Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      Εννοείτε ότι πρέπει να τους το πεις ότι έκανες την εξέταση Κ το αποτέλεσμα. Γενικά κορίτσι μου μην ντρέπεσε τους γιατρούς εσύ πρέπει να τους τρέχεις για να σε προσέξουν . Αν δεν μιλάς δεν δίνουν σημασία. Πάντως μην ανχωνεσε συμβαίνει πολλές φορές να είναι χαμηλή η προγεστερόνη στις εξωσωματικές γιατί ο οργανισμός δεν προλαβαίνει να παράξει την δική του επειδή γίνετε με τεχνητό τρόπο Κ η απορρόφηση των φαρμάκων δεν είναι πάντα επιτυχημένη γρήγορα από όλους τους οργανισμούς.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Με έπιασε το παράπονο χθες κ έκλαιγα πάλι! Είμαι 29 χρόνων κ θεωρούσα ότι θα ήταν πολύ εύκολο κ ότι είμαστε νέοι χωρις κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά όσο σκέφτομαι την ΑΜΗ τόσο απογοητεύομαι! Γιατί πρέπει τώρα κ όχι να το αναβάλω μετά από 2-3 χρόνια πχ. Κ οκ διάβασα είναι απλά αριθμός αλλά όσο να ναι νιωθεις την πίεση του χρόνου…κ είμαι μόνο 29 πάω στα 30! Ξεκίνησα προσπάθειες στα 28 πέρσι τέτοιο καιρό! 
 

Ευχομαι κοπέλα μου να σου πάνε όλα καλά! Μια εύκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Ξερω πως ειναι να απογοητευεσαι αλλα μην το κανεις…θα ερθει στην ωρα του…εισαι μικρη ακομα..εγω ειμαι 35 και ολες οι εξετασεις μεχρι τωρα γταν φυσιολογικες αλλα η προλακυινη δεν μου το επετρεπε να μεινω εγκυος που ειναι κατι τοσο απλο…αλλα το χειριστηκα λαθος γιατι επρεπε να το τσεκαρω πιο συχνα και τέλος η σαλπιγγογραφια ξεβουλωσε την μια σαλπιγγα που ηταν βουλωμενη…δηλαδη δυο χαζα πραγματα που δεν εδωσα τοσο σημασια και τελικα με ταλαιπωρησαν…οσο για το ΑΜΗ δεν ξερω τι ειναι…δηλωνω ασχετη…μονο σε οτι ειχα θεμα εδινα σημασια…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , Vasiliki33 είπε:

Ξερω πως ειναι να απογοητευεσαι αλλα μην το κανεις…θα ερθει στην ωρα του…εισαι μικρη ακομα..εγω ειμαι 35 και ολες οι εξετασεις μεχρι τωρα γταν φυσιολογικες αλλα η προλακυινη δεν μου το επετρεπε να μεινω εγκυος που ειναι κατι τοσο απλο…αλλα το χειριστηκα λαθος γιατι επρεπε να το τσεκαρω πιο συχνα και τέλος η σαλπιγγογραφια ξεβουλωσε την μια σαλπιγγα που ηταν βουλωμενη…δηλαδη δυο χαζα πραγματα που δεν εδωσα τοσο σημασια και τελικα με ταλαιπωρησαν…οσο για το ΑΜΗ δεν ξερω τι ειναι…δηλωνω ασχετη…μονο σε οτι ειχα θεμα εδινα σημασια…

Η ΑΜΗ δείχνει τον αριθμό ωαρίων που εχεις..κ εμένα είναι λίγα τα αποθέματα! Μακάρι όλα αυτά να είναι περαστικά μακάρι όλα αυτά να τα λέμε σε ιστορίες στα παιδιά μας!! Πάντως ευχαριστώ πολύ που ανέφερες την ιστορία σόυ είναι πολύ σημαντικό να τα λέμε κ να βοηθούμε αλλά κορίτσια είτε ψυχολογικά είτε με γιατρους εξετάσεις κτλ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Η ΑΜΗ δείχνει τον αριθμό ωαρίων που εχεις..κ εμένα είναι λίγα τα αποθέματα! Μακάρι όλα αυτά να είναι περαστικά μακάρι όλα αυτά να τα λέμε σε ιστορίες στα παιδιά μας!! Πάντως ευχαριστώ πολύ που ανέφερες την ιστορία σόυ είναι πολύ σημαντικό να τα λέμε κ να βοηθούμε αλλά κορίτσια είτε ψυχολογικά είτε με γιατρους εξετάσεις κτλ 

Γιαυτο και ξαναμπηκα γιατι και εγω οταν χρειαστηκα οτιδηποτε εδω ρωτουσα και πραγματικα ειναι μεγαλη παρηγορια…οποιαδηποτε πληροφορια πραγματικα ειναι πολυ χρησιμη…και αποσο ξερω και για τον αριθμο ωαριων υπαρχει λυση…το ξερω δηλαδη απο δικο κου ανθρωπο οτι επαιρνε χαπια για να αυξησει τον αριθμο…αλλα μαλλον εσυ λογο ηλικιας δεν χρειαζεσαι κατι τετοιο…εισαι μικρη ακομα οποτε μην αγχωνεσαι πραγματικα!!και σε ευχαριστω για τις ευχες… :)

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2022 at 3:14 ΜΜ, Rafaela_123 είπε:

Με έπιασε το παράπονο χθες κ έκλαιγα πάλι! Είμαι 29 χρόνων κ θεωρούσα ότι θα ήταν πολύ εύκολο κ ότι είμαστε νέοι χωρις κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά όσο σκέφτομαι την ΑΜΗ τόσο απογοητεύομαι! Γιατί πρέπει τώρα κ όχι να το αναβάλω μετά από 2-3 χρόνια πχ. Κ οκ διάβασα είναι απλά αριθμός αλλά όσο να ναι νιωθεις την πίεση του χρόνου…κ είμαι μόνο 29 πάω στα 30! Ξεκίνησα προσπάθειες στα 28 πέρσι τέτοιο καιρό! 
 

Ευχομαι κοπέλα μου να σου πάνε όλα καλά! Μια εύκολη τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Καλησπέρα κοπέλα μ θα σου πω λοιπόν την δίκη μ ιστορία και να μην σε πέρνει από κάτω εγώ είμαι 28 και ο σύντροφος μ 27 εγώ έχω χρόνια τραχιλιτιδα η οποία μ είπαν ότι θα μ δύσκολεψει στην σύλληψη και ο σύντροφος μου επειδή είχε μια προστατιτιδα έκανε σπερμοδιαγραμμα και βρήκαμε ότι έχει χαμηλή κινητικότητα και μόνο 6% φυσιολογικά σπερματοζωάρια και είναι 27 όποτε δεν παίζει κανένα ρόλο η ηλικία και ο ανδρολόγος και ο γυναικολόγος μας το είπαν αυτό όπως και μας είπαν ότι θα δυσκολευτούμε για Μωρακι αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα τα καταφέρουμε όπως και εσυ το ίδιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2022 at 3:47 ΜΜ, Rafaela_123 είπε:

Η ΑΜΗ δείχνει τον αριθμό ωαρίων που εχεις..κ εμένα είναι λίγα τα αποθέματα! Μακάρι όλα αυτά να είναι περαστικά μακάρι όλα αυτά να τα λέμε σε ιστορίες στα παιδιά μας!! Πάντως ευχαριστώ πολύ που ανέφερες την ιστορία σόυ είναι πολύ σημαντικό να τα λέμε κ να βοηθούμε αλλά κορίτσια είτε ψυχολογικά είτε με γιατρους εξετάσεις κτλ 

Κ εγώ αλλιωσ τα είχα στο μυαλό μου...θεωρούσα πωσ όταν θα θέλω παιδάκι θα μου είναι εύκολο να πιάσω..κ ασ είχα την ξαδέρφη μου που είναι γιατροσ να μου λέει πως

εφόσον είμαι με τον άνθρωπο μου να το βάλουμε μπροστά..

Τεσπα..καπωσ έτσι..κ μετά από μια αποτυχία..εξωμήτριο κύηση..συνειδητοποίησα πως δεν είναι όλα τόσο απλά..κ τόσο εύκολα..για μηνεσ παρακαλούσα κ έκλαιγα κάθε φορά που αδιαθετουσα. Είχα χάσει κ την μια σάλπιγγα κ αυτό με έκανε να φοβάμαι δίπλα..ευτυχωσ πάνω στο χρόνο από το εξωμήτριο ήρθε η επόμενη εγκυμοσύνη...κ μετά κ το 2ο κοριτσάκι μου...

Δυστυχώς δεν είναι όλα εύκολα...αλλά όχι ακατόρθωτα..καλά είναι να ξέρουμε το πρόβλημα για να ψάχνουμε τισ λύσεις..πλέον έχει προχωρήσει τόσο πολύ  η επιστήμη που τα κάνει όλα εφικτά..

Για αυτό κοριτσια μην απογοητεύστε..να βρείτε γιατρούς που να εμπιστεύεστε κ να είναι έμπειροι κ αυτοί θα σασ καθοδηγήσουν σωστά..

Εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι στην αγκαλιά σασ ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια,

Βρίσκομαι στην αναμονη όπως οι πιο πολλες εδω. Εύχομαι γρήγορη συλληψη με υγιη παιδάκια σε όλες! Εγω εχω σταθερό κύκλο 27 28 ημερών.εκει γύρω παίζω. Είχαμε επαφές την 12 κ 13 γονιμη μερα, καθώς κ 18 που μάλλον δεν έχει σημασία. Τώρα είμαι 8 μέρες για να αδιαθετησω κ δε περνανε με τίποτα! Δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα ίσως είναι κ νωρίς ακόμα. Μονο λιγο τσούξιμο στις θηλές. Υπάρχει καμία ελπίδα άραγε? Πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teenthybell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Βρίσκομαι στην αναμονη όπως οι πιο πολλες εδω. Εύχομαι γρήγορη συλληψη με υγιη παιδάκια σε όλες! Εγω εχω σταθερό κύκλο 27 28 ημερών.εκει γύρω παίζω. Είχαμε επαφές την 12 κ 13 γονιμη μερα, καθώς κ 18 που μάλλον δεν έχει σημασία. Τώρα είμαι 8 μέρες για να αδιαθετησω κ δε περνανε με τίποτα! Δεν εχω ιδιαίτερα συμπτώματα ίσως είναι κ νωρίς ακόμα. Μονο λιγο τσούξιμο στις θηλές. Υπάρχει καμία ελπίδα άραγε? Πφφφφ

Πάντα υπάρχει ελπίδα. Κ κανένα σύμπτωμα να μην έχεις μωράκι έρχεται. Ηρέμησε ζήσε κ όταν έρθει η ώρα περιμένουμε νεα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 1/4/2022 at 8:07 PM, Alex@ said:

Κ εμένα στο νοσοκομείο όταν με εξέτασαν για την εξωμητρια ο γιατρός μου είπε μετά από την επέμβαση να περιμένω 3 κύκλους κ μετά να προσπαθήσω για 6 μήνες μέχρι το Πάσχα δηλ κ αν δε γίνει κάτι να πάω για εξωσωματική. Εννοείται πως το σκέφτομαι κ σε καταλαβαίνω, την αναμονή κάθε μήνα κ την ανασφάλεια.

Μακάρι να ξεπεράσουμε όλα μας τα εμπόδια κ σύντομα να μιλάμε για τη περίοδο της εγκυμοσύνης!

Αν θες πες μου πως πηγε η εξέταση της σαλπιγγογραφιας

Γεια σου κοπέλα μου… πως είσαι πες μου τα νέα σου ! Είχαμε θετικά νεακια;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα..Εγω ηρθα σε επαφή στις γόνιμες μερες ..Μια βδομαδα μετα άρχισε να μου πριζεται το στηθος  και πλεον  διακρίνω  και τις φλεβεσ μου.Ποναει  και λιγο αλλα Οχι σε σημείο να μην μπορω να το ακουμπήσω.Εχω πονάκια  μια στα δεξια μια στα αριστερα και αλλες φορές χαμηλα και  (ειναι να αδιαθετήσω σε μια βδομαδα απο τωρα αλλα τον πονο τον εχω εδω και 4 μερες) δηλαδη δεκα μερες πριν μου ερθει η περιοδος.Οταν λεω πονο απλα τσιμπήματα για μερικα δευτερόλεπτα και φεύγουν μετα .Επισης νομιζω οτι το χρωμα στις θηλες μου ειναι λιγο καφε με ροζ αλλα μπορει και να ειναι ιδεα μου.Επισης εχω  πονο στην μεση Οχι ομως υπερβολικό και 36,8-37,0 το πρωι και το βραδυ 37,2-37,4 …για πειτε μου την γνωμη σας.ΥΓ δεν εχω ομως κολπικά  υγρά οπως εχω διαβασει οτι εχουν πολλες μανούλες 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariamar7 είπε:

Γεια σας κοριτσια και απο μενα..Εγω ηρθα σε επαφή στις γόνιμες μερες ..Μια βδομαδα μετα άρχισε να μου πριζεται το στηθος  και πλεον  διακρίνω  και τις φλεβεσ μου.Ποναει  και λιγο αλλα Οχι σε σημείο να μην μπορω να το ακουμπήσω.Εχω πονάκια  μια στα δεξια μια στα αριστερα και αλλες φορές χαμηλα και  (ειναι να αδιαθετήσω σε μια βδομαδα απο τωρα αλλα τον πονο τον εχω εδω και 4 μερες) δηλαδη δεκα μερες πριν μου ερθει η περιοδος.Οταν λεω πονο απλα τσιμπήματα για μερικα δευτερόλεπτα και φεύγουν μετα .Επισης νομιζω οτι το χρωμα στις θηλες μου ειναι λιγο καφε με ροζ αλλα μπορει και να ειναι ιδεα μου.Επισης εχω  πονο στην μεση Οχι ομως υπερβολικό και 36,8-37,0 το πρωι και το βραδυ 37,2-37,4 …για πειτε μου την γνωμη σας.ΥΓ δεν εχω ομως κολπικά  υγρά οπως εχω διαβασει οτι εχουν πολλες μανούλες 

Συμπτώματα θετικά κορίτσι μ. Απλά περίμενε 2 3 μέρες κ κανε ένα τεστ πρόωρης ανίχνευσης κ περιμένουμε αποτελέσματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!!

Εγώ αυτόν τον μήνα ήρθα σε επαφή τις γόνιμες μέρες και την ημέρα ωορρηξίας(17/3)..Δύο μέρες.μετα είχα ένα οξύ πόνο που κράτησε για λίγα λεπτά,χαμηλά στην κοιλιά.. πολλά υγρά(αν και δεν νομίζω να είναι σύμπτωμα αυτό:confused:)..

Και από χθες έχω ζαλάδες..ενώ είμαι όρθια ή ακόμη και ξαπλωμένη..

Δεν ξέρω τι να υποθέσω,το θέλω τόσο πολύ αλλά φοβάμαι ότι είναι νωρίς για υπάρχουν συμπτώματα..

Εσείς τι λέτε??:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evi95 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

Εγώ αυτόν τον μήνα ήρθα σε επαφή τις γόνιμες μέρες και την ημέρα ωορρηξίας(17/3)..Δύο μέρες.μετα είχα ένα οξύ πόνο που κράτησε για λίγα λεπτά,χαμηλά στην κοιλιά.. πολλά υγρά(αν και δεν νομίζω να είναι σύμπτωμα αυτό:confused:)..

Και από χθες έχω ζαλάδες..ενώ είμαι όρθια ή ακόμη και ξαπλωμένη..

Δεν ξέρω τι να υποθέσω,το θέλω τόσο πολύ αλλά φοβάμαι ότι είναι νωρίς για υπάρχουν συμπτώματα..

Εσείς τι λέτε??:?

Καλημέρα κορίτσι μου! Αυτό με τον οξυ πόνο είναι πολύ καλο σημάδι! Το ειχα κι εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεις κι οντως ήμουν έγκυος! Καλη επιτυχία σου εύχομαι! Πότε περιμένεις περιοδο? 

  • Ευχαριστώ 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Αυτό με τον οξυ πόνο είναι πολύ καλο σημάδι! Το ειχα κι εγω στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεις κι οντως ήμουν έγκυος! Καλη επιτυχία σου εύχομαι! Πότε περιμένεις περιοδο? 

Στις 31 δεν περιμενω:x

Τον πόνο στην εγκυμοσύνη σου τον είχες νωρίς?Μόλις δύο μέρες μετά την ωορρηξία..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Evi95 είπε:

Στις 31 δεν περιμενω:x

Τον πόνο στην εγκυμοσύνη σου τον είχες νωρίς?Μόλις δύο μέρες μετά την ωορρηξία..

Ναι λίγες μέρες μετά την επαφή ενιωσα έναν οξυ πονο αφού μαγειρευα και διπλωθηκα για λιγο! Και ημουν εγκυουλα! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Ναι λίγες μέρες μετά την επαφή ενιωσα έναν οξυ πονο αφού μαγειρευα και διπλωθηκα για λιγο! Και ημουν εγκυουλα! 

Αλήθεια μου λες?:grin:

Εγώ ήμουν όρθια και όπως το λες,διπλωθηκα για μερικά λεπτά..

Δεν γινόταν να σταθώ όρθια..

Αχ μακάρι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...