Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Κορίτσια σήμερα 36 μέρα κύκλου και περίοδος άφαντη ακόμα.. σκέφτομαι τώρα τελευταίο τεστ έκανα την Τετάρτη.ποτε να ξανακάνω αν δεν μου έρθει?λέω τώρα μήπως έκανα τελικά αργά ωορρηξία?

5 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..πηγα και μου λεει συμφωνα τον πρωτο υπερηχο επρεπε να φαινοταν πιο πολλα πραγματα..ειδαμε και το ασπρο πραγματακι μεσα στο σακο..τωρα μου λεει υπαρχουν 2 πιθανοτητες οτι δεν εχει αναπτηθχη το εμβρυο ή οτι ειναι καθυστερημενη συλληψη διοτι εχω και τον κυκλο πολυ αστατο και το ξερει πολυ καλα η γιατρος γιατι εκει πηγαινω καθε φορα..και  μου ειπε για τωρα θα παμε συμφωνα με την χοριακη δεν θα κανουμε τιποτα αλλο..εκανα μια χοριακη πριν και βγηκε λιγο πιο ανεβασμενη απο χθες το βραδυ που εκανα την πρωτη..δεν ξερω κοριτσια παω να τρελαθω διοτι δεν ξερω τι γινετε..τις ειπα εχω εμετους μου λεει ειναι φυσικο γιατι εισαι εγκυος..αντε να καταλαβεις

Τώρα ψυχραιμία κοπέλα μου κ πολύ υπομονή ....να περιμένεις να ξανακάνεις χοριακή και ξανά υπέρηχο και έχει ο Θεός όπως και να χει μέσα σε μία εβδομάδα το αργότερο θα φανεί τι γίνεται ξέρω ότι φαίνεται βουνό αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς και οι γιατροί περιμένουν να δούνε κάποια εξέλιξη όσο και να καιγόμαστε εμείς, σε αυτή τη φάση και αυτοί δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο δυστυχώς.. αυτή η αναμονή είναι μανίκι Σε νιώθω απόλυτα γιατί το έχω ζήσει η Παναγιά μαζί σου κοπέλα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Melody90 καθυστέρηση?? Άντε να φύγεις ξουτ να πας αλλού στις μανούλες ΙΟΥΝΙΟΥ!!!! ;)ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΡΑΙΩΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΜΕ!!! :xΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΦΕ ΟΠΩΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ..... :x (ελπίζω να καταλαβαίνετε το χιούμορ μου!!!) Εύχομαι όλες να την κάνουμε από εδω σιγά σιγά να έρθουν αλλες να φύγουν και εκείνες!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια σήμερα 36 μέρα κύκλου και περίοδος άφαντη ακόμα.. σκέφτομαι τώρα τελευταίο τεστ έκανα την Τετάρτη.ποτε να ξανακάνω αν δεν μου έρθει?λέω τώρα μήπως έκανα τελικά αργά ωορρηξία?

Τώρα ψυχραιμία κοπέλα μου κ πολύ υπομονή ....να περιμένεις να ξανακάνεις χοριακή και ξανά υπέρηχο και έχει ο Θεός όπως και να χει μέσα σε μία εβδομάδα το αργότερο θα φανεί τι γίνεται ξέρω ότι φαίνεται βουνό αλλά επειδή είναι πολύ νωρίς και οι γιατροί περιμένουν να δούνε κάποια εξέλιξη όσο και να καιγόμαστε εμείς, σε αυτή τη φάση και αυτοί δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο δυστυχώς.. αυτή η αναμονή είναι μανίκι Σε νιώθω απόλυτα γιατί το έχω ζήσει η Παναγιά μαζί σου κοπέλα μου.

Τι κύκλο έχεισ? Πόσεσ μερεσ δηλ έχεισ καθυστέρηση??? 

Αχ μακάρι να είσαι.. ...

Με 4 μερεσ καθυστερήση είχα 86 χοριακη.φανταζομαιν αν είχα κάνει τεστ την 1η μέρα καθυστέρησης μπορεί να ήταν κ αρνητικό..

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

@Melody90 καθυστέρηση?? Άντε να φύγεις ξουτ να πας αλλού στις μανούλες ΙΟΥΝΙΟΥ!!!! ;)ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΡΑΙΩΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΜΕ!!! :xΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΦΕ ΟΠΩΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ..... :x (ελπίζω να καταλαβαίνετε το χιούμορ μου!!!) Εύχομαι όλες να την κάνουμε από εδω σιγά σιγά να έρθουν αλλες να φύγουν και εκείνες!!!

Χαχαχαχα χαχαχαχα....βρε πες πως φεύγω τι θα κάνετε χωρίς εμένα εδώ? ποιος θα σας πρήζει???:P

1 hour ago, tzeni82 είπε:

Τι κύκλο έχεισ? Πόσεσ μερεσ δηλ έχεισ καθυστέρηση??? 

Αχ μακάρι να είσαι.. ...

Με 4 μερεσ καθυστερήση είχα 86 χοριακη.φανταζομαιν αν είχα κάνει τεστ την 1η μέρα καθυστέρησης μπορεί να ήταν κ αρνητικό..

 

Κανονικά έχω κύκλο 32 ημερών τους τελευταίους μήνες τρώει κάτι κολλήματα όμως και κάνει 38 μέρες έτυχε κ 40 οπότε κ η ' καθυστέρηση' είναι σχετική.μακαρι να τύχαινε έτσι όπως εσένα... αλλά μάλλον Τζιφος αρχίζει λίγο να με πονάει η κοιλιά μου τωρα οπότε μάλλον το αργότερο αύριο θα έρθει νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Χαχαχαχα χαχαχαχα....βρε πες πως φεύγω τι θα κάνετε χωρίς εμένα εδώ? ποιος θα σας πρήζει???:P

Κανονικά έχω κύκλο 32 ημερών τους τελευταίους μήνες τρώει κάτι κολλήματα όμως και κάνει 38 μέρες έτυχε κ 40 οπότε κ η ' καθυστέρηση' είναι σχετική.μακαρι να τύχαινε έτσι όπως εσένα... αλλά μάλλον Τζιφος αρχίζει λίγο να με πονάει η κοιλιά μου τωρα οπότε μάλλον το αργότερο αύριο θα έρθει νομίζω.

Οι πόνοι περιόδου είναι σχετικοί..εγώ στην 2η κόρη μέχρι κ λίγα ροζ είχα..κ πονουσ σαν να αδιαθετησω..κ επειδή είχαν δει πολλά τα μάτια μου ενημέρωσα τον γυναικολόγο..ειχα πάει κ αγόρασα κ σερβιετεσ..μου είπε το 1ο που σκεφτόμαστε είμαι εγκυμοσύνη..αν δεν σου ρθει κανονικά σε 3 με 4 μερεσ κάνε τεστ...έκανα κ ήταν θετικό. Κ πήγα κ για χοριακη πάλι την 4 με 5η μέρα καθυστέρησης κ πάλι γύρω στο 80 μου βγήκε..κ τώρα είναι 2 χρόνων...

Όσο δεν σου ρχεται θετικό είναι

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, tzeni82 είπε:

Οι πόνοι περιόδου είναι σχετικοί..εγώ στην 2η κόρη μέχρι κ λίγα ροζ είχα..κ πονουσ σαν να αδιαθετησω..κ επειδή είχαν δει πολλά τα μάτια μου ενημέρωσα τον γυναικολόγο..ειχα πάει κ αγόρασα κ σερβιετεσ..μου είπε το 1ο που σκεφτόμαστε είμαι εγκυμοσύνη..αν δεν σου ρθει κανονικά σε 3 με 4 μερεσ κάνε τεστ...έκανα κ ήταν θετικό. Κ πήγα κ για χοριακη πάλι την 4 με 5η μέρα καθυστέρησης κ πάλι γύρω στο 80 μου βγήκε..κ τώρα είναι 2 χρόνων...

Όσο δεν σου ρχεται θετικό είναι

 

Τελικά χθες αργά τη νύχτα αδιαθετησα κανονικοτατα...:sad:οπότε πάμε για τον επόμενο κύκλο..είχα μια κρυφή ελπίδα αλλά πάει δεν πειράζει ποιος ξέρει ίσως τον επόμενο μήνα είμαι πιο τυχερή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Τελικά χθες αργά τη νύχτα αδιαθετησα κανονικοτατα...:sad:οπότε πάμε για τον επόμενο κύκλο..είχα μια κρυφή ελπίδα αλλά πάει δεν πειράζει ποιος ξέρει ίσως τον επόμενο μήνα είμαι πιο τυχερή.

Στο εύχομαι ολόψυχα ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Τελικά χθες αργά τη νύχτα αδιαθετησα κανονικοτατα...:sad:οπότε πάμε για τον επόμενο κύκλο..είχα μια κρυφή ελπίδα αλλά πάει δεν πειράζει ποιος ξέρει ίσως τον επόμενο μήνα είμαι πιο τυχερή.

Δεν πειράζει κορίτσι μου χαλάρωσε και είμαι σίγουρη ότι όλες κάποια στιγμή θα τα καταφέρουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efie87 είπε:

 Καλημέρα έκανα τεστ μετά από 2 αρνητικά και βγήκε αχνη η γραμμήπροσπαθησα να ανέβασα στο προφίλ φωτογραφία έχω ελπιδες; 

Πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις? Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις χοριακη.ειναι πιο αξιόπιστα τα αποτελέσματα! Πολλά κορίτσια ενώ είναι έγκυες τους δείχνουν αρνητικά τεστ! Καλή σου επιτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/31/2021 at 1:55 PM, Melody90 said:

Τελικά χθες αργά τη νύχτα αδιαθετησα κανονικοτατα...:sad:οπότε πάμε για τον επόμενο κύκλο..είχα μια κρυφή ελπίδα αλλά πάει δεν πειράζει ποιος ξέρει ίσως τον επόμενο μήνα είμαι πιο τυχερή.

και εμενα μετα απο 3 μερες καθυστερηση ηρθε σημερα πρωι πρωι.. εγω τα αγορια μου τα επιασα νοεμβριο (5 χρ διαφορα εχουν) ελπιζω να ειναι και αυτη την φορα ο τυχερος αφου τον μαιο το εχασα.. παντως και τα δυο που εχασα θα γενιουνταν αρχε και τελος νοεμβριου.. αυτος ο μηνα κατι εχει μαζι μου μαλλον χαχαχαχαχ

 

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις θετικο τεστ αυτο το μηνα.. ειναι και μηνας της παναγιας αφου γιορταζει στις 21.. ηταν 21 του νοεμβρη που εμαθα οτι ειμαι εγκυος τον μικρο μετα απο αποβολη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Nandia83- είπε:

και εμενα μετα απο 3 μερες καθυστερηση ηρθε σημερα πρωι πρωι.. εγω τα αγορια μου τα επιασα νοεμβριο (5 χρ διαφορα εχουν) ελπιζω να ειναι και αυτη την φορα ο τυχερος αφου τον μαιο το εχασα.. παντως και τα δυο που εχασα θα γενιουνταν αρχε και τελος νοεμβριου.. αυτος ο μηνα κατι εχει μαζι μου μαλλον χαχαχαχαχ

 

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις θετικο τεστ αυτο το μηνα.. ειναι και μηνας της παναγιας αφου γιορταζει στις 21.. ηταν 21 του νοεμβρη που εμαθα οτι ειμαι εγκυος τον μικρο μετα απο αποβολη

Λες να είναι σημαδιακό? χαχαχαχα

Ποιος ξέρει....

Αχ μακάρι θα ήταν ωραία αυτό το μήνα που γιορτάζει και η Παναγία... Σου εύχομαι και σένα τώρα με το καλό με ένα κοριτσάκι γερό και δυνατό έτσι για την αλλαγή... Έχω μία τάση να το εύχομαι σε όλες τις αγορομανες!

3 ώρες πρίν, Efie87 είπε:

 Καλημέρα έκανα τεστ μετά από 2 αρνητικά και βγήκε αχνη η γραμμήπροσπαθησα να ανέβασα στο προφίλ φωτογραφία έχω ελπιδες; 

Κοίταξα τώρα δεν βλέπω φωτό όμως...αχ μακάρι να είσαι!!όσο δεν σου έρχεται περίοδος εννοείται πως έχεις ελπίδες.αν δεν είσαι σίγουρη κάνε κ ένα αύριο με πρωινά ούρα ή μια χοριακή.ποσο καθυστέρηση έχεις?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Efie87 είπε:

 Καλημέρα έκανα τεστ μετά από 2 αρνητικά και βγήκε αχνη η γραμμήπροσπαθησα να ανέβασα στο προφίλ φωτογραφία έχω ελπιδες; 

Καλώς τηνα την πέρδικα που περπατάει λεβεντικα!!! Από ότι θυμάμαι προσπαθείς για έγκυμοσυνη!! Η άχνη γραμμή βεβαίως και είναι μια ελπίδα από μόνο της!!! Άμα έχεις και καθυστέρηση ακόμα καλύτερα!!!! Εύχομαι να γίνει σούπερ ορατή και να να μας κάνεις καλό ποδαρικό!!! Εγω προτείνω ανάλογα τον κύκλο σου να δεις άμα έχεις καμία 10αρια μέρες καθυστέρηση να πας για χοριακη (αν είναι ψιλοσταθερος ο κύκλος σου με απόκλιση 3-4μερες προτείνω και στη  εβδομάδα καθυστέρησης να το τσεκαρεις)! Οι γυναικολόγοι δεν ξέρω τι προτείνουν!! Δεν το έχω κάνει καμία συζήτηση!!! Εγω απο την εμπειρια μου προτεινω να εχεις μια καραμπίνατη καθυστερηση που λέει και η φίλη μου η @anemoni1989!!!

Μεσα από την καρδιά μου σου εύχομαι σε ένα σώμα να χτυπούν δύο καρδιές σε λίγες μέρες!!!

1 ώρα πρίν, Nandia83- είπε:

και εμενα μετα απο 3 μερες καθυστερηση ηρθε σημερα πρωι πρωι.. εγω τα αγορια μου τα επιασα νοεμβριο (5 χρ διαφορα εχουν) ελπιζω να ειναι και αυτη την φορα ο τυχερος αφου τον μαιο το εχασα.. παντως και τα δυο που εχασα θα γενιουνταν αρχε και τελος νοεμβριου.. αυτος ο μηνα κατι εχει μαζι μου μαλλον χαχαχαχαχ

 

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις θετικο τεστ αυτο το μηνα.. ειναι και μηνας της παναγιας αφου γιορταζει στις 21.. ηταν 21 του νοεμβρη που εμαθα οτι ειμαι εγκυος τον μικρο μετα απο αποβολη

Εσύ φίλη μου αγορομανα!!! Η Παναγία σε ευλογήσε 2 να γεννήσεις και εύχομαι σύντομα και άλλο να κρατήσεις!! Η καθυστέρηση πικρή, για κάποιον που προσμένει, μα έχεις πίστη και θα ρθει απλά ναζάκια κάνει!!!

On 31/10/2021 at 12:52 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Οι πόνοι περιόδου είναι σχετικοί..εγώ στην 2η κόρη μέχρι κ λίγα ροζ είχα..κ πονουσ σαν να αδιαθετησω..κ επειδή είχαν δει πολλά τα μάτια μου ενημέρωσα τον γυναικολόγο..ειχα πάει κ αγόρασα κ σερβιετεσ..μου είπε το 1ο που σκεφτόμαστε είμαι εγκυμοσύνη..αν δεν σου ρθει κανονικά σε 3 με 4 μερεσ κάνε τεστ...έκανα κ ήταν θετικό. Κ πήγα κ για χοριακη πάλι την 4 με 5η μέρα καθυστέρησης κ πάλι γύρω στο 80 μου βγήκε..κ τώρα είναι 2 χρόνων...

Όσο δεν σου ρχεται θετικό είναι

 

Τετοια να μας λες εσυ!!! Οποτε ειμαι σε καλο δρόμο έχω φουλ πόνους περιόδου... έχω αγοράσει και σερβιέτες τις φοράω κιολας μην έρθει ξαφνικά και είμαι έξω!! Οπότε πληρω τις 2 πρώτες προυποθεσεις... Λίγα ροζ και μια χοριακη με έμεινε!!!! :D(Σε πειράζω να γελάσουμε λίγο!!! Μπορεί με την εγκυμοσύνη να μην τα πάμε καλά αλλά τα πάμε μεταξύ μας κοριτσια!!! Είστε η καλύτερη διαδυκτιακη παρέα!!!)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε; Εχω πηγα για υπερηχο παλι σημερα μου το εκανε κολπικα και ειδαμε το σπορακι αλλα δεν ειχε χτυπο καρδιας..μου λεει ειναι μη βιωσημη εγκυμοσυνη..μου ειπε για αποσυξη και με εχει πιασει ενα αγχος φοβαμε..μου ειπε να κανω εξεταση αιματος για θρομβολια..

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Εχω πηγα για υπερηχο παλι σημερα μου το εκανε κολπικα και ειδαμε το σπορακι αλλα δεν ειχε χτυπο καρδιας..μου λεει ειναι μη βιωσημη εγκυμοσυνη..μου ειπε για αποσυξη και με εχει πιασει ενα αγχος φοβαμε..μου ειπε να κανω εξεταση αιματος για θρομβολια..

Εσύ έχεις και άστατο κύκλο αποκλειει η γιατρος την καθυστερημενη συλληψη?? 

Για θρομβοφιλια να κάνεις!!! Είναι πολύ σημαντικό!! Και συχνό!!

Για απόθεση εύχομαι να μην χρειαστείς να ακούσεις καρδούλα λίγο αργότερα... και αν δεν ακούσεις να καθαρίσεις μόνη σου... 

Αν χρειαστεί πάντως να κάνεις δεν είναι τίποτα!!! Ξαπλωσα..Η νοσηλευτρια εβαλε κοιλιακο υπερυχο στην κοιλια και κεντραρε το αδειο σακο μου τοτε!! ο αναισθησιολογος έριξε το φάρμακο να κάνω νάνι η γυναικολόγος καθάρισε!!! Ξύπνησα ήμουν ντυμένη με μια σερβιετα!!! Περιμενα 30λεπτα να μην παρακάτω από αναισθησία... πλήρωσα και πήγα σπίτι!! Ιδιωτικά!! Και δημόσια πάνω κάτω η ίδια διαδιακασια φαντάζομαι!!!! Με λίγη παραπάνω αναμονή... εγώ 7μιση πήγα 9μιση έφυγα... Η αποξεση κράτησε 20-30λεπτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...