Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Lila ki είπε:

Εγώ περιμένω Κυριακή αλλά δ τολμάω να κάνω … εσυ εάν περιμένεις Δευτέρα καλύτερα να κανείς τεστ Σάββατο πρωί η Κυριακή … βασικά σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ;;;;

23η με κύκλο 27 ημερών,αύριο θα είμαι 24η....

Δίκαιο έχεις θα πρέπει να περιμένω κανονικά αλλά από τη στιγμή που το αγόρασα ξέρω ότι το πρωί μπορεί να μη συγκρατήθω,άσε που έχω πονακια κ λέω καλύτερα να ξέρω έτσι ώστε να μην ονειρεύομαι!!!

Εσύ θα περιμένεις τη καθυστέρηση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 minutes ago, Mariko said:

23η με κύκλο 27 ημερών,αύριο θα είμαι 24η....

Δίκαιο έχεις θα πρέπει να περιμένω κανονικά αλλά από τη στιγμή που το αγόρασα ξέρω ότι το πρωί μπορεί να μη συγκρατήθω,άσε που έχω πονακια κ λέω καλύτερα να ξέρω έτσι ώστε να μην ονειρεύομαι!!!

Εσύ θα περιμένεις τη καθυστέρηση;

Εγώ πάντως αδιαθέτησα πάλι νωρίτερα κ αυτό το μήνα … 25η ημέρα … τι να πω ποια βαρέθηκα … καλή επιτυχία ομωα σε σενα κοπέλα μου ! Πιστεύω είσαι έγκυος! Θετική σκέψη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

Εγώ πάντως αδιαθέτησα πάλι νωρίτερα κ αυτό το μήνα … 25η ημέρα … τι να πω ποια βαρέθηκα … καλή επιτυχία ομωα σε σενα κοπέλα μου ! Πιστεύω είσαι έγκυος! Θετική σκέψη 

Σε ευχαριστώ πολύ! πραγματικά σου εύχομαι τον άλλο μήνα να μας πεις τα ευχάριστα!!!!

Να έχουμε πάντα θετική σκέψη,να μη μας παιρνει από κάτω αυτο προσπαθω κ το εύχομαι σε όλες μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mariko said:

Σε ευχαριστώ πολύ! πραγματικά σου εύχομαι τον άλλο μήνα να μας πεις τα ευχάριστα!!!!

Να έχουμε πάντα θετική σκέψη,να μη μας παιρνει από κάτω αυτο προσπαθω κ το εύχομαι σε όλες μας 

Έτσι είναι ναι !!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Αλήθεια λες ;;;;;; Συγχαρητήρια !!!!! Τι ωραία !!!!!! Όλα θα πάνε καλα !!!!! Ξέρεις ποσό σημαντικό είναι μετά από βιοχημική να μένεις αμέσως ;;;; Εγώ παλεύω ένα χρόνο μετά και τίποτα !!! Να το χαρείς και να μην έχεις άγχος … ποτέ είπαμε δεν περιμένεις περίοδο ;;;

Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και σε εσένα σε λίγες μέρες!!

ειμαι στην 28 ημέρα του κύκλου μου σήμερα  απλά είναι άστατος από 25 έως 29 μέρες! Τον προηγούμενο μήνα είχα κανει τεστ την 29η μέρα! Αυτή τη φορά πίστευα ότι δεν ήμουν και έλεγα ας το κάνω τώρα να δω το αρνητικό αποτέλεσμα για να μην ελπίζω!!! Αύριο θα πάω και για χοριακη!!!

Να μας ενημερώσεις και εσυ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπερα ευχομαι σε όλες τις εγκυουλες καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε όσες προσπαθουμε συντομα έγκυος εγώ είμαι 4 μέρες πριν αδιαθετησω από συμπτώματα τα κλασσικά απλά παντα καταλαβαίνω ότι θα αδιαθετησω από τον πονο στην μέση όπως και αυτή την φορα δυστυχώς άρχισε να ποναει η μέση μου

@Lila kiδιάβασα ότι είχες βιοχημικη πριν 1 χρονο και από τότε τίποτα είμαι ακριβώς στην ίδια θέση με εσένα θα ήθελα να σε ρωτησω αν έχετε κάνει κάποιες εξετάσεις 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kon90 said:

Κορίτσια καλησπερα ευχομαι σε όλες τις εγκυουλες καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε όσες προσπαθουμε συντομα έγκυος εγώ είμαι 4 μέρες πριν αδιαθετησω από συμπτώματα τα κλασσικά απλά παντα καταλαβαίνω ότι θα αδιαθετησω από τον πονο στην μέση όπως και αυτή την φορα δυστυχώς άρχισε να ποναει η μέση μου

@Lila kiδιάβασα ότι είχες βιοχημικη πριν 1 χρονο και από τότε τίποτα είμαι ακριβώς στην ίδια θέση με εσένα θα ήθελα να σε ρωτησω αν έχετε κάνει κάποιες εξετάσεις 

 

Ναι από τότε τίποτα …. Έκανα ορμονολογικές εξετάσεις οι οποίες ήταν καλές και ξεκίνησα inofer combi για να φτιάξω την ωορρηξία μου διότι με κύκλο 28 ημερών είχα ωορρηξία 24η ημέρα ! Αυτό διορθώθηκε και ένα εξάμηνο μετά τον Φλεβάρη έκανα σαλπιγγογραφια στην οποία βρήκαμε πολύποδες όλα τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά … αφαίρεσα πολύποδες και έχουν περάσει τρεις μήνες και ακόμα τίποτα … τους δυο τελευταίους μήνες ο κύκλος μου έγινε 25ημερων … καλό κακό γιατί έγινε αυτό δεν ξέρω … θα πάω Ιούλιο γυναικολόγο να με κοιτάξει …. 
αυριο περιμένω αποτελέσματα σπέρματος του άντρα μου μήπως και υπάρχει εκεί κάποιο θέμα και θέλει ενίσχυση … 

μόλις μ τελειώσει η περίοδος θα ξεκινησω πάλι τεστ ωορρηξίας τα οποία παράτησα μέρα την επέμβαση , πολύ κακώς , διότι ήταν ρητή έντοκη της γιατρού να τα χρησιμοποιώ .. αυτή τη φπρα θα τα ξεκινησω από νωρίς εφόσον κ αυτό το μήνα μ ήρθε περίοδος πάλι 25η ημέρα κύκλου … 

εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι ;; 
 

α να τονίσω πως βρέθηκε αντίσταση στην ινσουλίνη και παίρνω μισό χαπάκι κάθε βράδυ το οποίο θα ζητήσω να αυξηθεί η δόση γιατί κάποιες μέρες από μόνη μ έπαιρνα άλλο μισό το μεσημέρι και με έχει βοηθήσει πολύ ! Εάν συμφωνεί βέβαια και η γιατρός μου ..

Επεξεργάστηκαν by Lila ki
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

Ναι από τότε τίποτα …. Έκανα ορμονολογικές εξετάσεις οι οποίες ήταν καλές και ξεκίνησα inofer combi για να φτιάξω την ωορρηξία μου διότι με κύκλο 28 ημερών είχα ωορρηξία 24η ημέρα ! Αυτό διορθώθηκε και ένα εξάμηνο μετά τον Φλεβάρη έκανα σαλπιγγογραφια στην οποία βρήκαμε πολύποδες όλα τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά … αφαίρεσα πολύποδες και έχουν περάσει τρεις μήνες και ακόμα τίποτα … τους δυο τελευταίους μήνες ο κύκλος μου έγινε 25ημερων … καλό κακό γιατί έγινε αυτό δεν ξέρω … θα πάω Ιούλιο γυναικολόγο να με κοιτάξει …. 
αυριο περιμένω αποτελέσματα σπέρματος του άντρα μου μήπως και υπάρχει εκεί κάποιο θέμα και θέλει ενίσχυση … 

μόλις μ τελειώσει η περίοδος θα ξεκινησω πάλι τεστ ωορρηξίας τα οποία παράτησα μέρα την επέμβαση , πολύ κακώς , διότι ήταν ρητή έντοκη της γιατρού να τα χρησιμοποιώ .. αυτή τη φπρα θα τα ξεκινησω από νωρίς εφόσον κ αυτό το μήνα μ ήρθε περίοδος πάλι 25η ημέρα κύκλου … 

εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι ;; 
 

α να τονίσω πως βρέθηκε αντίσταση στην ινσουλίνη και παίρνω μισό χαπάκι κάθε βράδυ το οποίο θα ζητήσω να αυξηθεί η δόση γιατί κάποιες μέρες από μόνη μ έπαιρνα άλλο μισό το μεσημέρι και με έχει βοηθήσει πολύ ! Εάν συμφωνεί βέβαια και η γιατρός μου ..

Κορίτσι μου σου ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου να μείνεις συντομα έγκυος μπορώ να καταλάβω πως νιώθεις και πως είναι κάθε φορά αυτή η μέρα που πας στο μπάνιο και βλέπεις ότι σου ήρθε ενώ μέσα σου ελπίζεις ότι αυτή θα είναι η τελευταία φορά 

Εμείς πριν ένα χρόνο με μια επαφή σε μερα ωορρηξίας και χωρίς να το έχουμε σχεδιάσει όταν είδα θετικό τεστ δεν το πιστευα δεν είχα καταλάβει ποσο πολυ το θέλω μέχρι που είδα το θετικό τεστ πρωτη χοριακη 39 μετα απο τρεις μερες 62 περασα πολυ δυσκολα να σου πω έπεσα στα πατωματα

Εμεις ακόμα δεν έχουμε κάνει κάτι γιατί έχουμε χάσει και κάποιους μήνες οπότε δεν είναι ένας χρόνος ακριβώς και μου είπε ο γυναικολόγος να το αφήσουμε και να αρχίσουμε με σπερμοδιαγραμμα μετά το καλοκαίρι αν και ο γιατρός μου είναι σίγουρος πως θα μείνω έγκυος και πως για όλα φταιει το άγχος μου 

Εγώ ωορρηξια έχω τακτική 13η-14η απλά η ωχρινικη μου φάση είναι 12 μέρες δηλαδή θα αδιαθετησω την 12η μέρα μετά την ωορρηξία παντα 

Η αλήθεια είναι πως με έχει φάει το άγχος μόλις περασει η ωορρηξια μέχρι να αδιαθετησω τρελαίνομαι όλη την ώρα κοιτάω τα υγρά το στήθος αν ποναει αν δεν ποναει ψάχνω συμπτώματα κτλ σε μια κατάσταση εμμονικη 

Χρησιμοποιώ και εγώ τεστ ωορρηξιας clearblue αλλά τώρα θα παρω της home test γιατί ξεπουληθηκα με τα ψηφιακά 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mariko είπε:

@Iwanna32 πήρα κ εγώ ένα predictor early,λέω να το κανω το πρωί,περιμένω την  Δευτέρα περίοδο,εσένα σου έδειξε ξεκάθαρα θετικό;;;;;;

Συγνώμη που σε ρωτάω αλλά έχω λόγο αγωνία!!!!

Εγω περιμενα Δευτέρα και το εκανα το τεστ Παρασκευή πρωι!!Εδειξε ξεκαθαρα θετικο!!!αν εχεις σταθερο κυκλο κανε το πρωι με τα πρωινα ουρα!!Αντε πεειμενουμε τα ευχαριστα!!!Με το καλο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


45 minutes ago, Kon90 said:

Κορίτσι μου σου ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου να μείνεις συντομα έγκυος μπορώ να καταλάβω πως νιώθεις και πως είναι κάθε φορά αυτή η μέρα που πας στο μπάνιο και βλέπεις ότι σου ήρθε ενώ μέσα σου ελπίζεις ότι αυτή θα είναι η τελευταία φορά 

Εμείς πριν ένα χρόνο με μια επαφή σε μερα ωορρηξίας και χωρίς να το έχουμε σχεδιάσει όταν είδα θετικό τεστ δεν το πιστευα δεν είχα καταλάβει ποσο πολυ το θέλω μέχρι που είδα το θετικό τεστ πρωτη χοριακη 39 μετα απο τρεις μερες 62 περασα πολυ δυσκολα να σου πω έπεσα στα πατωματα

Εμεις ακόμα δεν έχουμε κάνει κάτι γιατί έχουμε χάσει και κάποιους μήνες οπότε δεν είναι ένας χρόνος ακριβώς και μου είπε ο γυναικολόγος να το αφήσουμε και να αρχίσουμε με σπερμοδιαγραμμα μετά το καλοκαίρι αν και ο γιατρός μου είναι σίγουρος πως θα μείνω έγκυος και πως για όλα φταιει το άγχος μου 

Εγώ ωορρηξια έχω τακτική 13η-14η απλά η ωχρινικη μου φάση είναι 12 μέρες δηλαδή θα αδιαθετησω την 12η μέρα μετά την ωορρηξία παντα 

Η αλήθεια είναι πως με έχει φάει το άγχος μόλις περασει η ωορρηξια μέχρι να αδιαθετησω τρελαίνομαι όλη την ώρα κοιτάω τα υγρά το στήθος αν ποναει αν δεν ποναει ψάχνω συμπτώματα κτλ σε μια κατάσταση εμμονικη 

Χρησιμοποιώ και εγώ τεστ ωορρηξιας clearblue αλλά τώρα θα παρω της home test γιατί ξεπουληθηκα με τα ψηφιακά 

Ποσό σε καταλαβαινω … ήμαστε ακριβώς ήμαστε ακριβώς στην  ίδια θέση … θέλει υπομονή και αισιοδοξία !!!!! Εγώ δ έχω δοκιμάσει τα ψηφιακά γιατί όντως είναι πανάκριβα και με βόλεψαν τα απλά τεστ … δεν ξέρω με την ωχρινικη φάση τι παίζει αλλά νομίζω  πρέπει να είναι 14 ημερεσ  Έως 16 … αλλά κ εγώ που κάνω μικρούς κύκλους έχω ανησυχήσει δεν ξέρω … θα δω πως θα πάει και αυτός ο μήνας … 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Iwanna32 είπε:

Εγω περιμενα Δευτέρα και το εκανα το τεστ Παρασκευή πρωι!!Εδειξε ξεκαθαρα θετικο!!!αν εχεις σταθερο κυκλο κανε το πρωι με τα πρωινα ουρα!!Αντε πεειμενουμε τα ευχαριστα!!!Με το καλο!!

Καλημέρα!!!έκανα ένα τεστ κ βγήκε τοσοοο αχνή η γραμμή που θες φακό για να τη δεις....η κάνουν πουλάκια τα μάτια μου η όντως υπάρχει.....δεν ξέρω....σκέφτομαι για χοριακη να πάω ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Ποσό σε καταλαβαινω … ήμαστε ακριβώς ήμαστε ακριβώς στην  ίδια θέση … θέλει υπομονή και αισιοδοξία !!!!! Εγώ δ έχω δοκιμάσει τα ψηφιακά γιατί όντως είναι πανάκριβα και με βόλεψαν τα απλά τεστ … δεν ξέρω με την ωχρινικη φάση τι παίζει αλλά νομίζω  πρέπει να είναι 14 ημερεσ  Έως 16 … αλλά κ εγώ που κάνω μικρούς κύκλους έχω ανησυχήσει δεν ξέρω … θα δω πως θα πάει και αυτός ο μήνας … 

Σε χαίρομαι για την αισιοδοξία σου αλήθεια και μπράβο σου εγώ έχω απογοητευτεί πια λέω δεν γίνεται άλλες γυναίκες μετά από αποβολή να μένουν έγκυος κατευθείαν και εγώ μετά από τόσους μήνες τίποτα μόνο εγώ λέω αγχωνομαι όλες οι υπόλοιπες κοπέλες που απέβαλαν δεν είχαν άγχος να ξανά μείνουν έγκυος μόνο εμένα εμποδιζει το άγχος στην συλληψη 

Αυτά σκέφτομαι και θέλω να ξεκινήσουμε μετά το καλοκαίρι εξετάσεις αλλά από την άλλη λέω υπήρξε μια εγκυμοσυνη έστω και βιοχιμικη αλλά υπήρξε άρα πως μπορεί να υπάρχει προβλημα 

Εσυ από ότι είδα αδιαθετησες και εγώ περιμενω σε 3 μέρες και όλα δείχνουν πως θα έρθει και αυτή την φορά αυτή η αναμονή μετά την ωορρηξία ατελείωτες οι μέρες

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kon90 said:

Σε χαίρομαι για την αισιοδοξία σου αλήθεια και μπράβο σου εγώ έχω απογοητευτεί πια λέω δεν γίνεται άλλες γυναίκες μετά από αποβολή να μένουν έγκυος κατευθείαν και εγώ μετά από τόσους μήνες τίποτα μόνο εγώ λέω αγχωνομαι όλες οι υπόλοιπες κοπέλες που απέβαλαν δεν είχαν άγχος να ξανά μείνουν έγκυος μόνο εμένα εμποδιζει το άγχος στην συλληψη 

Αυτά σκέφτομαι και θέλω να ξεκινήσουμε μετά το καλοκαίρι εξετάσεις αλλά από την άλλη λέω υπήρξε μια εγκυμοσυνη έστω και βιοχιμικη αλλά υπήρξε άρα πως μπορεί να υπάρχει προβλημα 

Εσυ από ότι είδα αδιαθετησες και εγώ περιμενω σε 3 μέρες και όλα δείχνουν πως θα έρθει και αυτή την φορά αυτή η αναμονή μετά την ωορρηξία ατελείωτες οι μέρες

Και εγώ λυγίζω μην νομίζεις αλλά που καταλήγουμε ;;;; Με ένα άγχος να μην το απολαμβάνουμε … έχω φτάσει να μην νιώθω ευτυχισμένη και έχει γίνει σκοπός ζωής κάθε μήνα να προσπαθώ συγκεκριμένες μέρες είτε έχω διάθεση είτε όχι … από μόνο του σαν σκέψη είναι μη παραγωγική … και μετά σ έρχεται περίοδος και νιώθεις να μην εξελίσσεσαι να λες γιατί σε μένα πάλι ενώ γύρω μ κοπέλες μένουν με την μια έγκυες κλπ … τα βάζεις με τον εαυτό σου , νιώθεις ότι κάτι δ κανείς σωστά , ότι ο θεός μόνο εσένα δεν αγαπάει η φτάνεις σε σημείο να τα βάζεις με όλους να γίνεσαι καχύποπτος ακόμα κ να πιστεύεις ότι σε γλωσσοτρώνε και όλο αυτό σε οδηγεί σε έναν φαύλο κύκλο μιζέριας … και όλο αυτό περνάει μέσα σου και στο σώμα και την ψυχή και την ψυχολογία σου ! 
οποτε ας το δούμε αισιόδοξα και θα έρθει δεν μπορεί να μην έρθει … δεν έχουμε κάνει κάτι δα και τόσο κακό σε αυτή τη ζωή για να μην μας αξίζει να φέρουμε στο κόσμο ένα παιδί κ να το μεγαλώσουμε με όλα όσα του αξίζουν και να τον κάνουμε έναν σωστό άνθρωπο για την κοινωνία και τον εαυτό του !!! 
βρε γέλιο και δυνατό γέλιο τόσο που να δονηθεί όλο το πεδίο σου και να ελκύεις μόνο το καλό αυτό που μας αξίζει κιόλας …. 
συνδεσου με τον άντρα σου αγαπηθείτε περισσότερο μιλήστε περισσότερο ενωθείτε περισσότερο και θα δεις ότι θα έρθει και τότε θα είσαι τόσο έτοιμη και ευλογημένη που θα γίνεις η καλύτερη μητέρα σύζυγος και η καλύτερη έκδοση τπυ εαυτού σου που ήδη είσαι φυσικά ! 
Ξεκινά τεστ ωορρηξίας από νωρίς ξεκινά οργανωμένες επαφές χαλάρωσε το σώμα και το μυαλό σου και θα έρθει !!! Αυτά λέω και σε μένα και θα έρθει η ωρα μας ! Και μην ξεχνάς έχεις ακόμα τρεις μέρες άσε να περάσουν χωρίς να ψάχνεις συμπτώματα κλπ και ενημέρωσε μες για τα ευχάριστα σύντομα !!! 

3 hours ago, Mariko said:

Καλημέρα!!!έκανα ένα τεστ κ βγήκε τοσοοο αχνή η γραμμή που θες φακό για να τη δεις....η κάνουν πουλάκια τα μάτια μου η όντως υπάρχει.....δεν ξέρω....σκέφτομαι για χοριακη να πάω ....

Αχνη γραμμή διαβάζω !!!!!! Μακάρι !!!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2022 at 4:23 ΜΜ, Mariko είπε:

Κορίτσια γεια σας!!

Να σας ρωτήσω πόσο νωρίτερα έχετε κάνει τεστ από την αναμενόμενη κ σας έδειξε σωστό αποτέλεσμα;;;

Είμαι μια εβδομάδα νωρίτερα κ δεν έχω καθόλου υπομονή!!!!

Εγώ το είχα κάνει 5 μέρες πριν την αναμενόμενη γιατί είχα πονάκια-τσιμπήματα. Έκανα ένα απλό τεστ ότι να ναι από εκείνα τα πάμφθηνα που μου είχε ξεμείνει στο συρτάρι και βγήκε παρα πολύ άχνη θετική γραμμή! Καλή επιτυχία σου εύχομα! (Είμαι τυχερή λένε) ❤️

13 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Ναι από τότε τίποτα …. Έκανα ορμονολογικές εξετάσεις οι οποίες ήταν καλές και ξεκίνησα inofer combi για να φτιάξω την ωορρηξία μου διότι με κύκλο 28 ημερών είχα ωορρηξία 24η ημέρα ! Αυτό διορθώθηκε και ένα εξάμηνο μετά τον Φλεβάρη έκανα σαλπιγγογραφια στην οποία βρήκαμε πολύποδες όλα τα υπόλοιπα ήταν μια χαρά … αφαίρεσα πολύποδες και έχουν περάσει τρεις μήνες και ακόμα τίποτα … τους δυο τελευταίους μήνες ο κύκλος μου έγινε 25ημερων … καλό κακό γιατί έγινε αυτό δεν ξέρω … θα πάω Ιούλιο γυναικολόγο να με κοιτάξει …. 
αυριο περιμένω αποτελέσματα σπέρματος του άντρα μου μήπως και υπάρχει εκεί κάποιο θέμα και θέλει ενίσχυση … 

μόλις μ τελειώσει η περίοδος θα ξεκινησω πάλι τεστ ωορρηξίας τα οποία παράτησα μέρα την επέμβαση , πολύ κακώς , διότι ήταν ρητή έντοκη της γιατρού να τα χρησιμοποιώ .. αυτή τη φπρα θα τα ξεκινησω από νωρίς εφόσον κ αυτό το μήνα μ ήρθε περίοδος πάλι 25η ημέρα κύκλου … 

εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι ;; 
 

α να τονίσω πως βρέθηκε αντίσταση στην ινσουλίνη και παίρνω μισό χαπάκι κάθε βράδυ το οποίο θα ζητήσω να αυξηθεί η δόση γιατί κάποιες μέρες από μόνη μ έπαιρνα άλλο μισό το μεσημέρι και με έχει βοηθήσει πολύ ! Εάν συμφωνεί βέβαια και η γιατρός μου ..

Έχω κ εγώ αντίσταση στην ινσουλίνη. Δεν ξέρω αν βοήθησε το χαπι και σε εμένα μαζί με τα combi που έπαιρνα και εγώ γιατί δεν είχα σταθερό κύκλο ΠΟΤΕ λόγω ΣΠΩ, ή αν απλά ήταν να μείνω έγκυος(προσπαθούσα 3 μήνες πριν μείνω). Εγώ πάντως πιστεύω βοηθανε σίγουρα στο να κάνεις ωορηξια γιατί εγω είχα σίγουρα πολλούς ανωορυκτικους κύκλους πριν τα ξεκινήσω και έκανε να μου έρθει περίοδος και 3 μήνες κάποιες φορές, φαντάσου! 
Η συμβουλή η δίκη μου είναι πως παρόλο που οι γυναικολόγοι ξέρουν πράγματα περί ορμονολογικων και περί ινσουλίνης και όλα αυτά, δεν είναι και η εξειδίκευση τους. Θεωρώ πως είναι καλό να επισκεφτομαστε και ενδοκρινολόγο για αυτά τα θέματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...