Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Μακαρι Θεε μου..μολις τελειωσα με την χοριακη περιμενω να μου την στειλουν

Καλησπέρα!!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Δεν θα βγάλεις άκρη απ' τη χοριακη μην περιμένεις πολλά... Όσο και να δείξει δεν θα βοηθήσει πουθενά! Πήγαινε πρωί πρωί για υπέρηχο! 8 εβδομάδων απ' τη κοιλιά μόνο σάκος φαίνεται... Εγώ πήγα 9+ και επειδή φοβόμουν ζήτησα κοιλιακό υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός ότι δεν θα δούμε τίποτα έτσι... Έκανε κολπικό και ίσα ίσα φάνηκε!

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν τα αποτελεσματα κοριτσια..με βγαλανε περιπου 6 εβδομαδων..δεν ξερω τι γινεται..λετε οταν πηγα την πρωτη φορα για υπερυχο να ειμουν μικροτερη απο οσο μου ειπε η γιατρος;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elena93 είπε:

Βγηκαν τα αποτελεσματα κοριτσια..με βγαλανε περιπου 6 εβδομαδων..δεν ξερω τι γινεται..λετε οταν πηγα την πρωτη φορα για υπερυχο να ειμουν μικροτερη απο οσο μου ειπε η γιατρος;

Η χοριακη έχει μεγάλο εύρος... Για να καταλήξεις σε συμπέρασμα θα πρέπει μεθαύριο να κάνεις επανάληψη στο ίδιο εργαστήριο..  


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μάντη είπε:

Η χοριακη έχει μεγάλο εύρος... Για να καταλήξεις σε συμπέρασμα θα πρέπει μεθαύριο να κάνεις επανάληψη στο ίδιο εργαστήριο..  

Ναι το ξερω..αυτο θα κανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , elena93 είπε:

Ναι το ξερω..αυτο θα κανω

Αχ κοπέλα μου τι περιπέτεια ζεις τώρα..σε νιώθω! επανάληψη χοριακή και υπέρηχο.κ όλα θα πάνε καλά μη στεναχωριέσαι!κάτσε ξεκουράσου τώρα!κ αφού ήρθες που ήρθες Ελλάδα ρωτά κ το γιατρό εδώ για τους εμετους μήπως σου προτείνει και τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Αχ κοπέλα μου τι περιπέτεια ζεις τώρα..σε νιώθω! επανάληψη χοριακή και υπέρηχο.κ όλα θα πάνε καλά μη στεναχωριέσαι!κάτσε ξεκουράσου τώρα!κ αφού ήρθες που ήρθες Ελλάδα ρωτά κ το γιατρό εδώ για τους εμετους μήπως σου προτείνει και τίποτα άλλο!

Μωρε εμετους να εχω αρκει να ειναι ολα καλα

πρίν από 36 λεπτά , enjoy είπε:

Καλώς ήρθες @elena93!!! Η Παναγία μαζί σου!!! Είμαστε δίπλα σου!!!

Σε ευχαριστω πολυυ..μακαρι να μας βοηθησει ο Θεος ολες μας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Rafaela_123 είπε:

Καλημεραα ποτέ θα πας για υπέρηχο;; 

Καλημερα κοριτσια..πηγα και μου λεει συμφωνα τον πρωτο υπερηχο επρεπε να φαινοταν πιο πολλα πραγματα..ειδαμε και το ασπρο πραγματακι μεσα στο σακο..τωρα μου λεει υπαρχουν 2 πιθανοτητες οτι δεν εχει αναπτηθχη το εμβρυο ή οτι ειναι καθυστερημενη συλληψη διοτι εχω και τον κυκλο πολυ αστατο και το ξερει πολυ καλα η γιατρος γιατι εκει πηγαινω καθε φορα..και  μου ειπε για τωρα θα παμε συμφωνα με την χοριακη δεν θα κανουμε τιποτα αλλο..εκανα μια χοριακη πριν και βγηκε λιγο πιο ανεβασμενη απο χθες το βραδυ που εκανα την πρωτη..δεν ξερω κοριτσια παω να τρελαθω διοτι δεν ξερω τι γινετε..τις ειπα εχω εμετους μου λεει ειναι φυσικο γιατι εισαι εγκυος..αντε να καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..πηγα και μου λεει συμφωνα τον πρωτο υπερηχο επρεπε να φαινοταν πιο πολλα πραγματα..ειδαμε και το ασπρο πραγματακι μεσα στο σακο..τωρα μου λεει υπαρχουν 2 πιθανοτητες οτι δεν εχει αναπτηθχη το εμβρυο ή οτι ειναι καθυστερημενη συλληψη διοτι εχω και τον κυκλο πολυ αστατο και το ξερει πολυ καλα η γιατρος γιατι εκει πηγαινω καθε φορα..και  μου ειπε για τωρα θα παμε συμφωνα με την χοριακη δεν θα κανουμε τιποτα αλλο..εκανα μια χοριακη πριν και βγηκε λιγο πιο ανεβασμενη απο χθες το βραδυ που εκανα την πρωτη..δεν ξερω κοριτσια παω να τρελαθω διοτι δεν ξερω τι γινετε..τις ειπα εχω εμετους μου λεει ειναι φυσικο γιατι εισαι εγκυος..αντε να καταλαβεις

Πωπω τι να πω πολύ μπέρδεμα!! Καρδούλα ακούσατε;; Εγώ πιστεύω όλα καλά θα είναι! :) θα ξανά κανεις χοριακη τη Δευτέρα; Το ότι ανέβηκε είναι πολύ θετικό 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Βγηκαν τα αποτελεσματα κοριτσια..με βγαλανε περιπου 6 εβδομαδων..δεν ξερω τι γινεται..λετε οταν πηγα την πρωτη φορα για υπερυχο να ειμουν μικροτερη απο οσο μου ειπε η γιατρος;

Κοπελα μου καταρχήν σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά...προσπαθώ να βγάλω άκρη με τα μνμ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω.. 

Γραφείς πως έχεισ άστατο κύκλο...δηλ πόσο άστατος είναι?? Κ αφού έχεισ άστατο κύκλο όπως λεσ πωσ ξερεισ πωσ έχεισ τόσεσ μερεσ καθυστέρηση??? πάνω από μηνα αν θυμάμαι καλά..) 

Η χοριακη σου τι τιμή είχε??? Την εκανεσ Ελλάδα ή Ολλανδία?? 

Το ότι έχεις αναγουλεσ κ εμετούς να ξερεισ πως αυτό είναι πολύ καλό..δείχνει πως πάει καλά η κύηση .

Εγώ από αυτά που γράφεις με βάση κυριωσ τον άστατο κύκλο σου μάλλον πρόκειται για καθυστερημένη σύλληψη...γιατροσ δεν είμαι..αλλά όσο συνεχίσεις κ έχεισ συμπτώματα αυτό είναι θετικό.ειδατε κ σάκο μέσ' την μήτρα..

Τι να πω...εύχομαι να πάνε όλα καλά ..αγωνιουμε κ εμεισ μαζί σου..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , tzeni82 είπε:

Κοπελα μου καταρχήν σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά...προσπαθώ να βγάλω άκρη με τα μνμ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω.. 

Γραφείς πως έχεισ άστατο κύκλο...δηλ πόσο άστατος είναι?? Κ αφού έχεισ άστατο κύκλο όπως λεσ πωσ ξερεισ πωσ έχεισ τόσεσ μερεσ καθυστέρηση??? πάνω από μηνα αν θυμάμαι καλά..) 

Η χοριακη σου τι τιμή είχε??? Την εκανεσ Ελλάδα ή Ολλανδία?? 

Το ότι έχεις αναγουλεσ κ εμετούς να ξερεισ πως αυτό είναι πολύ καλό..δείχνει πως πάει καλά η κύηση .

Εγώ από αυτά που γράφεις με βάση κυριωσ τον άστατο κύκλο σου μάλλον πρόκειται για καθυστερημένη σύλληψη...γιατροσ δεν είμαι..αλλά όσο συνεχίσεις κ έχεισ συμπτώματα αυτό είναι θετικό.ειδατε κ σάκο μέσ' την μήτρα..

Τι να πω...εύχομαι να πάνε όλα καλά ..αγωνιουμε κ εμεισ μαζί σου..

 

Σε ευχαριστω πολυ..ουτε εγω δεν βγαζω ακρη με αυτα που συμβαινουν..την εκανα εδω στην Ελλαδα την χοριακη χθες βγηκε 24901 και αυριο θα την κανω στην ιδια κλινικη..γιατι σημερα η γιατρος με εστειλε και την εκανα καπου αλλου που ειχε μια μικρη διαφορα ηταν υψηλοτερη αλλα επειδη ειναι καλυτερα να κανεις στην ιδια κλινικη γι’αυτο θα περιμενω να κανω και αυριο..οσο για τον κυκλο που λεω μου εχει παει και 40 μερες 36- 38 μερες καθε φορα διαφορετικα..και συμφωνα με ενα προγραμμα που εχω για την περιοδο εχω καθυστερηση 1 μηνα και κατι μερες..και οσο αφορα τα συμπτωματα κανω εμετο καθε φορα που τρωω κατι στο στηθος νιωθω τσιμπιματα..και στον υπερηχο οπως ειδαμε ο σακος ειναι μεσα στην μητρα ολα καλα αλλα επρεπε να ειχε περισσοτερη αναπτυξη ειπε η γιατρος..και τωρα ελπιζει οτι μπορει να ειναι και καθυστερημενη συλληψη για αυτο μου ειπε θα περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , elena93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ..ουτε εγω δεν βγαζω ακρη με αυτα που συμβαινουν..την εκανα εδω στην Ελλαδα την χοριακη χθες βγηκε 24901 και αυριο θα την κανω στην ιδια κλινικη..γιατι σημερα η γιατρος με εστειλε και την εκανα καπου αλλου που ειχε μια μικρη διαφορα ηταν υψηλοτερη αλλα επειδη ειναι καλυτερα να κανεις στην ιδια κλινικη γι’αυτο θα περιμενω να κανω και αυριο..οσο για τον κυκλο που λεω μου εχει παει και 40 μερες 36- 38 μερες καθε φορα διαφορετικα..και συμφωνα με ενα προγραμμα που εχω για την περιοδο εχω καθυστερηση 1 μηνα και κατι μερες..και οσο αφορα τα συμπτωματα κανω εμετο καθε φορα που τρωω κατι στο στηθος νιωθω τσιμπιματα..και στον υπερηχο οπως ειδαμε ο σακος ειναι μεσα στην μητρα ολα καλα αλλα επρεπε να ειχε περισσοτερη αναπτυξη ειπε η γιατρος..και τωρα ελπιζει οτι μπορει να ειναι και καθυστερημενη συλληψη για αυτο μου ειπε θα περιμενουμε

Χοριακη πάντα στην ίδια κλινική..απορώ γιατί σε έστειλε άλλου.κ στο λέω εγώ  που χω κάνει άπειρες .

Την εφαρμογή στο κινητό την χρησιμοποιείς καιρό?? Την χρησιμοποιείς για μήνες? Έχεισ βάλει πολλές φορεσ τισ ημερομηνίες που αδιαθετησςι κ τελείωσε η περίοδος? Απλά αναρωτιέμαι αν σου μετράει σωστά τον κύκλο..νομίζω για να υπολογίσεις σωστά τον κύκλο θα πρέπει να βάλεις την τιμή του μεγαλύτερου κύκλου κ την τιμή του μικρότερου κ κάπως έτσι υπολογίζουν μια μέση τιμή...αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις άρθρα που θα σε βοηθήσουν..

Ο γιατρός εδώ δεν σε εξέτασε? Μόνο χοριακη σου βάλε?? 

Αχ δεν θέλω να σε αγχωσω προσ θεού...τα έχω περάσει αυτά κ ψάχνομουν όλη μέρα για να δω τι γίνεται...

Απλά πιστεύω πωσ όλα τελικά θα σου πάνε καλά....στο εύχομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...