Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Σας εύχομαι τα ευχάριστα να έρθουν σύντομα! Ποτέ έχετε επέτειο; Ισως να είναι το δώρο σας! 
 

Εγώ είμαι χαλια άσε, δεν ξέρω γιατί αλλά ο άντρας μου πάλι θα χρειαστεί να πάρει την αγωγή που έπαιρνε ( εσιταλόραμη αντί αγχολυτικά). Δεν ξέρω γιατί και εγώ έχω άγχος για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας και τις αλλαγές που γίνονται στη ζωή μας αλλά έμαθα να το ελέγχω μετά από κάποιες κρίσεις πανικού που πάθαινα έμαθα πλέον να το ελέγχω! Ο άντρας μου όχι είναι μάλλον του χαρακτήρα ή είναι κάτι κληρονομικό (γιατί έχει και ένας ξάδερφος του αυτό το πρόβλημα και τα λαμβάνει χρόνια αυτά τα χάπια και να σημείωσω ότι είναι παντρεμένος χρόνια χωρις μωρό) Χθες πήγαμε για φαγητό και μόλις είδε το φαγητό του κόπηκε η όρεξη δεν μπορούσε να φάει όποτε κατάλαβα ότι δεν γίνεται πρέπει να ξανά αρχίσει την αγωγή και να ξεχάσω το θέμα μωρό! Κλάμα εγώ δεν σταμάτησα να κλαίω από την μια έκλαιγα γιατί θεωρούσα τον εαυτό μου εγωιστή που απλά τον πιεςα Να τα κόψει για να ξανά αρχίσουμε την προσπάθεια μας και από την άλλη γιατί δεν ξέρω πως να τον βοηθήσω! Το ξέρω μας έτυχαν όλα κορονοϊος, χτίσιμο Καινούργιου σπιτιού, δάνειο, μετράμε τα λεφτά μας να ξέρουμε ότι θα μας φτάσουν, και ένα μωρό γιατί με έπιασε το αμόκ ότι γερνάω και δεν θα μπορώ να κάνω παιδιά. Αλλά προέχει να είμαστε ψυχικά υγιείς και έχω πει στον άντρα μου ότι πλέον οκ δεν πειράζει δεν θα τον ξανά πιέσω για το θέμα μωρό και ούτε θα του το ξανά αναφέρω, εννοείται προέχει η υγεία μας και αν είναι θέλημα θεού θα έρθει! Πήγε και στον προσωπικό  γιατρό του και του είπε ότι προσπαθούμε για μωρό και αν αυτά επηρεάζουν, αυτος του είπε ότι δεν επηρεάζουν εγώ η αλήθεια διάβασα πολλες έρευνες που το λένε ότι μειώνουν την κινητικότητα, αλλάζει την μορφολογία τους, και μειώνει και την παραγωγή τους, αλλά το θετικό είναι ότι όταν τα σταματούν περίπου 3 μήνες επανέρχεται! Και αυτό είναι κάτι το οποίο τουλάχιστον με κάνει να νιώθω καλά. Του εγραψε και σπερματοδιαγραμμα του είπε αν θέλει να το κάνει τώρα πριν πάρει την αγωγή και να κάνει και ένα μετά από 2-3 μηνες να δούμε κατα ποσό επηρεάζει, ο άντρας μου ομως μου είπε ότι δεν έχει την ψυχολογία να πάει να κάνει μια τέτοια εξέταση τώρα! Και θα την κάνει τον Νοέμβρη και αν δείξουν οκ σημαίνει ότι δεν επηρεάζουν αν δείξει πρόβλημα σημαίνει ότι ισως να επηρεάζει ισως να ήταν έτσι το σπερμα και από άλλους παράγοντες! Εγώ από την άλλη πρέπει να βάλω πίσω τα θέλω μου και να είμαι δυνατή για να τον στηρίξω γιατί ο άντρας μου είναι λιγότερο δυνατός! Εξάλλου εμένα η οικογένεια μου τώρα είναι ο άντρας μου και εγώ! Πρέπει να συμφιλιωθώ με αυτό το δεδομένο και να προχωρήσω! Εσείς μπορείτε να με καταλάβετε ποσό άσχημα νιώθω ποσό πολύ το θέλω γι αυτό και έγραψα όλο αυτό! Συγγωμη για το μεγάλο κείμενο αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου και επιτελους να προχωρήσω με αυτό το δεδομένο που έχω τώρα μακάρι να επανέλθει και να ξανά αρχίσουμε τις προσπάθειες μας, απλά θα συνεχίσουμε τις ελεύθερες επαφές αφού η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! 
 

εννοειται θα σας διαβάζω γιατί αγωνιώ μαζί σας και χαίρομαι με το κάθε θετικό τεστ που έχετε, δίνετε ελπίδα σε ολες εμας, ειδικά κοπελες με χειρότερο πρόβλημα από το δικό μου μας δίνετε δύναμη ότι ολες μπορούμε! 

Καλησπέρα κορίτσι μου ,22 Αυγούστου κλείνουμε 1 χρόνο γάμου .Σε ευχαριστώ πολύ πολύ .

Αρχικά δε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη καλά κάνεις και μας γράφεις πώς νοιωθεις για αυτό είμαστε εδώ για να βοηθάμε όσο μπορούμε και να δίνουμε δύναμη η μια στην άλλη.

Τώρα από την άλλη είναι πολύ λογικό που στεναχωρεθηκες και εγώ και οποιαδήποτε πιστεύω στη θέση μας που θέλει να γίνει μανούλα έτσι θα αντιδρούσε. Δε θεωρώ ότι το πιέσεις απλά βάλατε μπροστά ένας θέλω σας να μεγαλώσετε την οικογένεια σας και για αυτό προσπαθήσατε να σταματήσει ο άντρας σου την αγωγή. Δυστυχώς δεν είναι όλοι οι άνθρωποι δυνατή και πρέπει εμείς να γίνουμε οι δύναμη για αυτους. Ο άντρας μου κάποια στιγμή μου είχε πει ότι είμαστε ήδη οικογένεια κάνουμε δε κάνουμε μωρό. Προέχει όμως τώρα να ισορροπήσει η κατάσταση με τον άντρα σου ,ευτυχισμένο μωρό σημαίνει και ευτυχισμένοι και υγιεις πάνω απ' όλα γονεις για να μπορείτε να ανταπεξέλθετε γτ όσο να πεις διαταράσσονται οι ισσοροπιες με ένα μωρό στο σπίτι είναι κάτι άγνωστο . Πραγματικά πιστεύω ότι θα κάνετε μωράκι αν όχι σύντομα ,λίγο αργότερα δε σε πήραν τα χρόνια πιστεύω όπως πιστεύω ότι και ο Θεος ξέρει πότε θα στείλει το μωράκι σας τη κατάλληλη στιγμή. Και θα δεις θα έρθει εκεί που δε το περιμένεις... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/8/2021 at 1:12 ΜΜ, xenia^^ είπε:

Επεμβαίνω και εγώ για να σου πω ότι είμαι μαζί με την @Sofiamar93 στις μανούλες Αυγούστου και έχω να σου πω ότι ίσως για πρώτη φορά την ωορρηξία μου τον Δεκέμβρη είδα αίμα.. το οποιο με ανησύχησε γιατί εκτός ότι δεν ήμουν σίγουρη ότι ήταν η ωορρηξία μου τότε δεν θυμάμαι να το έχω ξανά δει και ήταν αρκετουτσικο.. εγώ το θεώρησα σημάδι από τον θεό και όντως έπιασα την μπεμπουλα μου που την περιμένω τις επόμενες εβδομάδες !!!!!! Επίσης Σεπτέμβρη ειχα βιοχημική και η αμέσως επόμενη ωορρηξία ήταν κακή την είχε δει ο γιατρός στον υπέρηχο και μετά ήρθε αυτή η τόσο έντονη που την εκμεταλλευτήκαμε με τον άντρα μου και πιάσαμε την μπεμπα μας !!! Οπότε όλα είναι σχετικά !!!!! Και να σου πω δεν ήξερα καν ότι λένε ότι το αίμα δείχνει κακό ωάριο !! Να που δεν δείχνει ;-)

Σε ευχαριστώ παααααααρα πολύ!!!μου δίνεις κουράγιο πολύ αυτή την στιγμή!!! Σήμερα είναι η 9ημερα  μετά την ωορηξία... Τώρα αυτό βέβαια παίζει + - 1. Και έκανα τέστ κ βγήκε αρνητικό.ξερω ότι είναι πολύ νωρίς θα ξανά κάνω σε 2 μέρες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2021 at 11:16 ΠΜ, lazariska είπε:

Καλημέρα!Αντε ας μπω κι εγω στην παρεα σας αν και σας διαβαζω πολυ καιρο.Εγω προσπαθω για τριτο μωρακι δεν ξερω το θελω πολυ.Κι ενταξει τι προσπαθούμε τελος πάντων πολυ αραια οι επαφες πρεπει να ειμαστε πολυ τυχεροι για να το καταφερουμε.Επισης ο αντρας μου δε θελει να κανει καμια εξεταση τωρα ετσι για να ηρεμησω λιγο γιατι αυτος ειναι στην φαση που θελει και δε θελει τριτο.Με το ζορι τον καταφερα.Μακαρι να πανε ολα καλα και γρηγορα.

Κοπέλα μου μακάρι να σου έρθει σύντομα!!!σε καταλαβαίνω απόλυτα εμείς προσπαθούμε για τέταρτο δεν χορταινω μωρουδιλα είμαι εθισμένη!!!

Το τρίτο φέρνει μια ωραία ισορροπία στο σπίτι.θα με θυμηθείς!

On 6/8/2021 at 11:36 ΠΜ, Rafaela_123 είπε:

Σας εύχομαι τα ευχάριστα να έρθουν σύντομα! Ποτέ έχετε επέτειο; Ισως να είναι το δώρο σας! 
 

Εγώ είμαι χαλια άσε, δεν ξέρω γιατί αλλά ο άντρας μου πάλι θα χρειαστεί να πάρει την αγωγή που έπαιρνε ( εσιταλόραμη αντί αγχολυτικά). Δεν ξέρω γιατί και εγώ έχω άγχος για όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας και τις αλλαγές που γίνονται στη ζωή μας αλλά έμαθα να το ελέγχω μετά από κάποιες κρίσεις πανικού που πάθαινα έμαθα πλέον να το ελέγχω! Ο άντρας μου όχι είναι μάλλον του χαρακτήρα ή είναι κάτι κληρονομικό (γιατί έχει και ένας ξάδερφος του αυτό το πρόβλημα και τα λαμβάνει χρόνια αυτά τα χάπια και να σημείωσω ότι είναι παντρεμένος χρόνια χωρις μωρό) Χθες πήγαμε για φαγητό και μόλις είδε το φαγητό του κόπηκε η όρεξη δεν μπορούσε να φάει όποτε κατάλαβα ότι δεν γίνεται πρέπει να ξανά αρχίσει την αγωγή και να ξεχάσω το θέμα μωρό! Κλάμα εγώ δεν σταμάτησα να κλαίω από την μια έκλαιγα γιατί θεωρούσα τον εαυτό μου εγωιστή που απλά τον πιεςα Να τα κόψει για να ξανά αρχίσουμε την προσπάθεια μας και από την άλλη γιατί δεν ξέρω πως να τον βοηθήσω! Το ξέρω μας έτυχαν όλα κορονοϊος, χτίσιμο Καινούργιου σπιτιού, δάνειο, μετράμε τα λεφτά μας να ξέρουμε ότι θα μας φτάσουν, και ένα μωρό γιατί με έπιασε το αμόκ ότι γερνάω και δεν θα μπορώ να κάνω παιδιά. Αλλά προέχει να είμαστε ψυχικά υγιείς και έχω πει στον άντρα μου ότι πλέον οκ δεν πειράζει δεν θα τον ξανά πιέσω για το θέμα μωρό και ούτε θα του το ξανά αναφέρω, εννοείται προέχει η υγεία μας και αν είναι θέλημα θεού θα έρθει! Πήγε και στον προσωπικό  γιατρό του και του είπε ότι προσπαθούμε για μωρό και αν αυτά επηρεάζουν, αυτος του είπε ότι δεν επηρεάζουν εγώ η αλήθεια διάβασα πολλες έρευνες που το λένε ότι μειώνουν την κινητικότητα, αλλάζει την μορφολογία τους, και μειώνει και την παραγωγή τους, αλλά το θετικό είναι ότι όταν τα σταματούν περίπου 3 μήνες επανέρχεται! Και αυτό είναι κάτι το οποίο τουλάχιστον με κάνει να νιώθω καλά. Του εγραψε και σπερματοδιαγραμμα του είπε αν θέλει να το κάνει τώρα πριν πάρει την αγωγή και να κάνει και ένα μετά από 2-3 μηνες να δούμε κατα ποσό επηρεάζει, ο άντρας μου ομως μου είπε ότι δεν έχει την ψυχολογία να πάει να κάνει μια τέτοια εξέταση τώρα! Και θα την κάνει τον Νοέμβρη και αν δείξουν οκ σημαίνει ότι δεν επηρεάζουν αν δείξει πρόβλημα σημαίνει ότι ισως να επηρεάζει ισως να ήταν έτσι το σπερμα και από άλλους παράγοντες! Εγώ από την άλλη πρέπει να βάλω πίσω τα θέλω μου και να είμαι δυνατή για να τον στηρίξω γιατί ο άντρας μου είναι λιγότερο δυνατός! Εξάλλου εμένα η οικογένεια μου τώρα είναι ο άντρας μου και εγώ! Πρέπει να συμφιλιωθώ με αυτό το δεδομένο και να προχωρήσω! Εσείς μπορείτε να με καταλάβετε ποσό άσχημα νιώθω ποσό πολύ το θέλω γι αυτό και έγραψα όλο αυτό! Συγγωμη για το μεγάλο κείμενο αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου και επιτελους να προχωρήσω με αυτό το δεδομένο που έχω τώρα μακάρι να επανέλθει και να ξανά αρχίσουμε τις προσπάθειες μας, απλά θα συνεχίσουμε τις ελεύθερες επαφές αφού η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία! 
 

εννοειται θα σας διαβάζω γιατί αγωνιώ μαζί σας και χαίρομαι με το κάθε θετικό τεστ που έχετε, δίνετε ελπίδα σε ολες εμας, ειδικά κοπελες με χειρότερο πρόβλημα από το δικό μου μας δίνετε δύναμη ότι ολες μπορούμε! 

Κορίτσι μόλις διάβασα αυτό που έγραψες και δεν θα σου κρύψω ότι έχω έναν κόμπο στο λαιμό..σου εύχομαι πολύ κουράγιο.. εσύ πρέπει να είσαι βράχος σε αυτήν ιστορία και σίγουρα να του δίνεις δύναμη.αυτος εσένα έχει στήριγμα αν του γυρίσεις την πλάτη θα του ει ακόμα πιο δύσκολο.οσο για τις προσπάθειες για μωρό μην απογοητεύεσαι από τη στιγμή που κάνετε ελεύθερα πάντα υπάρχει πιθανότητα να μείνεις έγκυος.

Και με όλο το θάρρος κοπέλα μου... έχετε πνευματικό?εμάς μας έχει βοηθήσει υπερβολικά πάρα πολύ.. νομίζω πως η πίστη μας είναι το μόνο φάρμακο για όλες τις αρρώστιες...

Όσο μπορείς διάβασε καμιά παράκληση της Παναγίας.. κανέναν ψαλμό του Δαβίδ (έχει κ τον ψαλμό για άτεκνες γυναίκες)..κ να λες συχνά όσο μπορείς κατά τη διάρκεια της ημέρας την νοερά προσευχή 'κυριε Ιησού Χριστέ ελέησον ημάς' που είναι κ η πιο δυνατή! Ο Θεός κανέναν δεν αφήνει σας εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε..καιρο εχω να γραψω επειδη διακοπες καταλαβαινεται..εγω το εχω παει χαλαρα απο αυτον τον μηνα χωρις τεστ ωορρηξιας πηρα επισης να πιω γαλα μελισσας που ειναι ενα απο τα πιο καλα για επιτυχημενη εγκυμοσυνη..συγγενεις μου και φιλοι που το εχουν παρει απο τον πρωτο κιολας μηνα εμειναν εγκυες..ειναι αρκετα ακριβο σχετικα με την ποσοτητα που περνεις αλλα θα τα δοκιμασουμε ολα..αυτον τον μηνα παρατηρω εχω αρκετους πονους χαμηλα στην κοιλια και  τσιμπιματα στα δεξια και αυτα  πιο νωρις απο την ημερομηνια που ειναι να μου ερθουν..δεν ξερω τι μπορει να ειναι ευχομαι να μας ερθει το θαυματακι..εσεις κανενα νεο;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθεια!!!!! λοιπόν έκανα β χοριακή σήμερα η οποία μου βγήκε 0.9 αρνητική δλδ.

Όσες φορές έκανα β χοριακή κ ήταν αρνητική πάντα ήταν 0.1 

Με προβλημάτισε αυτό.

Ωορρηξία έκανα (λογικά γιατί είχα καφετιά) στις 29 ή 30 δλδ σήμερα είμαι 11-12 μέρα μετά την ωορρηξία κ (δεν)περιμένω περίοδο στις 12/8 δλδ σε 3 μέρες.

Άκυρο λέτε κ αυτόν το μήνα ή βιάστηκα για  τη χοριακή?

Μεγάλη πίκρα κ σήμερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Melody90 είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!!!! λοιπόν έκανα β χοριακή σήμερα η οποία μου βγήκε 0.9 αρνητική δλδ.

Όσες φορές έκανα β χοριακή κ ήταν αρνητική πάντα ήταν 0.1 

Με προβλημάτισε αυτό.

Ωορρηξία έκανα (λογικά γιατί είχα καφετιά) στις 29 ή 30 δλδ σήμερα είμαι 11-12 μέρα μετά την ωορρηξία κ (δεν)περιμένω περίοδο στις 12/8 δλδ σε 3 μέρες.

Άκυρο λέτε κ αυτόν το μήνα ή βιάστηκα για  τη χοριακή?

Μεγάλη πίκρα κ σήμερα.

Καλησπέρα κορίτσι μου , ίσως να την έκανες και νωρίς αν άργησε να εμφυτευτει αυτό δε σ το λέω με σιγουριά όσο για τον αριθμό και εγώ που έκανα τελευταία είχα 1.2 και το απόγευμα αδιαθετησα κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου , ίσως να την έκανες και νωρίς αν άργησε να εμφυτευτει αυτό δε σ το λέω με σιγουριά όσο για τον αριθμό και εγώ που έκανα τελευταία είχα 1.2 και το απόγευμα αδιαθετησα κανονικά 

Την Πέμπτη περιμένω περίοδο τώρα..αν δεν μου έρθει θα κάνω τεστ πάλι αν κ δεν νομίζω πια ότι σώζεται τίποτα.ασε βαρέθηκα κ αυτά τα τεστ όχι φαίνεται δε φαίνεται γραμμή όχι έτσι όχι αλλιώς για αυτό πήγα έκανα χοριακή για να τελειώνω.. τον προηγούμενο μήνα είδατε τι έπαθα.βαρεθηκα να παίζουν τα τεστ με την ψυχολογία μου.δεν ξέρω αλλά η ψυχολογία μου γενικώς είναι σκατα σήμερα.τα βλέπω όλα μαύρα.απο τη μια λέω άσε να μετακομίσουμε πρώτα γιατί μάλλον θα φύγουμε από δω μέχρι τον Οκτώβρη και μάλλον θα πιάσω δουλειά πάλι μέχρι τότε.οποτε θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα να μείνω έγκυος από Νοέμβρη κ μετά.απο την άλλη θέλω τόσο πολύ τώρα...

Just now, Melody90 είπε:

Την Πέμπτη περιμένω περίοδο τώρα..αν δεν μου έρθει θα κάνω τεστ πάλι αν κ δεν νομίζω πια ότι σώζεται τίποτα.ασε βαρέθηκα κ αυτά τα τεστ όχι φαίνεται δε φαίνεται γραμμή όχι έτσι όχι αλλιώς για αυτό πήγα έκανα χοριακή για να τελειώνω.. τον προηγούμενο μήνα είδατε τι έπαθα.βαρεθηκα να παίζουν τα τεστ με την ψυχολογία μου.δεν ξέρω αλλά η ψυχολογία μου γενικώς είναι σκατα σήμερα.τα βλέπω όλα μαύρα.απο τη μια λέω άσε να μετακομίσουμε πρώτα γιατί μάλλον θα φύγουμε από δω μέχρι τον Οκτώβρη και μάλλον θα πιάσω δουλειά πάλι μέχρι τότε.οποτε θα ήταν πιο εύκολα τα πράγματα να μείνω έγκυος από Νοέμβρη κ μετά.απο την άλλη θέλω τόσο πολύ τώρα...

Για να είχες κ εσύ τέτοια χοριακή κ μετά να σου ήρθε.μαλλον δεν έχω ελπίδες ούτε εγώ.

On 7/8/2021 at 10:27 ΜΜ, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε..καιρο εχω να γραψω επειδη διακοπες καταλαβαινεται..εγω το εχω παει χαλαρα απο αυτον τον μηνα χωρις τεστ ωορρηξιας πηρα επισης να πιω γαλα μελισσας που ειναι ενα απο τα πιο καλα για επιτυχημενη εγκυμοσυνη..συγγενεις μου και φιλοι που το εχουν παρει απο τον πρωτο κιολας μηνα εμειναν εγκυες..ειναι αρκετα ακριβο σχετικα με την ποσοτητα που περνεις αλλα θα τα δοκιμασουμε ολα..αυτον τον μηνα παρατηρω εχω αρκετους πονους χαμηλα στην κοιλια και  τσιμπιματα στα δεξια και αυτα  πιο νωρις απο την ημερομηνια που ειναι να μου ερθουν..δεν ξερω τι μπορει να ειναι ευχομαι να μας ερθει το θαυματακι..εσεις κανενα νεο;;

Σου το εύχομαι!μακάρι! εννοείς βασιλικό πολτό? Πώς το παίρνεις για πες μας?κ πόσο κάνει?

Link to comment
Share on other sites

κ εγω θα ήθελα να μάθω για τον βασιλικό πολτό πως τον περνούμε ...εμεις έχουμε επέτειο Αρχές Σεπτέμβρη κ θα ήθελα πολύ να ρου κάνω δώρο ένα μωρό...Όμως χλωμό το βλέπω...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αυτο οι μελλισοκομοι το βαζουν σε συρριγγες των 10ml..πινετε καθε πρωι νυστικη το βαζεις κατω απο την γλωσσα 1ml καθε φορα,δηλαδη ειναι για 10 μερες..αλλα πρεπει να βρειτε ενα μελλισοκομο που να του εχετε εμπιστοσυνη διοτι καποιοι μπορει να κανουν και παιχνιδια και να δινουν οτι νανε και το πουλανε για βασιλικο πολτο..κανει 120-150€ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια αυτο οι μελλισοκομοι το βαζουν σε συρριγγες των 10ml..πινετε καθε πρωι νυστικη το βαζεις κατω απο την γλωσσα 1ml καθε φορα,δηλαδη ειναι για 10 μερες..αλλα πρεπει να βρειτε ενα μελλισοκομο που να του εχετε εμπιστοσυνη διοτι καποιοι μπορει να κανουν και παιχνιδια και να δινουν οτι νανε και το πουλανε για βασιλικο πολτο..κανει 120-150€ 

Πόσο κάνει λέει???????:shock:

Και το μέλι ξέρεις πόσο νόστιμο είναι?χαχαχαχα:mrgreen:

Πλάκα κάνω βασικά λίγο που το γκουγκλαρα είδα ότι έχει γύρω στα 20€.δεν είναι το ίδιο? εννοώ είναι νοθευμένα αυτά του εμπορίου?

 

πρίν από 1 λεπτό , Melody90 είπε:

Πόσο κάνει λέει???????:shock:

Και το μέλι ξέρεις πόσο νόστιμο είναι?χαχαχαχα:mrgreen:

Πλάκα κάνω βασικά λίγο που το γκουγκλαρα είδα ότι έχει γύρω στα 20€.δεν είναι το ίδιο? εννοώ είναι νοθευμένα αυτά του εμπορίου?

 

Άσχετο κορίτσια αύριο περιμένω περίοδο πραγματικά έχει να με ενοχλήσει το στήθος πριν την περιοδο δεν θυμάμαι και εγώ ποσους μήνες. Από τότε που θήλασα το πρώτο μου παιδί σταμάτησα να έχω πρησμένο στήθος πριν την περίοδο και τώρα με έχει πεθάνει και έχω έντονη ενόχληση χαμηλά πονάει και τσιμπηματάκια δεν υπάρχει περίπτωση σίγουρα θα μου έρθει ένα γιατρό που ρώτησα σε forum μου είπε να κάνω ξανά β-χοριακή την δεύτερη μέρα καθυστέρησης. Μάλλον δεν θα χρειαστεί.

Το μόνο που με προβλημάτισε αρκετά και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας είναι το εξής. Όσον αφορά την ωορρηξία. Εγώ αυτά τα καφετιά υγρά της ωορρηξίας τα είχα 30 Ιουλίου.. και η λογική μου έλεγε ότι από τη στιγμή που βλέπω τα καφετιά υγρά λογικά έχω κάνει ήδη ωορρηξία αλλιώς θα ήτανε πιο ροζ κόκκινο το αίμα καφέ γίνεται το αίμα όταν έχει οξειδωθεί ήδη δηλαδή είναι πιο παλιό. Και εκεί πρέπει να έχασα την μπάλα.. ψάχνοντας πολύ όμως σε site κ forums για καφέ υγρά στην ωορηξία ακόμα και σε γερμανικά site κοίταξα πέτυχα κάνα δύο κοπέλες που όταν είδαν τα καφέ υγρά πήγαν τρέχοντας την επόμενη μέρα στο γιατρό για υπέρηχο και ο γιατρός τούς είχε πει ότι" πρόκειται "να κάνουν ωορρηξία τις επόμενες 24-36 ώρες. Εκεί προβληματίστηκα εγώ πολύ γιατί αν έτυχε αυτό σε μένα κακώς έκανα τώρα τη Δευτέρα τη β χοριακή θα ήταν νωρίς.

Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Πόσο κάνει λέει???????:shock:

Και το μέλι ξέρεις πόσο νόστιμο είναι?χαχαχαχα:mrgreen:

Πλάκα κάνω βασικά λίγο που το γκουγκλαρα είδα ότι έχει γύρω στα 20€.δεν είναι το ίδιο? εννοώ είναι νοθευμένα αυτά του εμπορίου?

 

Άσχετο κορίτσια αύριο περιμένω περίοδο πραγματικά έχει να με ενοχλήσει το στήθος πριν την περιοδο δεν θυμάμαι και εγώ ποσους μήνες. Από τότε που θήλασα το πρώτο μου παιδί σταμάτησα να έχω πρησμένο στήθος πριν την περίοδο και τώρα με έχει πεθάνει και έχω έντονη ενόχληση χαμηλά πονάει και τσιμπηματάκια δεν υπάρχει περίπτωση σίγουρα θα μου έρθει ένα γιατρό που ρώτησα σε forum μου είπε να κάνω ξανά β-χοριακή την δεύτερη μέρα καθυστέρησης. Μάλλον δεν θα χρειαστεί.

Το μόνο που με προβλημάτισε αρκετά και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας είναι το εξής. Όσον αφορά την ωορρηξία. Εγώ αυτά τα καφετιά υγρά της ωορρηξίας τα είχα 30 Ιουλίου.. και η λογική μου έλεγε ότι από τη στιγμή που βλέπω τα καφετιά υγρά λογικά έχω κάνει ήδη ωορρηξία αλλιώς θα ήτανε πιο ροζ κόκκινο το αίμα καφέ γίνεται το αίμα όταν έχει οξειδωθεί ήδη δηλαδή είναι πιο παλιό. Και εκεί πρέπει να έχασα την μπάλα.. ψάχνοντας πολύ όμως σε site κ forums για καφέ υγρά στην ωορηξία ακόμα και σε γερμανικά site κοίταξα πέτυχα κάνα δύο κοπέλες που όταν είδαν τα καφέ υγρά πήγαν τρέχοντας την επόμενη μέρα στο γιατρό για υπέρηχο και ο γιατρός τούς είχε πει ότι" πρόκειται "να κάνουν ωορρηξία τις επόμενες 24-36 ώρες. Εκεί προβληματίστηκα εγώ πολύ γιατί αν έτυχε αυτό σε μένα κακώς έκανα τώρα τη Δευτέρα τη β χοριακή θα ήταν νωρίς.

Εσείς τι λέτε?

Οχι δεν ειναι το ιδιο..αυτα του εμποριου δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που περνεις απο τον μελλισοκομο 

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2021 at 8:31 ΜΜ, Melody90 είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!!!! λοιπόν έκανα β χοριακή σήμερα η οποία μου βγήκε 0.9 αρνητική δλδ.

Όσες φορές έκανα β χοριακή κ ήταν αρνητική πάντα ήταν 0.1 

Με προβλημάτισε αυτό.

Ωορρηξία έκανα (λογικά γιατί είχα καφετιά) στις 29 ή 30 δλδ σήμερα είμαι 11-12 μέρα μετά την ωορρηξία κ (δεν)περιμένω περίοδο στις 12/8 δλδ σε 3 μέρες.

Άκυρο λέτε κ αυτόν το μήνα ή βιάστηκα για  τη χοριακή?

Μεγάλη πίκρα κ σήμερα.

0.9 ειναι δεικτης εργαστηριακός. Ιδιος ακριβώς με το 0.1. Παντα κανουμε χοριακη με 1 ημερα καθυστέρηση. Γυναικες που βιαζονται ( όπως κ εγω) παντα βιαζομουν και τις 4 φορες. Εχουν χαμηλές τιμες ανω ομως του 5. Απο 5 και επανω είναι θετικο και πρέπει να διπλασιαζεται καθε 48 ωρες. Καλη επιτυχία

  • Ευχαριστώ 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Οχι δεν ειναι το ιδιο..αυτα του εμποριου δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που περνεις απο τον μελλισοκομο 

Άρα είναι όπως κ στο μέλι..μέρα με τη νύχτα μέλι του μελισσοκόμου με το μέλι του εμπορίου.. έβαλα τον άντρα μου να ρωτήσει έναν γνωστό μας μελισσοκόμο που παίρνουμε μέλι.οταν μάθω τιμή θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια σήμερα είναι να μου έρθει η περίοδος..ακόμα τίποτα για να δούμε θα κάνω τελικά ξανά χοριακή?

Είμαι αρκετά αγχωμένη κ δεν βοηθάω την κατάσταση βέβαια.

Καλησπέρα κορίτσι μου μην αγχώνεσαι όσο αγχώνεσαι χειρότερα είναι γιατί άμα είναι να έρθει καθυστερεί από το άγχος και αγχώνεσαι κιόλας περισσότερο! 
 

Νομιζω να περιμένεις και αν δεν έρθει αύριο να κανεις το Σάββατο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...