Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια καλημέρα 31 μέρα περιόδου και περίοδος ακόμα τπτ.παντως από συμπτώματα αρκετά.το πρωί 37,2 το στήθος με πονάει αρκετά και είναι πρησμένο η κοιλιά επίσης σαν να είμαι έγκυος. Η μέση με τραβάει αρκετά κάποιες φορές μεχρι και η τριχόπτωση μειώθηκε διάβασα ότι και αυτό είναι σύμπτωμα! Υγρά αρκετά αφού νομίζω όλο έρχεται περίοδος.παρασκευη θα πάω για χοριακη! Έχω ελπίδες η θα απογοητευτω παλι?

Πήγαινε να πάρεις ένα τεστ 

Ή πήγαινε να κάνεις χοριακη 

Ότι και να κάνεις σήμερα θα δείξει 

Πώς μπορείτε και περιμένετε απορώ

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Ellidr είπε:

Πήγαινε να πάρεις ένα τεστ 

Ή πήγαινε να κάνεις χοριακη 

Ότι και να κάνεις σήμερα θα δείξει 

Πώς μπορείτε και περιμένετε απορώ

 

Και εγώ κρατιέμαι απλά ο γιατρός μου είπε να κάνω την Παρασκευή γιατί 10 του μήνα έκανα την ένεση.τα τεστ δεν τα πολύ εμπιστεύομαι...και εγώ πιστεύω θα δείξει αλλά 2 μέρες υπομονή

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Xrisaaaaaa said:

Κορίτσια καλημέρα 31 μέρα περιόδου και περίοδος ακόμα τπτ.παντως από συμπτώματα αρκετά.το πρωί 37,2 το στήθος με πονάει αρκετά και είναι πρησμένο η κοιλιά επίσης σαν να είμαι έγκυος. Η μέση με τραβάει αρκετά κάποιες φορές μεχρι και η τριχόπτωση μειώθηκε διάβασα ότι και αυτό είναι σύμπτωμα! Υγρά αρκετά αφού νομίζω όλο έρχεται περίοδος.παρασκευη θα πάω για χοριακη! Έχω ελπίδες η θα απογοητευτω παλι?

Καλησπέρα! Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι. Τα συμπτώματα σου μπορεί να δηλώνουν εγκυμοσύνη πράγματι αλλά επειδή μοιάζουν κ με της περιόδου, δν μπορείς να είσαι σίγουρη. Κάνε υπομονή μέχρι την Παρασκευή αφού τότε σου είπε ο γιατρός να κάνεις την εξέταση. Πήγαινε πρωί πρωί για να πάρεις τα αποτελέσματα την ίδια μέρα. Έχεις πολλές πιθανότητες πάντως :) 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα! Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι. Τα συμπτώματα σου μπορεί να δηλώνουν εγκυμοσύνη πράγματι αλλά επειδή μοιάζουν κ με της περιόδου, δν μπορείς να είσαι σίγουρη. Κάνε υπομονή μέχρι την Παρασκευή αφού τότε σου είπε ο γιατρός να κάνεις την εξέταση. Πήγαινε πρωί πρωί για να πάρεις τα αποτελέσματα την ίδια μέρα. Έχεις πολλές πιθανότητες πάντως :) 

Και εγώ αυτό σκέφτομαι μήπως είναι συμπτώματα περιόδου γιατί τον προηγούμενο μήνα ήμουν πιο σίγουρη κ τελικά μου ήρθε και στις 26 μέρες κιόλας περίοδος.. πολύ νωρίς! Το μόνο διαφορετικό που λέω ίσως είναι βλέπω μειώθηκε αρκετά η τριχόπτωση μου που έχω πολύ μεγάλη!! Αν δεν είμαι τελικά θα πω ότι είναι σύμπτωση..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Xrisaaaaaa said:

Και εγώ αυτό σκέφτομαι μήπως είναι συμπτώματα περιόδου γιατί τον προηγούμενο μήνα ήμουν πιο σίγουρη κ τελικά μου ήρθε και στις 26 μέρες κιόλας περίοδος.. πολύ νωρίς! Το μόνο διαφορετικό που λέω ίσως είναι βλέπω μειώθηκε αρκετά η τριχόπτωση μου που έχω πολύ μεγάλη!! Αν δεν είμαι τελικά θα πω ότι είναι σύμπτωση..

Η αλήθεια είναι πως δεν το ξέρω αυτό με την τριχόπτωση αλλά μπορεί να σημαίνει κάτι αφού δεν σου έχει ξανασυμβεί. Υπομονή και εύχομαι να έχεις μία πολύ καλή χοριακή 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι! Είμαι 32 μέρα του κύκλου κ περίοδος ακόμα τπτ. Όταν είχα πάει λοιπόν στον γιατρό για υπέρηχο 9 μέρα μου είχε βρει μια κύστη λίγο μεγαλουτσικια μετά όμως ξαναπήγα 16 μέρα αλλά σε άλλο γιατρό γιατί δεν μπορούσα να πάω στον δικό μου λόγω απόστασης μου είπε ότι δεν έχω καμία κύστη.και ρωτάω μπορεί να έφυγε τόσο γρήγορα κ αν δεν έφυγε μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη η σε αυτό οφείλεται η καθυστέρηση?

 Γιατί κ η κύστη έχει αρκετά συμπτώματα σαν την εγκυμοσύνη αν κ δεν έχω πολύ πόνο η αλήθεια είναι,αν κ αύριο θα πάω για χοριακη αλλά φοβάμαι ότι σε αυτό οφείλεται η καθυστέρηση...

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Η αλήθεια είναι πως δεν το ξέρω αυτό με την τριχόπτωση αλλά μπορεί να σημαίνει κάτι αφού δεν σου έχει ξανασυμβεί. Υπομονή και εύχομαι να έχεις μία πολύ καλή χοριακή 

Ναι το έχω διαβάσει λέει ότι η εγκυμοσύνη δυναμώνει κ ενισχύει την τρίχα κ μειώνει την τριχόπτωση.να το έχεις υπόψιν σου κ αυτό

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια καλημέρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι! Είμαι 32 μέρα του κύκλου κ περίοδος ακόμα τπτ. Όταν είχα πάει λοιπόν στον γιατρό για υπέρηχο 9 μέρα μου είχε βρει μια κύστη λίγο μεγαλουτσικια μετά όμως ξαναπήγα 16 μέρα αλλά σε άλλο γιατρό γιατί δεν μπορούσα να πάω στον δικό μου λόγω απόστασης μου είπε ότι δεν έχω καμία κύστη.και ρωτάω μπορεί να έφυγε τόσο γρήγορα κ αν δεν έφυγε μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη η σε αυτό οφείλεται η καθυστέρηση?

 Γιατί κ η κύστη έχει αρκετά συμπτώματα σαν την εγκυμοσύνη αν κ δεν έχω πολύ πόνο η αλήθεια είναι,αν κ αύριο θα πάω για χοριακη αλλά φοβάμαι ότι σε αυτό οφείλεται η καθυστέρηση...

Ναι το έχω διαβάσει λέει ότι η εγκυμοσύνη δυναμώνει κ ενισχύει την τρίχα κ μειώνει την τριχόπτωση.να το έχεις υπόψιν σου κ αυτό

Καλημέρα,εγώ πάντως θα είχα κάνει τεστ κορίτσι μου. Απορώ πως περιμένεις.Τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω αλλά μην τα πολυψάχνεις γιατί θα τρελαθείς λέω εγώ τώρα.Όπως και να έχει σου εύχομαι καλό αποτέλεσμα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια καλημέρα θέλω να σας ρωτήσω κάτι! Είμαι 32 μέρα του κύκλου κ περίοδος ακόμα τπτ. Όταν είχα πάει λοιπόν στον γιατρό για υπέρηχο 9 μέρα μου είχε βρει μια κύστη λίγο μεγαλουτσικια μετά όμως ξαναπήγα 16 μέρα αλλά σε άλλο γιατρό γιατί δεν μπορούσα να πάω στον δικό μου λόγω απόστασης μου είπε ότι δεν έχω καμία κύστη.και ρωτάω μπορεί να έφυγε τόσο γρήγορα κ αν δεν έφυγε μπορεί να υπάρξει εγκυμοσύνη η σε αυτό οφείλεται η καθυστέρηση?

 Γιατί κ η κύστη έχει αρκετά συμπτώματα σαν την εγκυμοσύνη αν κ δεν έχω πολύ πόνο η αλήθεια είναι,αν κ αύριο θα πάω για χοριακη αλλά φοβάμαι ότι σε αυτό οφείλεται η καθυστέρηση...

Ναι το έχω διαβάσει λέει ότι η εγκυμοσύνη δυναμώνει κ ενισχύει την τρίχα κ μειώνει την τριχόπτωση.να το έχεις υπόψιν σου κ αυτό

Αυτο με την τριχοπτωση ισχυει αλλα οχι τοσο νωρις στην εγκυμοσυνη.Γενικως χανω πολυ τριχα αλλα στις 2 εγκυμοσυνες που προχωρησαν μειωθηκε αισθητα,νομιζω ομως οτι ηταν στο 2ο τριμηνο.

Καλημερα σε ολες!

Αν η κυστη ηταν μεγαλουτσικη δεν θα την εβλεπε ο δευτερος γιατρος;Μια φορα μονο ειχα κυστη  πριν κανω παιδια και ειχα αιμα αλλα αμεσως μετα την ωορηξια και πηρα χαπια για να φυγει τελειως.Δεν ξαναειχα ποτε,ουτε κατι αλλο.Κανε μια υπομονη μεχρι αυριο,κανε την χοριακη και βλεπουμε,ξερω οτι αγχωνεσαι και ανυπομονεις,λογικο ειναι.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Comet είπε:

Αυτο με την τριχοπτωση ισχυει αλλα οχι τοσο νωρις στην εγκυμοσυνη.Γενικως χανω πολυ τριχα αλλα στις 2 εγκυμοσυνες που προχωρησαν μειωθηκε αισθητα,νομιζω ομως οτι ηταν στο 2ο τριμηνο.

Καλημερα σε ολες!

Αν η κυστη ηταν μεγαλουτσικη δεν θα την εβλεπε ο δευτερος γιατρος;Μια φορα μονο ειχα κυστη  πριν κανω παιδια και ειχα αιμα αλλα αμεσως μετα την ωορηξια και πηρα χαπια για να φυγει τελειως.Δεν ξαναειχα ποτε,ουτε κατι αλλο.Κανε μια υπομονη μεχρι αυριο,κανε την χοριακη και βλεπουμε,ξερω οτι αγχωνεσαι και ανυπομονεις,λογικο ειναι.

Πάντως δεν έχω πόνο έχω αρκετά συμπτώματα πόνο στο στήθος πρήξιμο πολύ στην κοιλιά κάθε μέρα 37 θερμοκρασία και σήμερα είχα κ πολλά πυχτα υγρά και άλλες μέρες είχα αλλά σήμερα πιο πολύ! Άντε να έρθει το αύριο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2021 at 10:10 AM, Xrisaaaaaa said:

Πάντως δεν έχω πόνο έχω αρκετά συμπτώματα πόνο στο στήθος πρήξιμο πολύ στην κοιλιά κάθε μέρα 37 θερμοκρασία και σήμερα είχα κ πολλά πυχτα υγρά και άλλες μέρες είχα αλλά σήμερα πιο πολύ! Άντε να έρθει το αύριο

@Xrisaaaaaa καλησπέρα! Την έκανες την χοριακή? Τι αποτέλεσμα είχες?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κ από εμένα,

με τον σύντροφο μου ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι τον Μάιο και τα καταφέραμε με τη δεύτερη τον Ιούνιο αλλα κατέληξε να είναι εξωμήτριο, έγινε αφαίρεση της αριστερής σάλπιγγας δυστυχώς. Τώρα τον Νοέμβριο ξεκινήσαμε προσπάθειες ξανά, ο κύκλος μου είναι 30 ημερών αλλα ήδη βρίσκομαι στη 3η μέρα καθυστέρησης, έκανα τεστ, 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό. Βέβαια έχει εδώ κ 2 βδομάδες έχω πονάκια, τσιμπήματα αριστερά δεξιά στο ύψος των ωοθηκών, φούσκωμα όλο λέω θα έρθει περίοδος και δεν έρχεται. Σκέφτομαι να περιμένω και αύριο και τη Πέμπτη να πάω για χοριακή.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex@ είπε:

καλησπέρα κ από εμένα,

με τον σύντροφο μου ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι τον Μάιο και τα καταφέραμε με τη δεύτερη τον Ιούνιο αλλα κατέληξε να είναι εξωμήτριο, έγινε αφαίρεση της αριστερής σάλπιγγας δυστυχώς. Τώρα τον Νοέμβριο ξεκινήσαμε προσπάθειες ξανά, ο κύκλος μου είναι 30 ημερών αλλα ήδη βρίσκομαι στη 3η μέρα καθυστέρησης, έκανα τεστ, 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό. Βέβαια έχει εδώ κ 2 βδομάδες έχω πονάκια, τσιμπήματα αριστερά δεξιά στο ύψος των ωοθηκών, φούσκωμα όλο λέω θα έρθει περίοδος και δεν έρχεται. Σκέφτομαι να περιμένω και αύριο και τη Πέμπτη να πάω για χοριακή.

 

Καλησπέρα.εαν έχεις σταθερό κύκλο και αύριο να πας θα δείξει οπότε για να σου φύγει το άγχος μήπως να πας; εύχομαι ότι καλύτερο 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

καλησπέρα κ από εμένα,

με τον σύντροφο μου ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι τον Μάιο και τα καταφέραμε με τη δεύτερη τον Ιούνιο αλλα κατέληξε να είναι εξωμήτριο, έγινε αφαίρεση της αριστερής σάλπιγγας δυστυχώς. Τώρα τον Νοέμβριο ξεκινήσαμε προσπάθειες ξανά, ο κύκλος μου είναι 30 ημερών αλλα ήδη βρίσκομαι στη 3η μέρα καθυστέρησης, έκανα τεστ, 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό. Βέβαια έχει εδώ κ 2 βδομάδες έχω πονάκια, τσιμπήματα αριστερά δεξιά στο ύψος των ωοθηκών, φούσκωμα όλο λέω θα έρθει περίοδος και δεν έρχεται. Σκέφτομαι να περιμένω και αύριο και τη Πέμπτη να πάω για χοριακή.

 

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Να σε ρωτήσω ποιο τεστ έκανες? Γιατί συνήθως τα τεστ των φαρμακείων αναγνωρίζουν την ορμόνη στο αιμα μετα την πρώτη μερα καθυστέρησεις... Μονο τα τεστ της hometest αναγνωρίζουν νωρίτερα κι επίσης το predictor early το ψηφιακό... Θα συμφωνήσω κι εγώ να πας να κάνεις μια χοριακη αύριο θα δείξει σίγουρα! Καλη επιτυχία να έχεις και θα περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Alex@ said:

καλησπέρα κ από εμένα,

με τον σύντροφο μου ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι τον Μάιο και τα καταφέραμε με τη δεύτερη τον Ιούνιο αλλα κατέληξε να είναι εξωμήτριο, έγινε αφαίρεση της αριστερής σάλπιγγας δυστυχώς. Τώρα τον Νοέμβριο ξεκινήσαμε προσπάθειες ξανά, ο κύκλος μου είναι 30 ημερών αλλα ήδη βρίσκομαι στη 3η μέρα καθυστέρησης, έκανα τεστ, 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό. Βέβαια έχει εδώ κ 2 βδομάδες έχω πονάκια, τσιμπήματα αριστερά δεξιά στο ύψος των ωοθηκών, φούσκωμα όλο λέω θα έρθει περίοδος και δεν έρχεται. Σκέφτομαι να περιμένω και αύριο και τη Πέμπτη να πάω για χοριακή.

 

Για εγκυμοσύνη ακούγονται όλα αυτά και μακάρι να είναι έτσι ! Καλή επιτυχία !!!! Παρόμοια εμπειρία έχουμε μόνο που εγώ είχα βιοχημική το καλοκαίρι … 

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2021 at 9:41 ΜΜ, Myrtoulita είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Να σε ρωτήσω ποιο τεστ έκανες? Γιατί συνήθως τα τεστ των φαρμακείων αναγνωρίζουν την ορμόνη στο αιμα μετα την πρώτη μερα καθυστέρησεις... Μονο τα τεστ της hometest αναγνωρίζουν νωρίτερα κι επίσης το predictor early το ψηφιακό... Θα συμφωνήσω κι εγώ να πας να κάνεις μια χοριακη αύριο θα δείξει σίγουρα! Καλη επιτυχία να έχεις και θα περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα! 

Έκανα 3 μέρες πριν την αναμενομενη περίοδο το yes or no, αλλά το έκανα βράδυ κ βγήκε αρνητικό.  Χτες έκανα το πρωί predictor στη δουλειά, καθυατερηση 4 ημερων, ενώ μου φάνηκε σαν άχνη γραμμή σκέφτηκα πως ψάχνω ενδείξεις για να δικαιολογήσω την επιθυμία μου, ωστοσο το κράτησα κ το μεσημέρι που το ξαναείδα ήταν θετικό!

23 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Για εγκυμοσύνη ακούγονται όλα αυτά και μακάρι να είναι έτσι ! Καλή επιτυχία !!!! Παρόμοια εμπειρία έχουμε μόνο που εγώ είχα βιοχημική το καλοκαίρι … 

Ναι, τελικά είναι, μετά το πρωινό τεστ που βγήκε θετικό, μετά τη δουλειά πήγα για χοριακη αλλά η τιμή της είναι χαμηλή 17 U/L έγραφε, μίλησα με τον γιατρό που αποκλείει την εξωμητρια μιας κ η πρώτη ήταν τυχαίο γεγονός κ μου ζήτησε να κάνω ξανά αύριο χοριακη να δούμε πως αυξάνεται.

Τουλάχιστον ξέρω πως μπορούμε εύκολα να συλλαβουμε οπότε θα έρθει κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...