν ήξερα καν ότι λένε ότι το αίμα δείχνει κακό ωάριο !! Να που δεν δείχνει ;-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια Καλημέρα,Είμαι κ εγώ στην προσπάθεια για 2ο μωρο απο τον Απρίλιο.Μου έχει καρφωθεί τόσο πολυ στο μυαλό μου,που πιστεύω ότι φέρνω το αντίθετο αποτέλεσμα. αν δεν χαλαρώσουμε δεν πρόκειται να δούμε θετικό τεστ. το θέμα είναι πως θα το καταφερουμε; καλή επιτυχία σε όλες μας

Χαλάρωσε πηγαίνετε τις βόλτες σας τώρα άρχισαν και οι άδειες και οι διακοπες πιέτε το κρασάκι σας και μη το σκέφτεσαι τόσο θα έρθει όποτε θέλει να έρθει! Προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο γιατί θελουμε δεν θελουμε το σκεφτόμαστε συνέχεια αλλα προσπάθησε να το βγάλεις για λίγο από το μυαλό σου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εντάξει τότε αφού στο βεβαίωσε κ ο γιατρος!! Άρα ο μονος λόγος που λένε μέρα παρά μέρα είναι γιατί είναι το ελάχιστο να μην αφήνουμε περισσότερες μερες!

Καλώς ήρθες εύχομαι σύντομα να μας πεις τα νέα σου! Εμεις προσπαθούμε για το πρώτο μας από τον Ιανουάριο είχαμε βέβαια Μάιο Ιούνιο μια διακοπή γιατί κάναμε το εμβόλιο και αρχίσαμε ξανά Ιούλιο χαλαρά, αν δεν γίνει τίποτα ως τον Δεκέμβρη που θα έχω τεστ παπ θα πάμε να κάνουμε τις ανάλογες εξετάσεις!

Ναι ναι έτσι μου είπε ,καλημερα κιόλας. Επίσης όταν πήγα του είπα ότι ακόμα και όταν κάνουμε έχω ένα μαξιλάρι από κάτω από το ποπό ,μου λέει ναι μπορείς να το κάνεις ή να ξαπλώσεις στο πλάι σε εμβρυϊκή στάση ή ανασκαλα με τα πόδια πάνω σου λυγισμενα αυτό δε το πολυκαταλαβα ,το μόνο που δε θέλω είναι να μη σηκωθείς για ένα 20λεπτο όχι ότι θα τρέξει σπέρμα γτ αυτό φεύγει γρήγορα μέσα αλλά γτ τρέχουν υγρά και καλύτερα να μη σηκωθείς και ν μη κάνεις κατακόρυφα χαχαχχα..λέω και να θέλατε δε μπορώ χαχαχα...

Επίσης τη μέρα τ ραντεβού στο γιατρό ,δε ξέρει κανείς εκτός από ελάχιστους ότι προσπαθούμε αυτός που θα σου πω είναι στους κανείς απλά ίσως το φαντάζονται ..μας κάλεσε ένας κολλητός του άντρα μου για να μας δώσει καρότσι και πορτ μπεμπέ είναι σα καινούργια λεει και έλεγε ο άντρας που πω λες να είναι σημαδιακό χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ria_ είπε:

Ναι ναι έτσι μου είπε ,καλημερα κιόλας. Επίσης όταν πήγα του είπα ότι ακόμα και όταν κάνουμε έχω ένα μαξιλάρι από κάτω από το ποπό ,μου λέει ναι μπορείς να το κάνεις ή να ξαπλώσεις στο πλάι σε εμβρυϊκή στάση ή ανασκαλα με τα πόδια πάνω σου λυγισμενα αυτό δε το πολυκαταλαβα ,το μόνο που δε θέλω είναι να μη σηκωθείς για ένα 20λεπτο όχι ότι θα τρέξει σπέρμα γτ αυτό φεύγει γρήγορα μέσα αλλά γτ τρέχουν υγρά και καλύτερα να μη σηκωθείς και ν μη κάνεις κατακόρυφα χαχαχχα..λέω και να θέλατε δε μπορώ χαχαχα...

Επίσης τη μέρα τ ραντεβού στο γιατρό ,δε ξέρει κανείς εκτός από ελάχιστους ότι προσπαθούμε αυτός που θα σου πω είναι στους κανείς απλά ίσως το φαντάζονται ..μας κάλεσε ένας κολλητός του άντρα μου για να μας δώσει καρότσι και πορτ μπεμπέ είναι σα καινούργια λεει και έλεγε ο άντρας που πω λες να είναι σημαδιακό χαχαχαχα

Καλημέρα χαχαχα λες;;; Άντε βρε στο εύχομαι γιατί προσπαθείτε τόσο καιρό! Καλύτερα να μη το ξέρουν γιατί γίνεται ακόμα πιο αγχωτική όλη η κατάσταση! Εμας δε το ξέρει κανεις ούτε καν οι γονεις μας κανένας εγώ φυσικά δεν θέλω να το μάθει κανένας γιατί θεωρώ ότι θα αγχωθώ ακόμη περισσότερο! Μόνο ο γιατρος κανεις αλλος και εσείς που εντάξει εσείς με καταλαβαίνεται!! 
 

εγω ποτέ δεν σηκώνομαι να πω την αλήθεια, συνήθως κοιμάμαι μετά χαχαχα αλλα το πρωί στο εσώρουχο έχω υγρά και επίσης την επόμενη ημέρα κατά την διάρκεια της ημέρας έχω πάλι πολλά υγρά και λεω τίποτα δεν μένει μέσα;;;  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα χαχαχα λες;;; Άντε βρε στο εύχομαι γιατί προσπαθείτε τόσο καιρό! Καλύτερα να μη το ξέρουν γιατί γίνεται ακόμα πιο αγχωτική όλη η κατάσταση! Εμας δε το ξέρει κανεις ούτε καν οι γονεις μας κανένας εγώ φυσικά δεν θέλω να το μάθει κανένας γιατί θεωρώ ότι θα αγχωθώ ακόμη περισσότερο! Μόνο ο γιατρος κανεις αλλος και εσείς που εντάξει εσείς με καταλαβαίνεται!! 
 

εγω ποτέ δεν σηκώνομαι να πω την αλήθεια, συνήθως κοιμάμαι μετά χαχαχα αλλα το πρωί στο εσώρουχο έχω υγρά και επίσης την επόμενη ημέρα κατά την διάρκεια της ημέρας έχω πάλι πολλά υγρά και λεω τίποτα δεν μένει μέσα;;;  

Καλά και εγώ ποτέ δε σηκώνομαι κοιμάμαι συνήθως αλλά και εγώ έχω υγρά μου λέει ,το σπέρμα σπάνια πέφτει έξω είναι γρήγορα και πάνε κατευθείαν μέσα απλα είναι υγρά αυτά ..τι να πω όσο ζω μαθαίνω και εγώ χαχα 

Εμάς τ ξέρουν ελάχιστοι άνθρωποι η μαμά μου ,ας πούμε αλλά δε μας πιέζει ίσα ίσα λέει να μην αγχώνεσται και όταν είναι να έρθει θα έρθει ,αλλά κάποιοι ελάχιστοι δικοί μας φίλοι πολυ κοντινοί που ξέρουμε ότι κατανοούν και δε λένε κάτι δε ρωτάνε δε θα μας αγχωσοην ναι ...παραπάνω όχι δε θέλω και εγώ ! Όσο για το αν είναι σημάδι δε ξέρω ,όπως απάντησε και ο άντρας μου αν θέλει ο Θεός και έρθει με το καλό θα τα χρησιμοποιήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλά και εγώ ποτέ δε σηκώνομαι κοιμάμαι συνήθως αλλά και εγώ έχω υγρά μου λέει ,το σπέρμα σπάνια πέφτει έξω είναι γρήγορα και πάνε κατευθείαν μέσα απλα είναι υγρά αυτά ..τι να πω όσο ζω μαθαίνω και εγώ χαχα 

Εμάς τ ξέρουν ελάχιστοι άνθρωποι η μαμά μου ,ας πούμε αλλά δε μας πιέζει ίσα ίσα λέει να μην αγχώνεσται και όταν είναι να έρθει θα έρθει ,αλλά κάποιοι ελάχιστοι δικοί μας φίλοι πολυ κοντινοί που ξέρουμε ότι κατανοούν και δε λένε κάτι δε ρωτάνε δε θα μας αγχωσοην ναι ...παραπάνω όχι δε θέλω και εγώ ! Όσο για το αν είναι σημάδι δε ξέρω ,όπως απάντησε και ο άντρας μου αν θέλει ο Θεός και έρθει με το καλό θα τα χρησιμοποιήσουμε.

Σας εύχομαι τα ευχάριστα να έρθουν σύντομα! Ποτέ έχετε επέτειο; Ισως να είναι το δώρο σας! 
 

Εγώ είμαι χαλια άσε, δεν ξέρω γιατί αλλά ο άντρας μου πάλι θα χρειαστεί να πάρει την αγωγή που έπαιρνε ( εσιταλόραμη αντί αγχολυτικά). Δεν ξέρω γιατί και εγώ έχω άγχος για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας και τις αλλαγές που γίνονται στη ζωή μας αλλά έμαθα να το ελέγχω μετά από κάποιες κρίσεις πανικού που πάθαινα έμαθα πλέον να το ελέγχω! Ο άντρας μου όχι είναι μάλλον του χαρακτήρα ή είναι κάτι κληρονομικό (γιατί έχει και ένας ξάδερφος του αυτό το πρόβλημα και τα λαμβάνει χρόνια αυτά τα χάπια και να σημείωσω ότι είναι παντρεμένος χρόνια χωρις μωρό) Χθες πήγαμε για φαγητό και μόλις είδε το φαγητό του κόπηκε η όρεξη δεν μπορούσε να φάει όποτε κατάλαβα ότι δεν γίνεται πρέπει να ξανά αρχίσει την αγωγή και να ξεχάσω το θέμα μωρό! Κλάμα εγώ δεν σταμάτησα να κλαίω από την μια έκλαιγα γιατί θεωρούσα τον εαυτό μου εγωιστή που απλά τον πιεςα Να τα κόψει για να ξανά αρχίσουμε την προσπάθεια μας και από την άλλη γιατί δεν ξέρω πως να τον βοηθήσω! Το ξέρω μας έτυχαν όλα κορονοϊος, χτίσιμο Καινούργιου σπιτιού, δάνειο, μετράμε τα λεφτά μας να ξέρουμε ότι θα μας φτάσουν, και ένα μωρό γιατί με έπιασε το αμόκ ότι γερνάω και δεν θα μπορώ να κάνω παιδιά. Αλλά προέχει να είμαστε ψυχικά υγιείς και έχω πει στον άντρα μου ότι πλέον οκ δεν πειράζει δεν θα τον ξανά πιέσω για το θέμα μωρό και ούτε θα του το ξανά αναφέρω, εννοείται προέχει η υγεία μας και αν είναι θέλημα θεού θα έρθει! Πήγε και στον προσωπικό  γιατρό του και του είπε ότι προσπαθούμε για μωρό και αν αυτά επηρεάζουν, αυτος του είπε ότι δεν επηρεάζουν εγώ η αλήθεια διάβασα πολλες έρευνες που το λένε ότι μειώνουν την κινητικότητα, αλλάζει την μορφολογία τους, και μειώνει και την παραγωγή τους, αλλά το θετικό είναι ότι όταν τα σταματούν περίπου 3 μήνες επανέρχεται! Και αυτό είναι κάτι το οποίο τουλάχιστον με κάνει να νιώθω καλά. Του εγραψε και σπερματοδιαγραμμα του είπε αν θέλει να το κάνει τώρα πριν πάρει την αγωγή και να κάνει και ένα μετά από 2-3 μηνες να δούμε κατα ποσό επηρεάζει, ο άντρας μου ομως μου είπε ότι δεν έχει την ψυχολογία να πάει να κάνει μια τέτοια εξέταση τώρα! Και θα την κάνει τον Νοέμβρη και αν δείξουν οκ σημαίνει ότι δεν επηρεάζουν αν δείξει πρόβλημα σημαίνει ότι ισως να επηρεάζει ισως να ήταν έτσι το σπερμα και από άλλους παράγοντες! Εγώ από την άλλη πρέπει να βάλω πίσω τα θέλω μου και να είμαι δυνατή για να τον στηρίξω γιατί ο άντρας μου είναι λιγότερο δυνατός! Εξάλλου εμένα η οικογένεια μου τώρα είναι ο άντρας μου και εγώ! Πρέπει να συμφιλιωθώ με αυτό το δεδομένο και να προχωρήσω! Εσείς μπορείτε να με καταλάβετε ποσό άσχημα νιώθω ποσό πολύ το θέλω γι αυτό και έγραψα όλο αυτό! Συγγωμη για το μεγάλο κείμενο αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου και επιτελους να προχωρήσω με αυτό το δεδομένο που έχω τώρα μακάρι να επανέλθει και να ξανά αρχίσουμε τις προσπάθειες μας, απλά θα συνεχίσουμε τις ελεύθερες επαφές αφού η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! 
 

εννοειται θα σας διαβάζω γιατί αγωνιώ μαζί σας και χαίρομαι με το κάθε θετικό τεστ που έχετε, δίνετε ελπίδα σε ολες εμας, ειδικά κοπελες με χειρότερο πρόβλημα από το δικό μου μας δίνετε δύναμη ότι ολες μπορούμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...