Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....χθες βράδυ  πρώτη φορά ανακατευτηκα!!!είχα άσχημη ναυτία σε σημείο που πήγα να κοιμηθώ κ ξανασηκωθηκα δεν γινόταν αλλιώς.μ'αρεσει που σας γκρινιάζα χθες και δεν έλεγα να κερδίσω στο τζόκερ... βέβαια έτσι ξυπνάει μια πολύ μικρή σπίθα ελπίδας μέσα μου ότι μπορεί να πάνε καλά τα πράγματα κ ίσως ανεβαίνουν οι τιμές ορμονών μακάρι.

Καλημερα κοριτσιι..γι’αυτο σου λεω ησυχασε γιατι ολα θα πανε μια χαρα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....χθες βράδυ  πρώτη φορά ανακατευτηκα!!!είχα άσχημη ναυτία σε σημείο που πήγα να κοιμηθώ κ ξανασηκωθηκα δεν γινόταν αλλιώς.μ'αρεσει που σας γκρινιάζα χθες και δεν έλεγα να κερδίσω στο τζόκερ... βέβαια έτσι ξυπνάει μια πολύ μικρή σπίθα ελπίδας μέσα μου ότι μπορεί να πάνε καλά τα πράγματα κ ίσως ανεβαίνουν οι τιμές ορμονών μακάρι.

Καλημέρα κορίτσι μου , είδες όλα καλά θα πάνε. 

Εγώ έκανα το τεστ μου και είναι αρνητικό δυστυχώς !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elena93 είπε:

Πότε (δεν) περιμενεις;

Κάνουμε πρόκληση ωορηξιας είναι η τρίτη φορά τώρα και τελευταία με αυτο το φάρμακο μου είπε μέχρι 3 κάνουμε. Ο γιατρός μου Δευτέρα θέλει να κάνω χοριακη και αν είναι αρνητική να κόψω τη προγεστερόνη και να αδιαθετήσω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ria_ είπε:

Κάνουμε πρόκληση ωορηξιας είναι η τρίτη φορά τώρα και τελευταία με αυτο το φάρμακο μου είπε μέχρι 3 κάνουμε. Ο γιατρός μου Δευτέρα θέλει να κάνω χοριακη και αν είναι αρνητική να κόψω τη προγεστερόνη και να αδιαθετήσω. 

Κανε την Δευτερα χοριακη γιατι ποτε δεν ξερεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , elena93 είπε:

Κανε την Δευτερα χοριακη γιατι ποτε δεν ξερεις

Ναι θα τη κάνω αλλά δε το πιστεύω ! Τη να αλλάξει σε 2 μέρες ... Άσε που το πίστευα ότι δεν είμαι

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Ναι θα τη κάνω αλλά δε το πιστεύω ! Τη να αλλάξει σε 2 μέρες ... Άσε που το πίστευα ότι δεν είμαι

Κοπέλα μου μην απογοητεύεσαι... Μέχρι τη Δευτέρα είναι σχεδόν ολόκληρο Σάββατο ακόμα μία ολόκληρη Κυριακή και μέχρι Δευτέρα πρωί που θα τρυπηθεις έχει ο Θεός μέχρι τότε κάτι μπορεί να έχει γίνει.

Δευτέρα κατά τις 9:30 θα πάω να τρυπηθω και εγώ για β-χοριακή τα αποτελέσματα θα τα έχω το μεσημέρι θα τα πούμε μαζί! Άντε δεν θέλω άλλα πεσμένα κεφάλια σήμερα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Melody90 είπε:

Έχω αίμα παιδιά... πολύ αίμα το έχασα.

Μην ταραζεσαι ξάπλωσε ξεκουράσου ,πάρε το γιατρό σου τηλέφωνο... Μπορεί να είναι και κάποια αποκόλληση και όχι απαραιτήτως να απεβαλλες. Έχουμε ακούσει και άλλες φορές να συμβαίνει αυτό ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις με πήρε ο γιατρός επειδή μου λέει δεν είδαμε σάκο την Πέμπτη και η απόδειξη της εγκυμοσύνης αυτής ήταν μόνο με εξετάσεις τη λέμε βιοχημική .άρα κορίτσια πάλι βιοχημική είχα τώρα το αίμα είναι πάρα πολύ δεν υπάρχει περίπτωση να έμεινε κάτι. τη Δευτέρα θα κάνω τη β χοριακή να δούμε πόσο έπεσε και επαναληπτικό υπέρηχο θα μου πει αυτός πότε να δούμε πως καθάρισα. Μου είπε  αίμα μάλλον θα έχεις μπόλικο.

Το ήξερα εξαρχής κάτι δεν μου καθόταν καλά.

 

πρίν από 12 λεπτά , elena93 είπε:

Πηρες τηλ τον γιατρο;

εχεις ενοχλησεις εκτος απο αιμα;

Τον πήρα τηλέφωνο δεν το σήκωσε λέω από μέσα μου τέλεια αυτό μας έλειπε αλλά εντάξει με πήρε μετά από λίγα λεπτά δεν ήθελα να επιμείνω γιατί δεν τον ξέρω κιόλας πρώτη φορά πάω σε αυτόν...

Πονάει πολύ η κοιλιά μου έχω πολύ έντονους πόνους περιόδου.

Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα και ναυτία ξεκίνησα να έχω...ότι κ να πω πάει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Melody90 είπε:

Μόλις με πήρε ο γιατρός επειδή μου λέει δεν είδαμε σάκο την Πέμπτη και η απόδειξη της εγκυμοσύνης αυτής ήταν μόνο με εξετάσεις τη λέμε βιοχημική .άρα κορίτσια πάλι βιοχημική είχα τώρα το αίμα είναι πάρα πολύ δεν υπάρχει περίπτωση να έμεινε κάτι. τη Δευτέρα θα κάνω τη β χοριακή να δούμε πόσο έπεσε και επαναληπτικό υπέρηχο θα μου πει αυτός πότε να δούμε πως καθάρισα. Μου είπε  αίμα μάλλον θα έχεις μπόλικο.

Το ήξερα εξαρχής κάτι δεν μου καθόταν καλά.

 

Τον πήρα τηλέφωνο δεν το σήκωσε λέω από μέσα μου τέλεια αυτό μας έλειπε αλλά εντάξει με πήρε μετά από λίγα λεπτά δεν ήθελα να επιμείνω γιατί δεν τον ξέρω κιόλας πρώτη φορά πάω σε αυτόν...

Πονάει πολύ η κοιλιά μου έχω πολύ έντονους πόνους περιόδου.

Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα και ναυτία ξεκίνησα να έχω...ότι κ να πω πάει τώρα.

Τι να πω λυπαμαι πολυ..κανε την Δευτερα να δεις γιατι μπορει να μην ειναι τιποτα αυτο το αιμα σημερα..ποση καθυστερηση ειχες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , elena93 είπε:

Τι να πω λυπαμαι πολυ..κανε την Δευτερα να δεις γιατι μπορει να μην ειναι τιποτα αυτο το αιμα σημερα..ποση καθυστερηση ειχες;

Σήμερα πέντε μέρες καθυστέρηση ,την Δευτέρα που μας πέρασε ήταν να έρθει.παει αυτό ήταν δεν υπάρχει περίπτωση έχω πολύ αίμα τρέχει ακόμα σαν περίοδος φαντάσου πολύ πιο έντονη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Melody90 είπε:

Σήμερα πέντε μέρες καθυστέρηση ,την Δευτέρα που μας πέρασε ήταν να έρθει.παει αυτό ήταν δεν υπάρχει περίπτωση έχω πολύ αίμα τρέχει ακόμα σαν περίοδος φαντάσου πολύ πιο έντονη.

Μην χανεις την πιστη σου.. πηγαινε την δευτερα να κανεις την χοριακη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Μόλις με πήρε ο γιατρός επειδή μου λέει δεν είδαμε σάκο την Πέμπτη και η απόδειξη της εγκυμοσύνης αυτής ήταν μόνο με εξετάσεις τη λέμε βιοχημική .άρα κορίτσια πάλι βιοχημική είχα τώρα το αίμα είναι πάρα πολύ δεν υπάρχει περίπτωση να έμεινε κάτι. τη Δευτέρα θα κάνω τη β χοριακή να δούμε πόσο έπεσε και επαναληπτικό υπέρηχο θα μου πει αυτός πότε να δούμε πως καθάρισα. Μου είπε  αίμα μάλλον θα έχεις μπόλικο.

Το ήξερα εξαρχής κάτι δεν μου καθόταν καλά.

 

Τον πήρα τηλέφωνο δεν το σήκωσε λέω από μέσα μου τέλεια αυτό μας έλειπε αλλά εντάξει με πήρε μετά από λίγα λεπτά δεν ήθελα να επιμείνω γιατί δεν τον ξέρω κιόλας πρώτη φορά πάω σε αυτόν...

Πονάει πολύ η κοιλιά μου έχω πολύ έντονους πόνους περιόδου.

Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα και ναυτία ξεκίνησα να έχω...ότι κ να πω πάει τώρα.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου ,αλλά μη χάνεις τη πίστη σου περίμενε μέχρι τη Δευτέρα να δεις. Ποτέ δε ξέρεις .. ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...