Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Από 36,8 σε 36,7 δεν είναι μεγάλη η απόκλιση για να θεωρείται πτώση θερμοκρασίας. Ακόμα έχεις ελπίδες. Επειδή είδα έγραψες την Παρασκευή, ΣΚ τι θερμοκρασία είχες? Σου ήρθε περίοδος τελικά?  

Καλημέρα όχι ακόμα περίοδος δεν μου έχει έρθει είμαι 29 μέρα. Η θερμοκρασία το πρωί ήταν 36,9 και μετά κατά τη διάρκεια της ημέρας πάει μέχρι και 37,4. Το στήθος πονάει πάρα πολύ.αυριο μάλλον θα πάω για χοριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Xrisaaaaaa said:

Καλημέρα όχι ακόμα περίοδος δεν μου έχει έρθει είμαι 29 μέρα. Η θερμοκρασία το πρωί ήταν 36,9 και μετά κατά τη διάρκεια της ημέρας πάει μέχρι και 37,4. Το στήθος πονάει πάρα πολύ.αυριο μάλλον θα πάω για χοριακη

Καλά σημάδια όλα! Εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς :)


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλά σημάδια όλα! Εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς :)

Μακάρι τι να πω! Μετά την ωορρηξία μετά από πόσες μέρες δείχνει η χοριακη? Μήπως γνωρίζεις? Γιατί λέω μήπως έκανα ωορρηξία λίγο πιο αργά από τις άλλες φορές.υπολογιζω 10 με 11 Νοεμβρίου να έκανα

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Μακάρι τι να πω! Μετά την ωορρηξία μετά από πόσες μέρες δείχνει η χοριακη? Μήπως γνωρίζεις? Γιατί λέω μήπως έκανα ωορρηξία λίγο πιο αργά από τις άλλες φορές.υπολογιζω 10 με 11 Νοεμβρίου να έκανα

Καλό θα ήταν να αφήσεις 14 μέρες από την μέρα που υπολόγιζες για ωορρηξία. Για να είναι πιο έγκυρο το αποτέλεσμα και να μην απογοητευτείς τσάμπα. Συνήθως τι κύκλο έχεις;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλό θα ήταν να αφήσεις 14 μέρες από την μέρα που υπολόγιζες για ωορρηξία. Για να είναι πιο έγκυρο το αποτέλεσμα και να μην απογοητευτείς τσάμπα. Συνήθως τι κύκλο έχεις;

Δεν είναι σταθερός γιατί παίρνω κλομιφενι.την προηγούμενη φορά μου ήρθε στις 26 κ την πιο προηγούμενη στις 29 είχα καφέ που ήταν εγκυμοσύνη αλλά βιοχημική και τώρα έχω μπερδευτεί.θα πάρω μετά τον γιατρό να τον ρωτήσω πότε να κάνω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Xrisaaaaaa said:

Δεν είναι σταθερός γιατί παίρνω κλομιφενι.την προηγούμενη φορά μου ήρθε στις 26 κ την πιο προηγούμενη στις 29 είχα καφέ που ήταν εγκυμοσύνη αλλά βιοχημική και τώρα έχω μπερδευτεί.θα πάρω μετά τον γιατρό να τον ρωτήσω πότε να κάνω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως

Άρα δύσκολο να έκανες 10-11 Νοέμβρη αφού είναι μικρότεροι οι κύκλοι σου. Λογικά νωρίτερα θα έκανες. Εσύ γιατί λες ότι τότε είχες ωορρηξία? Έκανες υπέρηχο? Αν πριν είχες 26 και 29 μέρες κύκλο τότε πήγαινε και σήμερα ή αύριο να κάνεις χοριακή. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Άρα δύσκολο να έκανες 10-11 Νοέμβρη αφού είναι μικρότεροι οι κύκλοι σου. Λογικά νωρίτερα θα έκανες. Εσύ γιατί λες ότι τότε είχες ωορρηξία? Έκανες υπέρηχο? Αν πριν είχες 26 και 29 μέρες κύκλο τότε πήγαινε και σήμερα ή αύριο να κάνεις χοριακή. 

Είχα κάνει στις 9 υπέρηχο κ το ενδομήτριο ήταν 7,5 χιλιοστά ο γιατρός μου είπε μάλλον δεν έκανα ακόμα αλλά στις 10 έκανα ovitrelle... 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Είχα κάνει στις 9 υπέρηχο κ το ενδομήτριο ήταν 7,5 χιλιοστά ο γιατρός μου είπε μάλλον δεν έκανα ακόμα αλλά στις 10 έκανα ovitrelle... 

Τι εννοούσε μάλλον δεν έκανες ακόμα? Έβλεπε ή όχι κάποιο ωάριο? Και αν ναι, πόσα χιλιοστά ήταν?

Αν έκανες ovitrelle στις 10 τότε έκανες ωορρηξία 11-12 του μήνα. Αν ισχύει αυτό τότε είναι λίγο νωρίς για χοριακή αλλά σίγουρα δεν χάνεις κάτι να πας αύριο. Απλώς μην δεις αρνητικό επειδή είναι νωρίς και απογοητευτείς 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Είχα κάνει στις 9 υπέρηχο κ το ενδομήτριο ήταν 7,5 χιλιοστά ο γιατρός μου είπε μάλλον δεν έκανα ακόμα αλλά στις 10 έκανα ovitrelle... 

 

πρίν από 29 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Τι εννοούσε μάλλον δεν έκανες ακόμα? Έβλεπε ή όχι κάποιο ωάριο? Και αν ναι, πόσα χιλιοστά ήταν?

Αν έκανες ovitrelle στις 10 τότε έκανες ωορρηξία 11-12 του μήνα. Αν ισχύει αυτό τότε είναι λίγο νωρίς για χοριακή αλλά σίγουρα δεν χάνεις κάτι να πας αύριο. Απλώς μην δεις αρνητικό επειδή είναι νωρίς και απογοητευτείς 

Είχα ένα στα 25 χιλιοστά και ένα στα 19.. δεν ξέρω αυτός ο μήνας είναι λίγο μπερδεμένος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν μπερδεμένος, απλώς άργησες λίγο να κάνεις ωορρηξία. Συμβαίνουν αυτά. Κι εγώ που κάνω με φάρμακα συνήθως έχω 17η με 19η μέρα ωορρηξία αλλά αυτόν τον μήνα είχα 14η.

Είσαι τώρα 10-11 μέρες μετά την ωορρηξία. Θα σου πρότεινα να περιμένεις 2 μερούλες ακόμα  αν αντέχεις :)


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 50 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν ήταν μπερδεμένος, απλώς άργησες λίγο να κάνεις ωορρηξία. Συμβαίνουν αυτά. Κι εγώ που κάνω με φάρμακα συνήθως έχω 17η με 19η μέρα ωορρηξία αλλά αυτόν τον μήνα είχα 14η.

Είσαι τώρα 10-11 μέρες μετά την ωορρηξία. Θα σου πρότεινα να περιμένεις 2 μερούλες ακόμα  αν αντέχεις :)

Εννοείται ότι θα περιμένω κ εγώ αυτό φοβάμαι Μν απογοητευτω.αν κ πολλές φορές νιώθω ότι κάτι μου τρέχει αλλά τπτ δεν έχω μάλλον υγρά θα είναι... Σευχαριστω πολύ και πάλι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Εννοείται ότι θα περιμένω κ εγώ αυτό φοβάμαι Μν απογοητευτω.αν κ πολλές φορές νιώθω ότι κάτι μου τρέχει αλλά τπτ δεν έχω μάλλον υγρά θα είναι... Σευχαριστω πολύ και πάλι!!!!

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Πες μας κ μας όταν μάθεις  :)

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εννοείται ελπίζω να είναι καλά τα αποτελέσματα και για όλες μας!!! Και σε όλες καλη επιτυχία!!!

Μόλις πήρα τον γιατρό και αυτός μου είπε αυτό να περιμένω λίγο ακόμα! Παρασκευή θα πάω.μπορει να βγει κ τώρα θετικό αλλά μπορεί και όχι να βγει πιο μετά...αιώνας μου φαίνεται μέχρι την Παρασκευή!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα 31 μέρα περιόδου και περίοδος ακόμα τπτ.παντως από συμπτώματα αρκετά.το πρωί 37,2 το στήθος με πονάει αρκετά και είναι πρησμένο η κοιλιά επίσης σαν να είμαι έγκυος. Η μέση με τραβάει αρκετά κάποιες φορές μεχρι και η τριχόπτωση μειώθηκε διάβασα ότι και αυτό είναι σύμπτωμα! Υγρά αρκετά αφού νομίζω όλο έρχεται περίοδος.παρασκευη θα πάω για χοριακη! Έχω ελπίδες η θα απογοητευτω παλι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...