Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Comet είπε:

Εγω παρα οτι το μωρο ειχε θεμα και δεν θα προχωρουσε(καναμε βιοψια) εκανα μονη μου τις εξετασεις για την θρομβοφιλια,εδω μετα απο 2 αποβολες τη συστηνουν.Καποιες γραφονται και καποιες τις πληρωσα.Ηταν αρνητικες και ειχα το κεφαλι μου ησυχο απο αυτο.Να τις κανεις.

Ναι,ετσι λενε.Κι εχω κι εγω πολλα παραδειγματα που μειναν σχεδον αμεσως μετα.

Ναι θα κανω την εξεταση για θρομβολια..επισης αυτος ο γιατρος σημερα που ειπε να εξετασω και προγεστερονη..

μακαρι ρε κοριτσια γιατι με εχει παρει πολυ απο κατω..οταν εκανα το τελευταιο υπερηχο στην Ολλανδια που μου ειπε δεν βλεπω τιποτα στο σακο πηγα σπιτι εκλαιγα ,ηρθε ο αντρας μου με ειδε σε κακα χαλια μου λεει σου εκλεισα εισητηριο να πας να εξεταστεις ελλαδα να δεις τι γινεται..τοσο κομματια ημουν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , elena93 είπε:

Ναι το ξερω οτι υπαρχουν και χειροτερες περιπτωσεις που αποβαλουν σε πολλες μεγαλυτερες εβδομαδες απο εμενα..αλλα ξερεις οταν ειναι το πρωτο σου και το περιμενεις πως και πως σου ερχεται σαν κεραμιδα ολο αυτο..

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για την στηρηξη ευτυχως που ειπαρχει και αυτο εδω και συζηταμε 

Στο νοσοκομείο ακούς και βλέπεις πολλά πολλά… άσχετα με τις εγκυμοσύνες. Ούτε που ήξερα ότι υπάρχουν! Ας μην τα μάθουμε… αρκετή γνώση έχω αποκτήσει. Ο χρόνος είναι γιατρός. Ο πόνος πόνος, αλλά μια αναποδιά είναι. Καλή δύναμη!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , elena93 είπε:

Ναι το ξερω οτι υπαρχουν και χειροτερες περιπτωσεις που αποβαλουν σε πολλες μεγαλυτερες εβδομαδες απο εμενα..αλλα ξερεις οταν ειναι το πρωτο σου και το περιμενεις πως και πως σου ερχεται σαν κεραμιδα ολο αυτο..

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για την στηρηξη ευτυχως που ειπαρχει και αυτο εδω και συζηταμε 

Το 15 είχα νοσηλευτεί για εξωμήτριο στο Ιπποκράτειο τησ Θεσσαλονίκης.12 μερεσ μέχρι να βγει η διάγνωση..

Αυτεσ τισ 12 μερεσ εκεί μέσα γνώρισα πολύ κόσμο..με διάφορα γυναικολογικά θέματα...η απόξεση σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα το φοβερό..διαδικασία ρουτίνας..το χειρότερο είναι το ψυχολογικό κομμάτι.δεν θα ξεχάσω μια κοπέλα που στα 40 ενώ κατάφερε να μείνει έγκυος δεν προχώρησε κ χρειάστηκε απόξεση..ακόμη μιλάμε..το ήθελε πολύ αλλά δυστυχώς δεν το κράτησε..είναι πολύ άδικο..

Λένε πως μετά την απόξεση μένεις πιο εύκολα.. βάλε τον γιατρό σου να σου κάνει ολεσ τισ απαραίτητες εξετάσεις..να μην αφήσει καμμία απ' έξω..

Κ σου εύχομαι τον επόμενο μήνα να μασ λεσ ευχάριστα...

Οι περισσότερες.ππυ είμαστε εδώ όλο και κάτι έχουμε περάσει..οπότε σασ καταλαβαίνουμε..την στήριξη που ένιωθα εδώ μέσα δεν την ένιωσα από καμμία φίλη...ίσωσ γιατί μόνο αν περάσεις από παρόμοιες καταστάσεις είσαι σε θέση να καταλαβεισ καλύτερα τον άλλο...

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , tzeni82 είπε:

Το 15 είχα νοσηλευτεί για εξωμήτριο στο Ιπποκράτειο τησ Θεσσαλονίκης.12 μερεσ μέχρι να βγει η διάγνωση..

Αυτεσ τισ 12 μερεσ εκεί μέσα γνώρισα πολύ κόσμο..με διάφορα γυναικολογικά θέματα...η απόξεση σαν διαδικασία δεν είναι τίποτα το φοβερό..διαδικασία ρουτίνας..το χειρότερο είναι το ψυχολογικό κομμάτι.δεν θα ξεχάσω μια κοπέλα που στα 40 ενώ κατάφερε να μείνει έγκυος δεν προχώρησε κ χρειάστηκε απόξεση..ακόμη μιλάμε..το ήθελε πολύ αλλά δυστυχώς δεν το κράτησε..είναι πολύ άδικο..

Λένε πως μετά την απόξεση μένεις πιο εύκολα.. βάλε τον γιατρό σου να σου κάνει ολεσ τισ απαραίτητες εξετάσεις..να μην αφήσει καμμία απ' έξω..

Κ σου εύχομαι τον επόμενο μήνα να μασ λεσ ευχάριστα...

Οι περισσότερες.ππυ είμαστε εδώ όλο και κάτι έχουμε περάσει..οπότε σασ καταλαβαίνουμε..την στήριξη που ένιωθα εδώ μέσα δεν την ένιωσα από καμμία φίλη...ίσωσ γιατί μόνο αν περάσεις από παρόμοιες καταστάσεις είσαι σε θέση να καταλαβεισ καλύτερα τον άλλο...

 

Ακριβως αυτο θα κανω..αν δεν κανω ολες τις εξετασεις δεν το κουναω απο εδω γιατι στην Ολλανδια ειναι χαλια η ιατρικη περιθαλψη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, elena93 said:

Κοριτσια τι κανετε; Εχω πηγα για υπερηχο παλι σημερα μου το εκανε κολπικα και ειδαμε το σπορακι αλλα δεν ειχε χτυπο καρδιας..μου λεει ειναι μη βιωσημη εγκυμοσυνη..μου ειπε για αποσυξη και με εχει πιασει ενα αγχος φοβαμε..μου ειπε να κανω εξεταση αιματος για θρομβολια..

καλημερα.. σε ποια βδομαδα εισαι.. νομιζω παρε και 2η γνωμη.. η αποξεση δεν ειναι τιποτα.. εκανα τον μαιο.. η ψυχολογια ειναι χαλια αλλα να σκεφτεσαι αυτο που μου ειπε ο γιατρος μου στην πρωτη μου αποβολη... προτιμουσες να φτασεις 3 μηνων και να σου πω δεν ειναι καλο και αποφασισε τι θα κανεις? απλα σε προστατευσε η φυση

17 hours ago, Melody90 said:

Λες να είναι σημαδιακό? χαχαχαχα

Ποιος ξέρει....

Αχ μακάρι θα ήταν ωραία αυτό το μήνα που γιορτάζει και η Παναγία... Σου εύχομαι και σένα τώρα με το καλό με ένα κοριτσάκι γερό και δυνατό έτσι για την αλλαγή... Έχω μία τάση να το εύχομαι σε όλες τις αγορομανες!

Κοίταξα τώρα δεν βλέπω φωτό όμως...αχ μακάρι να είσαι!!όσο δεν σου έρχεται περίοδος εννοείται πως έχεις ελπίδες.αν δεν είσαι σίγουρη κάνε κ ένα αύριο με πρωινά ούρα ή μια χοριακή.ποσο καθυστέρηση έχεις?

Το ευχομαι.. ειναι ο μηνας της Παναγιας.. του σπορου και γιορταζει ο αγιος στυλιανος που ειναι προστατης των γυναικων για να μην αποβαλουν (αυτο χτες το εμαθα).. πολλα τα σημαδια και ψαχνω να κρατηθω απο την πιστη μου.. να μην την χασω και να εχω την παναγια διπλα μου.. εχω κανει ταμα να παω στην ροδο με το μωρο να προσκυνησουμε.. στην παναγια την τσαμπικα που βοηθαει να μεινει εγκυος μια γυναικα... ευχαριστω πολυ για την ευχη σου.. μακαρι να ερθει να ειναι γερο και οτι θελει η παναγια ας ειναι.. σου ευχομαι και εσενα αυτος να ειναι ο ευλογημενος μηνας που θα ερθει το σπορακι σου

17 hours ago, enjoy said:

Καλώς τηνα την πέρδικα που περπατάει λεβεντικα!!! Από ότι θυμάμαι προσπαθείς για έγκυμοσυνη!! Η άχνη γραμμή βεβαίως και είναι μια ελπίδα από μόνο της!!! Άμα έχεις και καθυστέρηση ακόμα καλύτερα!!!! Εύχομαι να γίνει σούπερ ορατή και να να μας κάνεις καλό ποδαρικό!!! Εγω προτείνω ανάλογα τον κύκλο σου να δεις άμα έχεις καμία 10αρια μέρες καθυστέρηση να πας για χοριακη (αν είναι ψιλοσταθερος ο κύκλος σου με απόκλιση 3-4μερες προτείνω και στη  εβδομάδα καθυστέρησης να το τσεκαρεις)! Οι γυναικολόγοι δεν ξέρω τι προτείνουν!! Δεν το έχω κάνει καμία συζήτηση!!! Εγω απο την εμπειρια μου προτεινω να εχεις μια καραμπίνατη καθυστερηση που λέει και η φίλη μου η @anemoni1989!!!

Μεσα από την καρδιά μου σου εύχομαι σε ένα σώμα να χτυπούν δύο καρδιές σε λίγες μέρες!!!

Εσύ φίλη μου αγορομανα!!! Η Παναγία σε ευλογήσε 2 να γεννήσεις και εύχομαι σύντομα και άλλο να κρατήσεις!! Η καθυστέρηση πικρή, για κάποιον που προσμένει, μα έχεις πίστη και θα ρθει απλά ναζάκια κάνει!!!

Τετοια να μας λες εσυ!!! Οποτε ειμαι σε καλο δρόμο έχω φουλ πόνους περιόδου... έχω αγοράσει και σερβιέτες τις φοράω κιολας μην έρθει ξαφνικά και είμαι έξω!! Οπότε πληρω τις 2 πρώτες προυποθεσεις... Λίγα ροζ και μια χοριακη με έμεινε!!!! :D(Σε πειράζω να γελάσουμε λίγο!!! Μπορεί με την εγκυμοσύνη να μην τα πάμε καλά αλλά τα πάμε μεταξύ μας κοριτσια!!! Είστε η καλύτερη διαδυκτιακη παρέα!!!)

Μακαρι να ερθει... περασαν 5 μηνες απο την αποξηση και ηταν ο 2ος μηνας προσπαθειας.. ελπιζω σε αυτον τον μηνα να ειναι το τυχερο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Εχω πηγα για υπερηχο παλι σημερα μου το εκανε κολπικα και ειδαμε το σπορακι αλλα δεν ειχε χτυπο καρδιας..μου λεει ειναι μη βιωσημη εγκυμοσυνη..μου ειπε για αποσυξη και με εχει πιασει ενα αγχος φοβαμε..μου ειπε να κανω εξεταση αιματος για θρομβολια..

Κορίτσι μου πόσο λυπάμαι!!! είναι πολύ δύσκολο να χάνεις το μωράκι σου που έχεις μέσα σου! Και εγώ το έχω βιώσει και σε καταλαβαίνω!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια μου σας γραφω μεσα απο το νοσοκομειο..μου εβαλε η γιατρος υποθετο για να ανοιξει η μητρα και να αρχισει η διαδικασια

Καλο κουραγιο κοριτσι μου,ας περασει οσο το δυνατον πιο ανωδυνα και γρηγορα σωματικα ολο αυτο και μακαρι γρηγορα ενα γερο μωρακι να γεμισει την κοιλιτσα σου και να απαλυνει την καρδια σου.Λεμε οτι ειναι τιποτα η διαδικασια,περναει γρηγορα αλλα η ψυχουλα μας ειναι που ποναει πολυ.Οταν εισαι σπιτι σου δωσε χρονο στον εαυτο σου ,κλαψε και μοιρασου το με οποιον νιωθεις κοντα σου και με τον καιρο θα το ξεπερασεις(οχι ξεχασεις).Εγω εχω ενα αγγελακι διακοσμητικο πανω απο την τηλεοραση που μου θυμιζει το μωρακι που εχασα,το κοιταω και το σκεφτομαι με λυπη αλλα δεν ειναι τοσο εντονο πια.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλο κουραγιο κοριτσι μου,ας περασει οσο το δυνατον πιο ανωδυνα και γρηγορα σωματικα ολο αυτο και μακαρι γρηγορα ενα γερο μωρακι να γεμισει την κοιλιτσα σου και να απαλυνει την καρδια σου.Λεμε οτι ειναι τιποτα η διαδικασια,περναει γρηγορα αλλα η ψυχουλα μας ειναι που ποναει πολυ.Οταν εισαι σπιτι σου δωσε χρονο στον εαυτο σου ,κλαψε και μοιρασου το με οποιον νιωθεις κοντα σου και με τον καιρο θα το ξεπερασεις(οχι ξεχασεις).Εγω εχω ενα αγγελακι διακοσμητικο πανω απο την τηλεοραση που μου θυμιζει το μωρακι που εχασα,το κοιταω και το σκεφτομαι με λυπη αλλα δεν ειναι τοσο εντονο πια.

Σε ευχαριστω πολυ..τωρα μολις πηγα στο σπιτι..τελειωσε ολο αυτο..το ειδα ολο αυτο που εβγαλε η γιατρος μου το εδειξε και θα το παω να το εξετασουν..η γιατρος μου ειπε περιπου σε ενα μηνα θα σου ερθει η περιοδος  αλλα εμενα αρχισε το αιμα,τωρα αυτο θεωρειτε περιοδος;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , elena93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ..τωρα μολις πηγα στο σπιτι..τελειωσε ολο αυτο..το ειδα ολο αυτο που εβγαλε η γιατρος μου το εδειξε και θα το παω να το εξετασουν..η γιατρος μου ειπε περιπου σε ενα μηνα θα σου ερθει η περιοδος  αλλα εμενα αρχισε το αιμα,τωρα αυτο θεωρειτε περιοδος;

Αυτό είναι από την απόξεση φαντάζομαι...θα μασ απαντήσουν κάποια κορίτσια που ξέρουν στα σίγουρα..

Δεν θα πρέπει να διαστάζεισ να ρωτάς το οτιδήποτε τον γυναικολόγο σου..ακόμη κ αυτό που ρωτάς εδώ θα έπρεπε να τον είχεσ πάρει τηλ...σε λίγο καιρό θα μπείτε σε διαδικασία να προσπαθήσετε για μωρό...κ όταν πάνε όλα κάτι ευχήν θα σε παρακολουθεί..κ θα πρέπει να σου λύνει όλες τις απορίες...ακόμη κ αν κάτι σου φαίνεται ασήμαντο μην διστάζεις να το ρωτάς...

Μια συμβουλή..με τον γυναικολόγο κ τον παιδίατρο το τηλέφωνο σκουλαρίκι να το έχεισ...δεν διστάζουμε ποτέ να μιλήσουμε κ να τηλεφωνήσουμε...

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , tzeni82 είπε:

Αυτό είναι από την απόξεση φαντάζομαι...θα μασ απαντήσουν κάποια κορίτσια που ξέρουν στα σίγουρα..

Δεν θα πρέπει να διαστάζεισ να ρωτάς το οτιδήποτε τον γυναικολόγο σου..ακόμη κ αυτό που ρωτάς εδώ θα έπρεπε να τον είχεσ πάρει τηλ...σε λίγο καιρό θα μπείτε σε διαδικασία να προσπαθήσετε για μωρό...κ όταν πάνε όλα κάτι ευχήν θα σε παρακολουθεί..κ θα πρέπει να σου λύνει όλες τις απορίες...ακόμη κ αν κάτι σου φαίνεται ασήμαντο μην διστάζεις να το ρωτάς...

Μια συμβουλή..με τον γυναικολόγο κ τον παιδίατρο το τηλέφωνο σκουλαρίκι να το έχεισ...δεν διστάζουμε ποτέ να μιλήσουμε κ να τηλεφωνήσουμε...

 

 

Δεν ειναι οτι εχω πολυ αιμα..παρα πολυ λιγο ισα ισα..και βεβαια θα την ρωτησω αν βλεπω οτι θα αρχισει κανονικα το αιμα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα, είμαι καινούργια στο φόρουμ. Είμαι 6+5 σήμερα ! Χθες ακούσαμε καρδούλα! Είμαι πανευτυχής γιατί το καλοκαίρι που μας πέρασε έμεινα πρώτη φορά έγκυος και ήταν πάλιδρομη κύηση με χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Είμαι 27 χρόνων ελπίζω να έχω μια καλή κύηση αυτή τη φορά! Δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα και ο γιατρός μου είπε ότι δεν πειράζει , έχει τύχει σε καμία ; Παρόλα αυτά παίρνω προγεστερονη και σικλακουρ άσπρα για ενίσχυση.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Mairi27 είπε:

Γεια σας και από εμένα, είμαι καινούργια στο φόρουμ. Είμαι 6+5 σήμερα ! Χθες ακούσαμε καρδούλα! Είμαι πανευτυχής γιατί το καλοκαίρι που μας πέρασε έμεινα πρώτη φορά έγκυος και ήταν πάλιδρομη κύηση με χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Είμαι 27 χρόνων ελπίζω να έχω μια καλή κύηση αυτή τη φορά! Δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα και ο γιατρός μου είπε ότι δεν πειράζει , έχει τύχει σε καμία ; Παρόλα αυτά παίρνω προγεστερονη και σικλακουρ άσπρα για ενίσχυση.

Μπράβο κορίτσι!!! Συγχαρητήρια!!! Δεν νιώθεις κάτι; Ούτε μια αναγούλα; Ούτε ένα στήθος ευαίσθητο; Καλύτερα… καλή εγκυμοσύνη!!! 

πρίν από 27 λεπτά , elena93 είπε:

Δεν ειναι οτι εχω πολυ αιμα..παρα πολυ λιγο ισα ισα..και βεβαια θα την ρωτησω αν βλεπω οτι θα αρχισει κανονικα το αιμα

Είναι από την επέμβαση. Θα έχεις μέχρι και τη δέκατη μέρα ίσως. Μετά από μήνα θα έρθει η περίοδός σου. Είναι οι ορμόνες τρελοκομείο τώρα. Το ενδομήτριο τραυματισμένο. Θέλουν ψυχή και σώμα επούλωση. Σε σκεφτόμαστε. Τα έχουμε ζήσει… αγκαλιά με τον άντρα σου και να δεις που στην επόμενη θα ρθει το παιδάκι σας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ..τωρα μολις πηγα στο σπιτι..τελειωσε ολο αυτο..το ειδα ολο αυτο που εβγαλε η γιατρος μου το εδειξε και θα το παω να το εξετασουν..η γιατρος μου ειπε περιπου σε ενα μηνα θα σου ερθει η περιοδος  αλλα εμενα αρχισε το αιμα,τωρα αυτο θεωρειτε περιοδος;

Οχι δεν ειναι περιοδος.Καθαριζει η μητρα απο την αποξεση.Μπορει να εχεις και πηγματα σημερα και λιγο πονο.Εμενα αφου καθαρισα στις 2 βδομαδες περιπου μου ηρθε πρωτη περιοδος στις 36 μερες απο την αποξεση και η επομενη στις 29 στα φυσιολογικα της δηλ.

πρίν από 43 λεπτά , elena93 είπε:

Δεν ειναι οτι εχω πολυ αιμα..παρα πολυ λιγο ισα ισα..και βεβαια θα την ρωτησω αν βλεπω οτι θα αρχισει κανονικα το αιμα

Μπορει να αυξηθει και μετα να μειωθει μπορει καποιες μερες να μην εχεις καθολου και μετα να αρχισει παλι.Ποτε θα ξανακανεις υπερηχο;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , elena93 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ..τωρα μολις πηγα στο σπιτι..τελειωσε ολο αυτο..το ειδα ολο αυτο που εβγαλε η γιατρος μου το εδειξε και θα το παω να το εξετασουν..η γιατρος μου ειπε περιπου σε ενα μηνα θα σου ερθει η περιοδος  αλλα εμενα αρχισε το αιμα,τωρα αυτο θεωρειτε περιοδος;

Κοπέλα μου διάβασα τα μηνύματα σου τώρα και στεναχωρήθηκα πολύ....Όμως με τη στεναχώρια δεν πάμε μπροστά και σου το λέω ως παθουσα είχα δύο παλινδρομες κ έκανα 2 αποξεσεις.

Τώρα είναι ευκαιρία να το ψάξεις καλά!!! Πριν ξανά μείνεις έγκυος !!!!γιατί θα ξανά μείνεις σύντομα σίγουρα!

Για την απόξεση θα σου πω και εγώ ότι δεν είναι τίποτα με το που σου βάζουνε την προποφόλη κοιμάσαι γίνεται η διαδικασία Και ξυπνάς ντυμένη με σερβιέτα όπως είπε και παραπάνω το κορίτσι μας. Μετά από μισή ώρα πας σπίτι σου.

Όσο για τα άλλα και θέλω να σε ταρακουνήσω Με πολλή αγάπη όμως για να μην την ξαναπατήσεις..

Ψάξτο !!!!!!ζήτα από το γυναικολόγο που θα σου κάνει την απόξεση να πάρει τα εμβρυϊκά στοιχεία και να τα στείλει σε παθολογοανατόμο για να δείτε τι γίνεται!

Να πας σε αιματολογο να σε κάνει κόσκινο!!!(αν μένεις Θεσσαλονίκη πες μου και θα σου στείλω πμ ξέρω δύο πολύ καλούς για αλλού δυστυχώς δεν ξέρω)

Να απαιτήσεις από τον γυναικολόγο που σε παρακολουθεί τώρα να σε κάνει κόσκινο και αυτός με ότι εξετάσεις μπορεί να σου γράψει και check-up για θυρεοειδή και χασιμότο. Αυτά είναι τα πολύ πολύ βασικά και μετά έρχονται όλα τα άλλα.

Όσο για το θρησκευτικό κομμάτι. Καλό είναι να πας στον πνευματικό σου μετά την απόξεση και να σου διαβάσει μία ευχή την οποία την διαβάζουν μόνο σε περίπτωση που αποβάλλεις και αυτό το κάνει Μόνο ιερέας.θρησκευτικά μετά την απόξεση κανονικά είσαι λεχώνα βέβαια εν έτει 2021 ξέρω ότι είναι δύσκολο να το τηρήσει γυναίκα. Αλλά αυτά καλά είναι να τα συζητάς με τον πνευματικό που θα σε καθοδηγήσει.

Ψυχολογικά δεν είναι εύκολο η στεναχώρια είναι μεγάλη νιώθεις άδεια απλά ένα κενό. Σίγουρα θα χρειαστεις το χρόνο σου. Αλλά πραγματικά μην το βάλεις κάτω αν το ψάξεις όλο αυτό το συντομότερο δυνατόν και έχεις κάποιες απαντήσεις πρώτα ο Θεός μετά από δύο κύκλους (συνήθως τόσο αφήνουν οι γιατροί) θα ξανά μπορέσεις να κάνεις προσπάθεια. Και θα δεις θα πιάσεις αμέσως! Καλή δύναμη και η Παναγιά μαζί σου!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...