Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ευχαριστώ! Ειδωμεν βέβαια, γιατί λόγω δουλειάς βρισκόμαστε μόνο τα Π-Σ-Κ και δεν μου φαίνεται πολύ σόι!!! :P

Τεσπά, ότι είναι να γίνει θα γίνει, αργά ή γρήγορα!!!

Οι κρέμες γενικά έχουν μικρή απορρόφηση... Αν πονάς πολύ, γιατί δεν ρωτάς το γυναικολόγο σου μήπως έχει να σου προτείνει κάποια συμβατή με κύηση?? Είναι κριμα να υποφέρεις...

Θα παω την αλλη εβδομαδα.. καλε δεν αντεχετε αυτος ο πονος 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Θα παω την αλλη εβδομαδα.. καλε δεν αντεχετε αυτος ο πονος 

Με ανακούφιζε το βαθύ κάθισμα..κ μετά μου είπαν ότι απαγορεύεται γιατί το κάνει χειρότερα:-|

Τίποτα εκτός από υπομονή άσε ούτε να το θυμάμαι δεν θέλω.

Με τις κρέμες θέλει προσοχή απαγορεύεται να πάρεις αντιφλεγμονώδη κρέμα πχ Voltaren στην εγκυμοσύνη τουλάχιστον αυτό μου είχε πει ο γιατρός.μαλλον δεν την γλιτώνεις την επίσκεψη στο γιατρό.

10 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ευχαριστώ! Ειδωμεν βέβαια, γιατί λόγω δουλειάς βρισκόμαστε μόνο τα Π-Σ-Κ και δεν μου φαίνεται πολύ σόι!!! :P

Τεσπά, ότι είναι να γίνει θα γίνει, αργά ή γρήγορα!!!

Οι κρέμες γενικά έχουν μικρή απορρόφηση... Αν πονάς πολύ, γιατί δεν ρωτάς το γυναικολόγο σου μήπως έχει να σου προτείνει κάποια συμβατή με κύηση?? Είναι κριμα να υποφέρεις...

Κορίτσια, ξέρετε τι παίζει με τα αντισταμινικα??? Ξέρω πως απαγορεύονται κατά την κύηση, αλλά αν πάρω τώρα πχ που είμαι αδιαθετη, δε νομίζω να υπαρχει θεμα για μετά, ε???

Όσο δεν είσαι έγκυος αντισταμινικό παίρνεις και αναλόγως το πρόβλημα υπό επίβλεψη γιατρού νομίζω και αντισταμινικό μπορεις να πάρεις σε συνεννόηση βέβαια πάντα με το γυναικολόγο σου. Αλλά σε πληροφορώ γιατί είχα σοβαρή αλλεργία μπούκωμα αλλεργική ρινίτιδα δηλαδή, σταματάνε δια μαγείας στην εγκυμοσύνη.

Αλλεργίες και αυτοάνοσα συνήθως μπαίνουν σε καταστολή κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τις περισσότερες φορές.

Ας πούμε όταν είδα τον τριχοφάγο (αυτοάνοσο νόσημα) ήμουν ακόμα πιο σίγουρη ότι δεν θα προχωρήσει η εγκυμοσύνη.. γιατί όταν έμεινα έγκυος στο δεύτερο γιο που είχα τριχοφάγο με το που είδα το τεστ και προχωρούσε η εγκυμοσύνη μέσα σε 10 μέρες είχαν φυτρώσει τα πάντα!

Είχα διαβάσει πολλά άρθρα γιατρών γκουγκλαρετε άμα θέλετε για αυτοάνοσα κ αλλεργίες στην εγκυμοσύνη πάνω-κάτω όλοι τα ίδια λένε καλό είναι πάντα να ρωτάτε τους γιατρούς σας βέβαια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κου κου τζα... Εγώ εδώ είμαι... διάβαζα τα νέα της κοπέλας που γέννησα μαζί @Suzukaki.... περιμένει δίδυμα φοβεροοοο...... τέλειο υπέροχο... Αλλά σαν πρώτη ιδέα της ήρθε λίγο βαρύ επειδη έχει ήδη ένα που ούτε χρονισε ακομα..  θα το αφομοιώσει όμως δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία...ένα έχω να πω εύχομαι στην @Melody δίδυμα.... νομίζω αυτή θα πετούσε από χαρά από την πρώτη στιγμη... και εγώ μετά την παλλινδρομη 10διδυμα να είχα θα πετούσα...

 

Ελενα εσύ τι φάση?? Πήγες γυναικολόγο?? Πότε έχεις Πήτ?? Είσαι μανούλα Απριλίου η Μαΐου??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Κου κου τζα... Εγώ εδώ είμαι... διάβαζα τα νέα της κοπέλας που γέννησα μαζί @Suzukaki.... περιμένει δίδυμα φοβεροοοο...... τέλειο υπέροχο... Αλλά σαν πρώτη ιδέα της ήρθε λίγο βαρύ επειδη έχει ήδη ένα που ούτε χρονισε ακομα..  θα το αφομοιώσει όμως δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία...ένα έχω να πω εύχομαι στην @Melody δίδυμα.... νομίζω αυτή θα πετούσε από χαρά από την πρώτη στιγμη... και εγώ μετά την παλλινδρομη 10διδυμα να είχα θα πετούσα...

 

Ελενα εσύ τι φάση?? Πήγες γυναικολόγο?? Πότε έχεις Πήτ?? Είσαι μανούλα Απριλίου η Μαΐου??

Εγω οχι ακομα την τριτη εχω ραντεβου και παω να σκασω μεχρι να παω..Μαΐου ειμαι με το καλο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Κου κου τζα... Εγώ εδώ είμαι... διάβαζα τα νέα της κοπέλας που γέννησα μαζί @Suzukaki.... περιμένει δίδυμα φοβεροοοο...... τέλειο υπέροχο... Αλλά σαν πρώτη ιδέα της ήρθε λίγο βαρύ επειδη έχει ήδη ένα που ούτε χρονισε ακομα..  θα το αφομοιώσει όμως δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία...ένα έχω να πω εύχομαι στην @Melody δίδυμα.... νομίζω αυτή θα πετούσε από χαρά από την πρώτη στιγμη... και εγώ μετά την παλλινδρομη 10διδυμα να είχα θα πετούσα...

 

Ελενα εσύ τι φάση?? Πήγες γυναικολόγο?? Πότε έχεις Πήτ?? Είσαι μανούλα Απριλίου η Μαΐου??

Από ποιον όροφο θες να πηδήξω καλέ??? χαχαχαχα

Ένα ένα καλα είναι μια χαρά είναι:razz:

Εγώ προσπαθώ να μπω στους ρυθμούς μου σιγά σιγά...την Τρίτη το πρωί έχω γιατρό για υπέρηχο και να δούμε πως θα προχωρήσουμε...αχ έχει ο Θεός μωρέ θα δούμε.

Πώς περνάτε κορίτσια?

Elena 93 εσύ πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Από ποιον όροφο θες να πηδήξω καλέ??? χαχαχαχα

Ένα ένα καλα είναι μια χαρά είναι:razz:

Εγώ προσπαθώ να μπω στους ρυθμούς μου σιγά σιγά...την Τρίτη το πρωί έχω γιατρό για υπέρηχο και να δούμε πως θα προχωρήσουμε...αχ έχει ο Θεός μωρέ θα δούμε.

Πώς περνάτε κορίτσια?

Elena 93 εσύ πως είσαι?

Εγω καλα ειμαι..την μια μερα ειμαι καλα την αλλη με αναγουλα..δεν βλεπω την ωρα που θα παω στην γιατρο..γενικα Δοξα τον Θεο δεν εχω καμια ενοχληση καμια φορα εχω πονους χαμηλα στην κοιλια αλλα οχι εντονους..μου ειπανε ειναι φυσιολογικο και δεν αγχωνομαι..θελω να κανω μια ερωτηση αλλα μπορει να ειναι και χαζη ερωτηση..υπαρχει περιπτωση απο τοσο νωρις να φαινετε διαφορα στην κοιλια; Διοτι εδω και μερες εχω προσεξει οτι χαμηλα στην κοιλια εχει παρει μια φορμα σαν να εχει φουσκωσει αλλα απορω γινεται τοσο νωρις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα...θα μαζέψω τα κομμάτια μου κ θα επιστρέψω στις προσπάθειες,να τα λέμε πάλι όλες μαζί...Δυστυχώς δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη...

  • Λυπημένη/-ος 3

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

κορίτσια καλησπέρα...θα μαζέψω τα κομμάτια μου κ θα επιστρέψω στις προσπάθειες,να τα λέμε πάλι όλες μαζί...Δυστυχώς δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη...

Λυπαμαι παρα πολυ..συγνωμη που ρωταω γιατι δεν προχωρησε και σε ποιο μηνα;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Λυπαμαι παρα πολυ..συγνωμη που ρωταω γιατι δεν προχωρησε και σε ποιο μηνα;

9η εβδομάδα... παλινδρόμησε... λογικά θα ήμασταν κοντά εμείς... είχα πητ 8 Μαΐου...σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

9η εβδομάδα... παλινδρόμησε... λογικά θα ήμασταν κοντά εμείς... είχα πητ 8 Μαΐου...σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...

Λυπάμαι πολύ.... Απεβαλλες αυτόματα ή έκανες αποξεση??? Είχα κι εγώ μια αποβολή πριν κάνω την κόρη μου, στην 11η εβδομάδα.... Το καταλάβαμε λίγο πριν πάω για αυχενική.... Οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Εγώ θα σε συμβούλευα να ξεκινήσεις προσπάθειες αμέσως μόλις σου δώσει το οκ ο/η γιατρός σου!!


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Λυπάμαι πολύ.... Απεβαλλες αυτόματα ή έκανες αποξεση??? Είχα κι εγώ μια αποβολή πριν κάνω την κόρη μου, στην 11η εβδομάδα.... Το καταλάβαμε λίγο πριν πάω για αυχενική.... Οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Εγώ θα σε συμβούλευα να ξεκινήσεις προσπάθειες αμέσως μόλις σου δώσει το οκ ο/η γιατρός σου!!

να είσαι καλά κορίτσι μου να χαίρεσαι την οικογένειά  σου... Εγώ είμαι στο ιστορικό μου με μια διακοπή κυησης μετά την Αυχενική λόγω χρωμοσωματος...Μετά κάναμε τον.μικρουλη μας κ τώρα η παλινδρομη... εύχομαι αν μας αξιώσει ο Θεός στο επόμενο να είμαστε τυχεροί...χθες έκανα υπέρηχο κ είχε σταματήσει 5 μέρες πριν,το θέμα είναι ότι ο γιατρός μου λείπει κ ια κάνω αποξεση το άλλο Σάββατο... πφφφφ

λες να πιάσω ευκολα;;; 

Πόσο έχω στεναχωρηθεί...είχα αρχίσει κ έκανα πάλι όνειρα...Γιατί...;;; θέλω να δω τι μπορεί να είχε κ είχαμε αυτό το αποτέλεσμα...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

κορίτσια καλησπέρα...θα μαζέψω τα κομμάτια μου κ θα επιστρέψω στις προσπάθειες,να τα λέμε πάλι όλες μαζί...Δυστυχώς δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη...

Γλυκο μου κοριτσι πολύ λυπάμαι.. θα έρθει όμως ένα άλλο μωρακι και θα φωλιασει στην κοιλίτσα σου μέχρι το τέλος.. δεν ξέρω αν με θυμάσαι,ειμασταν μαζί στις μανουλες Δεκεμβρίου και μιλούσαμε..

  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nektarinaki είπε:

Γλυκο μου κοριτσι πολύ λυπάμαι.. θα έρθει όμως ένα άλλο μωρακι και θα φωλιασει στην κοιλίτσα σου μέχρι το τέλος.. δεν ξέρω αν με θυμάσαι,ειμασταν μαζί στις μανουλες Δεκεμβρίου και μιλούσαμε..

αχχχ κορίτσι μου πόσο σε ευχαριστώ... να είσαι καλά... μακάρι να έρθει κ αυτή την φορά να έρθει για να μείνει...Κ βέβαια σε θυμάμαι... τι κανεις;;; πως εισαι;;; Ή μικρούλα τι κανει;;; κάνατε αλλο;;; 

Για πες τα νέα σου...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...