Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Kon90 είπε:

Φυσικά και θα ξαναμεινεις θέμα χρόνου είναι... Σίγουρα θέλει χρονο να επανέλθει ο οργανισμός όσο και αν λένε οι γιατροί στην βιοχημική μπορείς αμέσως να ξαναμεινεις

Εγώ είμαι 31 πρωτη προσπαθεια κατευθείαν έγκυος και βιοχημική όπως είπα είναι ο 4ος μηνας προσπάθειας αυτός μετα την βιοχημική αν και δεν ξέρω γιατί αυτή την φορά μια επαφή ειχαμε σε μερα ωορρηξίας βέβαια έτσι έμεινα και την 1η φορα με μια επαφη σε μερα ωορρηξίας τους επόμενους μηνες που ειχαμε κάθε μέρα επαφη και μέρα παρα μέρα δεν έγινε τίποτα είπα μήπως αυτή την φορά είναι και η τυχερή παλι με μια και μοναδική επαφη

Πλάκα κάνεις? Εμείς το ξεφτυλιζουμε.καθε μήνα έχουμε καμία 10 επαφές ακόμα κ πριν την ωορρηξία για να είμαστε σίγουροι.και εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμασταν διακοπές μόνο εκεί είχαμε επαφές ενώ τώρα που έχουμε πιο συχνά τπτ κ εγώ κατάλαβα δεν θέλει κάθε μέρα μόνο τις γόνιμες μέρες θέλει κάθε μέρα τις άλλες ανά 2 με 3 μέρες για να δυναμώνει κ το σπέρμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Πλάκα κάνεις? Εμείς το ξεφτυλιζουμε.καθε μήνα έχουμε καμία 10 επαφές ακόμα κ πριν την ωορρηξία για να είμαστε σίγουροι.και εγώ όταν έμεινα έγκυος ήμασταν διακοπές μόνο εκεί είχαμε επαφές ενώ τώρα που έχουμε πιο συχνά τπτ κ εγώ κατάλαβα δεν θέλει κάθε μέρα μόνο τις γόνιμες μέρες θέλει κάθε μέρα τις άλλες ανά 2 με 3 μέρες για να δυναμώνει κ το σπέρμα

Και εγώ αυτό κατάλαβα οτι δεν θέλει κάθε μέρα κάθε 2-3 είναι το ιδανικό πιστεύω

Ας χορτασουμε τώρα τουλάχιστον γιατί αμα μεινουμε εγκυουλες δεν θα είναι το ιδιο χαχαχα

Εμείς αυτό το μήνα ηταν φουλ το πρόγραμμα μας για αυτο πηρα τεστακια ωορρηξίας για να στοχευσουμε την μερα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Kon90 είπε:

Και εγώ αυτό κατάλαβα οτι δεν θέλει κάθε μέρα κάθε 2-3 είναι το ιδανικό πιστεύω

Ας χορτασουμε τώρα τουλάχιστον γιατί αμα μεινουμε εγκυουλες δεν θα είναι το ιδιο χαχαχα

Εμείς αυτό το μήνα ηταν φουλ το πρόγραμμα μας για αυτο πηρα τεστακια ωορρηξίας για να στοχευσουμε την μερα 

Και εγώ πήρα τεστ κ δεν έδειξαν τπτ κ χτες πήγα στο γιατρό κ μου είπε ότι έκανα ωορρηξία και βασίστηκα στα τεστ.τι να πω? Μήπως έκανα κάτι λάθος.κ εγώ μόλις είχα μείνει έγκυος ούτε ερχομασταν σε επαφή καθόλου μη σου πω είχαμε ηρεμήσει κ λίγο γιατί τώρα κάποιες φορές να σου πω την αλήθεια είναι απλά για να μη χάσουμε την μέρα... χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Και εγώ πήρα τεστ κ δεν έδειξαν τπτ κ χτες πήγα στο γιατρό κ μου είπε ότι έκανα ωορρηξία και βασίστηκα στα τεστ.τι να πω? Μήπως έκανα κάτι λάθος.κ εγώ μόλις είχα μείνει έγκυος ούτε ερχομασταν σε επαφή καθόλου μη σου πω είχαμε ηρεμήσει κ λίγο γιατί τώρα κάποιες φορές να σου πω την αλήθεια είναι απλά για να μη χάσουμε την μέρα... χαχαχα

Σε καταλαβαίνω πως το λες δεν ζούμε την επαφή δεν το ευχαριστιομαστε γιατί μας έχει γίνει εμμονή ιδέα και χάνουμε την ουσία 

Τι κυκλο εχεις?είναι σταθερός?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Kon90 είπε:

Σε καταλαβαίνω πως το λες δεν ζούμε την επαφή δεν το ευχαριστιομαστε γιατί μας έχει γίνει εμμονή ιδέα και χάνουμε την ουσία 

Τι κυκλο εχεις?είναι σταθερός?

Αυτό είναι το θέμα ότι περίοδος μου έρχεται μόνο με χάπια μου είχε κοπεί πριν πολλά χρόνια επειδή είχα χάσει κιλά κ από τότε δεν ξαναήρθε ποτέ τώρα παίρνω κλομιφενι κ βλέπω μου ήρθε 2 φορές οπότε λέω μήπως ξεμπλοκαρει ο οργανισμός μου γιατί κάτι δεν έχω.εχω κάνει άπειρες εξετάσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αυτό είναι το θέμα ότι περίοδος μου έρχεται μόνο με χάπια μου είχε κοπεί πριν πολλά χρόνια επειδή είχα χάσει κιλά κ από τότε δεν ξαναήρθε ποτέ τώρα παίρνω κλομιφενι κ βλέπω μου ήρθε 2 φορές οπότε λέω μήπως ξεμπλοκαρει ο οργανισμός μου γιατί κάτι δεν έχω.εχω κάνει άπειρες εξετάσεις

Ορμονικες εξετασεις εχεις κανει?

Μπορεί να ξέρεις για αυτό τα τεστακια να μην σου έδειξαν ωορρηξία

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Αυτό είναι το θέμα ότι περίοδος μου έρχεται μόνο με χάπια μου είχε κοπεί πριν πολλά χρόνια επειδή είχα χάσει κιλά κ από τότε δεν ξαναήρθε ποτέ τώρα παίρνω κλομιφενι κ βλέπω μου ήρθε 2 φορές οπότε λέω μήπως ξεμπλοκαρει ο οργανισμός μου γιατί κάτι δεν έχω.εχω κάνει άπειρες εξετάσεις

Να ρωτήσω κάτι το ενδομήτριο σου είναι εντάξει;; 

1 ώρα πρίν, Kon90 είπε:

Ετσι ακριβως και εγω

καλά θα κανεις αφού προσπαθείς τόσο καιρο να κανεις ότι σου πει ο γιατρός σου πιο πολύ για να σου φύγει το άγχος  και να ξέρεις οταν δεις ότι όλα είναι καλά τοτε μπορεί και να ερθει το μπεμπακι

Ο γιατρός μου μου είπε μια φορά έγκυος παντα έγκυος θυμάμαι χαρακτηριστικά

Μην αγχωνεσαι με την ηλικία μια συναδελφος μου έμεινε έγκυος στα 44 και φαντασου πιστευε οτι δεν μπορουσε να κανει παιδιά 

Ναι ναι θα πάμε να δούμε τι συμβαίνει ισως κ να μην είναι τίποτα θα δείξει :) εύχομαι καλή επιτυχία !! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Να ρωτήσω κάτι το ενδομήτριο σου είναι εντάξει;; 

Ναι ναι θα πάμε να δούμε τι συμβαίνει ισως κ να μην είναι τίποτα θα δείξει :) εύχομαι καλή επιτυχία !! 

Το ευχομαι κοριτσι μου να ειναι ολα καλα καλη επιτυχια σε ολες μας

Ποτε είναι να (μην) αδιαθετησεις αυτό το μήνα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Kon90 είπε:

Το ευχομαι κοριτσι μου να ειναι ολα καλα καλη επιτυχια σε ολες μας

Ποτε είναι να (μην) αδιαθετησεις αυτό το μήνα?

02/12 αλλά οι γόνιμες συμπίπτουν στις εξετάσεις και τώρα δεν ξέρω αν θα τις χάσουμε :( για το σπερματοδιαγραμμα πρέπει να είναι 4 ημερες αποχή; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Να ρωτήσω κάτι το ενδομήτριο σου είναι εντάξει;; 

Ναι ναι θα πάμε να δούμε τι συμβαίνει ισως κ να μην είναι τίποτα θα δείξει :) εύχομαι καλή επιτυχία !! 

@Rafaela_123 νομίζω ναι χθες που έκανα υπέρηχο μου είπε ο γιατρός ότι το ενδομήτριο είναι περίπου 7,5 χιλιοστά μου είπε ότι είναι καλό.απο ορμονικές δεν νομίζω να υπάρχει κάποια που να να Μν έχω κάνει τα πάντα.και ο γιατρός μου είπε δεν έχω πρόβλημα μπορώ να κάνω παιδιά τώρα όσον αφορά την περίοδο μπορεί να έχει μπλοκάρει ο οργανισμός κ να μην έχει επανέλθει ακόμα.εχει αδρανήσει από τόσα χρόνια αντισυλληπτικά που έπαιρνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

02/12 αλλά οι γόνιμες συμπίπτουν στις εξετάσεις και τώρα δεν ξέρω αν θα τις χάσουμε :( για το σπερματοδιαγραμμα πρέπει να είναι 4 ημερες αποχή; 

2 δεκεμβριου είναι να αδιαθετησεις?

Και εξετάσεις ποτε θα κανει ο άντρας σου?

Για συλλογή σπέρματος πρεπει να έχετε αποχή 2-4 μέρες όχι λιγοτερο απο δυο ουτε μεγαλύτερη απο 4 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

@iwanna24ετσι είναι έχεις δίκιο απλά εγώ δεν είμαι πολύ μικρή είμαι 38 οπότε καταλαβαίνεις ότι παίζει ρόλο κ η ηλικία.παρολο αυτά δεν το βάζω κάτω κ εγώ έτσι πιστεύω ότι αφού έμεινα μια φορά έγκυος νομίζω είναι θέμα χρόνου να ξαναμεινω..

Το καταλαβαίνω απόλυτα και αυτό με την ηλικία...η πεθερά μου βέβαια έκανε τον σύζυγό μου στα 42...και πριν 30 χρόνια...είμαστε 30 χρόνων όπως κατάλαβες...

Θα μείνεις έγκυος,  βέβαια. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην μείνεις. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε...τώρα δηλαδή, ποτέ περιμένεις περίοδο;

Πρέπει να ξέρουμε περίπου, να υπολογίζω πότε θα μαθαίνω για θετικά τεστ εγκυμοσύνης :)


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

@Rafaela_123 νομίζω ναι χθες που έκανα υπέρηχο μου είπε ο γιατρός ότι το ενδομήτριο είναι περίπου 7,5 χιλιοστά μου είπε ότι είναι καλό.απο ορμονικές δεν νομίζω να υπάρχει κάποια που να να Μν έχω κάνει τα πάντα.και ο γιατρός μου είπε δεν έχω πρόβλημα μπορώ να κάνω παιδιά τώρα όσον αφορά την περίοδο μπορεί να έχει μπλοκάρει ο οργανισμός κ να μην έχει επανέλθει ακόμα.εχει αδρανήσει από τόσα χρόνια αντισυλληπτικά που έπαιρνα

Για να στο είπε ο γιατρός σου αυτός ξέρει οποτε αφού σου λέει δεν υπάρχει πρόβλημα δεν θα υπάρχει οποτε θα έρθει σύντομα  το μωρακι σου θα το δεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Kon90 είπε:

Για να στο είπε ο γιατρός σου αυτός ξέρει οποτε αφού σου λέει δεν υπάρχει πρόβλημα δεν θα υπάρχει οποτε θα έρθει σύντομα  το μωρακι σου θα το δεις

Μακάρι το εύχομαι...για όλες μας δλδ να είναι καλός αυτός μήνας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

@Rafaela_123 νομίζω ναι χθες που έκανα υπέρηχο μου είπε ο γιατρός ότι το ενδομήτριο είναι περίπου 7,5 χιλιοστά μου είπε ότι είναι καλό.απο ορμονικές δεν νομίζω να υπάρχει κάποια που να να Μν έχω κάνει τα πάντα.και ο γιατρός μου είπε δεν έχω πρόβλημα μπορώ να κάνω παιδιά τώρα όσον αφορά την περίοδο μπορεί να έχει μπλοκάρει ο οργανισμός κ να μην έχει επανέλθει ακόμα.εχει αδρανήσει από τόσα χρόνια αντισυλληπτικά που έπαιρνα

Οκ επειδή μια γνωστή μου έχασε πολλά κιλά και της κόπηκε η περίοδος μόνο με χάπια βλέπει αλλ έχει κ θέμα με το ενδομήτριο κ αν δεν φτιαχτεί το ενδομήτριο δεν μπορεί να μείνει εγκυος 

πρίν από 25 λεπτά , Kon90 είπε:

2 δεκεμβριου είναι να αδιαθετησεις?

Και εξετάσεις ποτε θα κανει ο άντρας σου?

Για συλλογή σπέρματος πρεπει να έχετε αποχή 2-4 μέρες όχι λιγοτερο απο δυο ουτε μεγαλύτερη απο 4 

Θα πάμε ουρολόγο 17/11 τότε έχω κ τις γόνιμες…για να μη χάσουμε θα πάρουμε το δειγμα την επόμενη εβδομάδα από τις 17 και ο θεός βοηθός! Η αλήθεια ένα άγχος με έπιασε για τις εξετάσεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...