Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Ήθελα να ρωτήσω για οποίες ξέρετε από θερμομετρηση. Από Κυριακή μέχρι χτες είχα 36.3 και σήμερα 17η μέρα 36.5 Είχα διαβάσει νομίζω ότι αν ανέβει λίγο γίνεται η ωορηξια ή έγινε δε θυμάμαι. Δευτέρα είχα πάει στο γιατρό 13η μέρα και είχε ένα ωάριο 18χιλ μου είπε λογικά σε 3 μέρες θα γίνει.  Το ότι ανέβηκε σημαίνει ότι έγινε η ωορηξια? Εχτές το βράδυ αργά ειχα πονάκια δεξιά εκει που ήταν και το ωράριο. Είχαμε επαφη χτες πριν από τα πονάκια άμα έχουμε και σήμερα εφόσον το ωάριο κρατάει 24ωρες , είμαστε μέσα σωστά ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Ήθελα να ρωτήσω για οποίες ξέρετε από θερμομετρηση. Από Κυριακή μέχρι χτες είχα 36.3 και σήμερα 17η μέρα 36.5 Είχα διαβάσει νομίζω ότι αν ανέβει λίγο γίνεται η ωορηξια ή έγινε δε θυμάμαι. Δευτέρα είχα πάει στο γιατρό 13η μέρα και είχε ένα ωάριο 18χιλ μου είπε λογικά σε 3 μέρες θα γίνει.  Το ότι ανέβηκε σημαίνει ότι έγινε η ωορηξια? Εχτές το βράδυ αργά ειχα πονάκια δεξιά εκει που ήταν και το ωράριο. Είχαμε επαφη χτες πριν από τα πονάκια άμα έχουμε και σήμερα εφόσον το ωάριο κρατάει 24ωρες , είμαστε μέσα σωστά ? 

Καλημέρα Ρια μου…ανεβαίνει η θερμοκρασία μετά την ωορρηξία μέχρι να σου έρθει περίοδος! Εμένα προσωπικά έτσι γίνεται…ας μας πουν κ οι αλλες κοπελες 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα Ρια μου…ανεβαίνει η θερμοκρασία μετά την ωορρηξία μέχρι να σου έρθει περίοδος! Εμένα προσωπικά έτσι γίνεται…ας μας πουν κ οι αλλες κοπελες 

Ναι μάλιστα καταλάβα απλά επειδή μπερδεύομαι άλλο προσπαθώ να καταλάβω αν υποθέσουμε ότι ανέβηκε επειδή έγινε ... Εννοούμε έγινε και τελείωσε ή έγινε δηλαδή έπεσε το ωάριο και έχουμε και αυτό το 24ωρο που λένε ζει το ωάριο όταν γίνει η ωορηξια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Ria_ είπε:

Ναι μάλιστα καταλάβα απλά επειδή μπερδεύομαι άλλο προσπαθώ να καταλάβω αν υποθέσουμε ότι ανέβηκε επειδή έγινε ... Εννοούμε έγινε και τελείωσε ή έγινε δηλαδή έπεσε το ωάριο και έχουμε και αυτό το 24ωρο που λένε ζει το ωάριο όταν γίνει η ωορηξια?

Συνήθως όταν ανεβαίνει η θερμοκρασία έχει τελειώσει η διαδικασία της ωορρηξίας εχθές και προχθές αν είχατε επαφή είναι μια χαρά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Ναι μάλιστα καταλάβα απλά επειδή μπερδεύομαι άλλο προσπαθώ να καταλάβω αν υποθέσουμε ότι ανέβηκε επειδή έγινε ... Εννοούμε έγινε και τελείωσε ή έγινε δηλαδή έπεσε το ωάριο και έχουμε και αυτό το 24ωρο που λένε ζει το ωάριο όταν γίνει η ωορηξια?

Ότι έγινε η ωορρηξία…αλλά εσυ κανε και σήμερα μια Επαφή να είσαι μέσα :) αν είχες χθες κ προχθές θα είσαι οκ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , Ellidr είπε:

Συνήθως όταν ανεβαίνει η θερμοκρασία έχει τελειώσει η διαδικασία της ωορρηξίας εχθές και προχθές αν είχατε επαφή είναι μια χαρά 

 

πρίν από 25 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ότι έγινε η ωορρηξία…αλλά εσυ κανε και σήμερα μια Επαφή να είσαι μέσα :) αν είχες χθες κ προχθές θα είσαι οκ 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια συγνώμη αν είναι χαζές οι ερωτήσεις μου... Είχαμε τρίτη και χτες μέρα παρά μέρα μας είπε ο γιατρός   αλλά έλεγα και μια σήμερα ναι .. :) 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ria_ είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσια συγνώμη αν είναι χαζές οι ερωτήσεις μου... Είχαμε τρίτη και χτες μέρα παρά μέρα μας είπε ο γιατρός   αλλά έλεγα και μια σήμερα ναι .. :) 

Δεν είναι χαζές οι ερωτήσεις :) έχουμε γίνει ξεφτέρι στην γυναικολογική χαχαχα αλλά μωρό δεν βλέπουμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Ήθελα να ρωτήσω για οποίες ξέρετε από θερμομετρηση. Από Κυριακή μέχρι χτες είχα 36.3 και σήμερα 17η μέρα 36.5 Είχα διαβάσει νομίζω ότι αν ανέβει λίγο γίνεται η ωορηξια ή έγινε δε θυμάμαι. Δευτέρα είχα πάει στο γιατρό 13η μέρα και είχε ένα ωάριο 18χιλ μου είπε λογικά σε 3 μέρες θα γίνει.  Το ότι ανέβηκε σημαίνει ότι έγινε η ωορηξια? Εχτές το βράδυ αργά ειχα πονάκια δεξιά εκει που ήταν και το ωράριο. Είχαμε επαφη χτες πριν από τα πονάκια άμα έχουμε και σήμερα εφόσον το ωάριο κρατάει 24ωρες , είμαστε μέσα σωστά ? 

Που χάθηκες καλε Εσύ?? Μας απαράτησες..:tongue:

Σωστά τα λες καλά τα υπολογίζεις θαρρώ.. Έτσι με φαινεται... Άντε με το Καλό!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Ποτέ είναι ανεβασμένη η θερμοκρασία? Όταν ξύπνησα είχα 36,7 και μετά που ξαναμετρηθηκα 37. Είμαι 21 μέρα του κύκλου.πονανε και οι ρώγες μου εδώ κ κάνα 2 μέρες.το στήθος δεν πονάει όμως.υπαρχει περίπτωση εγκυμοσύνης? Η νωρίς είναι για συμπτώματα?

Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2021 at 3:23 ΜΜ, Rafaela_123 είπε:

Δεν είναι χαζές οι ερωτήσεις :) έχουμε γίνει ξεφτέρι στην γυναικολογική χαχαχα αλλά μωρό δεν βλέπουμε 

Καλημέρα κορίτσι αμ πες το ψέμματα έτσι είναι ... Εμένα τώρα πάλι έπεσε η θερμοκρασία μου δε ξέρω τη σημαίνει αυτό σκέφτομαι μήπως τελικά δεν έκανα ωορηξια αλλά δε πολύ στέκει αφού υπήρχε ωάριο και μεγάλο δε ξέρω .. 

On 13/11/2021 at 1:30 ΠΜ, enjoy είπε:

Που χάθηκες καλε Εσύ?? Μας απαράτησες..:tongue:

Σωστά τα λες καλά τα υπολογίζεις θαρρώ.. Έτσι με φαινεται... Άντε με το Καλό!!

Καλημέρα ,χαχα.   Όχι όχι πάντα σας σκέφτομαι και βλέπω τι γράφετε απλά δεν έχω τι να πω κάποιες φορές και δε πολυ συμμετέχω   . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/9/2020 at 2:26 ΠΜ, Alex1989 είπε:

Ευχαριστω Κορίτσια για τις  απαντησεις.  Η αλήθεια  είναι ότι  για συναισθηματικης λόγους δεν θέλω να κόψω τον θηλασμό  ακόμη,  και το βράδυ κοιμομαστε  μαζί και το ζητάει και στον ύπνο  της.  Αν το  ελαττωσω  δεν ξέρω αν θα είχε αποτέλεσμα...  Τι να πω.. Απλά δεν θα έπρεπε  να με βάλει να κάνω έστω εξετάσεις  ορμονικες;  να δω σε τι επίπεδο  είναι προλακτινη, fsh κλπ;  γιατί  να περιμένω  στον χρόνο;  εσείς που θγλαζετε  κορίτσια  έχετε  κάνει ορμονολογικο  έλεγχο;  ξέρω κ γω περιπτώσεις  θηλαζουσων που κατάφεραν πάλι εγκυμοσύνη,  αλλά εγώ πάλι θα παιδευτω... Απλά φοβάμαι  μην είναι κ κάποια άλλη αιτία  και έπειτα το θέλω πολύ  και νομίζω  δεν θα έρθει...  Στην πρώτη εγκυμοσύνη  παλεύα σχεδόν ένα χρόνο,  αφού κατάφερα να φτιάξω τον κύκλο  μου που είχα χάσει από υποφυσιακη  αμμηνορροια,  έπειτα από υπερβολική  απώλεια  βάρους.  Μετά ανακάλυψα  ότι έχω πολυποδα  και μετά την υστεροσκοπηση  τον επόμενο  μήνα έμεινα  έγκυος...  Σκέφτομαι  να αλλάξω  γιατρό να πάρω κ μια δεύτερη  γνώμη μήπως  το δούμε  πιο συστηματικά.. 

Καλημέρα κορίτσι μου διάβασα την ιστορία σου κ θέλω να με βοηθήσεις αν μπορείς.ειπες ότι έχασες την περίοδο σου λόγω πολλών κιλών κ την ξσναεφερες.ηθελα να ρωτήσω τι θεραπεία έκανες γιατί κ εγώ εδώ κ πάρα πολλά χρόνια λόγω κιλών κ διατροφικών διαταραχών έχασα την περίοδο μου κ επειδή προσπαθώ για παιδάκι μόνο με χάπια μου έρχεται.παιρνω κλομιφενι για ωορρηξία αλλά μόνο μία βιοχημική είχα.τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2021 at 12:05 ΜΜ, Xrisaaaaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου διάβασα την ιστορία σου κ θέλω να με βοηθήσεις αν μπορείς.ειπες ότι έχασες την περίοδο σου λόγω πολλών κιλών κ την ξσναεφερες.ηθελα να ρωτήσω τι θεραπεία έκανες γιατί κ εγώ εδώ κ πάρα πολλά χρόνια λόγω κιλών κ διατροφικών διαταραχών έχασα την περίοδο μου κ επειδή προσπαθώ για παιδάκι μόνο με χάπια μου έρχεται.παιρνω κλομιφενι για ωορρηξία αλλά μόνο μία βιοχημική είχα.τιποτα αλλο

Καλησπέρα εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. έχουν περάσει κ κάποια χρόνια κ δεν θυμάμαι ακριβώς το σχήμα, αλλά θυμάμαι ότι μου έδινε σε συνεργασία με ενδοκρινολόγο ένα σχήμα με cyclacyur μόνο το ένα χρώμα καπάκι και dermestril αυτοκόλλητα οιστρογόνων, για συγκεκριμένες μέρες. Πιο πρίν είχα δοκιμάσει κ άλλες θεραπείες με ορμόνες απο αντισυλληπτικά  αλλά η τελευταία ήταν αυτή που σου είπα παραπάνω. Πάντως πιστεύω ότι καθοριστικό ρόλο σε μένα έπαιξε και η επαναφορά κιλών κ φυσιολογικού ποσοστού λίπους στον οργανισμό μου και η αλλαγή στην ψυχολογία μου

  • Ευχαριστώ 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. έχουν περάσει κ κάποια χρόνια κ δεν θυμάμαι ακριβώς το σχήμα, αλλά θυμάμαι ότι μου έδινε σε συνεργασία με ενδοκρινολόγο ένα σχήμα με cyclacyur μόνο το ένα χρώμα καπάκι και dermestril αυτοκόλλητα οιστρογόνων, για συγκεκριμένες μέρες. Πιο πρίν είχα δοκιμάσει κ άλλες θεραπείες με ορμόνες απο αντισυλληπτικά  αλλά η τελευταία ήταν αυτή που σου είπα παραπάνω. Πάντως πιστεύω ότι καθοριστικό ρόλο σε μένα έπαιξε και η επαναφορά κιλών κ φυσιολογικού ποσοστού λίπους στον οργανισμό μου και η αλλαγή στην ψυχολογία μου

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και εγώ τα έχω πάρει τα dermestril αλλά πριν πολλά χρόνια κ νομίζω δεν είχε αποτέλεσμα! Και εγώ έχω βάλει κιλά αλλά λίπος δεν ξέρω αν έχω βάλει..και εγώ πήγα σε ενδοκρινολόγο.θα το ψάξω κ αλλού σε αιματολογο.απο που είσαι? Αν είσαι από Θεσσαλονίκη να μου πεις σε ποιους γιατρούς πήγες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια θέλω να ρωτήσω σχετικά με την θερμοκρασία? Πότε πέφτει? Είμαι 26 μέρα κ το πρωί είχα 36,7 χθες 36,8 ενώ γενικά η θερμοκρασία μου είναι 36,1 με 36,2.παντως και το στήθος μου πονάει και είναι πρησμένο και έχω κ γενικά κάτι πόνους κάτω στην μήτρα.εχω ελπίδες? Δεν θέλω ακόμα να κάνω τεστ μήπως βγει αρνητικό και απογοητευτω...

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2021 at 9:11 AM, Xrisaaaaaa said:

Καλημέρα κορίτσια θέλω να ρωτήσω σχετικά με την θερμοκρασία? Πότε πέφτει? Είμαι 26 μέρα κ το πρωί είχα 36,7 χθες 36,8 ενώ γενικά η θερμοκρασία μου είναι 36,1 με 36,2.παντως και το στήθος μου πονάει και είναι πρησμένο και έχω κ γενικά κάτι πόνους κάτω στην μήτρα.εχω ελπίδες? Δεν θέλω ακόμα να κάνω τεστ μήπως βγει αρνητικό και απογοητευτω...

Από 36,8 σε 36,7 δεν είναι μεγάλη η απόκλιση για να θεωρείται πτώση θερμοκρασίας. Ακόμα έχεις ελπίδες. Επειδή είδα έγραψες την Παρασκευή, ΣΚ τι θερμοκρασία είχες? Σου ήρθε περίοδος τελικά?  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...