feniagm

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!

Recommended Posts

On 25/9/2021 at 5:04 ΜΜ, Melody90 είπε:

Σήμερα πέντε μέρες καθυστέρηση ,την Δευτέρα που μας πέρασε ήταν να έρθει.παει αυτό ήταν δεν υπάρχει περίπτωση έχω πολύ αίμα τρέχει ακόμα σαν περίοδος φαντάσου πολύ πιο έντονη.

Κοριτσι πως εισαι; Πηγες για χοριακη;

Καλημέρα πήγα και εγώ σήμερα πρωί ,αλλά γενικά δεν έχω αγωνία γτ πιστεύω αρνητική θα είναι ... Βέβαια όσο κοντεύει η ώρα αγωνιω αλλά άλλο αυτό χαχα

Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλημέρα πήγα και εγώ σήμερα πρωί ,αλλά γενικά δεν έχω αγωνία γτ πιστεύω αρνητική θα είναι ... Βέβαια όσο κοντεύει η ώρα αγωνιω αλλά άλλο αυτό χαχα

Μακαρι να εχεις και εσυ θετικα αποτελεσματα.. περιμενουμε νεα σου

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 53 λεπτά , elena93 είπε:

Μακαρι να εχεις και εσυ θετικα αποτελεσματα.. περιμενουμε νεα σου

Εμένα βγήκε και είναι αρνητική ,το περίμενα εν μέρη.  Αλλά...

• Λυπημένη/-ος 3

πρίν από 50 λεπτά , Ria_ είπε:

Εμένα βγήκε και είναι αρνητική ,το περίμενα εν μέρη.  Αλλά...

Μην στεναχωριεσε κοριτσι μου θα ερθει στην ωρα του..και εγω περιμενα ενα χρονο..μεσα στο αγχος και οταν το απεβαλα το αγχος τσουπ ηρθε..μονο θετικη σκεψη.. εγω κοριτσια σαν τρελη που ειμαι εκανα και ενα αλλο τεστ σημερα απο αυτα τα στικακια και η γραμμη μου βγαινει οταν εισαι εγκυος εγινε και πιο εντονη απο την γραμμη ελεγχου

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

On 25/9/2021 at 4:06 ΜΜ, Melody90 είπε:

Έχω αίμα παιδιά... πολύ αίμα το έχασα.

Λυπάμαι πολύ.... Το συναίσθημα τελικά, είναι αλάθητο συνήθως....

Εγώ αδιαθετησα σήμερα! Πάμε για τον επόμενο μήνα δυνατά!! Με ποιο στοχευμένες κινήσεις!!! :rolleyes:

cO4Yp3.png

4 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Λυπάμαι πολύ.... Το συναίσθημα τελικά, είναι αλάθητο συνήθως....

Εγώ αδιαθετησα σήμερα! Πάμε για τον επόμενο μήνα δυνατά!! Με ποιο στοχευμένες κινήσεις!!! :rolleyes:

Με το καλό τον επόμενο μήνα με θετικό τεστάκι σου εύχομαι!!!

Εεεεμ όταν μιλάει η θεία melody να την ακούτε! Όντως είχα πολύ άσχημο προαίσθημα εξαρχής.

Έκανα β-χοριακή σήμερα βγήκε 1.30 οπότε έχει πέσει κατά πάρα πολύ χοριακή.

Μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε Τετάρτη Πέμπτη να τον πάρω τηλέφωνο και με το που καθαρίσω να κάνουμε υπέρηχο να δούμε αν απορροφήθηκε μου είπε. Και τα υπόλοιπα στο ιατρείο (από ότι κατάλαβα εγώ εξετάσεις θα εννοούσε).

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Μην στεναχωριεσε κοριτσι μου θα ερθει στην ωρα του..και εγω περιμενα ενα χρονο..μεσα στο αγχος και οταν το απεβαλα το αγχος τσουπ ηρθε..μονο θετικη σκεψη.. εγω κοριτσια σαν τρελη που ειμαι εκανα και ενα αλλο τεστ σημερα απο αυτα τα στικακια και η γραμμη μου βγαινει οταν εισαι εγκυος εγινε και πιο εντονη απο την γραμμη ελεγχου

Κορίτσι μου να ανατινάξεις το τεστ ήθελες???:lol:

Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα σου πάνε!!!

Κορίτσια Όλα για κάποιο λόγο γίνονται το ξέρω για να μην ήρθε τώρα κάποιο λόγο θα είχε ο Θεός αποφασίζει..

Αλλιώς είμαι σχετικά καλά εντάξει στεναχωρήθηκα λίγο έκλαψα λίγο αλλά σε γενικές γραμμές είμαι καλά. Μου δίνουν πολλή δύναμη τα παιδιά μου και δεν προλαβαίνω με το πρόγραμμα που έχω με τα μικρά να κάτσω και να το σκέφτομαι και πολύ και μου κάνει καλό αυτό..

Το αίμα το Σάββατο και την Κυριακή δεν υπήρχε πολύ πράμα.. σήμερα πολύ φυσιολογικά θα έλεγα σταμάτησαν και τα πονάκια δεν έχω καθόλου.

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Εεεεμ όταν μιλάει η θεία melody να την ακούτε! Όντως είχα πολύ άσχημο προαίσθημα εξαρχής.

Μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε Τετάρτη Πέμπτη να τον πάρω τηλέφωνο και με το που καθαρίσω να κάνουμε υπέρηχο να δούμε αν απορροφήθηκε μου είπε. Και τα υπόλοιπα στο ιατρείο (από ότι κατάλαβα εγώ εξετάσεις θα εννοούσε).

Κορίτσια Όλα για κάποιο λόγο γίνονται το ξέρω για να μην ήρθε τώρα κάποιο λόγο θα είχε ο Θεός αποφασίζει..

Αλλιώς είμαι σχετικά καλά εντάξει στεναχωρήθηκα λίγο έκλαψα λίγο αλλά σε γενικές γραμμές είμαι καλά. Μου δίνουν πολλή δύναμη τα παιδιά μου και δεν προλαβαίνω με το πρόγραμμα που έχω με τα μικρά να κάτσω και να το σκέφτομαι και πολύ και μου κάνει καλό αυτό..

Το αίμα το Σάββατο και την Κυριακή δεν υπήρχε πολύ πράμα.. σήμερα πολύ φυσιολογικά θα έλεγα σταμάτησαν και τα πονάκια δεν έχω καθόλου.

Χαχαχ:lol: ρε κοριτσια εχω ενα προβλημα, με εχει πιασει πονος στο ισχιο δεν αντεχω αλλο..ξερεται κανενα γιατροσοφι να περασει διοτι κρεμες δεν μπορω να βαλω γιατι δεν κανουν καλο στην εγκυμοσυνη..εχω κλεισει ραντεβου στην φυσικοθεραπευτρεια αλλα την αλλη εβδομαδα και θα πεθανω μεχρι τοτε

6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Η αλήθεια ότι στεναχωρέθηκα αλλά όχι όσο τη προηγούμενη φορά ίσως γτ το περίμενα ότι δεν έγινε κάτι . Και εμείς ένα χρόνο προσπαθούμε αλλά ένα 8μηνο μπορεί και να μη κάναμε τίποτα γτ δεν έκανα ωορηξια μάλλον. Απλά είναι πιο σύνθετη η επόμενη θεραπεία αφού δεν έπιασα με αυτή και δε ξέρω κάπως έχω πελαγωσει στο τι να κάνω .. 

πρίν από 17 λεπτά , elena93 είπε:

Χαχαχ:lol: ρε κοριτσια εχω ενα προβλημα, με εχει πιασει πονος στο ισχιο δεν αντεχω αλλο..ξερεται κανενα γιατροσοφι να περασει διοτι κρεμες δεν μπορω να βαλω γιατι δεν κανουν καλο στην εγκυμοσυνη..εχω κλεισει ραντεβου στην φυσικοθεραπευτρεια αλλα την αλλη εβδομαδα και θα πεθανω μεχρι τοτε

Αχ κοπέλα το τι να σου πω τώρα...Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά στην δεύτερη κυρίως  εγκυμοσύνη μου τα είδα όλα με το ισχίο ΥΠΈΦΕΡΑ!!!!!

Μου είπαν ότι απλά οργανισμός μου παρήγαγε παραπάνω ρελαξινη  από ότι χρειάζεται με αποτέλεσμα να πεθαίνω από τον πόνο και δεν μπορούσε να με βοηθήσει κανένας!!! Ώσπου δύο μέρες πριν γεννήσω δεν μπορούσα πια να περπατήσω χωρίς υπερβολές και με πήγανε σηκωτή στην κλινική. Και ήταν και η μόνη φορά από τις τρεις εγκυμοσύνες που είχα που από τις πρώτες εβδομάδες Με είχε πιάσει τι να σου πω μυστήριο ήταν αυτό ,με το που γέννησα σταμάτησαν όλα δια μαγείας.

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ ,μπορεί να ακουστεί κάπως αυτό που θα πω αλλά πιστεύω όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Και επίσης πιστεύω ότι σύντομα θα έρθει το σπορακι που θα μείνει 

πρίν από 7 λεπτά , Ria_ είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ ,μπορεί να ακουστεί κάπως αυτό που θα πω αλλά πιστεύω όλα για κάποιο λόγο γίνονται. Και επίσης πιστεύω ότι σύντομα θα έρθει το σπορακι που θα μείνει 

Ria μου δεν ακούγεται κάπως έχεις απόλυτο δίκιο για κάποιο λόγο έγινε και αυτό.. τώρα χρωμοσωμική ανωμαλία? Κακό ενδομήτριο? Κάτι άλλο? Θα δούμε... Θα ακούσω τι θα μου πει ο γιατρός και θα σας πω νέα.

Εσύ κοίτα να μη σε πάρει τίποτα από κάτω ότι σου λέει ο γιατρός θα το κάνεις και όλα καλά θα πάνε!

πρίν από 7 λεπτά , Melody90 είπε:

Ria μου δεν ακούγεται κάπως έχεις απόλυτο δίκιο για κάποιο λόγο έγινε και αυτό.. τώρα χρωμοσωμική ανωμαλία? Κακό ενδομήτριο? Κάτι άλλο? Θα δούμε... Θα ακούσω τι θα μου πει ο γιατρός και θα σας πω νέα.

Εσύ κοίτα να μη σε πάρει τίποτα από κάτω ότι σου λέει ο γιατρός θα το κάνεις και όλα καλά θα πάνε!

Άσε εμένα με είχαν πιάσει τρομερές τύψεις,το προηγούμενο μήνα πιστεύω μου συνεβει βιοχημική μπορεί να είναι κ ιδέα μου δε ξερω και είχα σταματήσει τη προγεστερόνη γτ μάλλον μπερδεύτηκα γτ μάλλον δε κατάλαβα σωστά και ενοιωθα τύψεις ότι εγώ έκανα κάτι κακό..αλλά μετά όλοι μου λέγανε ότι ήταν να συμβεί λογικά!

Μωρέ αυτό θα κάνω εννοείται απλά είναι με φάρμακα εξωσωματικής αλλά με φυσική προσπαθεια μου είχε πει και με αγχωνει η διαδικασία .

πρίν από 14 λεπτά , Melody90 είπε:

Αχ κοπέλα το τι να σου πω τώρα...Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά στην δεύτερη κυρίως  εγκυμοσύνη μου τα είδα όλα με το ισχίο ΥΠΈΦΕΡΑ!!!!!

Μου είπαν ότι απλά οργανισμός μου παρήγαγε παραπάνω ρελαξινη  από ότι χρειάζεται με αποτέλεσμα να πεθαίνω από τον πόνο και δεν μπορούσε να με βοηθήσει κανένας!!! Ώσπου δύο μέρες πριν γεννήσω δεν μπορούσα πια να περπατήσω χωρίς υπερβολές και με πήγανε σηκωτή στην κλινική. Και ήταν και η μόνη φορά από τις τρεις εγκυμοσύνες που είχα που από τις πρώτες εβδομάδες Με είχε πιάσει τι να σου πω μυστήριο ήταν αυτό ,με το που γέννησα σταμάτησαν όλα δια μαγείας.

Και εμενα κατι μερες πριν κανω το τεστ αρχισε..βασικα με εχει πιασει και αλλη μια φορα πριν ενα χρονο...τωρα δεν ξερω αν ειναι απο την εγκυμοσυνη αλλα δεν αντεχω υποφερω απο τωρα φαντασου που ειναι ακομα αρχη..δεν δοκιμασες τιποτα και ενιωσες καπως καλα;

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Ευχαριστώ! Ειδωμεν βέβαια, γιατί λόγω δουλειάς βρισκόμαστε μόνο τα Π-Σ-Κ και δεν μου φαίνεται πολύ σόι!!! :P

Τεσπά, ότι είναι να γίνει θα γίνει, αργά ή γρήγορα!!!

πρίν από 48 λεπτά , elena93 είπε:

Οι κρέμες γενικά έχουν μικρή απορρόφηση... Αν πονάς πολύ, γιατί δεν ρωτάς το γυναικολόγο σου μήπως έχει να σου προτείνει κάποια συμβατή με κύηση?? Είναι κριμα να υποφέρεις...

Κορίτσια, ξέρετε τι παίζει με τα αντισταμινικα??? Ξέρω πως απαγορεύονται κατά την κύηση, αλλά αν πάρω τώρα πχ που είμαι αδιαθετη, δε νομίζω να υπαρχει θεμα για μετά, ε???

cO4Yp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα