Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα....

Εγώ έχω τρεις εγκυμοσύνες (μια γέννα), δεν είχα ιδιαίτερα υγρά...μόνο στη μια είχα πολλά υγρά...στην κόρη μου, δεν είχα κυριολεκτικά τίποτα ουτε υγρά ούτε πονακια ούτε τίποτα...είχα απλά κάτι τεστ εγκυμοσύνης από hometest και ήθελα να τα δοκιμάσω γιατί είναι κάπως περίεργα και το τεστ βγήκε θετικό.

Στην τελευταία εγκυμοσύνη, που είναι πρόσφατη και τη θυμάμαι, είχα ενόχληση στο στήθος και κάποιους πόνους περιόδου...υγρά είχα κάτι άσπρα αλλά όχι παχύρευστα...διάφανα κυρίως χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρη γιατί δεν κοίταζα ιδιαίτερα όλα αυτά...

Γενικά, έχω καταλάβει ότι δεν μπορείς να καταλάβεις αν είσαι έγκυος πολύ καιρό πριν την καθυστέρηση...

Δηλαδή, ακόμα και τα τεστ δεν μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη διότι απλά δεν υπάρχει άρα δεν έχεις και συμπτώματα...φυσικά, δίνουμε ιδιαίτερη βάση στο σώμα μας την περίοδο που έχουμε ελεύθερες επαφές και για αυτό βρίσκουμε συμπτώματα όμως αυτά τα έχουμε σχεδόν πάντα, απλά δεν δίνουμε καμία σημασία...

Απο όσο διάβασα, είχες μια βιοχημικη, άρα σύντομα θα είσαι εγκυουλα ξανά.

 

 

Να σου ζησει το παιδάκι σου

Να φανταστεις οτι έμεινα έγκυος με μια και μονο ελεύθερη επαφή και ηταν η πρωτη ελευθερη επαφη με τον άντρα μου και έλεγα αποκλείεται να εμεινα έγκυος τόσο εύκολα και όμως έμεινα άσχετα με την κατάληξη απο τοτε μου έχει γίνει εμμονή ιδέα

Σιγουρα δεν μπορεις να καταλάβεις συμπτώματα απο τόσο νωρίς απλα λέω επειδή έχω αυτά τα υγρά παντα μήπως σχετίζονται το οτι δεν έχει γίνει σύλληψη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Έτσι θέλω να πιστεύω και εγώ ότι αργά η γρήγορα θα πιάσω μωράκι κ πιστεύω να μείνει αυτή την φορά.καθε μήνα πάω στον γιατρό κ με παρακολουθεί όποτε θέλω να πιστεύω σύντομα θα έχω θετικά αποτελέσματα.ευχομαι και σε όλα τα κορίτσια το ίδιο.ναι αυτό με το θέμα των εξετάσεων στην εγκυμοσύνη είναι πιο ψυχοφθόρο νομίζω γιατί φοβάσαι μήπως δεν πάει κάτι καλά

Μην νομίζεις, όλα είναι λίγο ψυχοφθόρα..αλλά το χειρότερο διάστημα είναι μέχρι τη σύλληψη.

Σιγουρα περνάνε χιλιάδες σκέψεις από το μυαλό σου...όμως αλήθεια, απόλαυσε όσο μπορείς αυτή την περίοδο.

Διότι η προσπάθεια για πρώτο παιδί δεν είναι ίδια με την προσπάθεια για δεύτερο κτλ 

Οταν ήδη υπάρχει ένα παιδί, είναι πιο δύσκολες οι συνθήκες...όποτε όσο κρατήσει, απόλαυσε το. Θα έρθει και το μωράκι σου σύντομα...αφού ήδη έπιασες μια φορά μην βασανίζεις το μυαλό σου...καλά θα το σκέφτεσαι προφανώς, οπως όλες αλλά περνα και όμορφα :x

 

 

 

 

 

 

 

πρίν από 16 λεπτά , Kon90 είπε:

Να σου ζησει το παιδάκι σου

Να φανταστεις οτι έμεινα έγκυος με μια και μονο ελεύθερη επαφή και ηταν η πρωτη ελευθερη επαφη με τον άντρα μου και έλεγα αποκλείεται να εμεινα έγκυος τόσο εύκολα και όμως έμεινα άσχετα με την κατάληξη απο τοτε μου έχει γίνει εμμονή ιδέα

Σιγουρα δεν μπορεις να καταλάβεις συμπτώματα απο τόσο νωρίς απλα λέω επειδή έχω αυτά τα υγρά παντα μήπως σχετίζονται το οτι δεν έχει γίνει σύλληψη 

Όχι.

Μην σκέφτεσαι ότι δεν έγινε η σύλληψη. Να σκέφτεσαι πάντα ότι έγινε. Εμμονή ιδέα εννοείται ότι σου έγινε...συνήθως μετα από αποβολή, παλινδρομη, βιοχημική κτλ, το σώμα θέλει ένα τρίμηνο έτσι και αλλιώς, ότι και να λένε οι γιατροί...εγώ μετά την πρώτη αποβολή έμεινα ξανά μετά από κάνα τρίμηνο, τώρα έχουν περάσει νομίζω δύο κύκλοι και περιμένω τη Δευτέρα περίοδο.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα... Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας.  Τελευταία περίοδος 28/10.. ελεύθερες επαφές 8η-9η και 11η μέρα του κύκλου... Λέτε να έχουμε καμία ελπίδα ή ήταν πολύ νωρίς; Γενικά ο κύκλος μου είναι άστατος, δεν ξέρω κάθε πότε κάνω ωορρηξία δεν είναι σταθερό.. Εντωμεταξυ, την 12-13η μέρα παρατήρησα έντονη βλέννα σαν μιξα (συγγνώμη) και σήμερα δεν έχω τίποτα από αυτά. Help!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Shine12 είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας.  Τελευταία περίοδος 28/10.. ελεύθερες επαφές 8η-9η και 11η μέρα του κύκλου... Λέτε να έχουμε καμία ελπίδα ή ήταν πολύ νωρίς; Γενικά ο κύκλος μου είναι άστατος, δεν ξέρω κάθε πότε κάνω ωορρηξία δεν είναι σταθερό.. Εντωμεταξυ, την 13-14η μέρα παρατήρησα έντονη βλέννα σαν μιξα (συγγνώμη) και τώρα δεν έχω τίποτα από αυτά. Help!!

Καλημέρα...

Εφόσον έχεις ελεύθερες επαφές, πάντα υπάρχει ελπίδα.

 

Πιθανότατα, τη μερα που παρατήρησες τη βλέννα, είχες ωορρηξία, όμως δεν είναι απόλυτο... Εγώ κάνω ωορρηξία πάντα, 10η 11η μέρα αλλά έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερών.

Γενικά, να έχεις ελεύθερες επαφές καθόλη τη διάρκεια του κύκλου...βοηθάει και το σπέρμα και πάνω από όλα την ψυχολογία σου.

Οι στοχευμένες επαφές, είναι αρκετές μόνο σε περίπτωση που γνωρίζεις ποια μέρα έχεις ωορρηξία που και πάλι δεν σημαίνει αυτόματα εγκυμοσύνη.

Σε κάθε περίπτωση, αφού αδιαθετησες 28-10, είσαι ακόμα 14η μερα του κύκλου;

Όποτε μάλλον απλά, συνέχισε τις επαφές...

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ... Ο κύκλος μου είναι πολύ άστατος. Μπορεί από  28 μπορεί να φτάσει 30-35 ακόμα και 40. Για αυτό δεν ξέρω και πότε είναι η ωορρηξία μου.  Θα συνεχίσουμε τις επαφές και βλέπουμε:wacko:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Kon90 είπε:

Εγω γενικως εχω υγρα σε ολο τον κυκλο και της ωορρηξιας και αυτα τα λευκα τα οποία ξεκινάνε 2 μέρες μετα την ωορρηξία και συνεχίζονται σχεδόν μεχρι να αδιαθετησω άντε να σταματήσουν για 1-2 μέρες και μετα ξανά μέχρι να αδιαθετησω βέβαια αυτή την φορά μου φαίνονται πιο πολλά η αλήθεια ειναι 

 

 

Καλημέρα τέτοια υγρά έχω κ εγώ μέχρι να αδιαθετήσω είναι άσπρα πηκτά σαν κρεμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μην νομίζεις, όλα είναι λίγο ψυχοφθόρα..αλλά το χειρότερο διάστημα είναι μέχρι τη σύλληψη.

Σιγουρα περνάνε χιλιάδες σκέψεις από το μυαλό σου...όμως αλήθεια, απόλαυσε όσο μπορείς αυτή την περίοδο.

Διότι η προσπάθεια για πρώτο παιδί δεν είναι ίδια με την προσπάθεια για δεύτερο κτλ 

Οταν ήδη υπάρχει ένα παιδί, είναι πιο δύσκολες οι συνθήκες...όποτε όσο κρατήσει, απόλαυσε το. Θα έρθει και το μωράκι σου σύντομα...αφού ήδη έπιασες μια φορά μην βασανίζεις το μυαλό σου...καλά θα το σκέφτεσαι προφανώς, οπως όλες αλλά περνα και όμορφα :x

 

 

 

 

 

 

 

Όχι.

Μην σκέφτεσαι ότι δεν έγινε η σύλληψη. Να σκέφτεσαι πάντα ότι έγινε. Εμμονή ιδέα εννοείται ότι σου έγινε...συνήθως μετα από αποβολή, παλινδρομη, βιοχημική κτλ, το σώμα θέλει ένα τρίμηνο έτσι και αλλιώς, ότι και να λένε οι γιατροί...εγώ μετά την πρώτη αποβολή έμεινα ξανά μετά από κάνα τρίμηνο, τώρα έχουν περάσει νομίζω δύο κύκλοι και περιμένω τη Δευτέρα περίοδο.

 

Εχεις δίκιο η θετική ενεργεια είναι το παν

Εχεις περάσει και εσύ δύσκολα και εύχομαι να σου ερθει σύντομα το μπεμπακι 

Πριν γίνει η βιοχιμικη επειδή με το θεμα παιδι δεν είχα ασχοληθεί ποτε έλεγα αντε έμεινα έγκυος μια χαρά δεν ηξερα ποσο δυσκολία υπάρχει δεν ηξερα καν τι θα πει βιοχημική κύηση αναμενω στις 21 να αδιαθετησω και ελπίζω να μην έρθει

πρίν από 14 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα τέτοια υγρά έχω κ εγώ μέχρι να αδιαθετήσω είναι άσπρα πηκτά σαν κρεμα 

Καλημέρα αυτό ακριβώς έχω και εγώ για αυτό αναρωτιέμαι αν γίνει η σύλληψή αν θα είναι παλι έτσι τα υγρά η θα έχουν αλλη μορφή η δεν θα υπαρχουν 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πιθανότατα, τη μερα που παρατήρησες τη βλέννα, είχες ωορρηξία, όμως δεν είναι απόλυτο... Εγώ κάνω ωορρηξία πάντα, 10η 11η μέρα αλλά έχω μικρό κύκλο 25-26 ημερών.

 

Να σου πω κ εμένα έγινε ο κύκλος μου τώρα 25-26 αλλά το τεστ ωορρηξιας πάντα μου βγαίνει θετικό την 12η ημέρα άρα 13-14 γίνεται η ωορρηξία…εσυ το τσεκάρεις με τεστ; Λες γι αυτό να μη έχουμε ακόμα σύλληψη; Το τελευταιο διαστημα αρχίζουμε τις επαφές από 11η ημέρα ή και 12η ημέρα στο θετικό τεστ Και τις επόμενες ημερες 

πρίν από 21 λεπτά , Kon90 είπε:

Εχεις δίκιο η θετική ενεργεια είναι το παν

Εχεις περάσει και εσύ δύσκολα και εύχομαι να σου ερθει σύντομα το μπεμπακι 

Πριν γίνει η βιοχιμικη επειδή με το θεμα παιδι δεν είχα ασχοληθεί ποτε έλεγα αντε έμεινα έγκυος μια χαρά δεν ηξερα ποσο δυσκολία υπάρχει δεν ηξερα καν τι θα πει βιοχημική κύηση αναμενω στις 21 να αδιαθετησω και ελπίζω να μην έρθει

Καλημέρα αυτό ακριβώς έχω και εγώ για αυτό αναρωτιέμαι αν γίνει η σύλληψή αν θα είναι παλι έτσι τα υγρά η θα έχουν αλλη μορφή η δεν θα υπαρχουν 

Να σου πω την αλήθεια όποτε τα βλέπω κ εγώ ψιλό απογοητεύομαι αλλά έχω διαβάσει ότι αυτά τα υγρά είναι συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Να σου πω κ εμένα έγινε ο κύκλος μου τώρα 25-26 αλλά το τεστ ωορρηξιας πάντα μου βγαίνει θετικό την 12η ημέρα άρα 13-14 γίνεται η ωορρηξία…εσυ το τσεκάρεις με τεστ; Λες γι αυτό να μη έχουμε ακόμα σύλληψη; Το τελευταιο διαστημα αρχίζουμε τις επαφές από 11η ημέρα ή και 12η ημέρα στο θετικό τεστ Και τις επόμενες ημερες 

Να σου πω την αλήθεια όποτε τα βλέπω κ εγώ ψιλό απογοητεύομαι αλλά έχω διαβάσει ότι αυτά τα υγρά είναι συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη …

Να σου πω την αλήθεια, πήγαινα στον γυναικολόγο δυο μήνες, μετά την αποβολή και με έβλεπε για τυχόν υπολείμματα...

Και τις δύο φορές έκανα ωορρηξία 10η μερα...

Ίσως βέβαια ήταν τυχαίο...και τώρα κάνω αργότερα...δεν ξέρω. 

Εγώ δεν έχω στοχευμένες επαφές...έχω ελεύθερες επαφές όταν και αν θέλουμε και αν κάτσει.

Και τις τρεις φορές, έκατσε με ελεύθερες επαφές...ξεκινάμε αμέσως μετά την περίοδο συνήθως, διότι έχουμε και όρεξη, μετά από αποχή 5 ημερών και μετά, όποτε κάτσει...

Γενικά, έχουμε συχνές επαφές...εντάξει όχι κάθε μέρα, όπως παλιά...αλλά έχουμε συχνές.

Γενικά, όλες μου οι φίλες ξεκινάνε αμέσως μετά την περίοδο...γιατί ξεκινάτε 11η μέρα;

πρίν από 26 λεπτά , Kon90 είπε:

Εχεις δίκιο η θετική ενεργεια είναι το παν

Εχεις περάσει και εσύ δύσκολα και εύχομαι να σου ερθει σύντομα το μπεμπακι 

Πριν γίνει η βιοχιμικη επειδή με το θεμα παιδι δεν είχα ασχοληθεί ποτε έλεγα αντε έμεινα έγκυος μια χαρά δεν ηξερα ποσο δυσκολία υπάρχει δεν ηξερα καν τι θα πει βιοχημική κύηση αναμενω στις 21 να αδιαθετησω και ελπίζω να μην έρθει

Καλημέρα αυτό ακριβώς έχω και εγώ για αυτό αναρωτιέμαι αν γίνει η σύλληψή αν θα είναι παλι έτσι τα υγρά η θα έχουν αλλη μορφή η δεν θα υπαρχουν 

Δεν θα έρθει...έτσι θα λες...πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι...

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Να σου πω κ εμένα έγινε ο κύκλος μου τώρα 25-26 αλλά το τεστ ωορρηξιας πάντα μου βγαίνει θετικό την 12η ημέρα άρα 13-14 γίνεται η ωορρηξία…εσυ το τσεκάρεις με τεστ; Λες γι αυτό να μη έχουμε ακόμα σύλληψη; Το τελευταιο διαστημα αρχίζουμε τις επαφές από 11η ημέρα ή και 12η ημέρα στο θετικό τεστ Και τις επόμενες ημερες 

Να σου πω την αλήθεια όποτε τα βλέπω κ εγώ ψιλό απογοητεύομαι αλλά έχω διαβάσει ότι αυτά τα υγρά είναι συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη …

Η μοναδική φορα που δεν είχα παρατηρήσει τα υγρά μου ηταν τοτε που ημουν έγκυος αλλά διάβασα οτι υπαρχουν γιατί ανεβαίνει η προγεστερόνη ειτε έγινε ειτε δεν έγινε η σύλληψη αυτά τα υγρά υπαρχουν

πρίν από 24 λεπτά , iwanna24 είπε:

Να σου πω την αλήθεια, πήγαινα στον γυναικολόγο δυο μήνες, μετά την αποβολή και με έβλεπε για τυχόν υπολείμματα...

Και τις δύο φορές έκανα ωορρηξία 10η μερα...

Ίσως βέβαια ήταν τυχαίο...και τώρα κάνω αργότερα...δεν ξέρω. 

Εγώ δεν έχω στοχευμένες επαφές...έχω ελεύθερες επαφές όταν και αν θέλουμε και αν κάτσει.

Και τις τρεις φορές, έκατσε με ελεύθερες επαφές...ξεκινάμε αμέσως μετά την περίοδο συνήθως, διότι έχουμε και όρεξη, μετά από αποχή 5 ημερών και μετά, όποτε κάτσει...

Γενικά, έχουμε συχνές επαφές...εντάξει όχι κάθε μέρα, όπως παλιά...αλλά έχουμε συχνές.

Γενικά, όλες μου οι φίλες ξεκινάνε αμέσως μετά την περίοδο...γιατί ξεκινάτε 11η μέρα;

Δεν θα έρθει...έτσι θα λες...πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι...

 

Με άστατο κυκλο το να βρεις την ωορρηξία σου είναι λίγο δύσκολο 

Πονάκια δεν εχεις καθολου?

Εγώ ας πούμε την μέρα ωορρηξίας έχω συνεχόμενο πόνο  στην ωοθήκη για 4-5 ώρες μεγαλο πόνο όμως 

Αυτή την φορα χρησιμοποίησα και τεστ ωορρηξίας για επιβεβαιωση

Κορίτσια μπερδευτηκα λίγο το σχόλιο πήγαινε για την shine όχι για την Ιωάννα για τον άστατο κυκλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , Kon90 είπε:

Η μοναδική φορα που δεν είχα παρατηρήσει τα υγρά μου ηταν τοτε που ημουν έγκυος αλλά διάβασα οτι υπαρχουν γιατί ανεβαίνει η προγεστερόνη ειτε έγινε ειτε δεν έγινε η σύλληψη αυτά τα υγρά υπαρχουν

Με άστατο κυκλο το να βρεις την ωορρηξία σου είναι λίγο δύσκολο 

Πονάκια δεν εχεις καθολου?

Εγώ ας πούμε την μέρα ωορρηξίας έχω συνεχόμενο πόνο  στην ωοθήκη για 4-5 ώρες μεγαλο πόνο όμως 

Αυτή την φορα χρησιμοποίησα και τεστ ωορρηξίας για επιβεβαιωση

Κορίτσια μπερδευτηκα λίγο το σχόλιο πήγαινε για την shine όχι για την Ιωάννα για τον άστατο κυκλο

Δεν έχω εγώ άστατο κύκλο...έχω σταθερό 25-26 ημερών...

Έχω ναι, πονακια, υγρά...το καταλαβαίνω βασικά...πονάω υπερβολικά στην ωορρηξία.

Δεν μπορώ ούτε να κάτσω!

Απλά δεν το πάμε στοχευμένα...δηλαδή, ίσως έχουμε επαφές εκείνες τις μέρες, ίσως όχι...συνήθως κάποια από αυτές (συνήθως είναι τρεις μέρες), έχουμε κάποια επαφή...έχουμε επαφές καθόλη τη διάρκεια του κύκλου...

Και αχ , πήρα κάτι τεστ από mother2be πολύ φτηνά ρε συ...και τώρα σκέφτομαι ποοοοοτε να κάνω... Κυριακή-Δευτερα περιμένω.

Πολύ νωρίς είναι πιστεύω ...

Σε όλες τις εγκυμοσύνες, το έμαθα μια μέρα πριν ή την ίδια μέρα :?

 

 

 

 

Τώρα είδα ότι το σχόλιο πήγαινε άλλου...τέλος πάντων, απάντησα και εγώ :razz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , iwanna24 είπε:

Να σου πω την αλήθεια, πήγαινα στον γυναικολόγο δυο μήνες, μετά την αποβολή και με έβλεπε για τυχόν υπολείμματα...

Και τις δύο φορές έκανα ωορρηξία 10η μερα...

Ίσως βέβαια ήταν τυχαίο...και τώρα κάνω αργότερα...δεν ξέρω. 

Εγώ δεν έχω στοχευμένες επαφές...έχω ελεύθερες επαφές όταν και αν θέλουμε και αν κάτσει.

Και τις τρεις φορές, έκατσε με ελεύθερες επαφές...ξεκινάμε αμέσως μετά την περίοδο συνήθως, διότι έχουμε και όρεξη, μετά από αποχή 5 ημερών και μετά, όποτε κάτσει...

Γενικά, έχουμε συχνές επαφές...εντάξει όχι κάθε μέρα, όπως παλιά...αλλά έχουμε συχνές.

Γενικά, όλες μου οι φίλες ξεκινάνε αμέσως μετά την περίοδο...γιατί ξεκινάτε 11η μέρα;

Δεν θα έρθει...έτσι θα λες...πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι...

 

Και εμεις ξεκινάμε αμέσως μετά την περίοδο πχ 7η ημέρα γιατί καποιες φορες την 5η κ την 6η έχω καφέ…προσπαθούμε μέρα παρά μέρα από εκείνη την ημέρα αλλά τυγχάνει 10η να μην κάνουμε τόσο συχνά γιατί γίνετε 9η ημέρα! Και η αλήθεια έχει 1 χρόνο σχεδόν ελεύθερα που δεν ήρθε ποτέ όποτε τους τελευταίους 2 μηνες πάμε πιο στοχευμένα…κάναμε κ κάθε μέρα και λεω ισως αδυνατίζει το σπερμα! Η αλήθεια έχω κουραστεί κάθε μήνα να απογοητεύομαι!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Και εμεις ξεκινάμε αμέσως μετά την περίοδο πχ 7η ημέρα γιατί καποιες φορες την 5η κ την 6η έχω καφέ…προσπαθούμε μέρα παρά μέρα από εκείνη την ημέρα αλλά τυγχάνει 10η να μην κάνουμε τόσο συχνά γιατί γίνετε 9η ημέρα! Και η αλήθεια έχει 1 χρόνο σχεδόν ελεύθερα που δεν ήρθε ποτέ όποτε τους τελευταίους 2 μηνες πάμε πιο στοχευμένα…κάναμε κ κάθε μέρα και λεω ισως αδυνατίζει το σπερμα! Η αλήθεια έχω κουραστεί κάθε μήνα να απογοητεύομαι!! 

Εγώ νομίζω ότι θα έρθει όταν θέλει...με μισή φορά που λέμε...δεν είναι στάνταρ...είναι πολλοί παράγοντες μαζί.

Θα έρθει, είναι βέβαιο...δεν μπορεί αν μην έρθει.

Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο όσο μπορείς και όταν είναι να έρθει θα έρθει από μόνο του...δεν χρειάζεται άγχος...να απολαμβάνεις τις επαφές όσο μπορείς...και η απόλαυση μετράει ;)

 

 

 

 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εγώ νομίζω ότι θα έρθει όταν θέλει...με μισή φορά που λέμε...δεν είναι στάνταρ...είναι πολλοί παράγοντες μαζί.

Θα έρθει, είναι βέβαιο...δεν μπορεί αν μην έρθει.

Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο όσο μπορείς και όταν είναι να έρθει θα έρθει από μόνο του...δεν χρειάζεται άγχος...να απολαμβάνεις τις επαφές όσο μπορείς...και η απόλαυση μετράει ;)

 

 

 

 

 

Το ξέρω και προσπαθω όσο μπορώ να μην αγχώνομαι αλλά πραγματικά κάθε μήνα να έρχεται η περίοδος η απογοήτευση ειναι μεγάλη! Και να μην θες να αγχωθείς αγχώνεσαι γιατί ισως κάτι συμβαίνει που πρέπει να το ψάξουμε! Όταν ειναι η πρώτη φορά ειναι μεγαλύτερο το αγχος πιστεύω όταν εχεις ήδη παιδιά δεν αγχώνεσαι και τόσο γιατί ξερεις θα έρθει…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , iwanna24 είπε:

Δεν έχω εγώ άστατο κύκλο...έχω σταθερό 25-26 ημερών...

Έχω ναι, πονακια, υγρά...το καταλαβαίνω βασικά...πονάω υπερβολικά στην ωορρηξία.

Δεν μπορώ ούτε να κάτσω!

Απλά δεν το πάμε στοχευμένα...δηλαδή, ίσως έχουμε επαφές εκείνες τις μέρες, ίσως όχι...συνήθως κάποια από αυτές (συνήθως είναι τρεις μέρες), έχουμε κάποια επαφή...έχουμε επαφές καθόλη τη διάρκεια του κύκλου...

Και αχ , πήρα κάτι τεστ από mother2be πολύ φτηνά ρε συ...και τώρα σκέφτομαι ποοοοοτε να κάνω... Κυριακή-Δευτερα περιμένω.

Πολύ νωρίς είναι πιστεύω ...

Σε όλες τις εγκυμοσύνες, το έμαθα μια μέρα πριν ή την ίδια μέρα :?

 

 

 

 

Τώρα είδα ότι το σχόλιο πήγαινε άλλου...τέλος πάντων, απάντησα και εγώ :razz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Καλά έκανες κοριτσαρα μου πήγαινε να το διορθωσω μετα αλλά κάτι κόλλημα έφαγε το κινητό μου

Ετσι και εγώ την ωορρηξία παντα την καταλαβαίνω και για πρωτη φορά αυτό το μηνα το επιβεβαίωσα και με τεστ

Κατσε τεστ ωορρηξίας εχεις η εγκυμοσύνης δεν κατάλαβα

πρίν από 13 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Το ξέρω και προσπαθω όσο μπορώ να μην αγχώνομαι αλλά πραγματικά κάθε μήνα να έρχεται η περίοδος η απογοήτευση ειναι μεγάλη! Και να μην θες να αγχωθείς αγχώνεσαι γιατί ισως κάτι συμβαίνει που πρέπει να το ψάξουμε! Όταν ειναι η πρώτη φορά ειναι μεγαλύτερο το αγχος πιστεύω όταν εχεις ήδη παιδιά δεν αγχώνεσαι και τόσο γιατί ξερεις θα έρθει…

Ποσο δίκιο εχεις και εγώ έτσι είμαι κάθε μηνα απογοητεύομαι και σου λένε μην αγχωνεσαι γιατί δεν θα έρθει ποτε όταν το ξεχάσεις τοτε θα έρθει πως γίνεται ρς κορίτσια να το βγάλουμε απο το μυαλό μας δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...