Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

20 μηνών...μακάρι να έρθει σε όλες μας σύντομα κορίτσια μου...

Πόσο δίκιο έχεις... Την καταλαβαίνω επειδή το έχω περάσει κ εγώ κ στεναχωριομουν κ έκλαιγα... Όμως επειδή πέρασα μετά κ την διακοπή κύησης δεν συγκρίνεται...Εγώ πιστεύω ότι σύντομα θα έχεις θετικό τεστ θα το δεις...

Καταρχάς να πω για όλες τις κοπέλες εδώ μέσα που δεν έχουν καθόλου παιδάκια  και προσπαθούν τόσον καιρό με κάθε τρόπο να κάνουν ένα μωράκι ότι είναι ΗΡΩΊΔΕΣ!!!!! Πραγματικά τις βγάζω το καπέλο!!!!

Καμιά φορά νιώθω χαζή εδώ μέσα όταν στεναχωριέμαι για αυτό που μου συνέβη είτε ήταν η παλίνδρομη είτε βιοχημική γιατί άλλος θα πει καλά μωρή βλαμμένη έχεις τρία γερά παιδιά και τολμας κ παραπονιέσαι???κ κλαις κι όλας τώρα??? Κ έτσι ταρακουνιεμαι λίγο κ στα συγκαλά μου η αλήθεια είναι.

Μετά βέβαια λέω ότι ο κάθε άνθρωπος θεωρεί το δικό του πρόβλημα σοβαρό... Και διαχειρίζεται διαφορετικά το πρόβλημά του.

Προσωπικά συμφωνώ με την άποψή της αννούλαααας όσο πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη τόσο μεγαλύτερος είναι ο σωματικός και ψυχικός πόνος. Δεν συγκρίνεται μία βιοχημική με μία διακοπή κύησης σε προχωρημένη εγκυμοσύνη ή ένας ενδομήτριος θάνατος πάλι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη.

Βέβαια ο πόνος δεν μετριέται σε γραμμάρια..

Κ η ψυχουλα που χάνεται ψυχούλα.Δεν υπάρχει μικρή ή μεγάλη.

Από ότι καταλάβετε σήμερα έχω λαλήσει... Και δόξα τω θεώ κοιτάω τα παιδάκια μου και παίρνω πολύ πολύ κουράγιο.

 

πρίν από 49 λεπτά , Ria_ είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ , ότι και να σου πω ξέρω ότι σίγουρα θα στεναχωρεθεις είναι λογικό... Κλάψε ξέσπασε αν πιστεύεις θα σε βοηθήσει αυτό ,αλλά σύντομα πιστεύω θα έρθει τ σπορακι σας και θα μείνει :) pregnacare περνώ και εγώ αλλά από το Νοέμβριο και δεν τα έχω σταματήσει ακόμα.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!σε λίγες μέρες θα ξεχαστώ πάλι...Rία μου δεν ξέρω εμένα μου είπε το πολύ τρεις μήνες και μετά κενό αλλά δεν ξέρω τώρα πόσο πρέπει να περιμένω άμα σου έδωσε το ok ο γιατρός σου είσαι κομπλέ.. και όλα θα γίνουν πρέπει να είμαστε πιο αισιόδοξες.

4 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

ναι τις παίρνουμε 3 μήνες κ μετά σταματάμε...Εγώ μια φορά που τις ξανά πήρα τις είχα σταματήσει νομίζω για κανένα 4μηνο;;;

Εγώ τις ξεκίνησα Αρχές Μαΐου κ τις τελείωσα τέλος Ιουλίου Αρχές Αυγούστου...τι να πω... απογοητεύτηκα...να μου πεις τι είναι κ αυτά θεοι;;; όμως ήλπιζα... Πολύ άγχος ρε κορίτσια κ δεν βοηθάω έτσι την κατάσταση...

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου και σου εύχομαι και σένα να σου ρθει γρήγορα ένα γερό μωράκι!!! Αυτό που πέρασες πάρα πολύ δύσκολο!τι να πω ο Θεός να φυλάει..κ η Παναγιά μαζί μας..

Καλά τα χάπια σίγουρα δεν κάνουν θαύματα αλλά τα παίρνουμε και δεν ξέρω λέμε ότι κάνουμε κάτι..μήπως δουλέψουν κ σαν Placebo βρε ποιος ξέρει..

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

@Ria_ μου τι γίνεται ποτέ θα κανεις χοριακη;;

Καλημέρα κορίτσι μου τι κανεις? Κανονικά είναι τη Δευτέρα αλλά θα λείπουμε εκτός, έχουμε επέτειο Κυριακή και κανόνισε ο άντρας μου έκπληξη να πάμε κάπου Κυριακή - Δευτερα. Πήρα ένα τεστ χτες και λέω να το κάνω Κυριακή αν δε κρατηθω .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου τι κανεις? Κανονικά είναι τη Δευτέρα αλλά θα λείπουμε εκτός, έχουμε επέτειο Κυριακή και κανόνισε ο άντρας μου έκπληξη να πάμε κάπου Κυριακή - Δευτερα. Πήρα ένα τεστ χτες και λέω να το κάνω Κυριακή αν δε κρατηθω .

Καλημέρα είμαι καλά, δυστυχως ακυρώσαμε το ταξίδι μας λόγο του άντρα μου γιατί επαθε σαν κρίση πανικού εγώ αστα έκλαιγα 2 ημερες αλλά μετά ξύπνησα και είπα δεν γίνεται να χαλάμε άλλο τις διακοπες και έτσι κάναμε εγχώρια καλά περάσαμε και Δευτέρα πάμε πίσω δουλεια! 

Αχ τι ωραία άντε θα μας πεις εύχομαι ευχάριστα να είναι και ένα ωραίο Δώρο για την επέτειο σας! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα είμαι καλά, δυστυχως ακυρώσαμε το ταξίδι μας λόγο του άντρα μου γιατί επαθε σαν κρίση πανικού εγώ αστα έκλαιγα 2 ημερες αλλά μετά ξύπνησα και είπα δεν γίνεται να χαλάμε άλλο τις διακοπες και έτσι κάναμε εγχώρια καλά περάσαμε και Δευτέρα πάμε πίσω δουλεια! 

Αχ τι ωραία άντε θα μας πεις εύχομαι ευχάριστα να είναι και ένα ωραίο Δώρο για την επέτειο σας! 

Ωχ κατάλαβα κρίμα κορίτσι μου ,Ελλάδα θα ερχοσασταν? Δε πειράζει σε καταλαβαίνω από τη μια να στεναχωρεθεις αλλά εντάξει έστω και εκεί κάνατε τις διακοπές σας και περάσατε καλά ,ξεκουραστηκατε!

Μακάρι κορίτσι μου να έχω ευχάριστα ,να είναι και ένα δώρο για την επέτειο μας για αυτό σκέφτηκα να το κάνω Κυριακή η αλήθεια. Μακάρι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καταρχάς να πω για όλες τις κοπέλες εδώ μέσα που δεν έχουν καθόλου παιδάκια  και προσπαθούν τόσον καιρό με κάθε τρόπο να κάνουν ένα μωράκι ότι είναι ΗΡΩΊΔΕΣ!!!!! Πραγματικά τις βγάζω το καπέλο!!!!

Καμιά φορά νιώθω χαζή εδώ μέσα όταν στεναχωριέμαι για αυτό που μου συνέβη είτε ήταν η παλίνδρομη είτε βιοχημική γιατί άλλος θα πει καλά μωρή βλαμμένη έχεις τρία γερά παιδιά και τολμας κ παραπονιέσαι???κ κλαις κι όλας τώρα??? Κ έτσι ταρακουνιεμαι λίγο κ στα συγκαλά μου η αλήθεια είναι.

Μετά βέβαια λέω ότι ο κάθε άνθρωπος θεωρεί το δικό του πρόβλημα σοβαρό... Και διαχειρίζεται διαφορετικά το πρόβλημά του.

 

 

 

 

Καλημερα Melody.Κι εμενα χτες με ειχε παρει καπως απο κατω. Εσενα ισως και οι ορμονες κανουν παρτυ τωρα.Καταλαβαινω πως το λες...κι εγω εχω μια φιλη που προσπαθει χρονια κ με εξωσωματικη και λεω τωρα να παω εγω να της κλαφτω?απο που κι ως που?Αλλα κι απ την αλλη κι εγω λαχταραω αλλο ενα παιδακι αρα με ποναει και ειναι προβλημα για μενα.

Ria_ μου σου ευχομαι να έχεις  το πολυπόθητο αποτέλεσμα...το καλύτερο δωράκι θα είναι

  • Μου αρέσει 1

U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , lazariska είπε:

Καλημερα Melody.Κι εμενα χτες με ειχε παρει καπως απο κατω. Εσενα ισως και οι ορμονες κανουν παρτυ τωρα.Καταλαβαινω πως το λες...κι εγω εχω μια φιλη που προσπαθει χρονια κ με εξωσωματικη και λεω τωρα να παω εγω να της κλαφτω?απο που κι ως που?Αλλα κι απ την αλλη κι εγω λαχταραω αλλο ενα παιδακι αρα με ποναει και ειναι προβλημα για μενα.

Ria_ μου σου ευχομαι να έχεις  το πολυπόθητο αποτέλεσμα...το καλύτερο δωράκι θα είναι

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,μακάρι !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Ria_ είπε:

Ωχ κατάλαβα κρίμα κορίτσι μου ,Ελλάδα θα ερχοσασταν? Δε πειράζει σε καταλαβαίνω από τη μια να στεναχωρεθεις αλλά εντάξει έστω και εκεί κάνατε τις διακοπές σας και περάσατε καλά ,ξεκουραστηκατε!

Μακάρι κορίτσι μου να έχω ευχάριστα ,να είναι και ένα δώρο για την επέτειο μας για αυτό σκέφτηκα να το κάνω Κυριακή η αλήθεια. Μακάρι...

Άντε μακάρι θα περιμένουμε και εμεις με αγωνία!!! 
 

καλα περάσαμε ναι θα ερχόμασταν Ελλάδα τώρα τα μεταφέραμε για χριατουγεννα αν όλα πάνε καλά με τον κορονοιο και μας επιτρέπει θα έρθουμε Αθήνα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Άντε μακάρι θα περιμένουμε και εμεις με αγωνία!!! 
 

καλα περάσαμε ναι θα ερχόμασταν Ελλάδα τώρα τα μεταφέραμε για χριατουγεννα αν όλα πάνε καλά με τον κορονοιο και μας επιτρέπει θα έρθουμε Αθήνα 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου ..Άντε ωραία,εντάξει καλύτερη η Αθήνα τα Χριστούγεννα από τη ζέστη σκέψου το έτσι χαχα ... ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου ..Άντε ωραία,εντάξει καλύτερη η Αθήνα τα Χριστούγεννα από τη ζέστη σκέψου το έτσι χαχα ... ! 

Χαχα όντως έτσι θα το σκέφτομαι! Γενικά μου έλειψαν τα ταξίδια και ας είναι οπουδήποτε!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Rafaela_123 είπε:

Χαχα όντως έτσι θα το σκέφτομαι! Γενικά μου έλειψαν τα ταξίδια και ας είναι οπουδήποτε!!! 

Ναι λογικό και εμάς γτ όλο και κάπου πηγαίναμε έστω ένα σκου ακόμα και κοντά και μας είχαν λείψει με το κορονοϊό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ria_ είπε:

Ναι λογικό και εμάς γτ όλο και κάπου πηγαίναμε έστω ένα σκου ακόμα και κοντά και μας είχαν λείψει με το κορονοϊό

Εμένα έχει αύριο γενέθλια ο άντρας μου και του έκανα δώρο τη διαμονή μας σε ένα διήμερο! Και εγώ θα ήθελα να έρθουν αλλιώς τα πράγματα κ να ήταν ένα άλλο το δωράκι μου αλλά δε πειράζει! 

Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2021 at 11:52 ΠΜ, Rafaela_123 είπε:

Εμένα έχει αύριο γενέθλια ο άντρας μου και του έκανα δώρο τη διαμονή μας σε ένα διήμερο! Και εγώ θα ήθελα να έρθουν αλλιώς τα πράγματα κ να ήταν ένα άλλο το δωράκι μου αλλά δε πειράζει! 

Καλησπέρα κορίτσι μου ,να τον χαίρεσαι τον αντρουλη σου ,πάντα μαζί και αγαπημένοι να είσται και θα έρθει και το πολυπόθητο σπορακι- δωράκι σύντομα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ,να τον χαίρεσαι τον αντρουλη σου ,πάντα μαζί και αγαπημένοι να είσται και θα έρθει και το πολυπόθητο σπορακι- δωράκι σύντομα ! 

Σε ευχαριστώ πολύ θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι 

Καλημέρα ,σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Έκανα ένα τεστ self clear που είχαμε πάρει νομιζω είναι αρνητικό και λέω νομίζω έλεγε βασικά να το διαβάσεις μέσα σεα 5 λεπτά όχι μετά εγώ τ κοιτάω στα 5 λεπτά που ήταν κ ο χρόνος του λέω αρνητικό αλλά πάντα λέω ας το κοιτάξω και με φως ποτέ δε ξέρεις και έβλεπα μια πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ άχνη γραμμή να φανταστείς βγήκα στο μπαλκόνι στο φως για να τη δω καλύτερα ούτε στο φως του σπιτιού φαινόταν. Αλλά δε θέλω να πιστέψω ότι μπορεί να είναι θετικό γτ σ λέω ούτε που φαινόταν. Μέσα σε ένα 10λεπτο όλα αυτά το πολύ . Βέβαια τώρα μπερδευτηκα περισσότερο... Χαχα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...