Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μετά απο 2 θετικα τεστ αδιαθετισα . Μάλλον ήταν λάθος ποιος ξέρει η αλήθεια είναι στεναχωρήθηκα πολύ αλλά ας ελπίσουμε αυτός ο μήνας να είναι ποιο τυχερός γι όλες μας. :(:(

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Efie87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μετά απο 2 θετικα τεστ αδιαθετισα . Μάλλον ήταν λάθος ποιος ξέρει η αλήθεια είναι στεναχωρήθηκα πολύ αλλά ας ελπίσουμε αυτός ο μήνας να είναι ποιο τυχερός γι όλες μας. :(:(

Πόσες ημερες είχες καθυστέρηση; Έκανες κ χοριακη ή δεν πρόλαβες; Πολύ λυπάμαι εύχομαι ο επόμενος μηνας να είναι ο τυχερός σου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Efie87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μετά απο 2 θετικα τεστ αδιαθετισα . Μάλλον ήταν λάθος ποιος ξέρει η αλήθεια είναι στεναχωρήθηκα πολύ αλλά ας ελπίσουμε αυτός ο μήνας να είναι ποιο τυχερός γι όλες μας. :(:(

Μήπως δεν είναι περίοδος? Και είναι η εμφύτευση? Καλύτερα να κάνεις χοριακη! Δεν μπορεί και τα 2 τεστ να έγιναν λάθος? Μακάρι τελικά να είσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Efie87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μετά απο 2 θετικα τεστ αδιαθετισα . Μάλλον ήταν λάθος ποιος ξέρει η αλήθεια είναι στεναχωρήθηκα πολύ αλλά ας ελπίσουμε αυτός ο μήνας να είναι ποιο τυχερός γι όλες μας. :(:(

Μήπως ήταν βιοχημική?μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου να πας δυναμικά για τον επόμενο μήνα σου εύχομαι θετική χοριακή για στον επόμενο κύκλο!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

@Visit a vis καλημεραααααα...

Με πολλές αγκαλιεςςςςς...μα.παρα πολλεςςςς για την φάση που περνάς...

Δεν σε παρεξηγωωωω για τπτ.... είσαι γλυκομιλητη και τοποθετείται όμορφα χωρίς να θιγεις ανθρωπους... Και να με εθιγες πάλι δεν θα με πείραζε.. Εσύ να είσαι Καλά!! Απλά δεν θέλω να μαλώνω...

Λοιπόν επισης, έχεις πολύ ωραίο λογο!! Και σε θαυμαζω!!! Εγω σπούδασα οικονομικά και δεν ήμουν και πολύ μελετηρή και ο λόγος μου είναι πολύ φτωχός... το λεξιλόγιο μου άστα βραστά!!! 

Να σου απαντήσω! Για όλα τα θέματα απευθυνόμαστε στον Θεο και στους πνευματικούς!!! Συμβουλες δεχόμαστε από τους ιατρους!!! Ο Θεος μπορεί να λυσει Θέματα της υπογονιμότητας..  μια στροφή στην πίστη ενός ανθρώπου αρκεί (Δεν μιλώ επί του προσωπικου-δεν ξέρω την άποψη σου περί πιστης).. Ένας γιατρός όμως δεν μπορει να αντιμετωπισει την υπογονιμότητα.. απλως υπάρχουν πιθανότητες να αντιμετωπίσει την υπογονιμότητα!!! Θα αφήσω τον παντοδύναμο και θα τρέξω στον ανθρωπο?? Θα αφησω τον πνευματικο και θα τρεξω κατευθειαν στο γιατρό??? Καλόι και χρυσοί οι γιατροί να ακούμε την γνώμη τους Αλλά να ακουμε τους φωτισμένους ανθρώπους που μιλάνε εκ Θεου!! 

Να μας θυμίσω η σύλληψη του Θεανθρώπου έγινε αγνά!! Να μας θυμίσω η Αγια Άννα δεν μπορούσε να τεκνοποιήσει Αλλά συνέλαβε την Υπεραγία στα βαθια γεραματα!! Που ήταν οι γιατροί?? Σας λέω γνωστά παραδείγματα... Δεν σας λέω για την ξαδέλφη μου εντελώς άπιστη.. με Θεό το χρήμα... άλλαξε στροφή έκανε τάμα και από στηρα έπιασε παιδί φυσικα ενώ πηγαινε να ξεκινησε για εξωσωματική (την είπαν κάνε ένα τεστ πριν ξεκινησουμε τα φάρμακα Και έκανε την.προηγουμενη ενώ είχε πάει στην Παναγία Σουμελά στο μοναστήρι και πιστεψε ενω δεν πηγαινε ουτε στην ενορια της γειτονιας)!! 

Όμως ας αφήσουμε.το λεπτό αυτό θέμα!! 

Οι γιατροί δεν είναι εχθροί θα πρέπει να συνυπάρχουμε μαζί τους είναι απλά βοηθητικοί!!! Εκτελούν βοήθεια κατά Θεό σώζουν ζωές!!! Αλλά είναι άνθρωποι κάνουν λάθη!!! Και οι πνευματικοι  κανουν λαθη δεν λεω... 

Αλλά οι γιατροί δεν αρνήθηκαν ότι χρησιμοποιούν κυηματα εκτρώσεων για το.εμβολιο!! Δηλαδή δεν έχει κυηματα?? Έκανε λάθος ο πνευματικός...?? Μπορεί να έχει λάθος πληροφόρηση!! Και εγώ αυτήν την πληροφόρηση έχω!! Μπορεί και εγώ να είμαι λάθος!!! Είναι ο βασικός λόγος που δεν κάνω εμβολιο!

Να προσθέσω ο πνευματικός μου δεν είναι κατά των γιατρών κατά του εμβολίου Είναι!! Μπορεί να μην είναι κατανοητό έτσι όπως τα γραφω

Αφού, κορίτσι μου, αυτό και εσένα και τον πνευματικό σου σε απασχολεί, το ότι δηλαδή (πιθανόν να) έχει μέσα το εμβόλιο «κύτταρα νεκρών εμβρύων από εκτρώσεις», να ρωτήσετε έναν βιολόγο. Ακόμη και να είχε όμως, γιατί είσαι αρνητική; Επειδή δεν πρέπει να γίνονται εκτρώσεις; Ως γυναίκα αυτό με θίγει περισσότερο. 
Θα είχα αλλάξει πνευματικό…γιατί αυτή η αναφορά μου φαίνεται εκβιαστική. Χωρίς παρεξήγηση. 

Σε όλα τα υπόλοιπα που ανέφερες, ένα μόνο θα σχολιάσω. Ο Θεός δεν είναι τιμωρός! Η απόκτηση ή όχι παιδιού δεν σχετίζεται με την πίστη ή την ηθική ποιότητα των ανθρώπων. Πολλοί άθεοι, εγκληματίες, βιαστές, δολοφόνοι κάνουν παιδιά και πολλοί άγιοι άνθρωποι δεν κάνουν. Η δύναμη όμως της πίστης, είναι δυνατή. Χαίρομαι που έχεις μέσα σου την ασφάλεια μιας σιγουριάς και βεβαιότητας! 
 

(Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για τη στήριξη. Δεν μαλώνουμε. Είναι υγιές να διαφωνούμε. Να είμαστε όλες εδώ υγιείς και ας διαφωνούμε….) 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Πόσες ημερες είχες καθυστέρηση; Έκανες κ χοριακη ή δεν πρόλαβες; Πολύ λυπάμαι εύχομαι ο επόμενος μηνας να είναι ο τυχερός σου 

9 μερες δεν πρόλαβα μακάρι να είμαι τυχερή  τον επόμενο μήνα.

3 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Μήπως δεν είναι περίοδος? Και είναι η εμφύτευση? Καλύτερα να κάνεις χοριακη! Δεν μπορεί και τα 2 τεστ να έγιναν λάθος? Μακάρι τελικά να είσαι!!!

Είναι κανονική περίοδος ποιος ξέρει μάλλον κάτι πήγε λάθος.

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Μήπως ήταν βιοχημική?μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου να πας δυναμικά για τον επόμενο μήνα σου εύχομαι θετική χοριακή για στον επόμενο κύκλο!

Αυτο πιστεύω και εγω γιατί δεν γίνεται 2 τεστ να έδειξαν λάθος μακάρι να πάνε όλα καλά την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Αφού, κορίτσι μου, αυτό και εσένα και τον πνευματικό σου σε απασχολεί, το ότι δηλαδή (πιθανόν να) έχει μέσα το εμβόλιο «κύτταρα νεκρών εμβρύων από εκτρώσεις», να ρωτήσετε έναν βιολόγο. Ακόμη και να είχε όμως, γιατί είσαι αρνητική; Επειδή δεν πρέπει να γίνονται εκτρώσεις; Ως γυναίκα αυτό με θίγει περισσότερο. 
Θα είχα αλλάξει πνευματικό…γιατί αυτή η αναφορά μου φαίνεται εκβιαστική. Χωρίς παρεξήγηση. 

Σε όλα τα υπόλοιπα που ανέφερες, ένα μόνο θα σχολιάσω. Ο Θεός δεν είναι τιμωρός! Η απόκτηση ή όχι παιδιού δεν σχετίζεται με την πίστη ή την ηθική ποιότητα των ανθρώπων. Πολλοί άθεοι, εγκληματίες, βιαστές, δολοφόνοι κάνουν παιδιά και πολλοί άγιοι άνθρωποι δεν κάνουν. Η δύναμη όμως της πίστης, είναι δυνατή. Χαίρομαι που έχεις μέσα σου την ασφάλεια μιας σιγουριάς και βεβαιότητας! 
 

(Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για τη στήριξη. Δεν μαλώνουμε. Είναι υγιές να διαφωνούμε. Να είμαστε όλες εδώ υγιείς και ας διαφωνούμε….) 

Σου στέλνω πμ!!!

Υγ: Δεν έκρινα κανέναν. Δεν προσπαθήσα να πείσω κανέναν. Δεν σχολίασα την γνώμη κανενός. Δεν μαλωσα. Δεν θυμωσα. Ρωτησε η @Melody90 της απαντησα... με ρώτησες σ απάντησα. Είτε υπέρ είτε κατά είπαμε ο καθένας την γνώμη του και το κορίτσι αποφασισε δεν χρειάζεται να διαιωνίζουμε το θεμα!!! Ούτε να προσπαθήσουμε να την πείσουμε. Εγω δεν θέλω να αλλάξω την γνώμη κανενος... Εγώ σέβομαι κάθε επιλογή!! Για αυτό και δεν σχολιάζω κανενός την τοποθέτηση!!! Είπα μια γνώμη στην ερώτηση της και έληξε. Έδωσα μια απάντηση σε εσένα και έληξε.. Στην ερώτηση σ στη 2η ερωτηση σ απαντάω σε πμ... 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Efie87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μετά απο 2 θετικα τεστ αδιαθετισα . Μάλλον ήταν λάθος ποιος ξέρει η αλήθεια είναι στεναχωρήθηκα πολύ αλλά ας ελπίσουμε αυτός ο μήνας να είναι ποιο τυχερός γι όλες μας. :(:(

Μηπως πρεπει να κανεις και χοριακη τωρα?να δεις αν ειχε ανεβει η χοριακη?γιατι λογικα αν ησουν δεν θα χει κατεβει μπαμ σε 2 μερες..απλα για να γνωριζεις αν ηταν βιοχημικη ή απλα τα τεστ λαθος?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σας παρακολουθώ εσάς ,τις αγωνίες μας και όλα. Έπρεπε να εμφανιστεί σήμερα λοιπόν η περίοδος. 28η .Δεν έχω καθυστέρηση ποτέ πάρα μόνο στις εγκυμοσύνες μου. Ευαισθησία στις θηλές έντονη αλλά τιποτα άλλο. Εχτές το μεσημέρι όμως έκανα ένα predictor early αλλά αρνητικό. Λέτε να υπάρχει πιθανότητα ; Καλή πορεία με αίσιο τέλος εύχομαι σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σας παρακολουθώ εσάς ,τις αγωνίες μας και όλα. Έπρεπε να εμφανιστεί σήμερα λοιπόν η περίοδος. 28η .Δεν έχω καθυστέρηση ποτέ πάρα μόνο στις εγκυμοσύνες μου. Ευαισθησία στις θηλές έντονη αλλά τιποτα άλλο. Εχτές το μεσημέρι όμως έκανα ένα predictor early αλλά αρνητικό. Λέτε να υπάρχει πιθανότητα ; Καλή πορεία με αίσιο τέλος εύχομαι σε όλες.

Σιγουρα υπαρχει.Εγω στο μικρο εκανα τεστ τη μερα που περιμενα περιοδο το πρωι και το τεστ ηταν αρνητικο,μετα 2 ωρες ειχα πονους περιοδου και σκεφτηκα τσαμπα το χαλασα.Ομως δεν ηρθε,με 2 μερες καθυστεριση εκανα τεστ και βγηκε θετικο,οχι αχνο αλλα ουτε κι εντονο και η χοριακη 247.Καταλαβα οτι εκανα αργα εμφυτευση μαλλον γιατι ξερω ποτε ειχα ωορηξια,ειχα κανει τεστ και τοτε μονο ειχα επαφες.Και θελει πρωινα ουρα,να μην εχεις πιει νερο πριν.

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σας παρακολουθώ εσάς ,τις αγωνίες μας και όλα. Έπρεπε να εμφανιστεί σήμερα λοιπόν η περίοδος. 28η .Δεν έχω καθυστέρηση ποτέ πάρα μόνο στις εγκυμοσύνες μου. Ευαισθησία στις θηλές έντονη αλλά τιποτα άλλο. Εχτές το μεσημέρι όμως έκανα ένα predictor early αλλά αρνητικό. Λέτε να υπάρχει πιθανότητα ; Καλή πορεία με αίσιο τέλος εύχομαι σε όλες.

Καλημερααα έκανες τεστ ;;; Θα περιμένουμε να μας πεις :) εύχομαι ένα σποράκι στην κοιλιτσα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλ ημέρα κορίτσια. Ξαναεκανα το predictor early. Το έχω ανεβάσει profil. Είναι λετε; άχνη πολύ η γραμμή.ευχαριστω

Για μένα είσαι έγκυος κορίτσι μου. Συγχαρητήρια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλ ημέρα κορίτσια. Ξαναεκανα το predictor early. Το έχω ανεβάσει profil. Είναι λετε; άχνη πολύ η γραμμή.ευχαριστω

Αχ μπράβο θετικό είναι συγχαρητήρια!! Σου εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη :) και ένα γερό μωράκι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...