Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε και να στηρίζει η μια την άλλη! 
 

Εμένα μου ήρθε σήμερα τελικά περίμενα αύριο! Χθες το βράδυ με έπιασε πόνος και πήγα τουαλέτα και κατέβαινε…εγώ δεν στεναχωρεθηκα να πω την αλήθεια το περίμενα! 

Καλημέρα ,ωχ κατάλαβα κορίτσι μου... Εύχομαι σύντομα να έρθει και για σένα και για όλες μας το πολυπόθητο. Εγώ ακόμα δεν αδιαθετησα δε ξέρω τι γίνεται... Ίσως να είναι και από τις θάλασσες τώρα που κάνουμε μπάνια αυτή η καθυστέρηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα ,ωχ κατάλαβα κορίτσι μου... Εύχομαι σύντομα να έρθει και για σένα και για όλες μας το πολυπόθητο. Εγώ ακόμα δεν αδιαθετησα δε ξέρω τι γίνεται... Ίσως να είναι και από τις θάλασσες τώρα που κάνουμε μπάνια αυτή η καθυστέρηση

Πότε περίμενες;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα ,ωχ κατάλαβα κορίτσι μου... Εύχομαι σύντομα να έρθει και για σένα και για όλες μας το πολυπόθητο. Εγώ ακόμα δεν αδιαθετησα δε ξέρω τι γίνεται... Ίσως να είναι και από τις θάλασσες τώρα που κάνουμε μπάνια αυτή η καθυστέρηση

Ισως να εχεις καθυστερημένη σύλληψη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μάντη είπε:

Πότε περίμενες;;;;

Κοίτα όταν πήγα 12η μέρα είχα 2 ωάρια 19 και 20 χιλιοστά και μου είπε λογικά μέχρι 15η θα έχει γίνει η ωορηξια και μου ζήτησε να κάνω χοριακη 23/8 δηλαδή 32 μέρα .

πρίν από 5 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ισως να εχεις καθυστερημένη σύλληψη 

Πφφ δε ξέρω ... Το προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στην ώρα μου βασικά και μια μέρα νωρίτερα από τη μέρα που μου είπε ναι περίεργο τώρα αλλά δε νομίζω ,δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποια ελπίδα να έγινε κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ria_ είπε:

Κοίτα όταν πήγα 12η μέρα είχα 2 ωάρια 19 και 20 χιλιοστά και μου είπε λογικά μέχρι 15η θα έχει γίνει η ωορηξια και μου ζήτησε να κάνω χοριακη 23/8 δηλαδή 32 μέρα .

Πφφ δε ξέρω ... Το προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στην ώρα μου βασικά και μια μέρα νωρίτερα από τη μέρα που μου είπε ναι περίεργο τώρα αλλά δε νομίζω ,δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποια ελπίδα να έγινε κάτι. 

Είναι αρκετές μέρες βρε παιδί μου... Μήπως δεν είχε ανέβει ακόμα η χοριακη δεν ξέρω... Περίεργο... Εκτός αν έπεσε τόσο έξω ο γιατρός στην ωορρηξία


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Μάντη είπε:

Είναι αρκετές μέρες βρε παιδί μου... Μήπως δεν είχε ανέβει ακόμα η χοριακη δεν ξέρω... Περίεργο... Εκτός αν έπεσε τόσο έξω ο γιατρός στην ωορρηξία

Περίεργο και αυτό 0.26 ήταν ,και να έγινε λαθος το αποκλείω πιο πιθανό να ήταν λάθος το τόσο αχνό τεστ που έκανα... Δε νομίζω μωρέ γτ περνώ φάρμακο για να κάνω ,και πήγαμε και τα είδαμε και επερνα και προγεστερόνη μετά...λέτε να φταίει αυτό?τώρα τ σκέφτηκα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Ria_ είπε:

Κοίτα όταν πήγα 12η μέρα είχα 2 ωάρια 19 και 20 χιλιοστά και μου είπε λογικά μέχρι 15η θα έχει γίνει η ωορηξια και μου ζήτησε να κάνω χοριακη 23/8 δηλαδή 32 μέρα .

Πφφ δε ξέρω ... Το προηγούμενο μήνα αδιαθετησα στην ώρα μου βασικά και μια μέρα νωρίτερα από τη μέρα που μου είπε ναι περίεργο τώρα αλλά δε νομίζω ,δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποια ελπίδα να έγινε κάτι. 

Εσείς συνεχίσατε τις επαφές σας από την ημέρα που σας είπε; Η περίοδος δεν ρυθμίστηκε; Τι να πω συμφωνώ με την Μαντη είναι πολλες οι μερες…περίμενε να δούμε τι θα γίνει… προσπάθησε να μην το πολύ σκέφτεσαι για να μην το καθυστερείς από το άγχος 

πρίν από 12 λεπτά , Ria_ είπε:

Περίεργο και αυτό 0.26 ήταν ,και να έγινε λαθος το αποκλείω πιο πιθανό να ήταν λάθος το τόσο αχνό τεστ που έκανα... Δε νομίζω μωρέ γτ περνώ φάρμακο για να κάνω ,και πήγαμε και τα είδαμε και επερνα και προγεστερόνη μετά...λέτε να φταίει αυτό?τώρα τ σκέφτηκα...

Ακόμα παίρνεις προγεστερονη;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς συνεχίσαμε μέχρι και την 20η μέρα από τη 12η που ξεκινησαμε ,μετά σταματήσαμε. Θεωρητικά με αυτά είχε ρυθμιστεί μάλιστα το προηγούμενο μήνα ήρθε και μια μέρα νωρίτερα να φανταστείς.. ναι προσπαθώ όσο μπορώ αλλά περίεργα πράγματα και προσπαθούσα να καταλάβω τι παίζει . Πφφφ...όχι σταμάτησα τη Κυριακή. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ria_ είπε:

Εμείς συνεχίσαμε μέχρι και την 20η μέρα από τη 12η που ξεκινησαμε ,μετά σταματήσαμε. Θεωρητικά με αυτά είχε ρυθμιστεί μάλιστα το προηγούμενο μήνα ήρθε και μια μέρα νωρίτερα να φανταστείς.. ναι προσπαθώ όσο μπορώ αλλά περίεργα πράγματα και προσπαθούσα να καταλάβω τι παίζει . Πφφφ...όχι σταμάτησα τη Κυριακή. 

Αφού σταμάτησες κανονικά θα έπρεπε να  είχε έρθει…δεν ξέρω περίμενε να δεις πως θα εξελιχθεί…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Αφού σταμάτησες κανονικά θα έπρεπε να  είχε έρθει…δεν ξέρω περίμενε να δεις πως θα εξελιχθεί…

Ναι θα περιμένω και ο γιατρός μου είπε 10 μέρες να περιμένω από τη Δευτέρα που μας πέρασε και μετά να ξανά κάνω χοριακη να δούμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Ria_ είπε:

Ναι θα περιμένω και ο γιατρός μου είπε 10 μέρες να περιμένω από τη Δευτέρα που μας πέρασε και μετά να ξανά κάνω χοριακη να δούμε.

Εγώ σήμερα είχα πάει σε έναν ουρολόγο για την δουλεια και τον ρώτησα για τα φάρμακα που λαμβάνει ο άντρας μου μου είπε ότι δεν επηρεάζουν τόσο στην σπερματογενεση αυτά πιο πολύ επηρεάζουν στην δυσκολία εκσπερμάτωσης, του είπα ότι μας εγραψε π γιατρος σπερματοδιαγραμμα και μου ειπε ότι είναι καλή περίοδος να πάει τον Νοέμβρη γιατί φτάνουμε τους 12 μηνες προσπάθειας και μου εξήγησε ότι κανένα σπερματοδιαγραμμα δεν είναι τέλειο ολοι μπορούν να τεκνοποιήσουν μου ειπε να μην τον αγχώνω γιατί αυτό προκαλεί στρες στον σύζυγο επιπλέον και να κλείσουμε ραντεβού όταν θα έχουμε τα αποτελέσματα να το δει να μας το αναλύσει! Μου είπε ότι όλα τα σπερματοδιαγραμματα που βλέπει έχουν τα θέματα τους! Μου έδωσε πολύ δύναμη ο γιατρος με ενθάρρυνε παρά πολύ, μου είπε να μην σταματήσουμε καμία προσπάθεια και όσο μπορώ να μην αγχώνομαι κ να το μεταφέρω στον σύζυγο! Αχ  Μακάρι να μην έχει κάποιο θέμα ο άντρας μου γιατί ήδη έχει το θεματάκι με το στρες του μην του προκαλέσουμε ακόμα ένα παραπάνω! Προτιμώ να έχω εγώ κάτι παρά ο άντρας μου…

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εγώ σήμερα είχα πάει σε έναν ουρολόγο για την δουλεια και τον ρώτησα για τα φάρμακα που λαμβάνει ο άντρας μου μου είπε ότι δεν επηρεάζουν τόσο στην σπερματογενεση αυτά πιο πολύ επηρεάζουν στην δυσκολία εκσπερμάτωσης, του είπα ότι μας εγραψε π γιατρος σπερματοδιαγραμμα και μου ειπε ότι είναι καλή περίοδος να πάει τον Νοέμβρη γιατί φτάνουμε τους 12 μηνες προσπάθειας και μου εξήγησε ότι κανένα σπερματοδιαγραμμα δεν είναι τέλειο ολοι μπορούν να τεκνοποιήσουν μου ειπε να μην τον αγχώνω γιατί αυτό προκαλεί στρες στον σύζυγο επιπλέον και να κλείσουμε ραντεβού όταν θα έχουμε τα αποτελέσματα να το δει να μας το αναλύσει! Μου είπε ότι όλα τα σπερματοδιαγραμματα που βλέπει έχουν τα θέματα τους! Μου έδωσε πολύ δύναμη ο γιατρος με ενθάρρυνε παρά πολύ, μου είπε να μην σταματήσουμε καμία προσπάθεια και όσο μπορώ να μην αγχώνομαι κ να το μεταφέρω στον σύζυγο! Αχ  Μακάρι να μην έχει κάποιο θέμα ο άντρας μου γιατί ήδη έχει το θεματάκι με το στρες του μην του προκαλέσουμε ακόμα ένα παραπάνω! Προτιμώ να έχω εγώ κάτι παρά ο άντρας μου…

Μπράβο κορίτσι μου ,εμένα μου ακούγονται πολύ θετικά αυτά που μας είπες...για να το λέει αυτός σίγουρα ξέρει πολύ περισσότερα. εγώ πιστεύω ότι κανένας από τους δύο σας δεν έχει θέμα ,αλλά και αν έχει πχ ο άντρας σου αυτό που είπε ο γιατρός είναι σωστό και εμάς είχε ένα θέμα στην υφή αυτό δε σημαίνει όμως ότι δε μπορεί να δώσει εγκυμοσύνη ,μπορεί απλά έχει αυτό τ μικρό θέμα για το οποίο πήραμε βιταμίνες. Να μην αγχώνεσαι θα έρθει το θαυματακι σας , όλα καλά θα πάνε ... Τα λέω να τα ακούσω και εγώ που λένε χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Ria εγω  πιστευω οτι τελικά θα μας πεις ευχαριστα νέα απλα καθυστερεί λιγο...δεν κανεις αλλο ΄ένα τεστάκι να δεις?

Rafaela καλά λέει ο γιατρός μην αγχώνεστε με το σπερμοδιάγραμμα.Εμείς το 2016 του αντρα μου είχε δείξει 600.000 μονο και πολυ ασχημα ποσοστα σε κινητικοτητα  κ ανωμαλιες.Του θανατα εμεις .Κι εκει που ειχαμε παραγγείλει βιταμίνες profertil 2 πήρε δεν προλαβε και είχα ήδη μείνει έγκυος εκείνο το μήνα ενώ μιλάγαμε για εξωσωματική με το γιατρό.

Εγώ πήγα στο γιατρο χτες για τεστ παπ.Του ειπα οτι προσπαθουμε αλλα επειδη εχω κλείσει τωρα να κανω το εμβολιο την αλλη βδομαδα μου ειπε καλυτερα να ξεμπερδευουμε πρωτα με το εμβολιο δε θα ηθελε να το κανω κ να ειμαι πολυ αρχη εγκυμοσυνης.Αρα θα αφησω 2 κύκλους κι επανερχομαι μετα.


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, lazariska είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Ria εγω  πιστευω οτι τελικά θα μας πεις ευχαριστα νέα απλα καθυστερεί λιγο...δεν κανεις αλλο ΄ένα τεστάκι να δεις?

Rafaela καλά λέει ο γιατρός μην αγχώνεστε με το σπερμοδιάγραμμα.Εμείς το 2016 του αντρα μου είχε δείξει 600.000 μονο και πολυ ασχημα ποσοστα σε κινητικοτητα  κ ανωμαλιες.Του θανατα εμεις .Κι εκει που ειχαμε παραγγείλει βιταμίνες profertil 2 πήρε δεν προλαβε και είχα ήδη μείνει έγκυος εκείνο το μήνα ενώ μιλάγαμε για εξωσωματική με το γιατρό.

Εγώ πήγα στο γιατρο χτες για τεστ παπ.Του ειπα οτι προσπαθουμε αλλα επειδη εχω κλείσει τωρα να κανω το εμβολιο την αλλη βδομαδα μου ειπε καλυτερα να ξεμπερδευουμε πρωτα με το εμβολιο δε θα ηθελε να το κανω κ να ειμαι πολυ αρχη εγκυμοσυνης.Αρα θα αφησω 2 κύκλους κι επανερχομαι μετα.

Καλησπέρα κορίτσι μου ,δεν έχω άλλο τεστακι και λέω να μη πάρω ακόμα... Σε ευχαριστώ πολύ αλλά εγώ δε πιστεύω ότι θα έχω ευχάριστα να σας πω ,πιστεύω ότι θα έρθει αλλά γτ μου κάνει νούμερα δε ξέρω χαχα .. δεν έχω αδιαθετήσει πάντως ακόμα αλλά πιστεύω έρχεται σήμερα με ενοχλεί και η μέση μου αρκετά έχω πονοκέφαλο δε ξέρω πιστεύω θα έρθει όπου να ναι .!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα αδιαθετησα ,μίλησα και με το γιατρό μου, μου είπε θα κάνουμε ένα τελευταίο κύκλο με femara . Θα πάω να κάνω κάποιες ορμόνες πάλι αύριο και μετά θα δούμε αν θα ξεκινήσουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...