Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Evi95 είπε:

Αλήθεια μου λες?:grin:

Εγώ ήμουν όρθια και όπως το λες,διπλωθηκα για μερικά λεπτά..

Δεν γινόταν να σταθώ όρθια..

Αχ μακάρι!!

Ναι ετσι κι εγω ήμουν ορθια και διπλωθηκα και κάθισα για λίγο στον καναπέ... Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στην δεύτερη δεν είχα αυτό το σύμπτωμα! Αλλα ειναι πολυ θετικό! Θα περιμένω νεα σου! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Ναι ετσι κι εγω ήμουν ορθια και διπλωθηκα και κάθισα για λίγο στον καναπέ... Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στην δεύτερη δεν είχα αυτό το σύμπτωμα! Αλλα ειναι πολυ θετικό! Θα περιμένω νεα σου! 

Ναι εννοείται..

Θα περιμένω να περάσουν οι μέρες(πως περνάνε όμως?) για να κάνω ένα τεστακι..

Ανυπομονώ:rolleyes:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. 2 μήνες συνεχόμενα είχα βιοχημική κ είχα παρατηρήσει πριν την καθυστέρηση άσπρα πηχτά υγρά σαν γιαούρτι συγγνώμη για την ανάλυση. Εντωμεταξύ 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία έχω πάλι. Αγχώνομαι λίγο. Έχει καμία προσέξει αυτό το σύμπτωμα να ήταν έγκυος κ να πήγε καλα;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Καλημέρα:)

Εγώ δεν κρατηθηκα και έκανα σήμερα ένα τέστ το οποίο προφανώς βγήκε αρνητικό..Το έκανα πολύ νωρίς βέβαια,αφού περιμένω περίοδο σε έξι μέρες..

Είναι όντως νωρίς. Φαντάζομαι έκανες το πρόωρης ανίχνευσης σωστα; έχεις σταθερό κύκλο. Παρακολουθείς ωορρηξία; κ εγώ αύριο θα το κανω αν κ εγώ το ίδιο πιστεύω αλλά το κάνω πιο πολύ για να μην το σκέφτομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Lilly28 είπε:

Είναι όντως νωρίς. Φαντάζομαι έκανες το πρόωρης ανίχνευσης σωστα; έχεις σταθερό κύκλο. Παρακολουθείς ωορρηξία; κ εγώ αύριο θα το κανω αν κ εγώ το ίδιο πιστεύω αλλά το κάνω πιο πολύ για να μην το σκέφτομαι 

Ναι έκανα αυτό που ανιχνεύει έως έξι ημέρες πριν την καθυστέρηση..Τους τελευταίους μήνες έχω σταθερό κύκλο 29 ημερών..Την ωορρηξία την παρακολούθησα πρώτο μήνα εντατικά..

Θα ξανακάνω τεστ μόνο αν έχω καθυστέρηση,δηλαδή την Παρασκευή που μας έρχεται (την πρώτη μέρα καθυστέρησης δηλαδή)..

Μακάρι να σου βγει θετικό!!!

Αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο:-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σημερα ειμαι 35η μερα του κυκλου. Θα επρεπε να ειμαι στην 3η-4η μερα περιοδου και ακομα τιποτα.

Αυτο το μηνα εκανα τεστ παπ κ καλλιεργεια οπου βγηκε θετικη σε μυκοπλασμα ουρεοπλασμα. Πηραμε αντιβιωση και κοψαμε επαφες για 15 μερες. Περιμενω τη περιοδο να τελειωσει, για να κανουμε επαναλληπτικες καλλιεργιες.

Επαφες ειχαμε μονο 2 φορες πριν την ωορρηξια, και εκανα τεστ σημερα το πρωι μπας και, που βγηκε αρνητικο.

Προχθες εν τω μεταξυ στο σκουπισμα ειδα ενα απειροελαχιστο ροζ-διαφανο στρογγυλο σποτ σαν φακη. Τιποτα αλλο. Τι διαλο; παιζει να εχω καθυστερηση λογω αντιβιωσης; αφου δεν ειμαι εγκυος τουλαχιστον να ερθει γαμωτο να τελειωνω. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Ρε παιδια, σημερα ειμαι 35η μερα του κυκλου. Θα επρεπε να ειμαι στην 3η-4η μερα περιοδου και ακομα τιποτα.

Αυτο το μηνα εκανα τεστ παπ κ καλλιεργεια οπου βγηκε θετικη σε μυκοπλασμα ουρεοπλασμα. Πηραμε αντιβιωση και κοψαμε επαφες για 15 μερες. Περιμενω τη περιοδο να τελειωσει, για να κανουμε επαναλληπτικες καλλιεργιες.

Επαφες ειχαμε μονο 2 φορες πριν την ωορρηξια, και εκανα τεστ σημερα το πρωι μπας και, που βγηκε αρνητικο.

Προχθες εν τω μεταξυ στο σκουπισμα ειδα ενα απειροελαχιστο ροζ-διαφανο στρογγυλο σποτ σαν φακη. Τιποτα αλλο. Τι διαλο; παιζει να εχω καθυστερηση λογω αντιβιωσης; αφου δεν ειμαι εγκυος τουλαχιστον να ερθει γαμωτο να τελειωνω. 

Σημερα το πρωι ειχα λιγο ροζακι και λεω ηρθε η μαλακισμενη. Εβαλα σερβιετακι γιατι ηταν ελαχιστον, το μεσημερι στο σκουπισμα ειδα ελαχιστο καφε, το σερβιετακι καθαρο. Και τωρα τιποτα.

ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΑΑΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Melusa54 είπε:

@Elle12 πώς είσαι; Ήρθε τπτ;

 @Elle12 πώς είσαι; Ήρθε τπτ;

Καλημερα!

Ηρθε χθες η βλαμμενη οργισμενη κιολας. Με τσακισε. Και παρα πολυ αιμα γαμωτο. Αναμενομενο αλλα οκ.

Θα περιμενω να τελειωσει, θα παμε για επαναληπτικες καλλιεργιες και οι δυο, και ευχομαι να ειναι καθαρες να αρχισουμε παλι τις προσπαθειες ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας!! 

Καινούργια και εγώ στην παρέα σας, έπεσα σε αυτό το θέμα μετά από αναζήτηση για ερωτήματα που έχω πριν φτάσω στο σημείο να μιλήσω με τον γιατρό μου καθώς νιώθω ότι είναι λίγο ακόμα νωρίς. 

Πριν από την τελευταία μου περίοδο είχα πάρει φάρμακα εξωσωματικής, φτάσαμε σε ωοληψια αλλά δυστυχώς όχι σε εμβρυομεταφορα. Μετά από όλα τα φάρμακα πίστευα ότι η περίοδος μου που πάντα ήταν λίγο πολύ σταθερή θα διαταρασσοταν. Όμως προς έκπληξη μου, μου ήρθε κανονικά στις 24 ημέρες και με κανονική ροή. Μετά από αυτό ακολούθησε ένας υπέρηχος την 7η μέρα κύκλου όπου βρέθηκαν κύστες, προφανώς από την διέγερση που είχε γίνει. Παρόλα αυτά ο γιατρός πρότεινε να συνεχίσουμε επαφές. Και έτσι κάναμε αλλά χωρίς να το κυνηγήσουμε τόσο μετρώντας μέρες. Εγώ παρόλα αυτά έκανα κάποια τεστ ωορρηξιας κοντά στις ημέρες που πάντα έχω ωορρηξια αλλά δεν έδειξαν κάτι και έτσι είχα δεδομένο ότι είναι κύκλος μη φυσιολογικός χωρίς ωορρηξια. Εκεί αφεθηκαμε περισσότερο έχοντας επαφές χωρίς κάποιο πρόγραμμα. Είμαι στην 28η ημέρα κύκλου χωρίς ίχνος αίματος.. Πριν 6 μέρες περίπου είχα έντονο πόνο περιόδου και θεώρησα δεδομένο ότι πλησιάζει η μέρα. Από τότε έχω ψιλό ενοχλήσεις, έχω έντονους πονοκεφάλους εδώ και 3 μέρες, και εκκρίσεις κατά την ούρηση αχρωμες..αα έχω και απίστευτα πρησμένη κοιλιά και δυσφορία.. Να αρχίσω να σκέφτομαι ότι τα καταφέραμε χωρίς κόπο?? Σκέφτομαι ότι ίσως οι κύστες που είχε δει στον υπέρηχο προκαλούν όλη αυτή την καθυστέρηση αλλά και πάλι απορώ, δεν θα έβλεπα έστω λίγο ροζ? Επειδή όταν μου άλλαζε ο κύκλος από 24 ημέρες μου είχε έρθει και στις 27 ημέρες (με αρκετές ροζ ή καφέ ενδείξεις), είπα να δωσω λίγες ακόμα μέρες περιθώριο πριν πάω για χοριακη και πάρω ένα μεγάλο 0. Επίσης να σημειώσω ότι εχθές που κοίταξα πρώτη φορά θερμοκρασία είχα 36.8 το βραδάκι και σήμερα ίδια ώρα 36.5.. Και στήθος φυσιολογικό... Θέλω να χαρώ αλλά δεν τολμώ.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σας δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα τους τελευταίους 2 μηνες ο κύκλος μου απο 28 έχει παει 26 τελευταία περίοδος 29/3 και ήρθα σε επαφη με των άντρα μου την 13 μέρα και την 14 μερα απο εκείνες της μέρες σήμερα νιώθω οτι έχει πρηστεί το στήθος μου και η κοιλιά μου υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , MeliKanella είπε:

Καλησπέρα σας!! 

Καινούργια και εγώ στην παρέα σας, έπεσα σε αυτό το θέμα μετά από αναζήτηση για ερωτήματα που έχω πριν φτάσω στο σημείο να μιλήσω με τον γιατρό μου καθώς νιώθω ότι είναι λίγο ακόμα νωρίς. 

Πριν από την τελευταία μου περίοδο είχα πάρει φάρμακα εξωσωματικής, φτάσαμε σε ωοληψια αλλά δυστυχώς όχι σε εμβρυομεταφορα. Μετά από όλα τα φάρμακα πίστευα ότι η περίοδος μου που πάντα ήταν λίγο πολύ σταθερή θα διαταρασσοταν. Όμως προς έκπληξη μου, μου ήρθε κανονικά στις 24 ημέρες και με κανονική ροή. Μετά από αυτό ακολούθησε ένας υπέρηχος την 7η μέρα κύκλου όπου βρέθηκαν κύστες, προφανώς από την διέγερση που είχε γίνει. Παρόλα αυτά ο γιατρός πρότεινε να συνεχίσουμε επαφές. Και έτσι κάναμε αλλά χωρίς να το κυνηγήσουμε τόσο μετρώντας μέρες. Εγώ παρόλα αυτά έκανα κάποια τεστ ωορρηξιας κοντά στις ημέρες που πάντα έχω ωορρηξια αλλά δεν έδειξαν κάτι και έτσι είχα δεδομένο ότι είναι κύκλος μη φυσιολογικός χωρίς ωορρηξια. Εκεί αφεθηκαμε περισσότερο έχοντας επαφές χωρίς κάποιο πρόγραμμα. Είμαι στην 28η ημέρα κύκλου χωρίς ίχνος αίματος.. Πριν 6 μέρες περίπου είχα έντονο πόνο περιόδου και θεώρησα δεδομένο ότι πλησιάζει η μέρα. Από τότε έχω ψιλό ενοχλήσεις, έχω έντονους πονοκεφάλους εδώ και 3 μέρες, και εκκρίσεις κατά την ούρηση αχρωμες..αα έχω και απίστευτα πρησμένη κοιλιά και δυσφορία.. Να αρχίσω να σκέφτομαι ότι τα καταφέραμε χωρίς κόπο?? Σκέφτομαι ότι ίσως οι κύστες που είχε δει στον υπέρηχο προκαλούν όλη αυτή την καθυστέρηση αλλά και πάλι απορώ, δεν θα έβλεπα έστω λίγο ροζ? Επειδή όταν μου άλλαζε ο κύκλος από 24 ημέρες μου είχε έρθει και στις 27 ημέρες (με αρκετές ροζ ή καφέ ενδείξεις), είπα να δωσω λίγες ακόμα μέρες περιθώριο πριν πάω για χοριακη και πάρω ένα μεγάλο 0. Επίσης να σημειώσω ότι εχθές που κοίταξα πρώτη φορά θερμοκρασία είχα 36.8 το βραδάκι και σήμερα ίδια ώρα 36.5.. Και στήθος φυσιολογικό... Θέλω να χαρώ αλλά δεν τολμώ.. 

δυστυχως δ μπορεις να ξερεις αν δ κανεις χοριακη

μπορει πραγματι να εμεινες φυσιολογικα,συμβαινει σε πολλες γυναικες κ μετα απο εξωσωματικη

μπορει να ηταν κυκλος χωρις ωορρηξια κ να αργησει η περιοδος

υπολογισε κανα 2βδομαδες απο την τελευταια πιθανη επαφη κ κανε μια χοριακη

καλα αποτελεσματα!

πρίν από 29 λεπτά , Queen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σας δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα τους τελευταίους 2 μηνες ο κύκλος μου απο 28 έχει παει 26 τελευταία περίοδος 29/3 και ήρθα σε επαφη με των άντρα μου την 13 μέρα και την 14 μερα απο εκείνες της μέρες σήμερα νιώθω οτι έχει πρηστεί το στήθος μου και η κοιλιά μου υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;

δλδ οι επαφες ηταν πριν 2-3μερες;κ συλληψη να εγινε,δ θα εχει γινει εμφυτευση ακομη

επισης με 26αρη κυκλο,μπορει να κανεις κ νωριτερα ωορρηξια.πιο γονιμες θεωρουνται 10-14η

αλλη πιθανοτητα ειναι να κανεις αυτον τον μηνα πιο αργα,κ να μεγαλωσει ο κυκλος,κ να ειναι συμπτωματα ωορρηξιας

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , vikib είπε:

δυστυχως δ μπορεις να ξερεις αν δ κανεις χοριακη

μπορει πραγματι να εμεινες φυσιολογικα,συμβαινει σε πολλες γυναικες κ μετα απο εξωσωματικη

μπορει να ηταν κυκλος χωρις ωορρηξια κ να αργησει η περιοδος

υπολογισε κανα 2βδομαδες απο την τελευταια πιθανη επαφη κ κανε μια χοριακη

καλα αποτελεσματα!

δλδ οι επαφες ηταν πριν 2-3μερες;κ συλληψη να εγινε,δ θα εχει γινει εμφυτευση ακομη

επισης με 26αρη κυκλο,μπορει να κανεις κ νωριτερα ωορρηξια.πιο γονιμες θεωρουνται 10-14η

αλλη πιθανοτητα ειναι να κανεις αυτον τον μηνα πιο αργα,κ να μεγαλωσει ο κυκλος,κ να ειναι συμπτωματα ωορρηξιας

Η επαφες ηταν πριν 4 μέρες 10 του μήνα και 11 εχω μία εφαρμογή στο κινητού μου για την περίοδο και λέει ότι ήτανε την 13η και τη 14η και εκεί έλεγε εγκυμοσύνη ευκερια μέσο απλως σήμερα νιώθω οτι πονάει η κοιλιά μου κατω χαμηλά στης ωοθήκες και να είναι πρησμένη η κοιλιά μου και λίγο το στήθος μου σε 10 μέρες λέει ότι θα μου έρθει η επόμενη περίοδος απλως δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης και έχω πολύ άγχος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Queen είπε:

Η επαφες ηταν πριν 4 μέρες 10 του μήνα και 11 εχω μία εφαρμογή στο κινητού μου για την περίοδο και λέει ότι ήτανε την 13η και τη 14η και εκεί έλεγε εγκυμοσύνη ευκερια μέσο απλως σήμερα νιώθω οτι πονάει η κοιλιά μου κατω χαμηλά στης ωοθήκες και να είναι πρησμένη η κοιλιά μου και λίγο το στήθος μου σε 10 μέρες λέει ότι θα μου έρθει η επόμενη περίοδος απλως δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης και έχω πολύ άγχος

εχουν περασει 3μερες απο την πρωτη  επαφη,κ συλληψη να εγινε,δ εγινε εμφυτευση.γινεται 5-12μερες μετα.δ εχω ακουσει για συμπτωματα πριν την εμφυτευση

σαν επαφες ηταν καλες,μεσα στις γονιμες.κ εχεις πιθανοτητες.αλλα ειναι παρα πολυ νωρις ακομη

τα συμπτωματα ισως απλα τα προσεξες τωρα πρωτη φορα λογω των ελευθερων επαφων.οσο μπορεις προσπαθησε να μην αγχωνεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...