Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχ μου θυμίζεις και εμένα όσα πέρασα...

Κάνε ότι σε κάνει να νιώθεις καλά...

Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι δεν θα έχεις και άλλες αποβολές...όμως ενδιάμεσα θα έχεις κάνει και τρία παιδιά!

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην κάνεις παιδιά.

Εμένα το μοτίβο είναι: αποβολή, παιδι, αποβολή και τώρα εύχομαι παιδί...ελπίζω να μην χαλάσω το μοτίβο:grin:

Χαχα με εκανες και γελασα..το ιδιο ακριβως και μια γνωστη μου..τωρα ειναι στην τεταρτη εγκυμοσυνη και περιμενει να γεννησει..σου το ευχομαι να μην χαλασεις το μοτιβο :lol:

εχω μια απορια..αν απο τις εξετασεις βγει οτι κατι δεν παει καλα με την θρομβοφιλια και στην επομενη εγκυμοσυνη παρω τα μετρα που χρειαζεται παλι δεν ειναι σιγουρο οτι η εγκυμοσυνη θα παει καλα απο αυτο το θεμα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , elena93 είπε:

Χαχα με εκανες και γελασα..το ιδιο ακριβως και μια γνωστη μου..τωρα ειναι στην τεταρτη εγκυμοσυνη και περιμενει να γεννησει..σου το ευχομαι να μην χαλασεις το μοτιβο :lol:

εχω μια απορια..αν απο τις εξετασεις βγει οτι κατι δεν παει καλα με την θρομβοφιλια και στην επομενη εγκυμοσυνη παρω τα μετρα που χρειαζεται παλι δεν ειναι σιγουρο οτι η εγκυμοσυνη θα παει καλα απο αυτο το θεμα;

Θα ήθελα να σου πω ότι όλα θα πάνε καλά...όμως θα είναι ψέμα...σπάνια φταίει η θρομβολια.

Σχεδόν όλοι, έχουμε έναν θρομβοφιλικο δείκτη, που δεν λέει τίποτα απολύτως.

Οοοοομως θα πάρεις αγωγή...

Θα πάνε όλα καλά, γιατί συλλαμβάνεις.

Ένα θα μείνει...δύο θα μείνουν, μετά θα φύγει κανένα άλλο, μετά άλλο ένα.

Ακούγεται ώμο αλλά είναι η πραγματικότητα.

Σπάνια, γυναίκα δεν έχει μια αποβολή, μια παλινδρομη, μια βιοχημικη, κάτι τέλος πάντων. 

Και εγώ μην νομίζεις καμιά φορά γελάω...

Λέω τι περνάμε και εμείς...

Εντάξει, στην πρώτη αποβολή ήμουν χάλια...

Έπιασα τη μικρή μου σχεδον αμέσως και κάθε λίγο και λιγάκι έτρεχα στον γιατρό...με είχε βαρεθεί καλέ...κατέβαζα δε το βρακί, κάθε πέντε λεπτά...

Στη δεύτερη αποβολή, στενοχωρηθηκα λίγες μέρες και τώρα είμαι καλύτερα...

Σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά...

Έκανα βέβαια και το εμβόλιο ενδιάμεσα και σκέφτομαι μην έχω μείνει στείρα :P

Αστειεύομαι...

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε κορίτσι μου.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , iwanna24 είπε:

Θα ήθελα να σου πω ότι όλα θα πάνε καλά...όμως θα είναι ψέμα...σπάνια φταίει η θρομβολια.

Σχεδόν όλοι, έχουμε έναν θρομβοφιλικο δείκτη, που δεν λέει τίποτα απολύτως.

Οοοοομως θα πάρεις αγωγή...

Θα πάνε όλα καλά, γιατί συλλαμβάνεις.

Ένα θα μείνει...δύο θα μείνουν, μετά θα φύγει κανένα άλλο, μετά άλλο ένα.

Ακούγεται ώμο αλλά είναι η πραγματικότητα.

Σπάνια, γυναίκα δεν έχει μια αποβολή, μια παλινδρομη, μια βιοχημικη, κάτι τέλος πάντων. 

Και εγώ μην νομίζεις καμιά φορά γελάω...

Λέω τι περνάμε και εμείς...

Εντάξει, στην πρώτη αποβολή ήμουν χάλια...

Έπιασα τη μικρή μου σχεδον αμέσως και κάθε λίγο και λιγάκι έτρεχα στον γιατρό...με είχε βαρεθεί καλέ...κατέβαζα δε το βρακί, κάθε πέντε λεπτά...

Στη δεύτερη αποβολή, στενοχωρηθηκα λίγες μέρες και τώρα είμαι καλύτερα...

Σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά...

Έκανα βέβαια και το εμβόλιο ενδιάμεσα και σκέφτομαι μην έχω μείνει στείρα :P

Αστειεύομαι...

Εδώ θα είμαστε να τα λέμε κορίτσι μου.

 

Χαχαχχα να σε καλα μου εφτιαξες την μερα :lol: ευχομαι σε ολες μας να πανε ολα καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα...

Έκανα για τα μικρόβια (στην πρώτη είχα και ένα μικρόβιο), έκανα θρομβοφιλιας (όντως πολύ ακριβές εξετάσεις, εγώ ζω Κρήτη και τις έκανα δωρεάν στο Ηράκλειο), έπειτα έμεινα έγκυος και έκανα και καμπύλη ζαχάρου.

Στην εγκυμοσύνη που πήγε καλά και μου έφερε τη μικρή μου, δεν έκανα αντιπηκτικες και γέννησα πρόωρα. Ακολούθησε μια αποβολή ακόμα και πλέον θα κάνω αντιπηκτικες.

Δεν ξέρω αν έφταιγε η θρομβοφιλια. Γενικά, δεν νομίζω να μάθω ποτέ τι ακριβώς φταίει...τώρα πρέπει να παίρνω εφόρου ζωής σαλοσπιρ διότι η θρομβοφιλια μου έχει επηρεάσει πολύ κάποιες βιταμίνες, οι οποίες είναι στον πάτο.

Η γενική γραμμή είναι ότι σε πρώτη αποβολή δεν κάνουμε εξετάσεις.

Μπορείς να κάνεις τους βασικούς δείκτες θρομβοφιλιας, μια καμπύλη ζαχάρου αμέσως μόλις μείνεις έγκυος και μια εξέταση για τα μικρόβια. 

Είναι ένα τζόκερ και η κύηση.

 

Θα μείνεις σύντομα έγκυος και όλα θα πάνε καλα σε κάθε περίπτωση!

 

Μα γιατί να έχεις αίμα;

Είσαι έγκυος...

Η μικρή χοριακη δεν σημαίνει απολύτως τίποτα σε φυσιολογικές κυήσεις.

Εγώ ξεκίνησα με 30 , κάπου εκεί...και όλα πήγαν τέλεια...

Σε όλες είχα χαμηλή χοριακη...

Δεν νομίζω ότι παίζει κανέναν απολύτως ρόλο.

Λίγη υπομονή να ανέβει η χοριακη και όλα θα πάνε καλα...

Είσαι έγκυος...❤️

Δυστυχώς, δεν γνωρίζω καθόλου από όλα αυτά...έχεις μεγάλο κύκλο γενικά;

Νομίζω θα κάνεις ωορρηξία, απλά δεν έχεις κάνει ακόμα...

Δεν έχω σταθερό κύκλο και δεν μπορώ να υπολογίσω πότε κάνω ωορρηξία! Θα πάρω μετά τηλ τον γιατρό για να τον ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Δεν έχω σταθερό κύκλο και δεν μπορώ να υπολογίσω πότε κάνω ωορρηξία! Θα πάρω μετά τηλ τον γιατρό για να τον ρωτήσω

Πάρε να δεις, ναι...δεν γνωρίζω καθόλου γιατί έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερών...δεν είναι μεν απόλυτα σταθερός αλλά ωορρηξία πρέπει να κάνω νωρίς...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πάρε να δεις, ναι...δεν γνωρίζω καθόλου γιατί έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερών...δεν είναι μεν απόλυτα σταθερός αλλά ωορρηξία πρέπει να κάνω νωρίς...

Το τεστ μου δείχνει αρνητικό αλλά νιώθω ότι σήμερα θα έπρεπε να δείξει θετικό.ξερεις τι ώρα κάνουμε το τεστ.εγω το κάνω κάθε πρωί.μια κοπέλα μου είπε καλύτερα μετά τις 12

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Το τεστ μου δείχνει αρνητικό αλλά νιώθω ότι σήμερα θα έπρεπε να δείξει θετικό.ξερεις τι ώρα κάνουμε το τεστ.εγω το κάνω κάθε πρωί.μια κοπέλα μου είπε καλύτερα μετά τις 12

Δεν έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου όμως ξέρω ότι πρέπει να το κάνεις μεσημέρι...

Όχι πρωί...

Νομίζω 12 με 2 είναι η καλύτερη ώρα.

Αν έχεις, κάνε άλλο ένα σε λίγο. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , iwanna24 είπε:

Δεν έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου όμως ξέρω ότι πρέπει να το κάνεις μεσημέρι...

Όχι πρωί...

Νομίζω 12 με 2 είναι η καλύτερη ώρα.

Αν έχεις, κάνε άλλο ένα σε λίγο. 

Ναι θα κάνω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Ναι θα κάνω

Μπορεί να μην βγει θετικό ποτέ το τεστ και να κάνεις κανονικά ωορρηξία, δηλαδή;

Ο γιατρός δεν κάνει υπέρηχο να δει πόσο μεγαλώνουν τα ωάρια κτλ;

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μπορεί να μην βγει θετικό ποτέ το τεστ και να κάνεις κανονικά ωορρηξία, δηλαδή;

Ο γιατρός δεν κάνει υπέρηχο να δει πόσο μεγαλώνουν τα ωάρια κτλ;

 

Είχα κάνει την προηγούμενη Τετάρτη και ήταν στα 15 χιλιοστά το ωοθυλάκιο.αυτος μου είπε λογικά θα έκανα χτες αλλά τπτ.την Κυριακή που τον πήρα μου είπε να περιμένω λίγο ακόμα μήπως κάνω πιο μετά.Σημερα όμως έτρεξε στο εσώρουχο λευκό πηχτό υγρό.και δεν είναι κ  πολύ εφικτό να πηγαίνω συχνά γιατί είμαι 2 ώρες απόσταση από το γιατρό.αυτος Θεσσαλονίκη εγώ Χαλκιδική

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Είχα κάνει την προηγούμενη Τετάρτη και ήταν στα 15 χιλιοστά το ωοθυλάκιο.αυτος μου είπε λογικά θα έκανα χτες αλλά τπτ.την Κυριακή που τον πήρα μου είπε να περιμένω λίγο ακόμα μήπως κάνω πιο μετά.Σημερα όμως έτρεξε στο εσώρουχο λευκό πηχτό υγρό.και δεν είναι κ  πολύ εφικτό να πηγαίνω συχνά γιατί είμαι 2 ώρες απόσταση από το γιατρό.αυτος Θεσσαλονίκη εγώ Χαλκιδική

Το λογικό είναι να έχεις κάνει...δηλαδή, όσο αργά και να μεγαλώνει το ωοθυλάκιο, νομίζω θα έχει σκάσει...

Κάνε ξανά τεστ ωορρηξίας αλλά σε κάθε περίπτωση να έχεις επαφές...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , iwanna24 είπε:

Το λογικό είναι να έχεις κάνει...δηλαδή, όσο αργά και να μεγαλώνει το ωοθυλάκιο, νομίζω θα έχει σκάσει...

Κάνε ξανά τεστ ωορρηξίας αλλά σε κάθε περίπτωση να έχεις επαφές...

Αυτό θα κάνω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Το τεστ μου δείχνει αρνητικό αλλά νιώθω ότι σήμερα θα έπρεπε να δείξει θετικό.ξερεις τι ώρα κάνουμε το τεστ.εγω το κάνω κάθε πρωί.μια κοπέλα μου είπε καλύτερα μετά τις 12

Καλησπέρα κορίτσια

Εγώ τα τεστακια που πήρα της clear blue έλεγαν οτι μπορείς και με πρωινά ουρά γιατί δεν πρεπει να εχεις ουρησει 4 ώρες πριν κανεις το τεστ 

Ποια τεστακια εχεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Kon90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Εγώ τα τεστακια που πήρα της clear blue έλεγαν οτι μπορείς και με πρωινά ουρά γιατί δεν πρεπει να εχεις ουρησει 4 ώρες πριν κανεις το τεστ 

Ποια τεστακια εχεις?

Και εγώ αυτά πήρα αλλά όλο αρνητικά μου βγαίνουν.κ πρωί κ απόγευμα το έκανα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ αυτά πήρα αλλά όλο αρνητικά μου βγαίνουν.κ πρωί κ απόγευμα το έκανα

Η εχεις μεγαλο κυκλο και θα αργησει η ωορρηξια σου η ίσως δεν κανεις ωορρηξία αυτο το μηνα συμβαίνει και αυτό

Τι κυκλο εχεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...